Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/bmid_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4 860 233

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

WaspSalander
03.06.2021 5 z 5

Jakooooo tohle, že byla fikce ?
A já blbka hledala na youtube všechny skladby, které mě zaujaly a hrozně se divila, že nemůžu nic najít .. šmarjá.
Ačkoliv podobné téma nebo styl psaní příliš nevyhledávám, tak tohle byla fakt skvělá jízda a já si ji užila.
4,5/5*

Ajda300
29.05.2021 5 z 5

Skvělý. Za mě to dosahuje stejné kvality jako Seven husbands of Evelyn Hugo, a ačkoliv jsem se bála autorčina zvoleného formátu, nakonec jsem to celé přelouskala za jedno odpoledne. I když se se vším seznamujeme přes pouhé rozhovory, dokázala jsem si k postavám vytvořit nějaký vztah a hlavně Karen jsem si hodně oblíbila.
Vážně pěkné. Možná jsem čekala nějakou větší kauzu okolo rozpadu celé skupiny, ale jinak netuším, co bych mohla příběhu vytknout. Doporučuji.

lena.o.knihach
29.05.2021 5 z 5

Po všech těch pozitivních recenzí jsem se té knihy šíleně moc bála. Měla jsem strach ze zklamání. A také jsem se jí docela dlouho vyhýbala. A když už pak přišly na scénu jiné bomby, já se v klidu mohla do Daisy Jones & The Six pustit. A pane bože!

Tohle bylo tak skvělé čtení. Já jsem měla každou chvíli chuť si kapelu i Daisy Jones vygooglit. Chtěla jsem si pustit jejich písničky, chtěla jsem slyšet jejich hlas, chtěla jsem jít na jejich koncert. Stále dokola jsem si opakovala, že tohle je jen vymyšlený příběh. Že to není skutečné.

Postavy, myšlenky, styl psaní - nemůžu vůbec nic vytknout.
Na druhou stranu chápu, že to nemusí sedět všem, ale dejte knize aspoň šanci. Tohle chcete číst.

Tesset
17.05.2021 4 z 5

Kniha mě hrozně dlouho lákala a když jsem ji začala číst, říkala jsem si: Hm, to bude blbost. Teprve s blížícím se koncem mě tak chytla, že jsem si ji rozhodla nechat v knihovničce, protože se k ní v budoucnu určitě vrátím. Byla velmi realistická, opravdu jsem byla chvílemi zmatená, jestli tahle skupina skutečně existovala nebo ne.

Knihodrak
03.05.2021 5 z 5

Ta kniha je dokonalá️. Ona mám své nejoblíbenějších knižní série, ale kdybych si měla vybrat jen jednu jedinou knihu, která vypraví příběh jen sama o sobě a nepotřebuje další knihy, vybrala bych si tuto. Opravdu se snažím vymyslet, co bych sem napsala, ale to se prostě nedá popsat jinak než, že tak kniha je nádherná️️️️️.

oblakaknih
03.05.2021 2 z 5

2,5/5
Na Daisy Jones jsem se moc těšila, ale po tom, co jsem na ni všude četla pozitivní a nadšené recenze, bála jsem se, že budu zklamaná.

Očekávání jsem očividně měla opravdu příliš vysoká, protože i když jsem knihu dočetla až do konce, četla jsem spoustu lepších.

Námět je originální. Myslím, že se můžu alespoň částečně považovat za rockového fanouška, takže jsem se opravdu těšila a byla jsem zvědavá, jak bude příběh zpracovaný.

Hned první věc, která mě zarazila (a kterou jsem překvapivě nevěděla, možná zapomněla) je, že je kniha celá napsaná ve formě rozhovoru. Upřímně si myslím, že kdyby tomu tak nebylo, užila bych si ji mnohem víc.

Po celou dobu čtení jsem si k žádné z postav nezvládla vytvořit nějaký vztah. Daisy mi vůbec nesedla, spíš jsem byla ráda, když v příběhu nevystupovala. Je těžké sepsat nějaký názor na postavy, protože jejich příběh je poměrně dost reálný a nepřikrášlený. Upřímně se nechci pouštět do srovnávání s reálným světem.

