Cujo

Cujo
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29680/bmid_cujo-ouH-29680.jpg 4 2261 2261

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cujo , 1981

Dáduše
30.01.2018 3 z 5

Nevím, chtěla jsem se hodně bát! Zmlsaná Řbitovem zvířátek jsem se těšila, že nebudu moci hrůzou spát. A přitom si jen nějaká paní poseděla v rozpáleném autě:)

Ajrad1981
18.01.2018 4 z 5

Mně bylo toho hafana líto. Jen si to představte, je vám blbě, hůř a ještě hůř a vy nevíte proč, máte žízeň, ale vadí vám voda, světlo vás bodá do očí, každičký zvuk, i bzučení čmeláka, vám trhá uši a do toho nějaký blbec mlátí dveřmi od auta, mačká klakson, túruje motor - řekněte, nechtěli byste ho zabít? :-)

Ale vážně. Já jsem nejvíc litovala chudáka bernardýna. Byla to v celém příběhu nejsympatičtější bytost. Teda nejdřív. A pak už to byl jen chudák nemocný pes...

Bublinaaa
18.01.2018 4 z 5

Působilo to na mě jako trochu jiná "kingovka", nežli je klasika. Neohromilo, ale ani neurazilo. Mrazivý nepříjemný pocit se dostavil i tak, přece jenom - tohle by se vážně mohlo stát. ))

cat5
10.01.2018 4 z 5

Hoodně dobrá kniha. Velmi dobrý nápad, v podstatě úplně "obyčejný", ale to napětí bylo boží. Jen mě trochu nudily pasáže s manžílkem v pracovní krizi. Jinak super.

Nikolas0311
07.01.2018 5 z 5

Další skvost z dílny krále hororů Stephena Kinga. Tentokrát hrůza a děs přichází v podobě velkého bernardýna Cuja nakaženého vzteklinou ohrožující matku a jejího syna v porouchaném autě. Kniha je od začátku zajímavá ba dokonce i s nádechem nadpřirozena. Postavy opět Kingovsky skvěle propracované. SPOILER: I přesto jaké Cujo napáchal škody bylo mi ho nakonec opravdu líto.

lucina6497
07.01.2018

Nemůžu si pomoct.. ale vždycky mě bodne u srdce, když mistr v knize "zabije" psa. Tak živé popisy umí snad jen King. Ale tady jsem si říkala sakra, kdy už ten pes chcípne!?

KlariN
29.12.2017 4 z 5

Pokud se nepletu, tak moje vůbec první setkání se Stephenem Kingem a začátek intenzivního a dosud trvajícího pozitivního vztahu. Krásný a děsivý jaro cca 1993!

DickBach
18.12.2017 5 z 5

Tak tohle byl masakr! Ne, ne, žádné potoky krve, scf-fi sliz nebo podobné ohavnosti. Míním masakr v "duševním" slova smyslu. Postavy jsou velmi reálné, velmi uvěřitelné a velmi živé. Přibližně na desáté stránce začnete hledat svůj mobil a někdy kolem padesáté se ho vehementně snažíte procpat stránkami jen aby jste Donně pomohli. Ejhle, on není signál. :o) Tak tohle je King ve zkratce. Velké díky.

michalmatousek
13.12.2017 5 z 5

Jedna, dvě, Cujo jde, Cujo si jde pro tebe...

Nečekejte žádné krvelačné sci-fi, nýbrž nebezpečně uvěřitelné drama s děsivými pasážemi.

Mám chuť někoho kousnout... Co se to se mnou děje?!

Pajan28
09.12.2017 5 z 5

Pěkně psané pasáže z pohledu Cuja a jako milovníku psů jsem měla i slzy v očích. Překvapil mě konec, ale i tak prostě velmi čtivá Kingovka.

Krub
01.12.2017 3 z 5

Spoilery.

King patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Čtu jeho knihy často a s chutí. Přesto se ale i v jeho díle najdou slabší knížky. (Což je ale pochopitelné vzhledem k počtu stránek, které popsal.) Jedním z těchto slabších dílek je Cujo.

