Daisy Jones & The Six

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/bmid_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4 860 233

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

Eile-en
22.09.2021 4 z 5

Hype, který se prý kolem knihy odehrával, se mi nějakým způsobem úplně vyhnul, takže jsem vlastně ani skoro nevěděla, do čeho jdu :)
Kniha mě zaujala především z toho důvodu, že se odehrává v hudebním průmyslu a věděla jsem, že bude zajímavé sledovat chování a rozhodování postav.
Někdo by mohl říci, že se jedná o klišé - rocková kapela snažící se stát hvězdou, drogy, sex, deprese.... Ano, ale vše, co se odehrávalo mělo spád a kniha byla neuvěřitelně čtivá. Přišlo několik trochu šokujících okamžiků a od začátku do konce jsem byla napjatá, jak kapela dopadne. Celý příběh jsem zhltala za tři dny a ráda si jej přečtu znovu - mám v plánu si vyznačit myšlenky, které mi přišly pravdivé a zajímavé.

helena842
21.09.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou a jsem za to ráda. Četla jsem jí prakticky jedním dechem, opravdu velmi zajímavý a čtivě napsaný příběh. Doporučuji.

Jane333
15.09.2021 odpad!

Za mě ztráta času, vůbec mě to nebavilo, postavy nesympatické. Ten boom okolo nechápu

evilunicorn
12.09.2021 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla skutečným překvapením.Styl psaní, který autorka zvolila, mě opravdu bavil, a troufnu si říct z vlastní zkušenosti,že vztahy v kapele vystihla poměrně přesně.Bavil jsem se, a rád jsem se nechal vzít na tuhle literární hudební jízdu.

FoxFox
07.09.2021 3 z 5

Po tak obrovském promu jsem čekala větší pecku. Knížce ale nelze upřít její věrohodnost, opravdu jsem chvílemi byla přesvědčená, že se jedná o příběh skutečné kapely.

Mrs.Depp
29.08.2021 4 z 5

Fajn knížka, četla se sama, skvělá na deštivé podzimní odpočinkové dny pod dekou, ale nedala mi takové to "něco navíc", co mám u knížek ráda.
Chtěla jsem celou dobu kvůli tomu dát tři hvězdičky, ale kniha je tak čtivá, že jsem si prostě nemohla pomoct a nakonec dala čtyři.
Přece jen mi to nedá a musím napsat pár věci, které mi na knize vyloženě lezly na nervy. První bylo to neustálé vychvalování kapely a Daisy Jones, autorka nešetřila slovy jako fantastický, legendární, Daisy byla dokonale nádherná, všichni chtěli byt jako ona, zpívala tak úžasně, že to bylo prostě neskutečné. I kdyby to tak bylo, což by se klidně mohlo stát, tady to pro mě bylo podáno takovým způsobem, díky kterému mi byla protivná, přitom kdyby autorka vychvalovala jen o trošku míň a napsala taky někdy, že z nějaké písničky třeba nebyl hit nebo se jim něco nepovedlo, příběh by působil věrohodněji, takhle byli všichni dokonalí a prostě legendární.
Další věc byla ta, že příběh byl vystavěný na klasickém rockovém klišé, čekala jsem jen, kdy frontman/ka kapely spáchá sebevraždu nebo se předávkuje drogami a stanou se z nich legendy pro další generace.
Poslední věc, co mi vadila bylo to, že texty písní byly opravdu "volně" přeloženy, kolikrát v překladu byly fráze a slova, které v originálním textu vůbec nebyly, navíc i když texty byly propracované, přišly mi vhodné spíš pro popovou kapelu ne pro rockovou.
Abych jen nekritizovala, moc se mi líbil příběh Billyho, Camily jejich holčiček a jejich přístup k rodinnému životu a životu celkově, moc jsem jim fandila a moc mě mrzí, jak to nakonec dopadlo, ale tak už to v životě bývá a taky jsem do poslední chvíle doufala, že šťastný konec budou mít Karen s Grahamem.
Knížku určitě doporučuji, ale spíš bych si ji osobně půjčila z knihovny a sama si pořídila nějaký skutečný životopis osobnosti, kterou mám ráda, věřím, že to by mi dalo mnohem více.

