Čokoláda

Mladá žena si v malém městečku otevře obchod s čokoládou, i když se to některým obyvatelům nelíbí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56463/cokolada-56463.jpg 4.2353

Čokoláda (1.)

Chocolat (1999)

Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

petra4080

Tohle dílo mě vůbec nezaujalo, části z pohledu faráře Reynauda mi připadaly vysloveně nudné. Jsem na sebe pyšná, že jsem knihu dočetla až do konce, byl to boj.

Šárka_D

Zařazuji do osobního šuplíčku "feel good" čtení.

Docela dobrá kniha s trochu pomalejším rozjezdem. Kdysi jsem viděla i film, ale ten se mi moc nelíbil. Ze začátku jsem si totéž myslela i o knize, protože se mi pozdávala lehce nudná. Ale později jsem jí přece jen přišla na chuť a začala se mi líbit. Proto mě tak trochu zamrzel její otevřený konec. Protože ale vím, že je tato kniha první částí trilogie, hned se vrhám na pokračování ;-).

Lilly4

Skvělá kniha, lepší než film, který jsem viděla dřív. Bohužel pokračování a další knihy autorky už tak dobré nejsou.
Ke čtení doporučuji nejméně jednu tabulku dobré čokolády. V mém případě by si Vianne jistě tipla višně v hořké čokoládě se špetkou chilli.

Stellia

Ak Vás k rozhodnutiu, že si konečne prečítate aj knižnú predlohu, inšpirovalo filmové spracovanie s Johnnym Deppom, vedzte, že v podstate ide o úplne iný príbeh. A to nielen z hľadiska absencie niektorých postáv. V konečnom dôsledku však dôjdete k záveru, že "oba" príbehy sú neskutočne dobré a stoja za Váš čas :)

koki.veru

Prijemne cteni,takove oddychove,ale jelikoz mam radeji thrillery ci detektivky,byla pro me knizka ponekud nudnejsi,bez nejake poradne akce. Spis takova knizka na odpocinuti a prijemny relax.

Liilith

Čoko, čoko, čokoláda...
Čokoláda je román z francouzského venkova. Děj rychle ubíhá a ani si neuvědomíte, že už je tu konec knihy. Autorka je výborná v popisování lidských pocitů a vykreslování povah, takže čtenář již od začátku ví, kdo je zlý a kdo ne. To nám může trochu připomenout pohádky z dětství, kde zlé síly bojovaly proti těm dobrým, a kde dobro vždy na konci zvítězí. Děj je rozdělen na kapitoly, přičemž každá z nich popisuje jeden den. Není proto těžké sledovat postupně vznikající přátelství mezi hlavní hrdinkou a obyvateli vesnice, a stejně tak i stále se zintenzivňující tlak na ni. Ta nese chování ostatních statečně a klidně, až je to místy podivné.Román Čokoláda je příjemným zpestřením prázdných večerů a volných chvílí, takže si myslím, že ten, kdo ho otevře, nebude určitě zklamán.

Aurorita

Tak tato kniha pro mne byla,... já ani nevím, jak to říct. Na jednu stranu se mi líbila, ovšem na druhou mě někdy děj dost nudil a do čtení jsem se musela nutit. Navíc kapitoly věnované Reynaudovi pro mne byly docela utrpení, tedy až na tu poslední :) Přišlo mi, že celkově se ten děj táhl a vlastně se ani nic pořádně nestalo, přesto mě stále něco nutilo knihu číst a přečíst. Druhému dílu zkusím dát tedy ještě šanci

martiline
30.11.2016

Tak toto se mi moc líbilo. Nejdříve jsem viděla film, až pak četla knihu.
Ale nááádhera. :-) Četlo se samo.

Helianthus
30.10.2016

Kniha i film se mi moc líbilo a mohu jen doporučit.

Janeee
23.09.2016

Nevím proč, ale nějak jsem se nemohla pořádně začíst. Kniha nebyla úplně špatná, ale podle hodnocení jsem čekala daleko lepší příběh. Zkusím ještě další díl. Třeba se to u mě zlomí. ;-)

Jane007
08.09.2016

Kouzelná knížka. Úplně z ní čišelo kouzlo Francie, lásky a hlavně čokolády (která během čtení záhadně mizela v mém bříšku). Jen závěr mě trochu zamrzel (oproti filmu úplně jiný).

