E-maily Coco Pinchardovej

E-maily Coco Pinchardovej https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158195/mid_e-maily-coco-pinchardovej-0wu-158195.jpg 3 303 96

Coco Pinchardová série

Kde Bridget Jonesová skončila... Coco Pinchardová pokračuje! Coco sa vydala mladá, porodila krásneho syna a sen o úspešnej kariére spisovateľky zavesila na klinec. Napokon jej predsa vyjde román, manžel Daniel zošedivie ako strieborný lišiak a syn Rosencrantz dospeje. Je čas užívať si život! Pod vianočným stromčekom si Coco otvára darček od Daniela. Nie je to šperk, ale iPhone. Predznamenáva začiatok Danielovej krízy stredného veku a Coco ho nachytá v posteli s mladšou ženou. iPhone sa jej stane spovednicou. Coco sa cez e-maily zdôveruje priateľom – Chrisovi, starnúcemu synovi zbohatlíkov, mierne alkoholickej učiteľke Marike a mnohým ďalším. Potom stretne fešáka Adama a ako slobodná štyridsiatnička zbiera a lepí kúsky svojho rozbitého života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Not So Secret Emails of Coco Pinchard , 2012

dencazrnu
15.08.2021 4 z 5

Jelikož jsem od knihy neměla velká očekávání, odcházím po přečtení jako spokojený čtenář. Kniha je velmi jednoduchá, čte se rychle a děj příjemně plyne. Forma e-mailu, kterou je kniha psaná se mi líbí, ale občas mi tam chybí odpovědi i od druhé strany :-) Každopádně já jsem se u některých pasáží i zasmála a určitě si přečtu i další příběhy s Coco, protože člověk si občas potřebuje odpočinout od vážných věcí a nic neřešit. Takže pokud hledáte příjemnou letní oddechovku, hurá do ní! :-)

adevis
15.08.2021 4 z 5

Znáte Roberta Bryndzu? Já doufám, že ano a pokud ne, tak jste o něm museli minimálně slyšet. Mám přečtenou celou sérii s Erikou Fosterovou, takže jsem se na tuto novinku těšila, především proto, že to je úúúplně něco jiného, než co jsme doposud od autora četli.
Od knihy jsem neměla žádná očekávání, jen jsem se těšila na to, že to nebude nic náročného. A to kniha splnila ve všech směrech. Vlastně byly okamžiky, které mě chytly za srdce… ale o tom napíšu třeba někdy jindy.
Hlavní hrdinka Coco toho má ve svém životě příliš. Možná až přespříliš. Naštěstí je má krevní skupina a její humor, ironie a nadhled mě moc bavily. Se vším si poradila a závěr knihy mi udělal obrovskou radost. Konkrétní nemůžu být, to by byl spoiler!
Už podle názvu je jasné, že je kniha psaná v e-mailech. Není to klasický příběh. Ano, někdy se stalo, že mi chyběly odpovědi lidí, kterým Coco psala, ale příběhu to neuškodilo. Ve finále možná naopak.
Pokud čekáte nějakou světobornou a dokonalou literaturu, tak se do knihy ani nepouštějte. Opravdu. To byste byli zklamaní. A to by byla škoda.
Takže sečteno podtrženo. Kniha se mi moc líbila. A těším se na další z tohoto žánru. Snad brzy vyjde i u nás v ČR.

veruptackova
12.08.2021 2 z 5

Od Ne tak úplně soukromých e-maily Coco Pinchardové jsem čekala pohodovou, vtipnou oddechovku, u které si odpočinu po náročném dni.
Námět jako takový už tu párkrát byl, ale protože knihu napsal můj oblíbený autor detektivek, takže jsem prostě byla zvědavá a musela si ji přečíst.

Zaujal mě styl, jakým je tento příběh vyprávěn, protože je celý psán formou e-mailů, které hlavní hrdinka píše svým přátelům a rodině. Díky tomu se kniha čte opravdu snadno a rychle.

Bohužel však musím přiznat, že jsem se při čtení ani jednou nezasmála. Příhody Coco mi nepřišly vůbec vtipné, naopak některé situace byly pro mě až moc na silu. Tohle mi zkrátka nesedlo a sama preferuji jiný typ humoru.

Měla jsem možnost číst příběh Coco ve společném čtení a opět se potvrdilo, že každá kniha má svého čtenáře, protože některé čtenářky byly nadšené. Proto doporučuji mrknout na web Grady na ukázku, jestli tahle kniha bude váš šálek kávy nebo ne.

ivzu77
01.08.2021 3 z 5

Již jsem dvě knihy psané formou e-mailu četla, ale vždy to bylo oboustranné, tady čteme maily psané pouze z jedné strany, z pohledu a vyprávění COCO. Byla to vtipná oddechová knížka, skutečně to připomínalo trochu život alá Bridget Johnsonová. Ale já mám R. Bryndzu zaškatulkovaného v detektivním kastlíku ... stejně jako Jo Nesbø, je králem severských detektivek a jeho pohádkové příběhy doktora Práška pro mne jsou mimo, tak i romantiku od R.B. nebudu vyhledávat. Ale jistě své čtenáře najde a nadchne. Četlo se to dobře.