Cress
18.08.2021 4 z 5

4,5⭐️

Tohle bylo tak dokonalé. Jakože tahle kniha vážně nemá žádnou chybu. Půl hvězdičky jsem ubrala za některá rozhodnutí postav, ale ty se tam vlastně hodila, jinak by se ty postavy chovat nemohly, jen mi to bylo občas trochu prosti srsti. A ten konec?! I love it.

PetraBery
15.08.2021 4 z 5

Kniha formou rozhovoru o fiktivní kapele světového formátu. Autorka nás vrací do nespoutaných sedmdesátých let plných drog, alkoholu, sexu a kvalitní hudby. Výborně ukázáno, jak si každý pamatuje danou událost odlišně, jak má každý jiné vzpomínky. Kdyby kapela Daisy Jones & The Six byla skutečná, na koncert bych rozhodně ráda vyrazila.

mekkejla
13.08.2021 5 z 5

Tohle byla taková jízda! Nikdy bych nevěřila, že příběh fiktivní kapely, který je ještě k tomu vyprávěný stylem rozhovoru mě dokáže takhle pohltit! Bože, já bych si tu jejich hudbu tak ráda poslechla!!! Bylo to fakt úžasné a určitě musím mrknout na další díla této autorky.

knihomolkaMist
07.08.2021 3 z 5

Neskutečně dobře vystavěná kniha. Fakt bych věřila, že tahle skupina skutečně existovala. Forma rozhovoru byla zajímavá a vlastně jsem nic takového ještě nečetla.
Ale tohle téma prostě není pro mě. Rokenrol mi nic neříká a alkohol + drogy už vůbec ne.
Skvěle vystavěná atmosféra, chápu, že se to lidem líbí, ale já tohle období prostě nerada :D Kdo má ale rád rokenrol takřka potřebuje tuhle knihu :)

Libris_Na_Ex
06.08.2021 1 z 5

(SPOILER) Občas se stane, že kniha, která je vychvalovaná někomu nesedne. Mě se to stalo tady, i když jsem do toho s žádnýma velkýma očekáváníma nešla. Evelyn Hugo mě bavila, nejlepší kniha mého života nebyla, ale dobrá byla. To samé jsem chtěla i Daisy Jones and The Six. Bohužel to u mě nefungovalo.
První problém byl ve formě vyprávění - rozhovory. Nedokázala jsem si s postavami vytvořit žádný vztah. U Daisy mě k tomu ještě vytáčel ten kult, co kolem ní byl.
Pak se tam řešilo už jenom, kdo s kým a kde, alkohol a drogy a to nejsou úplně témata, které by mě lákala.
Takže jsem se rozhodla knihu odložit (život je moc krátký na čtení špatných knih) a věnovat se něčemu, co mě bude bavit.

hanavka
28.07.2021 3 z 5

Skvělý nápad na knihu, dobrá práce s reáliemi, s postavami The Six, ale kult Daisy Jones mi nedával smysl. Jako postava byla až nepřirozeně jednotvárná. Uniklo mi, co bylo hlavním důvodem, že všichni chtěli být jako ona. Naopak se mi líbilo zpracování postavy Eddieho, toho prostě nejde mít rád...
Knihu hodnotím jako průměrnou, nejzajímavější je jednoznačně prostředí a doba, ve které se příběh odehrává. Půl hvězdičky bych přidala za skvělou obálku. :)

