Hodná a zlobivá holka

Hodná a zlobivá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458167/bmid_hodna-a-zlobiva-holka-IBj-458167.jpg 5 529 164

Cyrus Haven série

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je téměř umořená hlady, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v bezpečí dětského domova pod novým jménem – Evie Cormacová. Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal – je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo. Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy – jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Good Girl, Bad Girl , 2019

tereza1198
27.05.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Knihu jsem si vybrala jako e-knihu z knihovny a nic od ní nečekala. A dostala jsem tajemství, sympatického psychologa, hnusnou vraždu a dost podivnou holku. Příběh byl napínavý, dobře napsaný a uvěřitelný. Na konci zůstalo mnoho otazníků a já se těším na další díly. Musím se pustit do druhé série autora.

Heyhey
22.05.2021 5 z 5

Chci pokračování hned! Tento příběh je jako slané oříšky. Nelze přestat.

Lucuschka
22.05.2021 4 z 5

Rozhodně doporučuji a doufám, že další knihy/pokračování vysvětlí věci, které se v průběhu děje vynořily a vyvolaly nejen nové otázky, ale také jiný pohled na celý děj.

Pája699
18.05.2021 5 z 5

Tato skvělá kniha mi dělala společnost přes celý víkend na chatě. Za mě skvělý začátek nové série, která má určitě co nabídnout. Sympaťák Cyrus mě bavil od prvních stránek a těším se na další „střípky“ z jeho minulosti a případy. A Evie? Doufám, že Andělská tvář neřekla své poslední slovo a bude o ni zmíněno i v dalších dílech…tak nějak se to i nabízí .-) Za mě 100% spokojenost, autor mě nezklamal a knížku jsem zhltla jak malinu. Má to švih, zvraty, napětí. Prostě vše, co má u dobré detektivky být.

Sidonka3
13.05.2021

Nezlomná, důvtipná a vtipná Evie, která má na všechno odpověď aspiruje na postavu roku. Do psychologa Cyruse jsem se prostě zamilovala. Z těchto dvou oslňujících postav čiší kouzlo jako voda z Křižíkovy fontány. Odzbrojující kouzlo dvou hlavních postav je hlavní devízou téhle kriminálky. Když k tomu přidám, že Evie našli policisté před šesti lety ukrytou v tajné místnosti a tahle dlouhodobě sexuálně zneužívaná a podvyživená holka nechce prozradit nic ze své minulosti, dokonce ani skutečné jméno ani věk, natož svůj původ, a k tomu kdosi k smrti umučil toho, kdo s ní pobýval v domě, mám záhadu roku. Co je ta holka zač? Co je zač ten trýzněný? Proč ho mučili? Byl na její straně? Čeho se E.bojí, proč nepromluví? Může vůbec žít mimo bachařský děcák s ostrahou, když zatouží po samostatném životě? Vedle toho je další linie příběhu, vražda krasobruslařky, slabá jako naředěný čaj.
Měla jsem ráda rozhovory těch dvou.
Cyrus: „Chápu tvojí bolest. Vím, že tě odděluje od normálního života. Od pravdivých a skutečných věcí…“
Evie: .„Kdo ví, co je pravdivé a skutečné? Co jsme dřív považovali za fakta, je teď nesmysl. Země není placatá. Pluto není planeta. Všechno je dočasné. Dokonce i fakta.“
Psychologie ušla. Jen NĚCO mi tam scházelo, co zaháčkuje mojí pozornost klidně na celou noc a já nejím, nespím a během práce myslím na to, jak si zase počtu. Až příliš často jsem kontrolovala, kolik mi ještě zbývá stránek do konce. V poslední době jsem četla krimi, které mi jako CELEK seděly víc ( napínavější Carter ad.).
Takže, jak mám tuhle detektivku ohodnotit? Skvělé momenty prokládané občasnou zívačkou. Excelentní pasáže obalené vatou, která tlumí napětí. Nechat bez hodnocení !?

čef
13.05.2021 5 z 5

Pro mne byl explozivní závěr knihy nadbytečný. Už tak, bez něho, byla kniha dosti zajímavá, zejména psychologické postřehy mne velmi zaujaly. Napětí bylo v knize také mnoho a tragických rodinných osudů jsem si užil až nadmíru. Pátrání po vrahovi bylo samozřejmě spletité s patřičným závěrečným překvapením. Hodně nadprůměrná psycho-detektivka.

ydnac
09.05.2021 5 z 5

Ani vteřinu jsem nemusela přemýšlet, jestli bude nová série s novým psychologem dobrá.
SAMOZŘEJMĚ JE VÝBORNÁ A S TÍM JSEM UŽ POČÍTALA :-)
Čtivé, svižné, napínavé, vraha jsem neodhalila, propletené vztahy v rodině jsem začala postupně tušit...
Co se týče Evie, jsem zvědavá, jak to s ní bude pokračovat (zřejmě bude?).
Cyrus je sympaťák a těším se na další díly :-)

Katania
07.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Četlo se to moc hezky, i příběh se mi líbil, ale nemám rada, když nevím úplný konec…

cace
05.05.2021 3 z 5

Napínavé, čtivé.

