Hodná a zlobivá holka

Hodná a zlobivá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458167/bmid_hodna-a-zlobiva-holka-IBj-458167.jpg 5 529 164

Cyrus Haven série

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je téměř umořená hlady, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v bezpečí dětského domova pod novým jménem – Evie Cormacová. Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal – je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo. Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy – jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Good Girl, Bad Girl , 2019

Makůvka
17.04.2021 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a hned taková pecka. Pokračování musí být, protože mě moc zajímá, jak se vlastně bude vyvíjet dál děj s Evie a Cyrusem.

Astonius
11.04.2021 5 z 5

Tak nevím, já snad musím dát 5 hvězd :-) Ta kniha pro mě měla všechno, co od detektivního románu chci - sympatickou hlavní postavu, postupně odkrývanou zápletku (v tomto případě víc zápletek - a všechny opravdu zajímavé), uvěřitelný a svižný děj (no dobře, v té uvěřitelnosti to občas zaskřípalo, ale to vem čert...), vygradování děje s odhalením nečekaného pachatele, nemožnost od knihy odejít, ale hlavně! - skvělý vybroušený styl, jakým autor píše! Má velmi dospělý, inteligentní a přínosný sloh, že je to opravdu radost číst. Nejen že nenudí, ale ač člověk čte detektivku, je to i psychologický román s přesahem, vyvolává ve čtenáři další otázky a protože je hlavní hrdina psycholog, ne policajt, dívá se na věci z jiného úhlu a přitom postupně odkrývá nejen různá tajemství zúčastněných, ale i svou vlastní těžkou a temnou minulost. Autor používá moc pěkné obraty, popisuje fádní a obyčejné věci novým pohledem, že když se něco z toho čtenáře dotkne, říká si, že je to vlastně pravda a jak hezky je to řečeno :-) Moc doporučuji a velmi se těším na další díl.

loskatos
07.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Pokud pro mě za poslední roky je někdo spisovatelské zjevení, tak je to Michael Robotham. Všechny jeho knihy jsem ohodnotil 5* a ani u této nemohu jinak. Skvěle vyprofilované postavy, skvělá forma střídání pohledu psychologa a Evie. Malinké mínus za náhodu, s jakou se (spoiler), Evie potkala s Felixem.
Moc se těším na další díl.

Gabetka
07.04.2021 4 z 5

Doufám, že další díly ze série v češtině vyjdou, protože jsem velmi zvědavá na vývoj Cyruse a Evie. Kdo ta holka je? Cyrus byl skvělý, má skvělé jméno a děsivou rodinnou historii. Román odsýpal až na některé pasáže parádně, takže už se poohlížím po dalších autorových kusech.

nangijala
02.04.2021 4 z 5

Moje první seznámení s autorem a hned to mezi námi zajiskřilo. Líbilo se mi, jak děj pomalu plynul, žádné velké wow okamžiky, žádné hrůzostrašnosti, kvůli kterým bych nemohla usnout, prostě pěkně pomalé odkrývání zločinu a dalších tajemství. Navíc když je v hlavní roli psycholog, má to vždycky trošku jiný náboj, než je tomu u neohroženého vyšetřovatele.
Samozřejmě mě zajímá, co bude dál, ale kdyby žádné pokračování nebylo, asi by mi to nejspíš nevadilo. Vždyť ani v reálném životě se přece o každém vždycky nedozvíme vše...

TerezaaBaarova
01.04.2021 5 z 5

Jestli tohle bude série, tak já jsem potenciální hltač!
Bylo to moc dobrý! Evie i Cyrus jsou postavy, se svýma démonama a psychickýma traumaty, které jsem si oblíbila.
Čtivost, napětí a finální zvrat! Pro milovníky psychologických thrillerů je tento kousek nutnost!

martenkaaa
30.03.2021 5 z 5

Toto byla vynikající jednohubka! Perfektní psychologie postav, super zápletka a spoustu otázek do budoucna.
Už se těším na pokračování. :-)

anája
27.03.2021 5 z 5

Opět úžasný Robotham, i když profesora O’ loughlina jsem si velmi oblíbila a trosku mi tam chyběl. Ale příběh sám měl všechno co měl mít . Napínavé parádní čtení .

anája
27.03.2021 5 z 5

Opět úžasný Robotham, i když profesora O’ loughlina jsem si velmi oblíbila a trosku mi tam chyběl. Ale příběh sám měl všechno co měl mýt. Napínavé parádní čtení .

ZuK1
23.03.2021 5 z 5

Opět výborný Michael Robotham a jeho nová série ... už jen aby bylo co nejdřív přeložené druhé pokračování ...

Danago
23.03.2021 5 z 5

Evie Cormaková, nalezené a neidentifikovatelné dítě, která žije již několik let v dětském domově. Evie má zvláštní dar pozná, když někdo lže. Forenzní psycholog Cyrus Haven má rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Mezitím je přivolán k vyšetřování vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení.
Bavilo mě vyšetřování vraždy, ale byla jsem zvědavá na vlastní rozplétání osudu Evie Cormakové což bylo dost upozaděno, tak doufám, že se k tomu autor dostane v dalších dílech. Evie i Cyrus jsou velice zajímavé postavy. Nová autorova série má opravdu dobře našlápnuto.

intelektuálka
23.03.2021 5 z 5

Ano - tato kniha splňuje moji představu o psychologickém thrilleru ....