Od autorky jsem již jednu knihu četla, upřímně se mi líbila mnohem víc. Jejím dalším knihám určitě šanci dám. Myslím, že s touto mám spíše osobní problém.

Je to příběh plný alkoholu, drog, hádek, ale i rodinných problémů a života na doraz. Já osobně dám asi přednost skutečné biografii.

Kniha mě ničím nepřekvapila, nevyvolala ve mně žádné emoce, vše mi bylo dopředu jasné.

Nechci říkat, že je kniha špatná, ani nikoho odrazovat od čtení. Mě kniha nesedla, určitě se k ní nevrátím a pravděpodobně na tento příběh brzy zapomenu. Myslím si ale, že spoustě lidí se bude líbit moc, takže jí určitě šanci dejte.

DreamerX9
01.05.2021 3 z 5

Autorka píše čtivě a působivě. Na to že to je smyšlené není to nic co by se nedělo ale zase není to žádná převratná novinka.

P-puma-
25.04.2021 3 z 5

Daisy Jones and the Six je skvelý příběh plný drog a rockenrollu. Strašně mě zaujal styl, jakým je kniha napsaná, jako rozhovory se zúčastněným. Je tedy osekana o popisy ale je plny myšlenek jednotlivců. Strašně jsem se smála tem situacím, kdy všichni popisuji jednu událost ale každý si ji pamatuje úplně jinak. Ten příběh je až neuvěřitelné uvěřitelné. Ale mě tam chyběl nějaký zlom v tom dějí. Na závěr jsem prostě chtěla sedět s otevřenou pusou, ale to se bohužel nestalo.

Áža707
25.04.2021 4 z 5

Že začátku se kniha četla hůř, protože se mi nedařilo pořádně zorientovat v postavách, ale po chvilce se to rozjelo a já hltala každou stránku. Vytkla bych akorát opakující se informace na jedné straně, ano vím že to bylo z pohledu různých postav, ale občas mě to štvalo.

Postavy byly skvěle vykreslené a každá měla svůj charakter. Za mě úžasná postava byla Camila, která byla silná, chytrá žena, co se nerada vzdává a nevzdává to ani s lidmi okolo sebe. I když se jí něco nezdá, tak chce i pro ostatní jen to nejlepší. I ostatní postavy se mi zapsaly do srdíčka, až na Eddieho! To byl člověk, který mě vytáčel každou svou myšlenkou a  pokaždé když otevřel pusu. Celou knihu jsem si přála, aby konečně opustil kapelu a já se ho zbavila.

Bylo zajímavé sledovat myšlenky a názory jednotlivých lidi, u kterých jste mohly zaznamenat vývoj, ať už psychicky, tak třeba i sociální. Já jsem si všechny části strašlivě užívala a měla jsem pocit, jak kdybych s kapelou někde seděla a oni mi vyprávěli, co se stalo.

Nešlo jen o samotné postavy, ale i myšlenky které zde byly. A myslím, že každý se dokázal vcitit do toho, že i když písnička nebyla napsaná jako love song, tak že ho tak okolí vnímalo a nejen tak, každý si v písni našel něco svého. Kromě úspěchu a problémů kapely a jejich členů, zde bylo mnohem víc drogy, sex, alkohol a hlavně pořádný Rock 'n' roll!

Trochu zpětně nevím, co si mám myslet, když čtu komentáře o tom, že se jedná o fikcí. To snad není možný, ne? Vždyť přece... Jo to mě asi dostalo nejvíc. ALE mimochodem nějaké písničky najdete, nevím zda vznikaly ke knize, či jaký byl jejich hlavní účel, ale píseň Aurora je věc, co potřebujete slyšet!

Poslední věci, co mě dostala byla poslední kapitola! Četla jsem ji dvakrát po sobě, aby mi došel plný význam slov a nebudu vám lhát brečela, jak malá holka.

