Cyklus vlkodlaka

Cyklus vlkodlaka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527005/bmid_cyklus-vlkodlaka-655e3c602451d.jpg 4 314 97

První výkřik se ozval od zasněženého železničáře, který cítil, jak se mu tesáky zahryzly do krku. Další měsíc se ozval výkřik extatické agónie napadené ženy v její útulné ložnici. Nyní se scény neuvěřitelné hrůzy objevují pokaždé, když na odlehlé mainské městečko Tarker Mills zasvítí úplněk. Nikdo neví, kdo bude napaden příště. Jedno je však jisté. Když měsíc ztloustne, Tarker Mills zachvátí ochromující strach. Ve větru je totiž slyšet skučení, které připomíná lidská slova. A všude kolem nechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Cycle of the Werewolf , 1983

Gracian1964
22.02.2024 5 z 5

Jednohubka od Majstra. Pôvodne vydaná už v 1983, tak som považoval za povinnosť vlastniť ju.

micha-ella
16.02.2024 3 z 5

Knížka se mi líbila vzhledově - je to takový dárkový kousek s křídovými papíry a s ilustracemi. Obrázky jsou pěkné jen ty černobílé, barevné mi spíš připomínaly dekorace na maringotkách u kolotočů. Text je pohádka pro dospělé, Kinga znám jinak.

SedllY
12.02.2024 3 z 5

Fajn jednohubka se super ilustracemi. Jediné, co mi vadí, jsou ilustrace i třeba dvě stránky před textem, který podtrhují.

Ka-čí
08.02.2024 odpad!

Na celé knize ani nejlepší anotace.nejak moc nechápu chválu ...jediné plus,že kniha byla velice krátká a ještě doplněna ilustracemi.

pastelkaX
06.02.2024 5 z 5

Takový milý bonbónek od Kinga v jeho nejlepší formě, přečteno za chviličku. Nevím, co takových let bránilo českému vydání, ale je ostuda, že jsme museli čekat 40 let.
Díky a klaním se, Mistře!

Aleš.R
06.02.2024 5 z 5

Sugestivní text. Nádherné ilustrace. Zážitek.

TerkinKnižnySve

Stephen King - Cyklus vlkodlaka

Počet strán: 129
Vydavateľstvo: Nakladatelství Beta
Žáber: #horor

O tom, že je King majster hororu všetci dobre vieme.

Tato útla knižôčka nie len, že ma neskutočne úžasné masakralne kresby ale aj úžasný hororový dej!

To tak sa jedného dňa zrodil vlkodlak, ktorý si každý mesiac niekoho zabije.

Otazka znie prečo? Vyberá si obete náhodne? či majú niečo spoločné?

Kto je ten vlkodlak? Ľudská bytosť, či divé zviera.

Dej samozrejme rýchlo ubieha nie, že by to bolo tým, že má málo strán ale hlavne preto, že vás to poháňa čítať ďalej a ďalej a neodtrhnete sa až kým neskončíte

Úžasné a skvelé dielo, tlieskam.

Za štafetu ďakujem Mirka Kolářová

Štafeta č. 129
Kniha č. 42

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #knihydobrovsky #knihybeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #stephenking #cyklusvlkodlaka #milujemeknihy2 #skbookstagram

Obsah:

#splnmesiaca #Vlkodlaci

První české vydání knížky Cycle of the Werewolf!

knihomolkajanca
02.02.2024 4 z 5

Cyklus vlkodlaka u nás vychází po neuvěřitelných 40 letech, od doby, co poprvé vyšel v originále. Je to útlounká knížečka, jednohubka, co přečtete na posezení. Přesto si ale troufnu říct, že už díky povedenému zpracování s velkým množstvím ilustrací je kouskem, který stojí za to v knihovně mít.

Král hororu vás tentokrát vezme na krátký výlet do městečka Takers Mills, jehož obyvatele sužují záhadné a brutální vraždy. Každý měsíc o úplňku jedno rozsápané tělo a v jeho v okolí psí chlupy. Nebo to snad nejsou chlupy obyčejného psa? Městečkem se začínají šířit pochybnosti a lidé už ani nechtějí za tmy vycházet ven Tak kdo za tím vším stojí?

Příběh je krátký, není tedy na co čekat a hned v úvodu se stanete se svědky první ze série vražd. Kapitoly jsou krátké, svižné, každá představuje dění v jednom měsíci. Z těchto střípků, sledování šlépějí různých postav si postupně vytvoříte ucelený obraz, co se Takers Mills děje. Není čas tu jít příliš do hloubky, děj je trochu strohý a bez příkras, ale velká rozmanitost postav baví, stejně jako vykreslení vlkodlaka v jeho klasické syrové podobě.

Největší dojem na mě udělalo asi to, že největším hrdinou se stane nakonec ten nejméně pravděpodobný charakter, a vrahem je ten, u koho byste z výčtu obyvatel rozhodně netipovali jako první. Cyklus vlkodlaka nepatří mezi převratná Kingova díla, ale myslím, že pro fanoušky autora je to skvělý doplněk. A ještě jednou musím zmínit i samotné ilustrace, protože ty v tomto případě pozvedly příběh o level výše.

Hodnocení: 70%

Za knihu k recenzi moc děkuji nakladatelství Beta.

Sybelle
02.02.2024 3 z 5

Krátké dílo něco mezi komiksem a knížkou. Kresby krásně podtrhují atmosféru příběhu. Reálně bych dala 3,5 hvězdičky. I přes krátkost je příběh kompletní se zakončením. Pokud se nechcete aktuálně pouštět do větší knihy od tohoto autora je to to pravé po čem sáhnout.

