Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342358/ctyri-dohody-kniha-moudrosti-staryc-iel-342358.jpg 4 2867 478

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

ivana02
05.10.2019 5 z 5

Kniha je již klasikou a já na ní dostala chuť až teď. Ale znáte to - vše má svůj čas a její přišel až nyní. Měla jsem trochu obavy, aby se mi kniha líbila, když se líbí tolika lidem - abych já nebyla ta divná výjimka :-) Líbila se mi velice a při čtení jsem věděla, které věty bych si nejraději podtrhla. To samozřejmě ve vypůjčené knize nedělám, ale vím, že si ji určitě pořídím.

MadamC
29.09.2019 2 z 5

Pro mě jsou Čtyři dohody prostě a jen představení Jaroslava Duška. On tuto knihu povýšil na vyšší úroveň - vtipně, úderně popsané jednotlivé dohody šité na míru přímo nám Čechům. Tato kniha bez tohoto představení je nudnou knihou, která má sice co říct, ale rozhodně to není na knihu. Jednotlivé dohody jsou super, ale omáčka je nuda.

silvie.s
23.09.2019 3 z 5

Moc povedené čtení, o tom jak bychom měli reagovat a přijímat reakce od okolního světa. Někdy občas zdlouhavé vysvětlování, ale jinak se čte velmi dobře.

Lotka
20.09.2019 3 z 5

Vlastně stačí názvy jednotlivých dohod a je to...zbytek je na mě až moc zbytečného okecávání.

Taralcielle
16.09.2019 1 z 5

Nic moc. Opakuje se stále totéž. Stačilo by mi pár motivačních hesel.

Kryštofka
02.09.2019 3 z 5

Nějak jsem se s touto knihou minula. Možná špatné načasování. A možná až příliš mnoho slov kolem několika nosných myšlenek, které mají svoji sílu.

Gweny
29.08.2019 5 z 5

Kdysi posilněná a unešená divadelním představením s Jardou Duškem jsem si knihu koupila a rozhodně jsem nelitovala. Je to úžasná outlounká knížečka plná velkých myšlenek.

vitavalka
26.08.2019 5 z 5

Dobrý základ, který Jaroslav Dušek ještě rozvinul.

marili
23.08.2019 5 z 5

Je to jedna ze základních knih o osobním vývoji. Patří mezi knihy, které si ráda čtu znovu. Dá se přečíst za jeden večer.

pige
15.08.2019 1 z 5

Typická motivační knížka.

Často se autor opakuje a říká totéž stejnými slovy.
Vše je výstižně shrnuto na obale knihy, netřeba kupovat.

MaggieR
13.08.2019 1 z 5

Už ma vadí tento typ kníh, je ich veľa a sú stále o tom istom.

Coco3
13.08.2019 5 z 5

Mám ji moc ráda. Čtu si v ní často, někdy semtam dle nálady a potřeby. Musím říct, že mi pasáže v ní pomohly se podívat z jiné strany na vztahy, v krizových situacích zklidnit a brát si mnohem méně věci osobně. Hodně se mi i vyplatilo, potvrdilo, jak zavádějící je vytvářet si domněnky, i když někdy je to i sranda, jak si umí hlava žít vlastním životem. Mně přijde moc fajn a inspirativní, ale samozřejmě jako se vším jen pro ty, co chtějí číst a rozumět. A v podání pana Duška, pecka

JohankaDarc
08.08.2019 4 z 5

Takzvaná opakovací kniha, tedy kniha, u které člověk obsah už podvědomě zná, ale potřebuje, aby všechno vědění někdo sepsal a předložil v ucelené formě.

Kulturnice
28.07.2019 5 z 5

Pro mne inspirující kniha o tom, jak přestat očekávat, hodnotit, odsuzovat sama sebe. Jednoduché rady, které není tak jednoduché aplikovat. Každý si asi najde v knize své, já četla v době, kdy mne hodně oslovila a prostě mi sedla. Viděla jsem i představení s J.Duškem, které z knihy vychází a spousta momentů je minimálně k zamyšlení.

tabaluga
02.07.2019 4 z 5

Některé části knihy byly opravdu zajímavé a ráda bych je vzala za své...Predevsim mne zaujal postoj, že je vlastně jedno, co si o nás lidé v okolí mysli a naše osobnost je ovlivněna strachem, abychom byli prijmuti... vlastně asi ano, je nám to vstepovano již od narození.. myslím, že kniha dokáže ovlivnit opravdu otevřenou mysl..

Teron
26.06.2019 3 z 5

Autor si sice místy protiřečí a plete pojmy s dojmy, nicméně furt platí, že z esoterických "vrhů" je to ještě ta lepší sorta, protože myšlenky samotné jsou celkem použitelné. A hlavně je to ještě předtím, než se Ruizův kult chytnul jako mašina na prachy.

Renncha
25.06.2019 5 z 5

Hezká a pozitivní kniha,dobře se mi četla a moudra v ní napsaná jsem si vryla do paměti. :)

Roscata
24.06.2019 5 z 5

Čtyři dohody jsou knihou z jedné strany oblíbenou a z druhé strany odsuzovanou. Já si myslím že je to kniha ze které by si měl člověk vzít hlavně to co mu pomůže a to co pozitivně rezonuje s jeho duší. Protože každý člověk je jiný a tak není nic divného na tom že jednomu kniha pomůže ale druhému ne.
Určitě bych neřekla že je to špatná kniha, spíš opravdu záleží na tom jaký jste člověk a co si z knihy vezmete.

RyonMathrin
17.06.2019 4 z 5

Některé uvedené myšlenky jsou opravdu dobré, obzvlášť jsem poznával sebe i své blízké v částech "nebrat si věci osobně" a "nevytváření domněnek". Myslím, že v tomto případě autor skutečně uhodil hlavičkou o hřebíček. Když jsem si při čtení uvědomil, jak moc to sedí, jak si lidé často dělají život složitější, než by mohl být.
Ovšem druhá věc (a tisíckrát těžší) je, vymanit se z té psychologie stáda a opravdu se od toho oprostit. Máme to totiž v sobě zakořeněné vesmírně nesmírně.

SSTknihy
15.06.2019 3 z 5

Dejte si pozor na to, co a komu říkáte, nevytvářejte si falešné domněnky, nic si neberte osobně a ať děláte, co děláte, dělejte to poctivě. Některé myšlenky mi byly blízké, jiné mě nijak neoslovily. Čtení je to hlavně ke konci trochu moc sluníčkové a láskyplně všeobjímající, ale úplná ztráta času to nebyla.