⭐ 4,5/5

dia.riedl
22.04.2021 5 z 5

Nikdy jsem si u žádné knihy tolik nepřála, aby to byla skutečnost, jako zrovna u Daisy Jones. Strašně moc bych chtěla ty písničky slyšet a vidět je vystupovat! Tohle je na knize asi to nejúžasnější...jak je vše okolo kapely The Six tak detailně popisováno, psaní písniček, nahrávání ve studiu, jejich vystoupení, turné, focení na obal desky...u všeho prostě chcete být. Bohužel jsem si po celou dobu nedokázala vytvořit k postavám hlubší vztah, ale na všech mi celou dobu záleželo, hlavně asi na Daisy a Karen s Grahamem. Kniha mě zkrátka okouzlila tím zákulisím hudebního průmyslu jedné komplikované kapely. Protože vztahy mezi členy byly opravdu...komplikované.

Denisa525
17.04.2021 5 z 5

Zatím moje nejoblíbenější kniha od mojí nejoblíbenější autorky :D.
Čte se opravdu rychle, zajímavý formát psaní. Hlavně jsem si zamilovala hlavní hrdiny.

Calwen89
15.04.2021 5 z 5

Když už mi chybělo k dočtení pár stránek byla jsem přesvědčená, že dám 4 hvězdičky. Je to čtivé, vtipné a především originální. I přesto jsem se ale místy nudila, kniha by podle mě mohla být kratší, některé postavy a jejich rozhovory bych klidně úplně vyškrtla jelikož mi přišly vyloženě vycpávkové. Ale ten konec mě dostal a úplně mi změnil pohled na celý příběh. Na příběh, který už vlastně není jen o sexu, drogách a rockenrolu, ale o lásce, důvěře a odpuštění. A o velice silné ženě...(jméno si každý doplní dle svého uvážení, mě napadají dokonce hned 3 jména :D)

Anie94
11.04.2021 4 z 5

Tak tohle byla jízda! Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, nevyhovoval mi formát a způsob jakým byla kniha napsaná, ale pak se to nějak zlomilo a já si čtení rozhodně užila a bavilo mě to. Cítila jsem se jako bych seděla doma a četla rozhovor se skutečnou kapelou v nějakém prestižním hudebním časopise a hltala každé slovo. Hrozně jsem chtěla vědět jak to celé bylo. Celá knížka byla neskutečná jízda - sex, drogy a rockenroll a tak mě trošku zklamal ten nemastný a neslaný konec. ALe jinak to bylo super čtení plné milých slov a krásných myšlenek, které mám samozřejmě olepíkované. Ani nemusím asi zmiňovat, že kniha má nádhernou obálku a nádhernou předsádku.

ragunkaa
10.04.2021 5 z 5

Tohle je kniha, ktera vas pohlti a zapise se vam do srdce. Zanechala ve me tolik emoci a uvedomeni, tezko se to popisuje. Uzasne, vazne uzasne.

zaba335
08.04.2021 5 z 5

Perfektní rokenrolová jízda se skvělou skupinou rozervaných muzikantů!
Čtení jsem si moc užila a v některých částech knihy jsem měla úplně husí kůži.
Daisy je rozhodně zajímavá postava, tak jako všechny ostatní. Já si ale zamilovala Camilu, která příběhem proplouvala jako sympatická a silná žena. Musím říct, že kniha psaná formou rozhovoru se četla skoro sama. Chápu, proč je kniha tak dobře hodnocena :)

Veru.Viti
05.04.2021 3 z 5

První kniha od Taylor Jenkins, kterou jsem málem nedočetla. Začátek ohromně táhlý. Příběh a jeho postavy mě začaly zajímat až někde po 80 straně. Pak už se to četlo vcelku příjemně, ale za mě určitě nejslabší kniha od této autorky. (Z těch, které jsem začím četla)