Jančislava
27.01.2024 4 z 5

Napínavé a rychle přečtené. Jen nebyl dobrý nápad ji číst večer před tím než jsem šla brzo ráno v sobotu do práce, sice bylo dva dny po úplňku, ale ten svítící měsíc mi klidu nepřidal. Jinak jsem s knihou spokojená.

nai.ivka
27.01.2024 5 z 5

Moc se mi tahle jednohubka líbila, koupím ji jako dárek pro puberťačku. Je tak akorát, není to moc stránek a je i příjemně strašidelná. No a pokud si ji s kamarádkami bude číst při úplňku ... U Kinga kdekdo hledá ten horor, ale v tom to není. Horory mám za céčkové lekačky, strašně nudné věci, u filmů jsem se smála, protože to jsou takové hovadiny. U Kinga záleží na tom kdy to čtete, čeho se vy obáváte a v jakém jste momentálně rozpoložení. Píše někdy hnusně a drsně, ale horor? Kinga mám ráda i za to, že mě naučil číst povídky a ty jeho bichle mě ještě nikdy neunudily.

zelda7
26.01.2024 5 z 5

Četla jsem tematicky při úplňku. :) Moc pěkná kniha, nádherně zpracovaná, líbí se mi, když je kniha doprovázena ilustracemi a zde se jedná opravdu o sběratelský kousek.

denib
25.01.2024 5 z 5

Je to zvláštní. Na Kingovi mám nejradši psychologii postav, jak je umí perfektně vykreslit a je to znát hlavně v dlouhých knihách. Tohle byla jednohubka, kde na to nebyl čas. Ale přesto jsem unešená. Bavilo mě to, napínalo mě to, četla jsem vyloženě s chutí. Takže hodnocení je jasné. Nemyslím, že existuje moc autorů, kteří by napsali tak dobrý kalendář :-)
Také oceňuji ilustrace.

Grohlinka
24.01.2024 2 z 5

Pro mě osobně asi nejslabší Kingův počin. Ilustrace povedené, ale jinak nic moc...

MíšaS.
24.01.2024 4 z 5

Příběh mě vtáhl hned od začátku, musela jsem knihu prostě přečíst celou, což, vzhledem k délce, není takový problém.
Co se týče ilustrací, nejsem z nich nijak unesená, ale k příběhu sedí.
A jako plus navíc se mi kniha hodí do ČV 2024.

Jidu
23.01.2024 4 z 5

Tak tohle je opravdu krásná jednohubka! Plno nádherných ilustrací, úžasný papír. Opravdu sběratelský kousek.

Musím říct, že kdybych tohle četla jako první knihu od mistra, tak bych nadšená nebyla. To jsem právě udělala chybu s jeho Holčičkou, která měla ráda Toma Gordona. Ale teď, když už autora přeci maličko znám, tak jsem viděla jeho jasné znaky. A co tam nebylo, to jsem si dokázala v klidu domyslet. Co si budeme, autor je prostě originál a na jeho pochopení a oblíbení je mnohdy potřeba trochu času, takže tohle jako první věc od něj nedoporučuji.

K samotnému příběhu. Máme zde kapitoly po měsíci, úplňku, při kterých řádí bestie, vlkodlak. Krvavá záležitost, záhada, náboženské prvky, no jak jsme u mistra zvyklí.

Rozuzlení zajímavé, pro mě nečekané a napínavé.

Celkově má kniha kolem 60 stran textu, takže příběh není úplně perfektní, za což beru jednu hvězdu, ale jinak spokojenost.

le21nka
22.01.2024 4 z 5

Útlá knížka s nádhernými ilustracemi, kterou zvládnete přečíst během chvilky. Skvělý dárek pro milovníky Kinga.

Radkas87
21.01.2024 5 z 5

Povedená jednohubka a krásné ilustrace

LucyEcstasy
17.01.2024 3 z 5

Cyklus vlkodlaka - Stephen King

Na tuhle knížečku čekal nejeden fanoušek tohoto autora. I já jsem ji samozřejmě potřebovala přečíst.

Máme tu malé městečko, se kterým strávíme celý rok. Každý měsíc, témeř, je zabit některý z obyvatel, protože tam řádí vlkodlak. Podaří se ho zastavit?

Tohle je útlé dílko, které svým stylem psaní není typické pro mistra hororu. Proto ho rozhodně nedoporučuju jako první knihu Stephena Kinga. to rozhodně sáhněte po jiné, jinak byste mohli být neprávem zklamaní.

Jinak je Cyklus vlkodlaka přímočarý, nenajdeme tu žádné líné tempo či podrobné detaily, jak jsme zvyklí. Autor tu vsadil na jednoduchost a strach ze surovosti s kapkou folkloru.

Musím zmínit i velice povedené ilustrace, které umocňovaly strašidelnost příběhu. Mají jediné ALE - četla jsem knihu ve společném čtení a souhlasím, že mnohdy vyzradí dějovou linku dopředu. I když asi všichni tuší, co vlkodlak dělá, ilustrace bych brala vždy až za danou kapitolou.

Celkově najdete povedenější díla Stephena Kinga, ale taky horší. Za mne Cyklus vlkodlaka patří do škatulky “nenadchne, ale ani neurazí.

Lukasitch
12.01.2024 3 z 5

Příjemná jednohubka. Ke čtyřem hvězdám chyběl jen trochu napínavější závěr.