Volání Kukačky

od:

Volání Kukačky

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190008/cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 42669
Série:

Cormoran Strike (1.)

Originální název:

The Cuckoo´s Calling (2013)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (657)

Přidat komentář
Monačte
dnes

Po třech letech od okamžiku, kdy na mě kukačka poprvé zavolala, jsem se rozhodla to vzdát. Prostě ne, mě to tak strašně nebaví, že to nomůžu dál číst. Navrhuji, aby byla do databáze knih přidána kolonka “nedočtená kniha”. Volání kukačky by tam u mě mělo čestné místo.

caldap
předevčírem

Na to jaká byla reklama na knihu jsem byla docela zklamaná a čekala jsem od spisovatelky více...

veruzz_
09. března

Vzrušující detektivní román? Tak to pardon, ale vzrušení si představuji úplně jinak.
Jedna velká nuda. Dlouhé, ale opravdu zbytečně dlouhé. Knize by stačila polovina. Hluchá místa, nic moc se neděje, žádné zvraty, jen se horko těžko prokousává nudným a zdlouhavým vyšetřováním... Zajímavá je postava Strika a Robin. Toť vše.
Dala jsem šanci Hedvábníkovi, jsem za polovinou a už teď toho lituji.

kvádr
05. března

hodnotím opět plný počet, krásně se četla. Nic jsem nepřeskakovala a vraha jsem odhalila..teda měla jsem podezření. Přeci pod svícnem bývá největší tma....:)) vrhnu se na třetí díl, těším se...

nicolettkaa
05. března

Když se mi knížka dostala do ruky, neměla jsem ani tušení, o jaký žánr se jedna a ani vlastně kdo je pravým autorem. A někdy je možná i lepší podrobnosti nezjišťovat předem. Volání kukačky je sice až moc dlouhé, několik stránek bych ubrala (hlavně ze začátku), ale ve výsledku se četla dobře a rychle. Závěr byl pro mě překvapením, podezírala jsem někoho jiného :) Celkově hodnotím kladně a časem se vrhnu na další díl.

kuruteku
11. února

Dočteno. Ale kolem půlky jsem si říkal, jestli mi to vůbec stojí za to. Musím se omluvit - Hedvábník je lepší, než tento díl. A to už mi přišel příliš rozvleklý. Do tří čtvrtin se kniha vleče. Ještěže konec pádil. Celkem rozpačité přijetí - detektiv Strike i jeho sekretářka Robin jsou fajn, ale ti lidé kolem nich ...

klarabooks
10. února

Má oblíbená kniha. Tak zábavná a přitom tak napínavá ! A to rozuzlení na konci to jsem teda hleděla... Zkrátka výborná kniha ke které se ještě určitě jednou vrátím.

Edlik
30. ledna

Moje oblíbená knížka. Libí se mi vedlejší dějová linka vztahu hlavních postav. J.K. aspoň tedy pro mě, umí nejlépe popisovat prostředí, okolí atd. Když čtu její knihy tak vše naprosto dokonale vidím.

bibi.r
25. ledna

Jo jo jo, jsem spokojená :). Strike i Robin jsou zajímavé postavy a snadno jsem si je oblíbila.
Těším se na další díly.

Fafyna
22. ledna

Přečetla jsem ji zuby nehty. Zdlouhavá, bez zásadních zvratů, přesto chvílemi poutavá kniha. Rozhodně už ji nikdy číst nebudu, k dalšímu pokračování se ale časem asi odhodlám (čistě ze zvědavosti - jak se vyvinou hlavní postavy).

LP113
19. ledna

Strašnááá nuda. Jediné co bylo zajímavé byl příběh samotného Strika, jinak by celá kniha stačila na 100 stránek. Horko těžko jsem překousala. Hedvábník mi leží doma 3 roky a vůbec se mi do toho nechce.

iva.gracova
16. ledna

Volání Kukačky mě bavilo moc, mělo to zápletku, vyvrchloní, zvrat a samozřejmě dechberoucí rozuzlení... Jak "prosté", v podání J.K.Rowling ale geniální... Bavila jsem se od první stránky do poslední a kniha čtenáře upoutá k pokračování čtení dalších dílů. Za mě 5 hvězd.

Sandalkar
13. ledna

Čekala jsem o dost víc. Ze začátku mě knížka navnadila, ale pak jsem se nudila dlouhým honem za zločincem. Rozuzlení fajn, ale od knížky čekám nějakou zábavu i uprostřed. Párkrát mi přišlo, že některé domněnky detektiva Cormorana Strika byly trochu přestřelené ( jak na ně vlastně přišel jsem z knížky nepoznala). Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale vzpomněla jsem si bohužel na časté opakování toho, že si šel Cormoran vyprázdnit střeva. Chápu, že je to lidské, ale v detektivce mě to úplně nezajímá...

cadic
08. ledna

Sakra tohle bylo pro mě překvapení. Už když jsem dostal tuhle knihu do ruky jsem věděl, že autorkou je J.K. Rowling a přiznám se HP mě moc nebavil a zvádl jsem přečíst jen 2 díly. Ale tohle jsem přečetl prakticky jedním dechem. Příběh není ničím překvapivý a přišel mi i celkem průměrný, ale je to napsáno velice zábavně a čtivě. Určitě doporučuju všem co rádi detektivky. 8/10

