Smrtící bílá

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415664/smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4.5185

Cormoran Strike 4.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Kniha Zlín

Lethal White · 2018

Kniha Smrtící bílá

rodak
dnes

Hlavní tah knihy jako u předchozích je Strike a Robin.Když k tomu dostaneme geniální detektivní příběh může mít kniha třeba tisíc stran.Těšim se na další.

Haduwig
včera

Jedná se o moje první setkání s touto dvojicí detektivů i dílem JKR mimo Harryho Pottera. Bohužel mě to moc nenadchlo - většinou jsou osobní životy detektivů jen pozadím a vedlejší dějovou linkou ke zločinům, ale tady se autorka asi nemohla rozhodnout, jestli píše detektivku, nebo román. Bohužel ani jedno moc nedopadlo - zločin není nijak originální, jen uměle zkomplikovaný, a vztah Robin a Cormorana se nijak zvlášť neposune. Rozhodně si přečtu další knihy o této dvojici, ale Smrtící bílou s klidem odkládám.

mattonka
předevčírem

Skvělá detektivka! Musela jsem prostě pořád číst dál, abych se dopátrala rozuzlení. Za mě rozhodně zasloužených 5*!!!

simona5r
předevčírem

Mám sérii s Cormoranem a Robin moc ráda a knížku jsem si užívala. Kromě pozvolna se rozplétající zápletky dostal velký prostor osobní život, zpočátku možná až zbytečně moc.

harena
předevčírem

Stejně jako Rowlingová umí psát skvělého Harryho Pottera pro děti a mládež, tak umí psát i detektivky pro dospělé. A L E tady si myslím, že kniha osloví spíš ženskou část čtenářů. Robin se snaží vydržet v manželství, ale stále víc sleduje, s kterou ženou Cormoran právě žije, stále víc myslí na jeho polibek a totéž se děje s Cormoranem. 700 stran rozvíjení vztahů a jiskření ale taky napínavá detektivní práce, kdy má Strike stále "nutkavou touhu zjišťovat, řešit a znovu nastolovat pořádek mravního vesmíru". Mně se to ale líbilo. Rowlingová je skvělá vypravěčka, čtení jsem si užila a těším se na pátý díl.

mynonka
předevčírem

Připomnělo mi to první díl. I tam mě více zajímala vztahová linka než to, kdo je vrahem. U tohoto dílu jsem měla dokonce tendenci k přeskakování odstavců, což je škoda. Jak psal již někdo níže, je to značně překombinované a Robin jako hvězda v očích všech mužů je otravná. Předchozí díl se mi líbil mnohem více, ale i tak nejde o úplně špatné čtení. Takový průměr.

sarka0168
předevčírem

Nuda neskutecna! Pritom prvni tri knihy byly fajn. V cem je problem? Neni to detektivka, ale spis cervena knihovna... pritom kdyby editori pulku vyskrtali, mohlo to byt ke cteni. Pani spisovatelka je grafomanka jak vysita! Skoda ze pribehy Strika maji sestupnou kvalitu... desim se toho, co prijde priste! Docetla jsem se zatnutymi zuby ... mezitim jsem precetla nekolik dalsich knih!

SONP

Je mi líto, ale Cormoran Strike už bohužel asi není pro mě - ale pozor, co není pro mě, může třeba být pro Vás. I když jsem s touto serií jak na houpačce: 1. díl nadšení; 2. díl zklamání; 3 díl spokojenost a čtyřku už jsem četl trochu se sebezapřením. Na mě totiž Smrtící Bílá zapůsobila jako strašlivá limonáda, kterou se mi nechtělo číst. Robin vlastně pořád neví, koho chce a to samé vlastně neví ani sám Strike. Přitom ale Strikea chtějí skoro všechny a Robin je tak super (ať už je převlečená za kohokoliv), že jí chtějí už úplně všichni. Do toho všeho běží poněkud překombinovaná detektivní linka, tentokráte zasazená do prostředí anglické elity, kde nic není tak načančané, jak by se zvnějšku zdálo. Takže jsou tu hlavně koně, vesnická sídla, parlament a staré vraždy (proč ne, ale celé se to tak zamotalo, že si to vyžádá celou jednu vysvětlovací kapitolu - pátere Knoxi?). Takže jsem to dočetl, ale stopu to bohužel nezanechalo žádnou. A s příštím dílem nevím, nevím... 50%

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro ženy Londýn detektivky

Robert Galbraith (p)