Mi--LADA
02.05.2021 2 z 5

L.Helena mi mluví z duše. Skoro všichni tomu dávají nejvyšší ocenění, tak jsem čekala pořádnej špek.
Chválím postavu Evie nebo-li Andělskou tvář. Je charismatická a má skvělé průpovídky, tahle tajemná postava se záhadnou minulostí se povedla. Zklamalo mě, že k odtajnění její záhadné minulosti a původu tak úplně nedošlo, snad na ní dojde v pokračování? Nebo to jako mělo být všechno? Nevím, čím si knížka ten humbuk zasloužila, já se držím průměrného hodnocení a ještě jednou chválím Evie a i sympaťáka psychologa, který si svou pacientku pouští akorát trochu až moc k tělu (je to tak správně?), pohádkově hodného pečovatele Cyruse.
Těšila jsem se, že se dozvím něco ze zázemí sportovního prostředí, když byla oběť v parku krasobruslařka, ale nic moc jsem se nedozvěděla, zrovna tak mohla být čímkoli jiným. Některé věci mi neseděly, třeba popis bytu krasobruslařky. Tohle je profese pro holky z vyšší vrstvy, náklady na trenéry, oblečení atd. jsou astronomické a autor popisuje, že se detektiv posadil do omšelého křesla v nic moc domě.
Nebylo to vyloženě špatné ani extra dobré. Těm 94% taky úplně nerozumím. Dvě tři hvězdy musí stačit.

Emiška19
01.05.2021 5 z 5

KDYŽ SE ČLOVĚK TOPÍ, NĚKDO SE MUSÍ - NAMOČIT. - a nejen tahle myšlenka zakotvila v mém " knihomolském denníku, zapsala jsem si jich více - i přes svižný, napínavý děj-ale do mé mysli se vnořil i Cyrus a Evie - jejich životní tragédie.Skvěla to kniha s náhledem do nemocných lidských duší...
Doufám!, že tenhle Pan Spisovatel nám dopřeje opětovné setkání....

L.Helena
30.04.2021 3 z 5

Na knihu mě nalákalo vysoké hodnocení tady na Databázi (94%), ale musím říct, že mě až zas tak neoslovila. Snad do půlky knihy jsem se nemohla pořádně začíst, ne že by to bylo vyloženě zlé, ale spíš jsem měla vysoká očekávání. Místy to vypadalo, že se děj už konečně rozjede, ale pak to zase sklouzlo do průměru. Docela tuctový příběh vyšetřování vraždy mladé dívky (v porovnání s ostatními detektivkami), akorát trochu ozvláštněný o postavu Andělské tváře a její záhadné minulosti.

Trustty
26.04.2021 3 z 5

Tak já nevím..... Takové nadšení jako ostatní nesdílím.
Za mě to bylo celkem dobré čtení, ale wauuuu se nekonalo. Strašně dlouho mi trvalo než jsem se začetla.

amurek
25.04.2021 5 z 5

Moje první seznámení s autorem a musím napsat, že se moc těším na pokračování série. Je to úplně jiný pohled na vyšetřování zločinu, než na jaký jsem z detektivek zvyklá. Z Evie a Cyruse se stala perfektní dvojka. V příštích dílech snad čtenářům kromě skvěle vyřešeného případu odhalí oba hlavní aktéři jako bonus i něco dalšího ze své temné minulosti.
Kniha je skvělá, dobře se čte a mohu ji jen doporučit. A čekání na pokračování série si asi zkrátím přečtením dosud vydaných knih Michaela Robothama. Po přečtení "Hodné a zlobivé holky" předpokládám, že ať šáhnu po kterékoli, nebudu litovat :-)

