Volání Kukačky

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190008/cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 43013

Cormoran Strike (1.)

The Cuckoo's Calling (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

Kniha Volání Kukačky

maryska09

Paní Rowlingová je skvělá ať si říká jak chce. Její knihy mají spád, velmi dobře se čtou a tato detektivka nechává čtenáře celou dobu v napětí, jak to všechno nakonec dopadne. Závěr je malinko přitažený za vlasy, ale skvělý dojem z knihy to nezmenší.

KatkaP.

Skvělá zápletka, překvapivé rozuzlení. Krásně popsaný vztah Robin a Cormorana, který se v průběhu knihy vyvine v přátelství.

Kaik

Podařená detektivka z mého oblíbeného Londýna. Mezi množstvím zajímavých postav vynikal sympatický vztah samotného Strika s Robin. Další díl si nenechám ujít.

Tereza0107

Ze začátku jsem z knihy nebyla moc nadšená, přišlo mi, že některé pasáže jsou zbytečně moc popisné. Ale když jsem se prolouskala začátkem, tak mi kniha začala příjemně odsýpat. Líbilo se mi prostředí příběhu, odehrávající se ve světě celebrit, jelikož zavražděná byla světoznámá, nadějná modelka. Kdo byl vrah jsem netušila až do úplného konce a musím říct, že mě hodně překvapilo jak se vše nakonec vyvrbilo.

-LaraRead-

Začátek mě úplně neokouzlil, ale čím víc se blížil konec, tím víc mi bylo jasné, že v závěru do sebe vše dokonale zapadne a nemohla jsem se toho dočkat. (A taky se to stalo!)
Postava Cormorana Strika je velmi působivá, ale Robin mě bavila ještě víc.
Jen bych chtěla na závěr podotknout, že myslím, že si Rowlingová měla vymyslet ženský pseudonym. Přišlo mi, (ale možná se mi to jen zdálo), že je kniha napsána vysloveně žensky.

hanpari

Jako pár jiných přede mnou jsem se musel do knihy trochu nutit. Ale že je místy nudnější se dá odpustit. Holt reálný svět, byť zamořený celebritami, ma daleko do Bradavic. Na dlouhé zimni večery ideální.
Ale abych nezapomněl, má to do tuctové detektivky stejně daleko jako Země k nejbližší hvězdě. A Země je zatraceně daleko i od Slunce, kdyby tu byl nějaký hnidopich.

Optima4

Kniha se mi moc líbila. Moc hezký popis - děje i okolí Londýna. Za mě povedená detektivka.

Niu

Moc povedená kniha. Líbilo se mi prostředí případu zasazeného do Londýna. Cormoran je úžasný a s Robin jsou sehraná dvojka. Tenhle svět šoubyznysu :o) je fakt zvláštní. Jsem zvyklá na víc krutější detektivky, ale musím uznat, že někdy míň znamená víc. A překvapí vás, jak to dopadne. Dobře se to čte, líbí se mi i popisy míst, dialogy provázané v pozadí myšlenkami, co si kdo zrovna myslí, humor, minulost. Jo, za mne můžu doporučit.
PS: Harryho jsem četla několikrát a byla jsem zvědavá, jak se autorka vypořádá s tímto typem žánru. Překvapila mile.

Simča64

Přečetla jsem všechny knihy Harryho Pottera a nedovedla jsem si představit od autorky žádný jiný žánr. Ale musím uznat, že je to skvělá kniha. Tak jak moc nemusím knihy se soukromými detektivy, tak tato se nedá s žádnou jinou srovnat. Zkrátka skvělé čtení.

pingu1

Byla jsem zvědavá, jak se J. K. Rowlingová vypořádá s detektivkou. Nebylo to špatné, ale trochu moc rozvláčné, místy jsem se musela do čtení nutit. Myslím, že Harry Potter jí sluší víc :-)

Dani25

Tak mne sa to páčilo, žiadny krvák, ale taká pohodová anglická detektívka. Ďalšie plus, že ešte v 3/4 knihy som netušila kto je vrah. Určite si prečítam ďalšie dve zo série C.S. :)

Kačaba79

Knihu jsem četla hned po vydání, ale jelikož jsem si nepamatovala kdo byl vrah, pustila jsem se do ní znovu. Již ne s nadšením hurá Rowlingová, ale jako dobrou detektivku, kdy si chci zkusit přijít na to kdo to byl. V tomto je kniha super, do poslední chvíle napíná a neprozradí vraha, jen pátrání a skutečnosti. Jen to popisování okolí mi připadá zdlouhavé a při čtení večer velmi uspávající.

lapagerie

Nebyla to špatná detektivka. Strike je sympaťák, žádný extra superman, přiměřeně obhroublý a přesto milý. Přesto jsem knihu četla poměrně dlouho,, nějak mi nevadilo ji na pár dní odložit. A to je pro mě mínus. V ději mi chyběl švih, víc napětí, akčnost. Netrvám na potocích krve a rozstřílených mafiánech. Ale tady se tak nějak pořád nic moc nedělo.