Jajiinka
28.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Hodnocení 3,5/5

Tato kniha je doslova tvořena z odchozích emailů naší hlavní hrdinky Coco Pinchardové, kde většinou píše svému manželovi Danielovi, synovi Rosencrantzovi a dvou přátelům Chrisovi a Marice.
Tak teď něco o Coco samotné, její sen je psát romány, a dokonce měla to štěstí, že jí knihu vydali. Bohužel nedopatřením a rodinou nestabilitou se při jednom rozhovoru shodila a její knihu potopili. Její manžel řeší svou krizi středního věku, a 40ti letá Coco zůstává sama s homosexuálním synem, který řeší své problémy po svém. Do toho jí rodina manžela donutí si vzít do baráku nemocnou tchýni, s kterou to také není úplně jednoduché. Dokáže Coco dát svůj starý život do správných kolejí? Zůstane s manželem Danielem nebo se v jejím životě ukáže někdo jiný/nový?

Je to poutavý příběh, který je velice zábavně napsaný a je pravdou, že styl autora v tomto díle je naprosto ojedinělý. Hlavní hrdinka je velice vtipná a energická žena, která se opět chce cítit milovaná a úspěšná, proto se pokouší dělat pro to první a poslední. Ne vždy jí to ale vyjde dle plánu, což je na tom to zábavné. Protože ono to tak v životě prostě bývá. Musím přiznat, že jsem se s ní opravdu bavila a fandila ji, i když mi někdy připadala jako zastydlá puberťačka. Je to prostě taková jednodušší četba k vínu či na pláž. Některé pasáže, obzvlášť se synem mi tam přišli trochu navíc, a konec byl předvídatelný.
Každopádně nic složitého v tomto příběhu nehledejte, je to vysloveně odpočinková četba, kterou jsem si užila.

ydnac
27.07.2021 4 z 5

Byla jsem překvapená, že pan Bryndza napsal román pro ženy, ale rozhodně se mu to povedlo :-)
V první polovině knihy jsem se hodně nasmála.
Je to takové bláznivé, oddechové čtení :-) Ideální letní pohodička :-)
Coco je praštěná jak puberťačka, někdy zbrklá a občas něco pořádně zvrtá, ale to asi každý :-)
Já se dobře bavila :-)

Anahk1
26.07.2021 4 z 5

Lehké čtení, které i pobaví.. na letní dny úplně ideální:-) ..

Kaja1
24.07.2021 3 z 5

Tak si myslím, že detektivky mu jdou líp, nebo to prostě nebyla kniha pro mne. Určitě si své čtenáře najde.

lena.o.knihach
24.07.2021 3 z 5

Předpokládám, že většina z vás autora Roberta Bryndzu zná. Jeho nejnovější knihou ale není detektivka, je to román pro ženy Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové.

Jak má ženská po čtyřicítce začít znovu? Těžko, ale hlavní hrdinka je odhodlaná vše zvládnout. Místy mi Coco připomínala puberťačku, které hormony ovládají mozek, ale nevadilo mi to. Naopak jsem se s ní dost nasmála a o nudě nemůže být řeč.

Byla příjemná změna číst pro jednou knihu psanou jen formou e-mailů. (Na normální souvislý text se ale už teď těším.) Příběh mi rychle utekl, odpočinula jsem si u něj a díky suprové vazbě bych si přesně takový paperback vzala někam na cesty nebo k vodě.

janyska13
17.07.2021 1 z 5

Od Roberta Bryndzy jsem již pár knih četla a líbily se mi. Bohužel tato je z nich nejslabší, možná je to tím, že jsem u něj zvyklá na něco úplně jiného, jiný styl, jiný žánr. Možná je to formou, kterou je tato kniha psaná. Pokud by to bylo psané jako souvislý text, bylo by to lepší. Píšete v emailech přímou řeč?
Tohle mi absolutně nesedlo. Coco je místy strašně mimo, k synovi se chová jak k malému dítěti. Za většinu věcí si můžu bohužel sama. Její chování neodpovídá jejímu věku. Celá jejich rodina je zvláštní a konec byl vlastně takový nijaký...

