Čokoláda

Mladá žena si v malém městečku otevře obchod s čokoládou, i když se to některým obyvatelům nelíbí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56463/cokolada-56463.jpg 4.2377

Čokoláda (1.)

Chocolat (1999)

Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

lithia7081

Film to předělal a udělal z knihy něco jiného

MishelleBlack

Čokoláda je velmi čtivá, zajímavá kniha. Ze všeho nejvíce se mi líbily pasáže vyprávěny farářem. Připadal mi jako zajímavá postava, rozhodně patří mezi ty postavy, u kterých prostě chcete vědět co se děje uvnitř jejich hlavy. Nečetla jsem moc knih zabývajících se také otázkou až extrémní víry, s jakou se lze u několika postav setkat. Jednu hvězdu ubírám za některé trošku nudnější části, ale opravdu jen trochu.

4xbabča

Příjemné pohodové čtení, francouzský venkov a spousta čokolády, na kterou dostanete během četby velkou chuť. Příběh určitě stojí za přečtení.

maryska09

Podle mé zkušenosti je kniha vždy lepší než film. Film Čokoláda mám moc ráda, proto jsem knihu začala číst s obavou, zda mě nezklame a přestane být oblíbený. Naštěstí se dej knihy a filmu dotýká jen v pár tématech, jinak je lze považovat za dva různé příběhy. Kniha je skvěle napsaná, čte se jedním dechem a člověk při čtení dokáže cítit vůni i chuť skvělé čokolády. Doporučuji

qydko

Film podle této knihy patří k mým oblíbeným, takže jsem měla velká očekávání. Ale kniha je všechny předčila. Ovšem ke čtení doporučuju připravit si kvalitní belgické pralinky. Já je citelně postrádala.

popeluška
31.12.2017

Čokoláda je jedním slovem úžasná :-) užila jsem si krásné chvilky u čtení a i film je hezký :-)

ieve
23.11.2017

Hezká oddychová četba se zvláštní mystickou atmosférou a vůní čokolády:-)

vlkove
19.11.2017

Kniha naprosto splnila mé očekávání, je milá, je čtivá, je krásná a jednoduše pohladí po duši. Určitě když porovnám s filmem, tak oboje má své kouzlo a oboje se mi líbí, film je trošku upravený a zkrácený, a troufám si tvrdit že pro tuto formu zpracování je to ideální. Kniha má své pomalejší tempo, které je vyhovující, neočekávejte žádné extra zvraty, spíš takovou pohádku pro dospělé, po které sáhnete v deštivém dni.

Šárka_D
16.10.2017

Zařazuji do osobního šuplíčku "feel good" čtení.

08.10.2017

Docela dobrá kniha s trochu pomalejším rozjezdem. Kdysi jsem viděla i film, ale ten se mi moc nelíbil. Ze začátku jsem si totéž myslela i o knize, protože se mi pozdávala lehce nudná. Ale později jsem jí přece jen přišla na chuť a začala se mi líbit. Proto mě tak trochu zamrzel její otevřený konec. Protože ale vím, že je tato kniha první částí trilogie, hned se vrhám na pokračování ;-).

Lilly4
18.05.2017

Skvělá kniha, lepší než film, který jsem viděla dřív. Bohužel pokračování a další knihy autorky už tak dobré nejsou.
Ke čtení doporučuji nejméně jednu tabulku dobré čokolády. V mém případě by si Vianne jistě tipla višně v hořké čokoládě se špetkou chilli.

Stellia
08.05.2017

Ak Vás k rozhodnutiu, že si konečne prečítate aj knižnú predlohu, inšpirovalo filmové spracovanie s Johnnym Deppom, vedzte, že v podstate ide o úplne iný príbeh. A to nielen z hľadiska absencie niektorých postáv. V konečnom dôsledku však dôjdete k záveru, že "oba" príbehy sú neskutočne dobré a stoja za Váš čas :)

koki.veru
16.04.2017

Prijemne cteni,takove oddychove,ale jelikoz mam radeji thrillery ci detektivky,byla pro me knizka ponekud nudnejsi,bez nejake poradne akce. Spis takova knizka na odpocinuti a prijemny relax.

