Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261/bmid_cujo-uGf-261.jpg 4 2247 321

Příběh se odehrává v Castle Rocku v létě roku 1980. Jeho zdánlivý pokoj naruší bernardýn nakažený vzteklinou. Z milého a přítulného psa se stává hrozná bestie, která terorizuje Donnu a jejího syna Tada uvězněné v rozbitém autě, a kolem není nikdo, kdo by jim pomohl...

Literatura světová Horory
Vydáno: , Gemini (ČR)

Cujo , 1981

Shimy
20.02.2020 4 z 5

Skvělá kniha, ale myslím si, že jako povídka by postačila. Rozepisování ohledně problémů vloček do mléka mi přišly hrozně zbytečné, samotná část o Cujovi byla ale parádní!

andrea7191
19.02.2020 5 z 5

Naprostá klasika mezi autorovými díly. Pecka, napětí až do samého konce...

KAREL6725
09.02.2020 2 z 5

Přes všechnu snahu nedočteno. To by souhlasilo , že si King nepamatuje , že knihu napsal. Pes nakažený vzteklinou na 260 stran je moc. Reklama na americký lupínky nezajímá a sračky americké rodiny už vůbec ne. Nedostal jsem se ani přes půlku . Z toho co jsem četl od Kinga nejhorší kniha. Souhlasím kdyby to bylo kratší , jako povídka mohla to být bomba.

l1l1lele
29.01.2020 4 z 5

Vřele doporučuji. Kniha vás vtáhne do děje a díky jejímu ději ztratíte pojem o čase a realitě. Občas jsem při čtení snad ani nedýchala :-).

smudlajs
05.01.2020 5 z 5

Klasický starý dobrý King. Miluju jeho knihy z této doby a tahle také nezklamala. Začátek příběhu je trochu kostrbatý a chvíli trvá než se člověk začte, ale postupně pochopíte, že vše má svůj důvod a také lépe přilnete k postavám. Konec příběhu je jako vždy strhující...

Luky958
05.01.2020 4 z 5

V knize jsou maličko stránky, které by tam možná ani být nemusely, ale rozhodně stojí za přečtení, pokud se do ní necháte ponořit, tak během pár dní ji máte přečtenou a za sebe můžu říct že s otevřenými ústy.

jindrich5708
11.12.2019 5 z 5

Stephen King přiznal, že při psaní této knihy byl tak závislý na alkoholu, že ani neví jestli ji vlastně psal on... . Tak po pravdě, tohle můžu jen závidět.

BarboraZ
04.12.2019 4 z 5

Do půlky knihy se to točilo kolem manželských problémů, ale pak se to hezky rozjelo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ke konci byl příběh dost děsivý a napínavý, jak se na sluší na správný horor.

monushka
06.11.2019 4 z 5

Sto stran po rozečtení knihy jsem myslela, že jí odložím nedočtenou, jak jsem pořád čekala na "něco" a ono to stále nepřicházelo. Ale když jsem se poté konečně dočkala, nemohla jsem se od čtení až do konce odtrhnout.

oleg121
06.10.2019 4 z 5

Prekvapivo zaujímavé podanie, z popisu som nečakal, že nám autor podá príbeh v takejto podobe. Chválim najmä dobre vykreslené postavy, s ktorými sa dá sympatizovať. K úplnej spokojnosti mi ale predsa chýbalo trochu viac. Dej nebol zas až tak napínavý a záver je tiež trochu slabší, no našťastie nie je prestrelený, ako to u Kinga býva zvykom.

de_baques
17.09.2019 2 z 5

Zpracování velmi průměrné, v příběhu nic moc nepřekvapí, napětí mnoho nebylo a chvílemi se spíše zdálo, že předpokládaná hlavní dějová linie vzteklého psa je jaksi na pozadí chorobných vztahů mezi hlavními postavami.

klaraj093
11.09.2019 5 z 5

Neskutečná topka opět.. Vůbec jsem nebyla zklamaná, King je pro mě stále pan spisovatel.. Četla jsem na dovče a během 3 dnů bylo po knize.. Doporučuji.

