Volání Kukačky

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 43663

Cormoran Strike 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Kniha Volání Kukačky

Péťa86

Kniha se mi moc líbila. Styl, kterým je psaná, mi seděl a četla se krásně. Čtyři hvězdičky v hodnocení dávám proto, že chvilkami mi přišla zbytečně natahovaná, určitě by nevadilo, kdyby měla kniha o 80 stran méně...

Ešína

WOW. Příběh Strika a Robin mě bavil. Hodně... Asi v půlce knížky jsem zjistila kdo se opravdu ukrývá pod jménem Robert Galbright a nevím proč ale kniha mě začla bavit ještě víc. Už se těším na další díl.

Lucc93

Nedostala jsem se ani zdaleka do poloviny. Přijde mi, že na tuto knihu byl velký boom, hlavně asi proto, kdo ji napsal a tak jsem po ní sáhla. Ale zklamalo mě to. Jak mě nezaujme kniha hned na začátku, tak to většinou vzdám, pokud neležím na pláži a nemám jinou po ruce :)))))))))). Bohužel, odloženo, nedočteno.

domihruzkova

Poslechnuto jako audiokniha. Za mě průměrná a zbytečně natahovaná detektivka.

lenulitah

Skvěle. První díl jsem sice přečetla jako poslední, ale vůbec to nevadilo. Podle me byl nejlepší. A i když obvykle tlustý knížky rada nemám, tuhle sérii jsem si užila.

MarkCarter

Väčšinou knihy kupujem, alebo požičiavam "do zásoby". Dostanú sa do šuplíka, kde čakajú kedy na ne príde rad. Občas sa mi však do rúk dostane kniha špeciálna, ktorá všetky ostatné predbehne. Začítam sa do prvých riadkov a neviem prestať. Táto kniha patrí medzi ne. J. K. Rowlingová je pre mňa na medzi spisovateľmi na tom podobne, ako Steven Spielberg medzi režisérmi. Má talent na rozprávanie príbehov.

Rowlingová však na to ide dosť obsažne, o čom svedčí aj počet strán (442). V románe sa nachádza veľa postáv a občas som sa v tom strácal, až som si musel vytlačiť na papier, kto je kto. Čo sa týka príbehu, (samo)vraždu vyšetruje súkromný detektív s niekoľko mesačným oneskorením. Nie je policajt, takže príbeh nie je založený na zbieraní dôkazov, ale na rozhovoroch s podozrivými. Toto je možno pre niektorých čitateľov dôvod, prečo dali nižšie hodnotenie.

Druhý dôvod je, že by príbeh mohol byť o niekoľko desiatok strán kratší. S tým celkom súhlasím, ale videl som aj seriál natočený podľa knihy a tam mi vynechané detaily chýbali. Možno to súvisí aj s tým, že tie strany navyše sa týkajú postáv z príbehu, ktoré už v ďalších dieloch predpokladám neuvidíme a tým im bol venovaný zbytočne veľký priestor. Podľa mňa, ak by sa ten priestor viac venoval Cormoranovi a Robin, bolo by to dokonalé. Takto je to "len" nadpriemerne dobré. Teším sa na ďalší diel.

Uan

Kniha rozhodně není špatná, ale určitě lze souhlasit s předchozími recenzenty, že mohla být kratší. Příběh a zápletku by bylo možné popsat na podstatně méně stranách. Pokračování příběhů Cormorana Strika si nicméně asi ujít nenechám.

morisek

Zacala jsem číst v roce 2014, po 90 stránkách jsem to odložila. Natahování a nic se nedělo.....Před pár dny jsem tomu dala znovu šanci a popravdě jsem se dost premahala to číst (přítel říkal ať se na to vykaslu, já to chtěla ted uz docist).....300 stránek se mohlo stáhnout tak do 150 a bylo by to lepší a něco by se i dělo....Posledních cca 150 stránek se konečně začalo něco dít a pak přišel konec až moc rychle. ten si myslím ze si zasloužil víc rozvest......ale popravdě znovu číst nebudu a další díly mě nelakaji....