Ctitel

Ctitel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259945/mid_ctitel-ULj-259945.jpg 4 302 77

V lese je nalezeno tělo nedávno zavražděné dívky. Policie i rodina stojí před záhadou, neboť dívka zmizela beze stopy před šesti lety. Až telefonát prázdninové známosti poskytne vyšetřování první záchytný bod….

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Verehrer , 1998

aneta.giraffe
12.04.2018

Sice se to dalo opravdu predvidat,nicmene dobre a svizne se mi to cetlo.

Janaves
21.03.2018 3 z 5

Autorka má určitě lepší díla...

kackahracka
12.03.2018 1 z 5

Po autorčině strhující knížce "V údolí lišek" jsem nadšeně sáhla po jejím "Ctiteli" a musím konstatovat, že to je propadák. Vražda našroubovaná na žalostně nevěrohodný milostný příběh, který se únavně vleče tak, že jsem s tím vším musela ještě před půlkou skoncovat. Nedočteno. Za mě hvězda za sloh a snahu.

mirkoczentovic
25.02.2018 3 z 5

Oddychový psychotriler na jedno prečítanie, ktorý celkom príjemne osvieži (najmä svojím ľahkým, ale zároveň nie primitívne pôsobiacim jazykom, aspoň v nemeckom origináli), ale zároveň veľmi nevybočuje z davu šedivého priemeru.

Že je dejová línia do veľkej miery predvídateľná (veľmi skoro sa dozvedáme, kto je páchateľom) by pri tomto diele až tak veľmi neprekážalo, keďže ide o zjavný zámer. Lenže pocitu predvídateľnosti som sa občas nezbavil ani na miestach, kde by som ako čitateľ nemal tušiť, čo sa dopredu stalo.

Kvôli tomu na mňa niektoré strašidelné scény pôsobili pomerne biedne, keďže sa nebolo čoho báť, iné zase naopak prekvapivo dobre (oko, pozvánka na párty…).

Že sa autorka rozhodla na niekoľkých miestach zmeniť rozprávača príbehu a prejsť z neutrálnej polohy do mysle hlavného protagonistu hodnotím ako dobrý a prekvapivý ťah, ktorý ale na mňa fungoval opäť len polovičato, keďže by si táto perspektíva zaslúžila ešte o čosi viac priestoru.

POZOR drobný SPOILER: Z oficiálnej anotácie sa o hlavnej dejovej línii v podstate vôbec nič nedozviete.

PS: Ten, kto v istej nemenovanej knižnici elektronických médií knihu zaradil medzi detektívky, ju buď vôbec nečítal a rozhodoval sa len podľa anotácie, alebo má o detektívke veľmi mylnú predstavu.

hruskovalucie93
31.12.2017 5 z 5

Od začátku bylo jasné, kdo za tím vším zlem stojí, i přesto mě ale pár momentů velmi překvapilo. Kniha se velmi dobře četla a dokonce mi bylo chvílemi dost úzko. Doporučuji k přečtení.

L.Helena
04.12.2017 5 z 5

Trochu předvídatelné, ale velice dobře se četlo.

lenuskav
15.11.2017 3 z 5

Kniha byla psaná dobře, hezky se četla...ale prakticky od začátku bylo jasné co a jak bude. takže nic nového,nekolikrát ohraný příběh

Leniiis
09.11.2017 5 z 5

Mě se tato knížka opět moc líbila. Mělo to spád a všechno bylo tak zajímavě propletený, že by mě to ani ve snu nenapadlo vymyslet. Nebylo to ale nic přehnanýho nebo těžko uvěřitelnýho. Za mě teda opět plnej počet hvězdiček.

ritz
08.11.2017 5 z 5

Dobrá knížka, za mě pět hvězd.

astroweb
17.10.2017 4 z 5

Autorka dokáže zaujmout nejen příběhem, ale v neposlední řadě také psychologickým vykreslením postav. Škoda, že je jejích knih v elektronické verzi tak málo.

šipek
04.10.2017 3 z 5

Tak jsem váhal kolik dám hvězdiček a vyšlo mi tři a kousek. Kniha se četla velice dobře, ale chybělo mi napětí. Závěr hodně rychlý a předpokládaný.