Kaya77911
02.04.2021 5 z 5

Žádné podobné knihy jsem před tím nečetla, ani jsem nečetla nic od autorky, čili mi toto téma není blízké, což byl také jeden z důvodů, proč se mi do knihy nechtělo. Hned na začátku jsem se do knihy strašně začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Všechny postavy jsem si zamilovala, hlavně Camilu, protože to byla neuvěřitelně silná postava, která byla pro celý příběh moc důležitá (což vlastně byly všechny postavy). Opravdu si myslím, že každá si vás získá svým způsobem. Styl vyprávění jsem si taky zamilovala. Líbilo se mi, že postavy to vypráví už když jsou staré, takže je krásně vidět, že každý to tehdy viděl jinak a každý si to pamatuje jinak. Také jsem se díky tomu někdy cítila skoro jako součást příběhu, nebo jako bych byla v 80. letech. Konec mě vážně dostal a i když je asi všem jasné, jak to s kapelou dopadne, strašně mě to dojalo a rozesmutnilo. Já jsem ten konec četla dvakrát a pokaždé jsem málem brečela . Knihu musím doporučit a to i dospělým, protože to bylo naprosto úžasné.

Mischa096
30.03.2021 3 z 5

Zajímavá a oddychová kniha, ale čekala jsem možná víc sexu, drog a rock and rolu :)

BooksAnd_me
25.03.2021 4 z 5

4,5*
Na Daisy Jones & The Six určitě jen tak tak nezapomenu.
Kniha je tak skvěle napsána!
Rychle utíká, vtáhne vás do děje, postavy si zamilujete a autorce žerete každé slovo.
Not gonna lie, až do konce knihy jsem si myslela, že postavy jsou, realné. O to více mě zamrzelo, když jsem se až po dočtení dozvěděla, že to jsou jenom fiktivní postavy :´P.
Samotnou Daisy jsem si fakt zamilovala a Warrena též, u kterého mě bavilo jaký to je flegmouš :Dd.

Za mě se Daisy řadí mezi moje srdcovky a celkově to nějak v hlavě ještě zpracovávám. Hodně jsem si z čtení Daisy odnesla a za to ji budu vděčná.

Bohužel konec mě celkem zklamal, očekávala jsem i tak něco většího, ale při tom si říkám, co by to tak mělo být. Přece jenom, jsou to normal lidé...( Proto těch 4,5*) + něco mi tam chybělo, ale nevím co. :/
Podle mě se vám to buď bude líbit, anebo prostě ne.
Zkuste a uvidíte. :))

veriszv
22.03.2021 5 z 5

Na této knize je převážně vyzdvihována její atmosféra, s čímž musím souhlasit. Ta byla neuvěřitelně reálná. Nicméně přesto, že kniha má určitě skvělou atmosféru, pro mě byly zajímavější dvě poselství. Každý si věci pamatuje jinak, ať už jde o členy fiktivní kapely nebo o lidi ve vašem životě. A to druhé, každý dělá chyby, větší či menší, ale každý se může změnit.
Forma jakou je kniha psaná mi naprosto vyhovovala. Rozhovory, kdy se napřeskáčku střídá jeden rozhovor za druhým na mě vůbec nepůsobily rušivě, jak by se mohlo zdát, ale naopak mi v hlavě běžel dokument s prostřihy rozhovorů s hlavními protagonisty, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.
To toxické prostředí drog, alkoholu, sexu a ještě jednou drog, mi přišlo nechutné, i když jsem si o světě showbyznysu nikdy žádné iluze nedělala. Vlastně mi vadilo, že to autorka v knize alespoň trochu neodsoudila, ale na druhou stranu prostě zaujala neutrální postoj. Nakonec mě spíš překvapilo, že na to, kolik se v té knize vyskytovalo drog, tam bylo ještě málo skandálů.
Taylor Jenkins Reid má podle mě skvělý talent na to, vkládat do svých knih naprosto kouzelné věty. Jsou to věty na první pohled obyčejné, ale mají v sobě tolik pravdy! A tak jsem si ne jednu větu vypsala i z Daisy Jones, stejně jako ze všech autorčiných knih, které jsem četla.
Sečteno podtrženo, ano myslím si, že se autorce povedlo něco výjimečného. Podle mě to nesedne každému, ale napsat fikci takovým způsobem, že kdo neví, je přesvědčen, že kapela existuje, je výjimečné. Až mě to mrzí, ty texty jsou skvělý a jako písničky bych je slyšela moc ráda.