Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342358/ctyri-dohody-kniha-moudrosti-staryc-iel-342358.jpg 4 2865 478

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

stastnyctenar
19.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Je tam spousta věcí k zamyšlení.

Rodaw
10.05.2020 5 z 5

ČTYŘI DOHODY
Hodnocení Knihánkova: 5 ⭐️
Tak tato knížka byla úžasná... Já na duchovní literaturu tolik nejsem, ale asi změním názor:). Už teď vím, že (musím!!:D) koupit minimálně knihy Pátá dohoda a Láska, vztahy a přátelství. Už teď se na ně moc těším :-).
Matematická jistota je, že se k této knížce budu během života vracet... a mockrát :-). Ve své podstatě stačí přečíst jen tu anotaci a kdyby se podle těchto pravidel řídil každý jeden člověk, wow, na světě by bylo tak krásně... Já se pravidly snažím řídit a cítím se lépe. Ale samozřejmě mám stále na čem pracovat:). Plánuji se podívat na YT na povídání pana Duška! Knížku rozhodně všem doporučuji a hlavně doporučuji se těmito pravidly řídit, svět je hned o tolik snadnější, je to svoboda...
Více na mém YouTube :-).

pavla.ba
10.05.2020 3 z 5

Našla jsem tam několik velmi zajímavých vět. Četla jsem na dovolené a myslím, že tam přesně tato knížka patří.

Natali.159
08.05.2020 3 z 5

Některé myšlenky z knihy byly určitě zajímavé k zamyšlení.

senbja
07.05.2020

Od chvíle, kdy jsem se začala čtyřmi dohodami řídit, se mi žije líp. Protože je to už dost dlouho, co jsem knihu četla, mohu potvrdit, že to není náhoda.
Jaroslav Dušek jim ve svém divadelním představení dodal ještě další rozměr. Alespoň pro mě.

Leusee
06.05.2020 5 z 5

Duchovní knihy jsou často složité a občas i zdlouhavé. Proto je takhle knížka tak výborná. Jednoduché a stručné. Čtyři pravidla/dohody které když budete dodržovat, tak vám opravdu změní život a přinesou porozumění. Zjistíte, jak málo stačí ke štěstí.

Bafy
05.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem vlastně přečetla jen proto že o ní všude mluví. A jo, mají pravdu .... kniha má v sobě moc moc moudra a kdyby se tak alespoň trochu snažil žít každý, b,lo by na světě lépe. Já tak žila a žiju i bez knihy, ale není učitele bez žáka a žáka bez učitele ....

Tomha
04.05.2020 5 z 5

Moudrost starých Toltéků. Je toho tolik, co bychom si od nich mohli my, dnešní lidé vzít. Spousta laskavé pravdy.

Ellen16
26.04.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejsrozumitelnějších seberozvojových knih. Určitě inspirativní v tom, jak na sobě můžeme sami zapracovat. Třeba to o nebrání si věcí osobně, dávání pozor na to, co říkáme a inspirace v dětech. Ještě lepší mi přišlo Duškovo divadelní zpracování, to je i místy vtipné.

Tony86
23.04.2020 1 z 5

Extáze - v takovém stavu jsem byl, když jsem konečně dočetl tento balast. Netrvalo to dlouho, má to cca 130 stran, ale je to psaný velkým fontem, takže se to dalo vměstnat na míň jak polovinu, do 2,5 h to máte. Základ je dobrý, proto jedna hvězda a taky proto, že mě ta kniha nakopla vyjádřit naplno, co si myslím - člověk musí být trochu vyšinutý, aby se mu to líbilo. Prakticky s ničím převratným "brožurka" nepřichází, překlad je místy jak strojový z roku 2000.

Připravte se na pojmy jako vysílání jedu, sen planety, nebe a pekla, černá a bílá magie, anděl smrti a pikantnosti jako: "hlasy v mysli z jiné reality, ve které existují živé bytosti podobné lidským - Spojenci, Bozi", "naše mysl může existovat na úrovni Bohů", "jakmile odpustíme Bohu, odpustíme sami sobě"... stačilo, nerad bych vychrlil příliš "emocionálního svinstva". Kdyby ta kniha nebyla moje, letí obloukem do koše.