annettka1098
15.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak trochu jiná Bridget Jones. Přesně tak bych popsala knihu NE TAK ÚPLNĚ SOUKROMÉ E-MAILY COCO PINCHARDOVÉ. Coco a Bridget toho mají hodně společného. Obě žijí v Londýně a obě touží po slibné kariéře. Zároveň je mezi nimi podstatný rozdíl. Coco je 40 let, je vdaná a má syna. Nicméně být vdaná neznamená, že už neřešíte trable s muži. Manžel Coco totiž prochází krizí středního věku, a tak úplně neví co vlastně chce. Navíc se Coco povede při jednom rozhovoru pošpinit svou vlastní knihu.
Letní oddechovka je další přívlastek, který mne ve spojení s knihou napadá. Já jsem si u knihy opravdu každý večer odpočinula, což jsem během stěhování a starání se o nové štěňátko opravdu potřebovala. Nedá se říct, že by Coco přitahovala trapasy, nicméně vtipných scén je v knize dostatek. Přiznám se, že jsem měla v jedné chvíli chuť už knihu odložit, ale nějak mi to nedalo. Chtěla jsem znát konec. Protože jestli @robertbryndza něco umí, tak jsou to bravurní konce. Já je prostě miluji!
A dá všemu, co se Coco stane věřit? Nevím a upřímně asi ani nic takového od letní oddechovky neočekávám. U letní oddechovky chci prostě vypnout mozek.

janqa410
15.07.2021 5 z 5

Robert Bryndza je prostě mistr slova. Kniha je podaná velmi lehce a tak poutavým způsobem, že jsem před očima viděla samotnou Coco, jak sedí u PC nebo mobilu a tluče své zážitky do klávesnice jako datel. Zamilovala jsem si ji téměř okamžitě, je střelená jako puberťačka, a její styl vyjadřování byl skvělý. Kniha je až neuvěřitelně čtivá, je to už dlouho, co jsem zvládla knihu za necelych 24 hodin a pokud jsem nemusela, tak jsem ji ani neodložila. Život měla Coco opravdu pestrý a ve spoustě situacích jsem se opravdu s chutí nahlas zasmála. Knihu moc doporučuju, je to skvělé čtení a doufám, že v ČR vyjde více knih s Coco, které jsou zmíněný na konci tohoto příběhu. Roberte, mnohokrát vám děkuji, za báječný zážitek a vykouzlení úsměvu na tváři.

Kristulda
13.07.2021 3 z 5

Nenáročná oddychovka. Svůj účel splnila. Zasmála jsem se a odreagovala.

dagmar7365
13.07.2021 3 z 5

Těžko říct, nakolik knize uškodilo, že je v ČR vydána po téměř 10 letech od svého vzniku. Takových "ztroskotaných" hrdinek, které vrší na sebe jeden karambol za druhým, vše se komplikuje, mají - pochopitelně - úžasného gay přítele atd. už naplnilo tolik knih, že se nejedná o nijak originální příběh. E-mailová forma mi přišla zcela zbytečná.
Plusem je, že Robert Bryndza umí psát čtivě, živě a některé vtípky byly opravdu povedené, takže jako dovolenkové čtení, proč ne? Pokud by mě kniha minula, o nic bych nepřišla ;-)

Trolice
08.07.2021 5 z 5

Mám ráda všechny Bryndzovy knihy, takže ani tahle mi nemohla uniknout. Při čtení jsem se skvěle bavila, málokterá kniha mě dokáže rozesmát nahlas. U Coco se mi to stalo několikrát:-)

kikikrat
02.07.2021 4 z 5

Lepších 3,5*/5*. Je to má první kniha autora, detektivky nečtu. Kniha je skvělé oddechové čtení, které vám sice nedá žádnou přidanou hodnotu ale skvěle se pobavíte, vypnete a budete se usmívat a cítit trapně tak jako Coco. Postavy jsem si oblíbila od prvních stran a ta čtivost knihy byla dokonalá. Moc doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit a vypnout.

astra3
28.06.2021 3 z 5

První třetina mi připadala bláznivě vtipná. Smála jsem se nahlas. Ale pak to byla vcelku nuda.

Verida
27.06.2021 4 z 5

Musím říct, že z knihy nejsem úplně nadšená tak, jako z detektivek od Roberta. Nicméně můj požadavek na vtipnou, oddechovku to naprosto splnilo. Pokud hledáte něco zábavného a něco, kde vypnete,tak za mě rozhodně tahle kniha vše splní.
Navíc mě na konci knihy velmi potěšila zmínka, že se pracuje na filmové verzi detektivních případů Eriky Foster .

Ticiana
22.06.2021 4 z 5

Takze uplne jinej Bryndza a bylo to moc fajn cteni. Nekdy az prehnane historky, dyl jsem si zvykala na humor nekterych postav, ale vetsina byla moc sympaticka. Kniha nabirala spad. Takze... kdy vyjde dalsi dil? :D

Blaufik
20.06.2021 3 z 5

Věřím, že si tato série jistě své spokojené nebo nadšené čtenářky najde. Osobně ji však hodnotím jako průměr, který je však taky fajn na to, aby si člověk odpočnul. Třeba s kopečkem zmrzliny, nohama v bazénu a touto růžovou nádherou v ruce.