Cukráreň v Paríži

Cukráreň v Paríži https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476171/bmid_cukraren-v-parizi-39F-476171.jpg 4 1885 408

Objavte romantickú francúzsku cukráreň opradenú lahodnými vôňami a tou pravou láskou. Nina je mladá a pekná, no v živote trochu stratená. Po tridsiatke ešte stále pracuje ako servírka a veľmi ju to frustruje. Jej veľká rodina je navyše rozhodnutá chrániť ju pred všetkými nástrahami života. Jedného dňa však Nina urobí rázny krok a odíde do Paríža vypomáhať s prípravou cukrárskych kurzov pre začiatočníkov, ktoré vedie starý rodinný priateľ Sebastián. Nina si vďaka svojej povahe veľmi rýchlo získa nových priateľov a postupne sa zdokonaľuje aj v pečení tých najlahodnejších zákuskov. Pod jej rukami vznikajú chutné éclairky či lahodné makrónky, rezy mille-feuilles plnené malinami či minitortičky s lieskovými orieškami. Omnoho ťažšie to však má so Sebastiánom, z ktorého sa medzičasom stal večne ufrflaný a arogantný šéfkuchár. Vraví sa však, že láska ide cez žalúdok a na to, aby sa rozhorel plameň veľkej vášne, občas stačí aj malá iskra... Podarí sa ju Nine rozdúchať a nájde v malej parížskej cukrárni to, po čom tak veľmi túži?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

mariva
05.12.2019 4 z 5

Na tento díl jsem se těšila nejvíc, protože Paříž je mi o něco bližší než Kodaň a New York a knížka nezklamala. Příjemné čtení vonící po francouzských zákuscích, až se při čtení sbíhají sliny, navíc atmosféra Paříže, to vše slibuje příjemný zážitek z četby.

hlina
04.12.2019 5 z 5

Je to moje první autorčina kniha. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale je to moc hezká pohádka, kterou jsem si v předvánočním čase užila. Vždyť pohádky nejsou jen pro děti.
Navíc moc ráda peču, takže jsem vše viděla v zářivých barvách.

prcek19
27.11.2019 4 z 5

Ani tento díl nemá na Kavárnu..ta byla úžasná..ale i tak se mi kniha moc líbila..Paříž je moje oblíbené město, tak sem ráda, že si ji autorka vybrala..doufám, že se dočkáme nečeho dalšího

Danago
20.11.2019 5 z 5

Hlavní hrdinka Nina přijíždí do Paříže pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Její šéf a zároveň rodinný přítel Sebastian tyto kurzy vede je považuje za nepříjemnou povinnost. Zato Nina se s nesourodou partou lidí z kurzu velmi rychle spřátelí. Navíc je již dlouhou dobu do Sebastiana zamilovaná , což on jak se zdá neopětuje. Nina si ale pobyt v Paříži nenechá zkazit a podlehne kouzlu pařížské cukrárny.
Další knížka ze série Romantické útěky a opět velice vydařená. Za mě je zatím asi nejlepší . Knížka je milá, trochu romantická, ale vůbec není přeslazená. Moc dobře se čte. Nině prostě musíte fandit a Sebastiána snad i chápat.

lusitta05
20.11.2019 5 z 5

Ďalšia pekná oddychovka, kniha mi dala presne to, čo som očakávala. Dala by som si ten karamelový zákusok! :) aj mňa prekvapilo, že sa spomínajú tohtoročné udalosti, zhorená strecha katedrály Notre Dame. Opisy Paríža lákajú k návšteve miest, ktoré sa objavujú v knihe.

Ivuska.09
19.11.2019 5 z 5

Tohle je jedna z mála autorek, jejíž romány mají vzestupnou tendenci. Romantické útěky jsou velmi dobrým tématem, které ke čtení přitáhnou spoustu žen. Kavárna byla průměrná, Pekárna skvělá a Cukrárna ještě lepší. Já jsem moc zvědavá, co přijde příště (doufám, že něco ano!), protože to si rozhodně nenechám ujít.

Barussat
17.11.2019 4 z 5

Nádherný romantický příběh, který je ideální na dovolenou. Některé pasáže mi sice přišli trochu zdlouhavé, ale ve výsledku to byla moc pěkná kniha. Navíc je psaná opravdu čerstvá, protože se v ní zmiňují věci, které se staly letos.

Jalisca
17.11.2019 5 z 5

Moc me bavila. Jako vždy :-)