Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428501/bmid_cukrarna-v-parizi-DIJ-428501.jpg 4 1882 407

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

hlina
04.12.2019 5 z 5

Je to moje první autorčina kniha. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale je to moc hezká pohádka, kterou jsem si v předvánočním čase užila. Vždyť pohádky nejsou jen pro děti.
Navíc moc ráda peču, takže jsem vše viděla v zářivých barvách.

prcek19
27.11.2019 4 z 5

Ani tento díl nemá na Kavárnu..ta byla úžasná..ale i tak se mi kniha moc líbila..Paříž je moje oblíbené město, tak sem ráda, že si ji autorka vybrala..doufám, že se dočkáme nečeho dalšího

Danago
20.11.2019 5 z 5

Hlavní hrdinka Nina přijíždí do Paříže pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Její šéf a zároveň rodinný přítel Sebastian tyto kurzy vede je považuje za nepříjemnou povinnost. Zato Nina se s nesourodou partou lidí z kurzu velmi rychle spřátelí. Navíc je již dlouhou dobu do Sebastiana zamilovaná , což on jak se zdá neopětuje. Nina si ale pobyt v Paříži nenechá zkazit a podlehne kouzlu pařížské cukrárny.
Další knížka ze série Romantické útěky a opět velice vydařená. Za mě je zatím asi nejlepší . Knížka je milá, trochu romantická, ale vůbec není přeslazená. Moc dobře se čte. Nině prostě musíte fandit a Sebastiána snad i chápat.

lusitta05
20.11.2019 5 z 5

Ďalšia pekná oddychovka, kniha mi dala presne to, čo som očakávala. Dala by som si ten karamelový zákusok! :) aj mňa prekvapilo, že sa spomínajú tohtoročné udalosti, zhorená strecha katedrály Notre Dame. Opisy Paríža lákajú k návšteve miest, ktoré sa objavujú v knihe.

Ivuska.09
19.11.2019 5 z 5

Tohle je jedna z mála autorek, jejíž romány mají vzestupnou tendenci. Romantické útěky jsou velmi dobrým tématem, které ke čtení přitáhnou spoustu žen. Kavárna byla průměrná, Pekárna skvělá a Cukrárna ještě lepší. Já jsem moc zvědavá, co přijde příště (doufám, že něco ano!), protože to si rozhodně nenechám ujít.

Barussat
17.11.2019 4 z 5

Nádherný romantický příběh, který je ideální na dovolenou. Některé pasáže mi sice přišli trochu zdlouhavé, ale ve výsledku to byla moc pěkná kniha. Navíc je psaná opravdu čerstvá, protože se v ní zmiňují věci, které se staly letos.

Jalisca
17.11.2019 5 z 5

Moc me bavila. Jako vždy :-)