Samotný nápad, postavit matku se svým dítětem proti vzteklému psovi a obě strany postupně lámat počasím a zoufalými snahami o boj, není vůbec špatný. Rozhodně stojí za zpracování. Jméno King je navíc zárukou čtivosti, propracované psychologie postav a určité celkové kvality.

Problémem je přemíra vedlejších dějových linií, které se nepropojí v jeden epický závěr, a jelikož jsou sami o sobě poměrně zdlouhavé (Copak Vás zajímal Roger a jeho problémy s firmou?) nemají čím na čtenáře zapůsobit. 6/10

Mato14
24.11.2017 3 z 5

Zaujímavá kniha, až na koniec plný klišé, pripomínajúci americký film kategórie B. Škoda, skazilo mi to celý dojem z knihy. Nehovoriac o nulovom hororovom dojme, možno som čakal viac. Dúfam, že ďalšia zo zbierky hororov od tohto autora ma nadchne viacej.

Whobey
07.11.2017 5 z 5

Klasický King, kterého čtu ráda. Báječné stupňování děje, zajímavá myšlenka, uvěřitelné charaktery. Příběh, který vás strhne, a který se klidně mohl stát.
Cujo patří mezi Kingovy klasiky, rozhodně doporučuji :)

Dominik106
02.11.2017 5 z 5

Hrozně moc napínavý a celkově dost smutný příběh. Kniha se mi líbila.

YvLeZa
02.11.2017 5 z 5

Výborná a napínavý kniha. Konec mě rozhodně dostal, čekala jsem ho úplně jiný. Podrobný popis postav je důležitý k celému ději, takže mi vůbec nevadil. Cuja mi bylo od začátku líto, popis jeho myšlenek byl velmi procítěný a smutný. Doporučuji.

miloslava1386
22.10.2017 4 z 5

Přečtená a líbila se mi.

Blaufik
11.10.2017 5 z 5

Cujo je na poměry Stephena Kinga poměrně útlá knížečka, kterou si ovšem zamilujete stejně jako jeho předchozí díla. Nejedná se pouze o šíleného psa, ze kterého by mistr v průběhu mohl klidně udělat i dinosaura. Jedná se také o skvělé zpracování postav a jejich charakterů.
Čtenář tomu všemu prostě věří. Postavy jsou tak neskutečně reálné, že se vám před očima začne odehrávat film kde je v hlavní roli strach a bezmoc.

brodequin
11.10.2017 4 z 5

Jedna z prvních knih, co jsem četl v mládí. A rodiče se divily, že čtu horory. A nevěděli, že mě takové věci budou bavit i v dospělosti. :-) Líbilo se mi to, ale samozřejmě už si knihu moc nepamatuji. Jen pár scén, které mi utkvěly v hlavě.

Hanina61
24.09.2017 5 z 5

Jako malou holku mě pokousal pes, naštěstí byl očkovaný, ale dodnes z toho mám malé trauma, i když jinak psy miluju. A jednou jsem ležela v nemocnici se starou paní, kterou pokousal kocour, a ta musela absolvovat léčbu proti vzteklině, bylo to dost traumatické. Tudíž je pro mě téma "pes+vzteklina" tak trochu noční můra. O co větší můra to musela být pro hlavní postavy Kingova příběhu, který jsem jako dosud všechny autorovy knihy přečetla jedním dechem, byť se nejednalo o žádná strašidla, nadpřirozeno ani mimozemšťany. Kingův popisný styl a mistrovské vykreslení psychologie postav (tentokrát i té psí) je jedním z hlavních důvodů proč mám jeho knížky tak ráda, Cuja nevyjímaje. Ale jak strašně moc jsem si přála, aby to dopadlo jinak. (Přečteno po letech znovu v rámci čtenářské výzvy.)

Martin_Eli
16.09.2017 4 z 5

Uf, zásadní problém této knihy je, že by jí více slušela asi povídková forma. Mnoho informací je prostě trochu nadbytečných. Na druhou stranu tady King postupně buduje velmi povedenou atmosféru a vy se nemůžete dočkat toho, jaké bude finální rozuzlení. Po odložení knihy máte z celého konce prostě nepříjemný pocit u žaludku (což v případě hororu beru jako plus). Celkově hodnotím pozitivně, ač to určitě není taková pecka jako třeba nesmrtelné TO.