Shaxx
26.07.2021 4 z 5

Zhruba do 70 stran jsem si říkala, jaká je to nuda, to skončí maximálně třemi hvězdičkami v nejlepším.
Protože číst biografii hudební skupiny, to je zábava, pokud se jedná o oblíbenou skupinu a fanoušek chce proniknout trochu hloub.. A Daisy Jones a The Six je fiktivní kapela, která se čtenářovi teprve představuje. Ale v závěru jsem knihu přečetla za pár hodin v rámci jednoho dne a hodnocení se přehouplo na vyšší hodnocení.
Já hudbu miluju, četla jsem pár knížek o hudebních skupinách, které mám ráda, baví mě zákulisí, to, co se děje nejenom na pódiu, ale právě i za "oponou", prostě mi hudební téma sedí.
Menší problém byl s postavou Daisy. Autorka ji udělala nedosažitelnou, božskou modlou, kterou pro své fanoušky byla. Ale už jí moc nevtiskla lidskou stránku, nerozbila tu hranici, kdy si fanoušek uvědomí, že jeho idol je taky jen člověk, prostě pořád působila nějak uměle cool i přes vyprávění o závislosti na drogách atd. S postavou Billyho to bylo o dost lepší :)
Z knihy dýchá atmosféra 70. let, sex, drogy a rock'n'roll v tom nejlepším a zároveň taky přináší závan nostalgie.
Postupný vývoj povahy vztahu mezi Daisy a Billym autorka zvládla na jedničku, působilo to uvěřitelně a přirozeně.
Jako naprosto zbytečná postava se mi zdál Warren, který dle mě do příběhu skoro ničím nepřispěl.
Povedená fikce o fiktivní skupině, která by byla boží, kdyby existovala.

julythreemosen
25.07.2021 5 z 5

Wow. Taylor opět nezklamala. Každá kniha je lepší a lepší! Ne že bych o autorce pochybovala, až na její novinku jsem četla úplně vše a už vím, že s jejími knihami hraju na jistotu. Vybudovala jsem si dost vysoká očekávání, která byla všechna splněna a ještě víc. Co mě na knize uchvátilo je to, že do psané podoby autorka vnesla prostředí hudební kapely tak dokonale, že nejen že slyšíte hrát v hlavě všechny písničky, ale taky věříte, že ti lidé jsou skuteční - aspoň na mne to takto působilo. Velmi silnou stránkou knihy jsou postavy, které jsou napsané brilantně - jsou to lidi, se kterými se ztotožňujete, fandíte jim, vzhlížíte k nim, někdy je trošku nenávidíte. Kniha je mixem emocí a mezilidských vztahů, osudů, hudby. Je dokonalá. Na té knize není zhola nic, co bych jí mohla vytknout. Přečtěte si ji!

d.a.s.a
21.07.2021 3 z 5

Hodne netradiční styl psani, musela jsem se neustale soustredit,coz vetsinou byva pred spanim problem. Pribeh zajimavy a velmi realny,bavil me pohled na jednu situaci ruznymi postavami.

Horselen
15.07.2021 5 z 5

Vážně nezvyklá kniha, která je psaná jen formou rozhovorů a vy i přesto máte pocit, že se pořád něco děje.
Jasně, neustále se opakuje sex, drogy a alkohol, ale zároveň je to i příběh o lidských vztazích, lásce a vášni k hudbě.

Tahle kniha pro mě znamenala vystoupení z komfortní zóny, šla jsem do ní naslepo a nečekala jsem, že se mi bude tolik líbit.
Obálka mi přijde naprosto perfektní. Strašně jsem si všechny písničky chtěla poslechnout, ale bohužel...

Jediné, čemu jsem nevěřila, bylo chování a postoj Camilly k celé situaci s Daisy.