Ivuska.09
04.08.2016

Odpočinková kniha, při které budete mít chuť na čokoládu :)

Jeanie
23.06.2016

Myslím, že tahle knížka ve mě probudila lásku k Francii. Četla jsem jí už před lety, ale určitě si jí zase přečtu znovu. Jedinou mini výtku přeci jen mám, a to, že se mi při čtení nápadně zvýšila spotřeba čokolády :-)

Smiley96
31.05.2016

Zajímavý příběh, film je také krásný, ale kniha se mi líbila víc :)

Vlado84
20.04.2016

Príjemné čítanie, zaujímavé postavy a ich osudy, všetko veľmi živo opísané, a tá čokoláda.. ;)
Odporúčam :)

Mermaida
10.04.2016

Bohužel se mi nedařilo se začít, ale knihou jsem se nakonec prokousala. Asi pro mě mělo v tomto případě větší kouzlo film, než kniha.(

Atuin
09.03.2016

Tato knížka mà svůj osobitý punc. Všeho o co usiluje obsahuje tak akorát, a to co by ji mohlo znevýhodnit, tomu se autorka otevřela jen tak na okraji. Vnímavým a zajímavým způsobem přiblíženy stránky člověka.

alka14
09.02.2016

Kniha nezklamala. Lepší než filmová verze.

morava
28.01.2016

Dej tohoto pribehu vas zavede do jedne male francouzske vesnicky kde si hlavni hrdinka Vianne
troufne hned naproti kostelu otevrit svuj obchudek , ktery kdyz do nej vstoupite, je plny vune cokolady. Vianne ma zvlastni schopnost a to takovou, ze dokaze odhadnout, kterou sladkosti koho potesit.Vesnicane se zpocatku obchudku vyhybaji, ale postupne si k nemu najdou cestu. Nadherny pribeh,pri kterem jsem si kupovala zasoby cokolady, jeste ze jsem to stihla precist za pomerne kratkou dobu, jinak by mne pohled na vahu asi nepotesil.Doporucuji vsem , kteri maji radi romanticke pribehy a miluji cokoladu !

3nitka
17.01.2016

Kniha sa mi páčila trocha viac ako film, je akási podrobnejšia.

kanibaltéra
03.01.2016

Přesto, že jsem prvně viděla film, kniha pro mě měla obrovský přínos. Objevila podrobněji minulost hlavní postavy Vianne a vnesla tak do příběhu o trochu víc exotična, tajemna a hloubky.

zuza.floderova
31.10.2015

Musím uznat, že mě kniha lehce zklamala, ale nejspíš je to tím, že jsem nejdřív viděla film a až poté četla knihu. Film ovšem vřele doporučuji, tedy až po knize. ;)

alef
15.10.2015

Protože mám ráda pohádky, fantasy ... a hlavně čokoládu ..., byl tento příběh plný kouzel a vůně čokolády pro mě jako stvořený ... a já si ho užila, stejně, jak soudím podle níže uvedených komentářů, jako většina čtenářů :-).

Damato
21.05.2015

Škoda, že se nedá dát víc než 5 hvězdiček, je to milá kniha, která se musí číst s čokoládou v puse, naštěstí jsem ji dostala pod stromeček, takže vánoční svátky jsem strávila ukrytá za stromečkem, děti jsem radši odeslala k babičce a dědovi , opřená o ústřední topení s cukrovím u sebe na zemi a prostě doba čtení této knihy pro mě byla dokonalost sama.

zoew
22.04.2015

Zvláštní styl psaní, chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla.

R.A
28.03.2015

Za mě je Čokoláda (zatím?) jediný případ, kdy se mi líbí film víc než knížka. Což neznamená, že by kniha byla výrazně špatná, ale po filmu jsem od knihy čekala víc.

Tiffany
27.03.2015

Je to už delší čas, co jsem knížku četla, ale dodnes vím, že ve mně dokonale vyvolávala pocity . Vlastně mi přišlo, že v knížce nejde ani tak o dialogy, ale o nálady. Byla to taková dokonalá alchymie . A tentokrát i filmové zpracování bylo velmi zdařilé. Řekla bych i zdařilejší, než literární předloha. Perfektně všechny ty vůně a nálady zachytil. Až mi přišlo, že to ani není možné.

Firefox4
18.03.2015

Dávám jen tři hvězdičky a to nejen proto, že jsem fanoušek filmového zpracování a knihu jsem četla až po 199. shlédnutí filmu, ale prostě proto, že kdybych četla předlohu jako první, asi by se mi ulevilo, že se našel někdo, kdo tomu všemu dal řád. Spousta postav je v knize pouze naznačených a jejich jednání poněkud postrádá logiku. Některá místa jsou lepší, některé postavy propracovanější, ale jako celek mi to prostě moc pohromadě nedrží. Je tam cítit velký potenciál, ale na můj vkus se toho až moc odehrává za hranicemi knihy.

dreamyn
21.02.2015

Jednou z největších předností této knihy je její hlavní hrdinka, která se nechává oslovovat Vianne Rocher (a asi nikdo nemá potuchy, jak se skutečně jmenuje nebo odkud pochází). To dodává příběhu tajuplný, kouzelný nádech. Konec ufňukaným panenkám! Vianne je emancipovaná, silná, svobodná žena, která má navíc něco jako ''šestý smysl'' - rychle odhadne lidi, je empatická, inteligentní. Ovšem nejen mademoisselle Rocher dělá příběh tím, čím je, je zde více podobných postav - tvrdohlavá Armande či Joséphine, která se postupně promění v emancipovanou ženu. K tomu vůně, nálady, poezie, cestování po světě, cikáni, farář Reynaud, plněné pusinky, šálek horké čokolády se šlehačkou, vše namícháno v dokonalém poměru. Poklidné a příjemné čtení.