Volání Kukačky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 43442

Cormoran Strike 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Plus

The Cucko's Calling, 2013

Kniha Volání Kukačky

jean_ralphio

tri hvezdy jsou na teto databzi vetsinou brany jako prikre hodnoceni, ale tady to u me vubec neplati.

naopak jsem se hodne bavil a precetl knihu rychle jako uz dlouho ne. jk zachovala ten lehky humorny ton, ktery znam z harryho. moc nerozumim castym vycitkam na nudu, ktere jsem zaznamenal zde i v realnem svete, protoze mne to naopak prislo praveze velmi akcni (ve smyslu toho, ze se neustale vysetrovalo a vypraveni se skoro nikam jinam netoulalo).

je to naprosty pop a stredni proud, ktery nicim neurazi. je to zkratka jako jeden dobry televizni dil hercula poirota, donuti to s napetim dokoukat, ale pak se dej spis zapomene, protoze to cloveku neda zadnou esencialni myslenku, kvuli ktere by na to vzpominal..

Barakoudel

Volání kukačky byla jedna z mých prvních knih detektivního žánru, možná proto ve mně zanechala silnou stopu. Postavy Robin a Cormorana jsou jedny z mých nejoblíbenějších!

Nany_cz

I přes ne příliš pozitivní hodnocení ostatních čtenářů jsem se přece jen do knihy pustila. Je pravda, že na detektivku je místy příliš popisná a zdlouhavá, ale mně se líbila a nebráním se dalším knihám. Hlavní vyšetřovatel mi byl velmi sympatický a i celý "případ" byl zajímavý. Vraha jsem odhalila až ke konci knihy, za což jsem ráda, protože mě moc baví, když mě autor nechává delší dobu přemýšlet a lámat si hlavu nad tím, kdo by to mohl být.

Nikol681

Knížka se mi navzdory ne moc kladným recenzím líbila, i když byla občas příliš zdlouhavá, ale za mě pěkné čtení :)

NADEI

Knížku jsem nedočetla, bez emocí a adrenalinu

Mája777

Tak jsem dočetla. Ale takto dlouho jsem detektivku asi ještě nečetla. Celých 14 dní. Jsou tam strááášně dlouhé popisné pasáže, které neposunují děj. Cormoran i Robin celkem ujdou. Jen ta kniha mohla být poloviční. No, dám šanci ještě jednomu dílu, ale určitě ne hned. A za tu zdlouhavost jen dvě hvězdy:(

Anette99

Uff... Co na to říct... Hlavní postavy byly sympatické, líbilo se mi prostředí. Ale děj mi přišel zdlouhavý, místy nudný. Nějak jsem se nemohla začíst. Asi po dalším dílu už nesáhnu.

bee88maja

Když vím od začátku knihy, kdo je vrah. Pak mě další čtení knihy moc nebaví, jediný důvod proč knihu pak dočtu, je otázka proč, čili motiv vraha. A když se ptám proč, je to dostatečný hnací motor, a knihu zdárně dočtu :). Za mne je to čtivá kniha, ale podle ohlasů, jsem čekala něco víc. Omlouvám se, paní Rowlingová, ale Harry Potter se Vám povedl víc :).

Ve slepé uličce
Ve slepé uličce