Dalajlamova kočka a síla meditace

Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himálajské kočky a objevte sílu meditace. „Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzickým tělem... jak jí cukají nohy, chvěje se jí čelist, někdy možná nakrčí čumák nebo dokonce zamňouká. Kočky skutečně umějí být velmi pozorné a bdělé. Jenže jsme také myslící bytosti. V mém případě bohužel myslící až příliš.“ Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Jeska (Její Svatost Kočka) vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení. Společně s Jeskou se naučíte nové způsoby, jak pracovat se svojí myslí. Zpomalíte, naleznete klid a objevíte svoji hlubokou přirozenost – čistou lásku a soucit. Znovu se setkáte se starými známými z Dharamsaly, ale v příběhu nebude nouze o mnoho zajímavých lidí (a samozřejmě i zvířat), které Jeska potká, ať už v dalajlamově okolí nebo mezi návštěvníky Himálajské literární kavárny. Dozvíte se například, co mají společného blechy a meditace, jakého zvířecího kamaráda má Jeho Svatost papež a jak dlouho se vlastně dalajlama s Jeskou znají. A dojde i na nejedno nečekané překvapení. Nové vydání obsahuje jako dárek vložené audio CD (1 hod a 16 min) s šesti řízenými meditacemi, které pro vás sestavil autor série Dalajlamovy kočky a krásně načetla Ivana Jirešová. Každá z meditací navíc začíná příjemným protažením inspirovaným technikami jógy a pilates. Meditace dalajlamovy kočky - Šest báječných nahrávek, které vás protáhnou a provedou meditací 1. Úvod 2. Jak sedět, když meditujete 3. Předklon ze stoje a počítání dechu 4. Zvedání tlapek a předení 5. Navlékání jehly a uvědomování si těla 6. Kočičí pozice a technika vizualizace 7. Most na ramenou a analýza: Proč jsou lidé, se kterými to máme složité, cennější než přátelé 8. Protahování tlapek, klid a afirmace...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342293/dalajlamova-kocka-a-sila-meditace-I8p-342293.jpg 4.6282

Dalajlamova kočka 3.

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura
Vydáno, Synergie

The Dalai Lama's Cat and the Power of Meow, 2015

Kniha Dalajlamova kočka a síla meditace

elyonka9643

Knížky o JSK zbožňuju. Všechny je mám v audioverzi a moc ráda je poslouchám. Takže na tuhle jsem se taky moc těšila a opět mě nezklamala. Moc se mi líbí, jak autor dokáže filozofické myšlenky napasovat na události běžného světa a srozumitelně je tak vysvětlit. Asi první kniha o meditaci, která mě opravdu donutila začít pravidelně meditovat.

indyka

Osobně vidím ve třetím dílu více děje a méně myšlenek - zřejmě půjdu proti proudu, ale vidím v tom klad. V předchozích dílech totiž byly myšlenkové a dějové části na sobě trochu krkolomně a nedůvěryhodně našroubované, to tady odpadá.

Jednoduše - další milé čtení s přesahem.

knihyKeMne
03.12.2020

Tak jsem si říkala, co mi asi ještě může Jeska dát, po dvou dílech?

A dala mi přesně to, co předtím, o nic míň. Příjemné chvilky v její a dalajlámově společnosti, zatímco se nenásilně opakují stará moudra. Náramně uklidňující. Pro nás milovníky koček dvojnásob.

Skypový rozhovor s čoklíkem pobavil :-)

Gabi13
29.10.2020

Ze třech volných pokračování Dalajlamovi kočky je pro mě tento díl nejkrásnější. Pomohl mi v časech koronaviru pochopit spousta vnímání světa a myšlenek. Bylo to prostě příhodné číst o meditaci právě teď. Doporučuji jako lék.

Milly34
28.09.2020

Miluji tuto kočku a její přístup k životu. Miluji její příběh a cestu kterou s nadhledem sobě vlastním, autor prostřednictvím této kočky přináší

CrazyPiškot
19.07.2020

V tomto díle je takový jemný návod, jak začít s meditací a taky proč. Rinpoče tomu krásně přichází na kloub a myslím, že čtenář má pak chuť to zkusit taky :-) Všechny díly Dalajlámovy kočky mám moc ráda, ty její myšlenkové pochody jsou tak osvěžující a rychle se do ní člověk vžije :-)

Ashi
07.07.2020

Tuhle serii knih naprosto miluji. No řeknete cítili jste někdy při čtení knihy tak naplnující, uklidňující a úžasný pocit? Opravdu jsem cítila všeobjímající klid Dalajlamy. Přečetla jsem ji i přesto, že se mi do meditace nechtělo, myslela jsem si, že jde jen o to mít prázdnou hlavu a to mi přišlo "zbytečné". Uvědomila jsme si však, že je lepší se na meditaci dívat jako na relaxační techniku a použít ji ve chvíli, kdy mám v hlavě moc myšlenek a nedokážu se soustředit.
A vlastně asi neexistuje jiná serie knih podobná této.

Rihatama
12.06.2020

Příběh dalajlamovy kočky už čtenáři dobře znají od první knihy. Zájem tak významně klesá u druhé knihy soudě podle počtu komentářů a málokdo pak vydrží do třetího pokračování. Kdo nevydrží, jde za příběhem. Milým, zajímavým, ale jenom příběhem, který se brzy vyčerpá. Kdo vydrží a čte dál a dál, jde za myšlenkou, kterou ten roztomilý kočičí příběh zprostředkovává. Přes meditací honosící se titul tady jdou myšlenky Michieho mnohem dál, jako už předtím, a není potřeba se proto bát, že kdo nemedituje nebo nemá o meditaci zájem, že mu kniha nemá co dát. Opak je pravdou. Jen je potřeba se vyrovnat s občas dost nafrněnou Jeskou (nejsou kočky ale právě takové...?). Kniha je tak prosycená pozitivismem, že i toho největšího bručouna snad potěší. Na každý pád opět zazní pár velmi inspirativních myšlenek. I kdyby jedna, pokud zaujme, stojí čtení podle mého za to. Já ji právě přečetla podruhé, což hovoří samo za sebe.

Dokonalá metafora:
"Nemůžeš přinutit poupě aby rozkvetlo tím, že mu budeš roztahovat okvětní plátky."

A jedna pěkná úvaha o tom, jak přijímat sám sebe:
"Nesmíme dovolit, aby se dokonalé stalo nepřítelem dobrého."