Liilith
10.03.2017

Čoko, čoko, čokoláda...
Čokoláda je román z francouzského venkova. Děj rychle ubíhá a ani si neuvědomíte, že už je tu konec knihy. Autorka je výborná v popisování lidských pocitů a vykreslování povah, takže čtenář již od začátku ví, kdo je zlý a kdo ne. To nám může trochu připomenout pohádky z dětství, kde zlé síly bojovaly proti těm dobrým, a kde dobro vždy na konci zvítězí. Děj je rozdělen na kapitoly, přičemž každá z nich popisuje jeden den. Není proto těžké sledovat postupně vznikající přátelství mezi hlavní hrdinkou a obyvateli vesnice, a stejně tak i stále se zintenzivňující tlak na ni. Ta nese chování ostatních statečně a klidně, až je to místy podivné.Román Čokoláda je příjemným zpestřením prázdných večerů a volných chvílí, takže si myslím, že ten, kdo ho otevře, nebude určitě zklamán.

Aurorita
16.02.2017

Tak tato kniha pro mne byla,... já ani nevím, jak to říct. Na jednu stranu se mi líbila, ovšem na druhou mě někdy děj dost nudil a do čtení jsem se musela nutit. Navíc kapitoly věnované Reynaudovi pro mne byly docela utrpení, tedy až na tu poslední :) Přišlo mi, že celkově se ten děj táhl a vlastně se ani nic pořádně nestalo, přesto mě stále něco nutilo knihu číst a přečíst. Druhému dílu zkusím dát tedy ještě šanci

martiline
30.11.2016

Tak toto se mi moc líbilo. Nejdříve jsem viděla film, až pak četla knihu.
Ale nááádhera. :-) Četlo se samo.

Helianthus
30.10.2016

Kniha i film se mi moc líbilo a mohu jen doporučit.

Janeee
23.09.2016

Nevím proč, ale nějak jsem se nemohla pořádně začíst. Kniha nebyla úplně špatná, ale podle hodnocení jsem čekala daleko lepší příběh. Zkusím ještě další díl. Třeba se to u mě zlomí. ;-)

Jane007
08.09.2016

Kouzelná knížka. Úplně z ní čišelo kouzlo Francie, lásky a hlavně čokolády (která během čtení záhadně mizela v mém bříšku). Jen závěr mě trochu zamrzel (oproti filmu úplně jiný).

Ivuska.09
04.08.2016

Odpočinková kniha, při které budete mít chuť na čokoládu :)

Jeanie
23.06.2016

Myslím, že tahle knížka ve mě probudila lásku k Francii. Četla jsem jí už před lety, ale určitě si jí zase přečtu znovu. Jedinou mini výtku přeci jen mám, a to, že se mi při čtení nápadně zvýšila spotřeba čokolády :-)

Smiley96
31.05.2016

Zajímavý příběh, film je také krásný, ale kniha se mi líbila víc :)

Vlado84
20.04.2016

Príjemné čítanie, zaujímavé postavy a ich osudy, všetko veľmi živo opísané, a tá čokoláda.. ;)
Odporúčam :)

Mermaida
10.04.2016

Bohužel se mi nedařilo se začít, ale knihou jsem se nakonec prokousala. Asi pro mě mělo v tomto případě větší kouzlo film, než kniha.(

Atuin
09.03.2016

Tato knížka mà svůj osobitý punc. Všeho o co usiluje obsahuje tak akorát, a to co by ji mohlo znevýhodnit, tomu se autorka otevřela jen tak na okraji. Vnímavým a zajímavým způsobem přiblíženy stránky člověka.

alka14
09.02.2016

Kniha nezklamala. Lepší než filmová verze.

morava
28.01.2016

Dej tohoto pribehu vas zavede do jedne male francouzske vesnicky kde si hlavni hrdinka Vianne
troufne hned naproti kostelu otevrit svuj obchudek , ktery kdyz do nej vstoupite, je plny vune cokolady. Vianne ma zvlastni schopnost a to takovou, ze dokaze odhadnout, kterou sladkosti koho potesit.Vesnicane se zpocatku obchudku vyhybaji, ale postupne si k nemu najdou cestu. Nadherny pribeh,pri kterem jsem si kupovala zasoby cokolady, jeste ze jsem to stihla precist za pomerne kratkou dobu, jinak by mne pohled na vahu asi nepotesil.Doporucuji vsem , kteri maji radi romanticke pribehy a miluji cokoladu !

3nitka
17.01.2016

Kniha sa mi páčila trocha viac ako film, je akási podrobnejšia.

kanibaltéra
03.01.2016

Přesto, že jsem prvně viděla film, kniha pro mě měla obrovský přínos. Objevila podrobněji minulost hlavní postavy Vianne a vnesla tak do příběhu o trochu víc exotična, tajemna a hloubky.

zuza.floderova
31.10.2015

Musím uznat, že mě kniha lehce zklamala, ale nejspíš je to tím, že jsem nejdřív viděla film a až poté četla knihu. Film ovšem vřele doporučuji, tedy až po knize. ;)