Anniee
13.07.2021 5 z 5

Já ji MILUJU! Daisy, knížku, autorku. Formu, jakou je kniha psaná.
Stejně jako ostatní jsem i já měla docela často tiky si kapelu a její písničky vyhledávat. Nemohla jsem věřit tomu, že to opravdu není reálná kapela. Tak úžasný to celý bylo.
A co si budeme, chytla mě za srdce. Způsob, jakým je popsaná láska a nenávist a vlastně i něco mezitím. Způsob, jakým je popsaná neskutečná důvěra, která bolí a zároveň léčí. Bylo to srdcervoucí, nejradši bych Daisy a Billyho objala tak silně, aby se ty jejich kousky zase spojily dohromady. Nechápu, jak někdo může vykřesat takovouhle kapelu z ničeho. To prostě musí být reálný, ne?
Ještě bonus pro ty, co viděli Across The Universe - není Daisy prostě celá Sadie?

Lucyk01
07.07.2021 2 z 5

Máme tu knižní recenzi, ale tentokrát v negativním směru. Tohle bylo pro mě velkým zklamáním. Kniha ze začátku byla zajímavá, když jsem se seznamovala s postavami. Ale v polovině knihy přišel zlom, který mi přivedl čtecí krizi. Nutila jsem se do čtení a to není nikdy dobře. Prostě jsem si to neužívala. A konec? Ten potom byl lepší, ale každou vteřinu a stránku jsem čekala , kdy už bude konec.

V knize se nachází toxické vztahy, hádky, drogy, alkohol a prostě normální a reálný život hvězd a celkového showbyznysu.

To mi tak nevadilo, ale vadili mi postavy. Zaprvé bylo jich moc a pak jsem se nedokázala orientovat, kdo je kdo. A plno postav mi byly nesympatické a někdy jsem nechápala jejich chování. Hlavně mě ke konci rozčilovala Camila a celou knihu ještě Eddie. Snad jediná rozumná postava byla Peter a Simone, což je na knihu málo, když si vezmu, že v knize nehráli zas až tak velkou roli.
Konec byl zajímavý, jelikož se tam dozvíte, co se s nimi stalo a jak si žijí teď. A mě to baví číst.
Dále je dobrým poznatkem, že kniha je psaná v rozhovorech, tak se toho kdyžtak nelekejte.
Noo... Nicméně jsem z knihy zklamaná, čekala jsem něco jiného a lepšího. Knihu nehodlám číst znovu, nechci se zbytečně trápit a je až překvapivé, že jsem ji vůbec dočetla.
Ty hvězdy jsem dala za ten začátek a konec a taky kvůli té chemii mezi Daisy a Billym. Víc jsem nemohla dát.

Bettybook
09.06.2021 4 z 5

Rozhodně se tam našlo spoustu prvků, které mě oslovily, např. styl vyprávění, texty k písním na konci příběhu,... Ale kniha jako celek pro mě bylo zklamáním. Co si budem, měla jsem hodně velká očekávání.
3,75/5

Fr4nkY
05.06.2021 2 z 5

Pred citanim som to nevydrzal a Daisy Jones a The Six som realne hladal, no po najdeni len par YT coverov niektorych pesniciek mi doslo, ze je to fikcia.
Knizka sa citala dobre, zaujimavy format, par zaujimavych myslienok, urcite som rad, ze som ju cital.
No ohodnotil by som ju ako priemer. Knizka bude sfilmovana, koproducentka je Reese Witherspoon. Myslim, ze hype a neprimerana reklama bola hlavne kvoli nadchadzajucemu serialovemu spracovaniu.
Premyslal som, o com knizka vlastne je. Podla mna je primarne o vztahoch, o vztahoch medzi ludmi, ktori travia spolu vela casu, v tomto pripade v ramci rock&rollovej kapely.
Pacilo sa mi, ze postavy neboli zvacsa vykreslovane ciernovielo, no niektore postavy by si zasluzili viac priestoru.
Ale co mi asi najviac chybalo, bola atmosfera. To rock&roll prostredie ma nevtiahlo. A to sa autorka mohla pretrhnut vo vymenovavani nazvov drog.