Chesterton
08. ledna

Poslouchám audio......nudí, nebaví:(( možná to není moje téma?? Nebo pomalý rozjezd? Navíc nevím, zda ve mně Petr Oliva, který knihu načetl, nebudí nějaké negativní emoce? :))
Nevím, nevím, těšila jsem se a jsem celkem zklamaná. Zkusím ještě Hedvábníka:))

Eorin
29.12.2017

Dá se říci - moje první detektivka. Skvěle vystavěné, pomalý rozjezd, ale pěkné finále. Přesto tam byly chvíle, kdy jsem se pousmála nad lehkou naivitou autorky (jen si říkám, jestli to Rowlingová nedělala schválně, aby se neprozradila), jinak ale pěkné počtení a určitě si počtu i další díly

smajiska
26.12.2017

Poměrně obsáhlá kniha, jejíž děj by se vešel i do poloviny. Líbí se mi detektiv Strike, který není dokonalý s úžasným instinktem a neví věci předem, jak to bývá jinde. Kniha se četla dobře, vůbec není špatná, ale některé části by se snad daly vynechat a byla by ještě o fous čtivější.

taven
23.12.2017

Velké překvapení! Neměl jsem naprosto žádné očekávání, Harryho Pottera nesnáším a tak jsem začal číst s předsudky. Od začátku je ale jasně vidět, že autorka už má něco napsáno a kniha se čte naprosto ukázkově. Celkově skvěle vykreslené snad všechny postavy v čele s bravurním Strikem. Klobouk dolů, těším se na další díl... 90%

zd0981
19.12.2017

Jako detektivka průměrné, ale čtivé, zajímavé, zábavné :)

danny_21
13.12.2017

Ač detektivkám příliš nehovím, nemohl jsem si dovolit vynechat mimožánrový autorčin počin a kupodivu to dopadlo poměrně uspokojivě. Autorka představila zajímavou ústřední dvojici, u které nemáte problémy s oblíbeností, umění vtáhnutí do děje je už tak bych řekl z její strany už několikrát opakovaná velká přednost a i přes velkou stránkovou obsáhlost to pěkně odsýpá - i když pachatele a motiv není nesnadné odhalit i díky heslu zprvu nepravděpodobné není v zásadě vyloučené pro ty, co už mají v zápletkách něco načteno :-) Dáme pokračování ? No jasně - 75ˇ%

Taj-ka
10.12.2017

Když jsem jako desetiletá četla prvního HP, nedokázala jsem se od knihy odthnout. Máma se mě jednou zeptala jestli se mi ta knížka líbí a já odpověděla že ujde a ona se zeptala proč, když jen ujde, od ní neodtrhnu oči ani během večeře. A tady to bylo stejné, měla jsem pocit že je ten příběh celkem fajn, ale z nějakého důvodu jsem nedokázala přestat číst. nevím jak to JKR dělá, ale její psaní je tak nějak nenápadně odzbrojující.

Bitty666
07.12.2017

První setkání s Cormoranem a stejně jako s HP,to byla láska na první pohled. Kniha se výborně čte, Corma i Robin si prostě musíte oblíbit. Zápletka detektivní je zde pro mne tak trochu na druhé koleji,protože samotná chemie postav, vtáhnutí do děje tak výborným popisem,že si to člověk živě představuje, to J.K. prostě umí a případ samotný jde pak krapet stranou. 85%( jen proto,že pokračování je ještě lepší).

Matita310
06.12.2017

Další skvělá knížka... Pěkný příběh, velice dobře se čte...

Caa
30.11.2017

Celkem dost mě to bavilo, ale pointa příběhu mě hrozně zklamala.

Torey
30.11.2017

Ale jo! Čtivá detektivka. Ale seriál podle ní je lepší! Myslím, že jí zvedl kredit!

Majkrofon
26.11.2017

Mna proste Rowllingová baví a nechápem tomu podhodnotenému hodnoteniu. Kniha je fajn, baví, postavy sú sympatické, je to písané na klasický štýl a v podstate dokonca som netušil ako to dopadne, ak chcete filmovú akčnú bečkovinu siahnite po Carterovy a jeho Hunterovy, ale zaručujem Vám, že Cormoran mu natrhne prdel.

Lee7
20.11.2017

Trošku zdlouhavé některé dialogy zbytečně natahované. Nejvíce se kniha rozjela v druhé polovině, kde už byl děj odkryt. Ukončení vraha bylo moc rychlé ale jinak kniha nebyla špatná.

whiolet
15.11.2017

No nic je na čase,aby paní spisovatelka zase začala psát ,to co jí nejlépe jde a to je FANTASY.
Kniha byla průměrná, prospělo by jí osekání některých nudných pasáží.
A sakra co ten vrah? Nějak mi unikl smysl proč....a teď se to nedozvíte, protože nechci spoilerovat.

KSarlota
13.11.2017

Líbila se mi mnohem více než Prázdné místo, u které jsem se až do půlky nudila

Ketrin.TR
10.11.2017

Od tak slavné autorky, která strhla celý svět svojí úžasnou čarodějnickou ságou, bych čekala trošku víc. Ono taky než se profláklo kdo je pravým autorem, tak byla tahle knížka označována jako propadák...
I tak jsem ale chtěla od Rowlingové ochutnat něco jiného než fantasy. A za moc to nestálo. Příběh postrádá jakékoliv napětí, děj je vesměs tvořen rozhovory a tlacháním o ničem s lidmi z Lulina okolí. Samotný čtenář však z těchto "výslechů" není schopen vraha poznat, a to je možná tak jediné co vás nutí číst až do konce.