Artinka
16.04.2020 2 z 5

Čtyři dohody jako takové - proč ne. Ale nepřišla jsem na to, k čemu je zbytek té knihy, když bohatě stačí ty čtyři nadpisy...

Neukamenujte mě, vážně jsem se snažila. Dokonce jsem si knihu vzala s sebou do Mexika, abych tak nějak víc nasála tu atmosféru. Ne.

I přes to, že mě neoslovila, mě navíc celkem trápí to, že hodně lidí se domnívá, že autorem je pan Dušek.

michaela.22
07.04.2020 4 z 5

Čtyři dohody patří mezi bible esoteriky. Již podle názvu se autor zabývá čtyřmi hlavními tématy, které nejvíce ovlivňují náš život, aniž si to uvědomujeme. To, že je dokázal pojmenovat, přenést na papír a vysvětlit hlavní myšlenky, poskytuje čtenářům základní kámen, na kterém mohou stavět v běžném životě. Kniha je útlá a dobře a rychle se čte. Mohu jen doporučit.

Šalamoun
04.04.2020

Tuto knihu četla již podruhé.
Moc hezká moudra kniha, která nás krásně učí žít život, aby byl takový jako chceme mít.

Jitty82
30.03.2020 5 z 5

Moudrá kniha. Jsou to úplné základy pro toho, kdo směřuje cestou poznání, jako naučit se být skutečně šťastný, ovládat svou mysl a tělo v plném rozsahu. Zažít si tato pravidla jako vlastní a přijmout je jako dohody není pro každého snadné. Je to poměrně velká transformace osobnosti.

Kdybychom žili a chovali se podle Toltécké filozofie, žilo by se na světě v míru a pokoji.

Lily101
28.03.2020 5 z 5

Knize jsem se několik let vyhýbala. Protože to byla hodně mainstreamová záležitost.

PAN DUŠEK: Tento přístup trochu změnil pan Dušek, jehož podání jsem viděla na internetu cca rok až
dva roky zpět. Tušila jsem, že obsah má pozměněný (kvůli autorským právům bude asi hodně pozměněný), ale na knihu jsem cítila, že ještě není čas.

JAK JSEM SE K ČETBĚ DOSTALA: Před nedávnem jsem si knihu chtěla půjčit z knihovny, pak mě napadlo, že jeden z mých blízkých příbuzných knihu vlastní, ale hodně jsem cestovala na praxi, učila se ve zkouškovém období, dělala úkoly v novém semestru a až nyní (v době nouzového stavu) mě před třemi dny napadlo, že si knížku od blízkého příbuzného žijícího se mnou ve společné domácnosti vypůjčím. Souhlasil, takže mi zbývalo ujít pár kroků navíc k domácí knihovničce a začít číst sotva dočtu rozečtenou knihu. Tolik k tomu, jak jsem se i s ohledem na aktuální nelehkou dobu k četbě dostala.

SAMOTNÁ RECENZE: Kniha je čtivá (rozhodně o 100% vůči mnou poslední čtené knize), zajímavá, místy pohladí po duši a jak píše recenzent bezprostředně pode mnou v aktuální nelehké době poměrně užitečná.

bee88maja
26.03.2020 5 z 5

Záležitost, ke které se ráda po několika letech vracím. Za současných okolností, je čas znovu si pár věcí uvědomit, přehodnotit a jít dál. Držte se :)

Hanec
29.02.2020 5 z 5

Srdeční záležitost

Tyyynab
25.02.2020 3 z 5

Kniha, která by bez Duška zapadla mezi miliardu podobných ezo-blábolů. Dušek tomu dal duši.

ANDY28
23.02.2020 5 z 5

Miluji tuhle knížku, vždy mě pozvedne do lepší nálady

Zania
22.02.2020 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla, možná je to tím, že jsem přečetla spousty motivačních knih. Všechny jsou si podobné ničím se od ostatních nelišila, ale hezky se mi četla a občas donutila se pozastavit a zamyslet.