Zemiakol
10.09.2019 5 z 5

Poměrně drsný příběh, ale to jsem od Cuja očekával. V knize se neobjevuje vůbec žádné nadpřirozeno, i přesto se jedná o skvělý horor. Strach a hrůzu nemusí představovat jen duchové a démoni... Doporučuji k přečtení.

Terezulina
27.08.2019 5 z 5

no......teda když pominu to, že sama mám syna a ta beznaděj.....fuj, nechtěla bych zažít.....ale napsáno výborně, pana Kinga mám prostě ráda

ddkk
25.08.2019 5 z 5

Děs a pocit absolutní bezmoci, ohrožené malé dítě a útočící příšera...skvělý horor. Navíc opět jeden z těch, v nichž se King obešel bez nadpřirozených jevů. Při čtení závěrečných kapitol vám naskakuje husí kůže a ani se neodvažujete dýchat. Horečnatě přemýšlíte, co byste v kůži nebohé Donny dělali vy...Moc dobré počtení. Doporučuji.
Á propos - ve stejnojmenném filmu (který si opět pozměnil konec příběhu) vyslovují Američané jméno bernardýna Kudžo, v audioknize - a podle mne správněji - Kucho.

Dyaebl
20.08.2019 4 z 5

Kniha, v níž se kromě základního hororového prvku objevuje taky propracovaná psychologie postav a dokonce i samotného Cuja, což bylo asi nejzvláštnější a já sám jsem tyto pasáže považoval minimálně za stejně zajímavě napsané, jako části hororové. A opět se zde objevuje stejný aspekt děsivosti, jako u jiných Kingových knih.
Něco zde popsaného se totiž nemusí odehrávat pouze na stránkách knihy...

A nakonec jediná výtka, jež se týče zbytečné roztahanosti, která je ovšem u autora zvykem, avšak subjektivně si zkrátka neužívám podrobný popis a zákoutí reklamního průmyslu.

Hzjena
02.08.2019 5 z 5

Kůůůůůůůůcho....Kůůůůůůůcho...Kůůůůůůůůůůcho

Jaké to asi je, když vás olízne šílenství? Proč to nezjistit v knize, do které bych to nikdy neřekl. Po pravdě asi bych to nepřečetl/neposlechl, kdyby to nebylo v sérii Castle Rock (což jsem původně netušil) a nezaujala mě Mrtvá zóna. Musím přiznat, že u této knihy mi poprvé běhal mráz po zádech a se zatajeným dechem jsem čekal kdy a jak to skončí. Nevyhledávám horory, spíše thrillery a dramata, proto mě takový vývoj událostí dosti překvapil. Po mírném zklamání při Řbitovu zviřátek (který lidi nesmyslně vychvalujou, jak křesťan bibli) jsem čekal nanejvýš rozvleklou nudu, ale opak byl pravdou!

Mám takový pocit, že King by mohl klidně napsat knihu o dělení buněk a stejnak by to byl ,,drasťák,, :D Nechápu (dobrá trochu ano ;-) ) jak může jeden člověk mít zmapovaných tolik rozdílných charakterů a ještě o tom úspěšně psát, ale pan King to dokázal a stále dokazuje. Překvapivě zdařilá kniha.

Romanka89
27.06.2019 4 z 5

Zpočátku pomalejší rozjezd, ale v druhé půli je to starý dobrý King, napínavý, kdy se nemůžete odtrhnout. Není to sice uplně můj top King, ale je to skvělá kniha.

Čtenářská výzva 2019: Kniha od autora, který napsal více než 20 knih.

n.ezn.amy
26.06.2019 5 z 5

Tuto knihu bych až tolik hororem nenazýval, protože se hodně přibližuje realitě. To jak King dokáže vyvolat v člověku beznaděj, kdy Donna si není naprosto jistá, kde se může Cujo skrývat a kdy zaútočí, je pro mě naprosto fenomenální.

Wolf012
26.06.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha, která je tak moc reálná až to děsí. Miluji kingovo popis osob díky němuž se cítím součástí děje