mudr_teena

...Tohle bylo velice těžké dočíst. Pro mě. Rozečetla jsem to třikrát a až potřetí jsem to konečně dočetla. Avšak musím říct, že jakmile se začtete, už vás to nepustí. Občas ne tak zábavné pasáže střídal velice napínavý příběh. Pro příští knihu ubrat popisu a bude to perfektní.

stesa

Knihu jsem si přečetla na základě nadšení z dílu Ve službách zla, který jsem četla jako první. Musím říct, že Volání kukačky mě tolik nebavilo, příběh byl méně dynamický, napínavé pasáže se střídaly s pasážemi nudnými. Zároveň se tu na můj vkus až moc prosadila pro Rowlingovou typická detailní popisnost, která sice byla skvělá ve fiktivním světě Harryho Pottera, ale příběh ze současnosti v některých pasážích zbytečně zahlcovala přebytečnými detaily.

AlbinaBina

Skvělá kniha!

RuzovaPanterka

Líbil se mi ten popisný styl, který mám od J.K. Rowling tak ráda. Zajímavá zápletka a s hlavními hrdiny jsem se rychle ztotožnila, četla jsem jak ďas.

Peti081

Líbil se mi hlavní hrdina,některé pasáže mi přišly zdlouhavé,ale jinak příjemné čtení s napětím

adelinka
23.12.2018

Taká ľahká detektívka, chýbalo mi tam napätie, ale je pravda, že dlho som nevedela kto je vrah....vždy mám nejaké tušenie, tu mi to nejako nevyšlo.....A hlavná postava mi bola sympatická.... Určite si prečítam aj ďalšie pokračovania....

čuřil
18.12.2018

Zase to byla nějaká změna, oproti těm temným severským kriminálkám.
Povedené a příjemné čtení.

DDanča
27.11.2018

Kniha byla napínavá, docela dobře se mi četla.

Raada
22.11.2018

Kniha se čte příjemně, přečtu si i další díly. Detektiv je neotřelá postava. Místy se však kniha trochu rozplizávala, tak proto ty ubrané hvězdičky. Není to kniha, ke které bych se vrátila, ale jednou si ji přečíst je fajn.

TaLu
20.11.2018

Říkala jsem si, že další komentář ke knize přidám, až se konečně přehoupne s hodnocením do červeného pole. 2282 hodnocení a stále ne....To vypovídá cosi o různosti čtenářské základny. Co čtenář, to originál. A to je vlastně velmi dobré. Já osobně se těším, až se do tohoto pomalého, trochu melancholického tempa knihy znovu ponořím, například za dlouhých zimních večerů a opět se setkám s hrdiny, jež se mi stali blízkými. Čekání na další díl by se tím mohlo velmi zpříjemnit. Také mě láká seriál a podle ohlasů se mám na co těšit. Doporučuji všem, kteří mají rádi propracované postavy, prostředí a krásu slov - snad se nám podaří, aby kniha časem získala hodnocení, které si podle mě dávno zasloužila.

xxxtopol
11.11.2018

Jako detektivní příběh je to asi průměrné dílo. Ale hlavní postava je originální a mně sympatická. Kvůli ní to stojí za přečtení. :)

MonikaV
09.11.2018

Příjemné čtení.

sarka9190
08.11.2018

Volání kukačky jsem četla ještě před tím, než jsem vzala do ruky Prázdné místo. Mám dojem, že na něm se autorka rozcvičovala:-) Musím přiznat, že jsem ani tak nepídila, kdo je vrahem, jelikož jsem si četbu prostě užívala. Pečlivě budovaný děj a charaktery. Připomnělo mi to román Horké peníze od Dicka Francise, i to ve mně nechalo podobnou ozvěnu. Kniha oplývá takovou speciální hořkou atmosférou. A přiznávám, že si ji ráda připomenu znova.

agatha2
07.11.2018

Dlouho jsem odkládala čtení této série, přiznám se, že mě od čtení do jisté míry odrazovalo i docela dost negativních ohlasů. Nicméně jsem se konečně do čtení pustila a jsem velmi spokojená se všemi třemi díly. Nemusí být všechny knihy dechberoucí thrillery, kde se na každé straně za každou cenu musí něco dít. Občas si ráda přečtu i takovou klidnější, ale o to více propracovanější knihu. Za sebe mohu říci, že jsem i s touto sérií od paní Rowlingové velmi spokojená.

thorpeus
02.11.2018

Dobrý příběh, ale čtení mi přišlo docela náročné.

Klepsi
24.10.2018

Já detektivky obvykle nečtu, ale tahle série mě dostala. Je to čtivé, je to nápadité a svižné, má to úžasně vykreslené postavy, které okamžitě přirostou k srdci. Budu číst, dokud Strike bude vycházet :) (A doporučuju i zfilmované verze!)

jfialova
22.10.2018

První kniha série se mi dostala do ruky jako dárek. Mám ráda dlouhé knihy, takže v tom mi vyhovovala a i když děj místy stagnoval a kniha obsahovala spoustu popisných pasáží, nějak mi to nevadilo. Jelikož jsem následně četla i ostatní knihy série, přišlo mi logické, že v té první si musí autorka připravit půdu pro další životní osudy hlavních hrdinů.