Volání Kukačky

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190008/cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 42986

Cormoran Strike (1.)

The Cuckoo's Calling (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

Kniha Volání Kukačky

Kačaba79

Knihu jsem četla hned po vydání, ale jelikož jsem si nepamatovala kdo byl vrah, pustila jsem se do ní znovu. Již ne s nadšením hurá Rowlingová, ale jako dobrou detektivku, kdy si chci zkusit přijít na to kdo to byl. V tomto je kniha super, do poslední chvíle napíná a neprozradí vraha, jen pátrání a skutečnosti. Jen to popisování okolí mi připadá zdlouhavé a při čtení večer velmi uspávající.

lapagerie

Nebyla to špatná detektivka. Strike je sympaťák, žádný extra superman, přiměřeně obhroublý a přesto milý. Přesto jsem knihu četla poměrně dlouho,, nějak mi nevadilo ji na pár dní odložit. A to je pro mě mínus. V ději mi chyběl švih, víc napětí, akčnost. Netrvám na potocích krve a rozstřílených mafiánech. Ale tady se tak nějak pořád nic moc nedělo.

mudr_teena

...Tohle bylo velice těžké dočíst. Pro mě. Rozečetla jsem to třikrát a až potřetí jsem to konečně dočetla. Avšak musím říct, že jakmile se začtete, už vás to nepustí. Občas ne tak zábavné pasáže střídal velice napínavý příběh. Pro příští knihu ubrat popisu a bude to perfektní.

stesa

Knihu jsem si přečetla na základě nadšení z dílu Ve službách zla, který jsem četla jako první. Musím říct, že Volání kukačky mě tolik nebavilo, příběh byl méně dynamický, napínavé pasáže se střídaly s pasážemi nudnými. Zároveň se tu na můj vkus až moc prosadila pro Rowlingovou typická detailní popisnost, která sice byla skvělá ve fiktivním světě Harryho Pottera, ale příběh ze současnosti v některých pasážích zbytečně zahlcovala přebytečnými detaily.

AlbinaBina

Skvělá kniha!

RuzovaPanterka

Líbil se mi ten popisný styl, který mám od J.K. Rowling tak ráda. Zajímavá zápletka a s hlavními hrdiny jsem se rychle ztotožnila, četla jsem jak ďas.

Peti081

Líbil se mi hlavní hrdina,některé pasáže mi přišly zdlouhavé,ale jinak příjemné čtení s napětím

adelinka
23.12.2018

Taká ľahká detektívka, chýbalo mi tam napätie, ale je pravda, že dlho som nevedela kto je vrah....vždy mám nejaké tušenie, tu mi to nejako nevyšlo.....A hlavná postava mi bola sympatická.... Určite si prečítam aj ďalšie pokračovania....

čuřil
18.12.2018

Zase to byla nějaká změna, oproti těm temným severským kriminálkám.
Povedené a příjemné čtení.

DDanča
27.11.2018

Kniha byla napínavá, docela dobře se mi četla.

Raada
22.11.2018

Kniha se čte příjemně, přečtu si i další díly. Detektiv je neotřelá postava. Místy se však kniha trochu rozplizávala, tak proto ty ubrané hvězdičky. Není to kniha, ke které bych se vrátila, ale jednou si ji přečíst je fajn.

TaLu
20.11.2018

Říkala jsem si, že další komentář ke knize přidám, až se konečně přehoupne s hodnocením do červeného pole. 2282 hodnocení a stále ne....To vypovídá cosi o různosti čtenářské základny. Co čtenář, to originál. A to je vlastně velmi dobré. Já osobně se těším, až se do tohoto pomalého, trochu melancholického tempa knihy znovu ponořím, například za dlouhých zimních večerů a opět se setkám s hrdiny, jež se mi stali blízkými. Čekání na další díl by se tím mohlo velmi zpříjemnit. Také mě láká seriál a podle ohlasů se mám na co těšit. Doporučuji všem, kteří mají rádi propracované postavy, prostředí a krásu slov - snad se nám podaří, aby kniha časem získala hodnocení, které si podle mě dávno zasloužila.

xxxtopol
11.11.2018

Jako detektivní příběh je to asi průměrné dílo. Ale hlavní postava je originální a mně sympatická. Kvůli ní to stojí za přečtení. :)

MonikaV
09.11.2018

Příjemné čtení.

sarka9190
08.11.2018

Volání kukačky jsem četla ještě před tím, než jsem vzala do ruky Prázdné místo. Mám dojem, že na něm se autorka rozcvičovala:-) Musím přiznat, že jsem ani tak nepídila, kdo je vrahem, jelikož jsem si četbu prostě užívala. Pečlivě budovaný děj a charaktery. Připomnělo mi to román Horké peníze od Dicka Francise, i to ve mně nechalo podobnou ozvěnu. Kniha oplývá takovou speciální hořkou atmosférou. A přiznávám, že si ji ráda připomenu znova.

agatha2
07.11.2018

Dlouho jsem odkládala čtení této série, přiznám se, že mě od čtení do jisté míry odrazovalo i docela dost negativních ohlasů. Nicméně jsem se konečně do čtení pustila a jsem velmi spokojená se všemi třemi díly. Nemusí být všechny knihy dechberoucí thrillery, kde se na každé straně za každou cenu musí něco dít. Občas si ráda přečtu i takovou klidnější, ale o to více propracovanější knihu. Za sebe mohu říci, že jsem i s touto sérií od paní Rowlingové velmi spokojená.

thorpeus
02.11.2018

Dobrý příběh, ale čtení mi přišlo docela náročné.