Bee240
25.04.2021 5 z 5

Včera těsně po půlnoci jsem dočetla tento nový thriller. Musím říct že jsem tentokrát neměla žádná očekávání, ale kniha mě velmi překvapila a je to podle mě skvělý a nadupaný thriller.
Má skvělé hlavní postavy a Cyruse si nejde neoblíbit. Zápletka a příběh celkově je velmi zajímavý jak část s Andělskou tváří - tak vyšetřování vraždy mladičké krasobruslařky.
Kniha je vyprávěna ze dvou pohledů - Cyruse Havena a Evie Cormakové
Cyrus je mladý psycholog, který příležitostně spolupracuje s policií a i tentokrát jim pomáhá s vyšetřováním vraždy. Což se nakonec ukáže že není vůbec tak jednoduché jak se na první pohled mohlo zdát a případ mladé krasobruslařky je daleko zamotanější a také že ta úžasná a nadaná dívka nebyla až tak svatá.
Co se týče Cyruse samotného tak ten se mi líbil - jak jeho postoj k mobilním telefonům :D tak i celkově jeho osobnost. Zaujal mě popis jeho tetování a ta představa se mi velmi líbila :)
Díky své práci se setká s Evie - která je zavřená v ústavu pro nebezpečné "děti" ... je totiž takzvaná Dívka z bedny nebo Andělská tvář. Nikdo neví jak se vlastně jmenuje, kolik jí je let (nejspíš osmnáct) ani odkud pochází. A jelikož její minulost je velká záhada a ví se jen že si prošla hroznými věcmi - tak přivolají Cyruse aby rozhodl zda je připravena na život mimo ústav.
I když Evie může na první pohled působit jako nebezpečná a narušená mladá žena která se neumí chovat - mě se líbila - většinou je toho pod povrchem daleko víc a tady u Evie to platí stonásobně. A také její příběh není takový jak si všichni myslí takže pokračování této knihy bude určitě paráda.
Líbilo se mi jak se to mezi ní a Cyrusem vyvíjí a jak se Cyrus rozhodl jí pomoci byl celkem šok...říkala jsem si zda to byl dobrý nápad, ale Cyrusova děsivá rodinná historie by mohla napomoci k navázání vztahu mezi ním a Evie - takže druhou stranu jsem si říkala že by to mohlo fungovat.
Kniha měla sice více zápletek a hlavním mělo být vyšetřování vraždy - a i když tato část byla skvěle napsaná a bylo to zajímavé - stejně mě nejvíce zajímalo jak se to vyvine s Evie a Cyrusem.
Trochu jsem se bála jak autor uchopí schopnosti Evie...aby to nezahnal až moc do nadpřirozena nebo aby z ní nakonec nebyl druhý superman :D nakonec to zpracoval dobře a její schopnost poznat kdo lže byla skvěle zpracována.
O této knize bych mohla psát ještě dlouho takže tady to utnu a jen Vám tuto knihu doporučím všemi deseti.

Mandlevest
24.04.2021 5 z 5

Skoro celý včerejší den a velký kus noci jsem tentokrát strávila s Hodnou a zlobivou holkou, prostě se nešlo od knihy odtrhnout. Představivost Michaela Robothama je opravdu mimořádná. Tak jak nám v serii s psychologem Josephem a jeho drsně lidským parťákem Ruizem nabízel jeden originální případ za druhým, tak nám v nové sérii k Cyrusi Havenovi naservíruje holku Evie. Jestli je hodná nebo zlobivá, to posoudite sami, ale nesporně je to postava originální, svá a tajuplna a ve spojení s psychologem Cyrusem to opět funguje na víc jak 100%. Samotný příběh vyšetřování vraždy mladé dívky, nadějné krasobruslařky, má spád, inteligentní zápletku, gradaci a dramatický závěr. Skoro neuvěřitelné, ale laťka jde, pro mě, tímto příběhem ještě o kousek výš. Kdo knihy tohoto výborného autora nezná, doporučuji to napravit s tím, že je dobré číst knihy v sérii chronologicky. A já se moc těším na další určitě originální příběh s Cyrusem a Evii.

jxr
23.04.2021 5 z 5

První kniha ze série detektivních případů, která od začátku šlape...hned od první stránky...sloh má spád, žádné zbytečnosti, zkrátka knížka pro chvilky oddechu, která se dobře čte a jen tak nepustí...

zuzana2599
20.04.2021 5 z 5

S Michaelem Robothanem jsem se jako čtenářka setkala poprvé. A mám jen slova spokojenosti a chvály a jsem připravena na pokračování. Jen musím vydržet :-).
Psychologa Cyruse si nelze neoblíbit a i hodná a zlobivá Evie se mi dostala pod kůži. Kniha má od začátku vysoké tempo, které nepolevuje a jak se děj blíží ke konci napětí eskaluje... Závěr je pak bombastický, to by mě nikdy nenapadlo !!
Ano, chci přídavek, milý Cyrusi !!

keiko33
19.04.2021 5 z 5

Mam precitane vsetky autorove prelozene knihy . Je to majster slova. Seria Joseph O'Loughlin je jedna z najlepsich v zanri. Pohlad psychologa dodava trilleru uplne iny rozmer, ako keby to bol pohlad detektiva. Som rada, ze aj vo svojej novej serii pokracuje psychologiou. Prekvapilo ma, ze ma tato kniha bavila zatial najviac. Nejde ani tak o dej, ktory autor zvladol na jednotku, ale stylom pisania. Kniha vas chyti uz od prvej strany a pusti az na konci. Robotham sa kazdou dalsou knihou zlepsuje. Nova dokonala postava Cyrusa s traumatickou minulostou, ktoru doplna Evie, ktora si tiez presla peklom. Skvely zaciatok serie, od autora ktory to hadam pokazit ani nevie.

Šebestová3
19.04.2021 5 z 5

První setkání s autorem a nadšení, které slibuje setkání další! Jak napsala Šánka: " Obě postavy jsou senzačně napsané a prostě nejde si je neoblíbit." Výborný příběh! Pachatele bych neodhadla ani omylem...takhle se to má dělat! :-D

thrillery napětí psychologické thrillery

Michael Robotham
australská, 1960
2015  93%Řekni lituji
2021  90%Hodná a zlobivá holka
2015  84%V podezření
2017  92%Střepy
2018  91%Štvanec

Kniha Hodná a zlobivá holka je v