Můj oblíbenec Joe O´Loughlin nám posílá kvalitního nástupce :

" skutečně efektivní psycholog je někdo, kdo do toho dá všechno, kdo vstoupí do temnoty, aby někoho vyvedl ven ...."

Cyrusi a Evie - vy jste se prostě měli setkat - a vaše setkání bylo přínosné pro obě strany ....

A já doufám, že se s vámi potkám i v dalších příbězích mého oblíbeného autora ....

Vyprávění drsné - ale s nadějí na konci.... doporučím.

ArwenAragorn
21.03.2021 5 z 5

85%
...Špatnost je absence něčeho dobrého. Není zapsána do naší DNA ani vynucena špatnými rodiči, neschopnými učiteli nebo krutými přáteli. Zlo není stav, je to "vlastnost", a když té "vlastnosti" někdo má příliš, může ho to začít definovat.

Michael Robotham nezklamal. Dech beroucí čtení. Napínavé, v závěru dost akční. Vražda Jodie je nakonec objasněna a pachatelův motiv určitě překvapí.
Forenzního psychologa Cyruse Havena jsem si hned oblíbila, je to dobrý nástupce profesora Joe OĹoughlina. A Evie si postupně získala moje sympatie taky. Vzhledem k tomu, že hodně z jejího života vysvětleno nebylo, očekávám, že se i s ní setkám v dalším díle. A budu se těšit.
Určitě knížku doporučím.

astra3
19.03.2021 5 z 5

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Bylo to napínavé, zajímavé. Dobrý začátek nové série.

Šánka
17.03.2021 5 z 5

Byla jsem velmi natěšená na novou knihu tohoto vynikajícího autora, ale i zvědavá, zda dosáhne kvality série s psychologem Josephem O'Loughlinem. Úplně zbytečné obavy, tento start se povedl na jedničku, tedy za 5*:-).
Od prvních stránek má děj švih, čtivost, výborné dialogy (jak je u tohoto autora zvykem), žádná zbytečná omáčka kolem a závěr....strhující. Příběh je vyprávěný ze dvou pohledů, psychlogem Cyrusem, který je stejný sympaťák jako jeho starší kolega z předešlé série, a mladou, problémovou, ale neméně sympatickou Evie. Obě postavy jsou senzačně napsané a prostě nejde si je neoblíbit.
Tak už jen doporučení a těšení na další díl, protože ještě mnoho zůstává neodhaleno.

Zorka
17.03.2021 4 z 5

Jakmile se jedná o dílo, ve kterém hraje roli nešťastný příběh dítěte, je kniha hned "moje" a objevuje se na seznamu "Chystám se číst". S touho knihou jsem rozhodně nešlápla vedle. Přestože se jedná spíše o detektivní příběh než o vlastní rozplétání osudu Evie Cormakové, má knížka spád a dobře se čte.

Sandruš
15.03.2021 5 z 5

Skvělý thriller, originální zápletka, baví mě příběhy vyprávěné z pohledu více postav - v tomto případě se jedná o dvě hlavní postavy Cyruse a Evie. Nechybí napětí, konec byl pro mě celkem šok, takový jsem nečekala.
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a je škoda že další díl u nás ještě nevyšel, snad se brzo dočkáme.

MMacicekk
14.03.2021 5 z 5

První díl nové série s forenzním psychologem Cyrusem Havenem je více než slibný. Od prvních stránek jsem byla lapena v příběhu, který vypráví současně dvě hlavní postavy – na jedné straně psycholog Cyrus Haven a na druhé Andělská tvář. Čtenář tak může nahlédnout do hlavy oběma postavám, ty jsou navíc velmi dobře charakterově vykresleny. U autora jsme zvyklí na obsáhlejší příběhy a zde tomu není jinak. Nemusíte se však bát, jakmile se do příběhu ponoříte, jen tak vás nepustí. Hlavními znaky jsou vysoká čtivost, ale zejména zběsilé tempo příběhu, které zajišťují zejména svižné a dobře napsané dialogy především mezi Cyrusem a Andělskou tváří. Pro milovníky thrillerů se jedná o povinnost! Už teď se nemůžu dočkat pokračování, protože všechny otázky zdaleka nebyly zodpovězeny.

Hella
07.03.2021 5 z 5

Takový druhý DOKONALÝ Joe O'Loughlin, byť se tenhle jeho žák jmenuje jinak. Čtení jsem si moc užila, nešlo se odtrhnout. Velice doporučuji, protože i když se to zdá nemožné, vzestupná tendence kvality a příběhů stále pokračuje. Akorát tedy moc potřebuji další díl/y a to tuším bude trošku problém.

iška
28.02.2021 5 z 5

Výborná detektivka. Kdo je vlastně “hodný” a kdo “zlobivý”? Perfektně rozebraná psychologie jednotlivých postav a to nejen těch nejhlavnějších. Tak snad se brzy dočkáme další části série.

thrillery napětí psychologické thrillery

Michael Robotham
australská, 1960
2015  93%Řekni lituji
2021  90%Hodná a zlobivá holka
2015  84%V podezření
2017  92%Střepy
2018  91%Štvanec

Kniha Hodná a zlobivá holka je v