Klepsi
24.10.2018

Já detektivky obvykle nečtu, ale tahle série mě dostala. Je to čtivé, je to nápadité a svižné, má to úžasně vykreslené postavy, které okamžitě přirostou k srdci. Budu číst, dokud Strike bude vycházet :) (A doporučuju i zfilmované verze!)

jfialova
22.10.2018

První kniha série se mi dostala do ruky jako dárek. Mám ráda dlouhé knihy, takže v tom mi vyhovovala a i když děj místy stagnoval a kniha obsahovala spoustu popisných pasáží, nějak mi to nevadilo. Jelikož jsem následně četla i ostatní knihy série, přišlo mi logické, že v té první si musí autorka připravit půdu pro další životní osudy hlavních hrdinů.

Martina99
15.10.2018

Přišlo mi, že se tam nic moc neděje a na posledních stránkách se děje vše. Sekretářka pracuje, jakoby shlédla všechny série kriminalek. Dočetla jsem to jen proto, abych zjistila, kdo je vrah.

ohovnenychobot
07.10.2018

Naprosto vyborna kniha. Na muj vkus mozna trosku delsi, ale rozhodne stoji za to.

Opatov
04.10.2018

Prvni dil detektivni serie. Valecny veteran Strike coby soukromy detektiv bez klientely resi slozity pripad vrazdy modelky. Jeho pravou rukou je mlada zena, ktere se prace v detektivni agenture zalibi. Tato nesouroda dvojice skvele pobavi i v dalsich dilech. Doporucuji.

suzziemusta
03.10.2018

Wow, fakt milé překvapení. Jsem klasický Potterofil, ale též zbožňuju detektivky. Nečekala jsem, že to bude tak fajn čtení. Do čtení jsem se vrhla s nadšením, protože prostě detektivka od Rowlingové??!!? Sem tam mi přišlo popisování okolí a nálady místa trošku zdlouhavé. Myslím, že kombinace Strike a Robin moc fajn. Měla jsem velké podezření na vraha, což mi většinou nevychází, ale tentokrát to byl jeden z mých dvou podezřelých. Ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Hurá na další díl. (:

Petruš999
01.10.2018

Po dlouhé době jsem přečetla detektivku a docela mě to bavilo. Téměř dokonce jsem netušila, kdo je vrah...

veamertl
24.09.2018

Občas čtu v tisku nějaká vyjádření paní Rowlingové a říkám si, že názorově si asi moc blízké nejsme. Ale její knihy mě prostě baví. Možná že je to taková oddychovka, lehká jazykem, svižným tempem..Možná je pro mě osvěžující, že to není severské krimi, s tou jeho zachmuřeností, těžkostí, lezavou zimou a depresí, kam se podíváš. Občas mám chuť všechny obyvatele severských detektivek poslat na protialkoholní, běhat do parku nebo je aspoň nadopovat hormonem štěstí. Ale chápu, že bychom pak byli nesmírně ochuzeni:) Ale ten Londýnský déšť mi teď prostě sedl:) Možná jsem v tom taky citově zaangažována, protože úplně rozumím Robinině vzrušení. Taky jsem chtěla být detektiv nebo vyšetřovatel, tedy do Mlčení jehňátek, pak už hlavně soudní psycholog:)

Ran
22.09.2018

Knížka se mi četla velmi dobře a je to hezké odpočinkové čtení. Také se mi líbilo, že až do konce jsem neměla tušení, kdo je vrah.

Kamys
16.09.2018

Necekala jsem moc - a nebylo to spatny. Jednotlive postavy byly dobre vykreslene, uveritelne a bavilo me o nich cist. Od detektivky cekam, ze me nekomplikovanym zpusobem strhne, splneno tak 4 z 5, pomalejsi tempo, ale nakonec jsem docitala v pul treti rano. Akorat me ve finale uz ani tolik nezajimalo, kdo to byl, ale spis jak, a ve finale mi zaver prisel prekombinovany a neuveritelny. Nicmene po dalsim Strikeovi klidne zas v pauze mezi narocnejsi literaturou sahnu.

Klára2216
06.09.2018

Jsem velmi příjemně překvapená, jak se Rowlingová zhostila kriminálky. Vraha jsem bohužel neodhalila, ale to se mi nepovedlo nikdy, na to asi nemám ty správné pátrací buňky :) Chvílemi to bylo sice trochu rozvláčné čtení ale celkově působivá kniha. Pokračuji v dalších dílech.

Nello
30.08.2018

Zajímavé knížky, všechny tři v sérii. Detektiv mě zaujal a napjatě čekám na další pokračování.

Pulkrmon
19.08.2018

Jako milovník detektivek nebudu tuto knihu hodnotit jako detektivku,protože já tusila kdo je vrah už od začátku,jen jsem nevedela jak. Ale knihu jsem četla na Islandu,ve stanu,na telefonu. A pro mě úžasná dovolenková četba,srozumitelné klidné čtení. Vždy knihy hodnotim podle toho jak se mi líbí v tu chvíli kdy ji čtu. A proto plný počet hvězdiček.