SelenaDemi428
14.09.2017 4 z 5

Opět jsem podle anotace, stejně jako u knihy "V údolí lišek", čekala od příběhu něco jiného. Prostě mi přijde, že u knížek CH.Link neumějí pořádně napsat anotaci, kvůli které jsou pak lidé zklamaní, že nedostali to, co jim bylo slíbeno.
Příběh byl ale opět velmi čtivý, jen mi to teď vše připadalo moc jednoznačné. Proto o hvězdu méně.

motolka
27.08.2017 4 z 5

Knížka mě bavila. Stejně jako všechny ostatní od CH.Link.

konicekbily
10.08.2017 4 z 5

Dobře napsaná kniha, velice pomalu se rozvíjející, přináší hodně o ženských vjemech, pocitech, nerozhodnosti a úvah - co bylo a co bude. A je to také popis psychologie velmi narušeného člověka a nutí čtenáře ke stálému zamyšlení. Na to, že je to kniha z počátku autorčiny dráhy, je velmi dobrá, vzhledem k době, kdy ji psala.

Lenka.Vílka
25.07.2017 3 z 5

Tentokrát jsem trochu zklamaná. Ne, že by mě nebavil příběh, ale Ctitel mě nedostal. Četla jsem, protože jsem knihu měla v ruce, ne kvůli radosti ze čtení. A na straně 41 jsem našla záložku. Ten přede mnou skončil tam?

Liduka
08.06.2017 4 z 5

výborná kniha. Jen jsem myslela, že konec bude více dramatický. ZAČÁTEK SPOILERU: přišlo mi, že ten konec chtěla mít autorka rychle za sebou a tak zvolila nehodu, ktrou se vše vyřešilo samo. KONEC SPOILERU Přesto knihu mohu jen doporučit. Postupné odhalování pravé povahy "ctitele" byla famózní. Určitě bych ho nechtěla nikdy potkat.

Calibra
04.06.2017 4 z 5

Thriller, kdy tušíte od samého počátku, kdo asi bude ten padouch a od první třetiny to víte. Díky tomu se můžete na příběh podívat se zaporákova úhlu pohledu. Kniha se čte dobře, těším se na další autorčiny počiny.

Ali71
30.05.2017 3 z 5

Tato kniha je pro mě spíš průměrná. Přečetla jsem jí, námět i děj zajímavý, ale něco malinko mi tam chybělo. Rozhodně jsem očekávala víc od autorky, která je prezentovaná jako nejlepší německá spisovatelka současnosti. Zkusím ještě její jinou knihu, když je tak všude vychvalovaná,.

Danago
27.05.2017 3 z 5

Od autorky Charlotte Linkové je to moje první kniha a asi se mi podařilo sáhnout po nejslabší její knížce. A to teda zamrzí a hodně. Příběh je pro mě naprostý průměr. Zápletce úplně chybí nějaké detektivní napětí. Kniha je sice čtivá, ale tak nějak jakoby o ničem. Očekávala jsem rozhodně alespoň o něco víc. Přesto a nebo právě proto zkusím ještě nějakou další knížku od autorky. Tato knížka je pro mě opravdu veliké zklamání.

NikaMirka
27.05.2017 3 z 5

Příběh je psaný čtivou formou, rozhodně ho lze tedy přelouskat od začátku do konce. Řekla bych, že je dobře zpracovaný, pro nás jako čtenáře je děj možná trochu utahaný a předvidatelný, pro hlavní hrdinku, mohl být ale sakra dlouhý. Kniha si nehraje na schovávanou, jako detektivka, ale za to si dobře hraje s myslí hlavních hrdinů a čtenáře, jako psychologický thriller. Myslím, že všechno bylo velice reálné, já prožít něco takového, a v dnešní době víc než reálného, stačilo by mi to na celý život a byla bych naprosto spokojená, že to se mnou dopadlo tak, jak dopadlo. Konec se mi taky líbil. Autorka to nepřehnala zbytečnými scénami, kde cáká krev a graduje násilí. Zvolila spíš konec: "Víc štěstí, než rozumu." Přesto dávám tři hvězdy. Něco mi v celém příběhu chybělo. Možná procítění a zápal. Nevím. Doporučuji spíš, jako dobré čtení pro dlouhé chvíle, nikoli jako čtení od kterého se chcete nechat strhnout.