E-maily Coco Pinchardovej

E-maily Coco Pinchardovej https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158195/mid_e-maily-coco-pinchardovej-0wu-158195.jpg 3 303 96

Coco Pinchardová série

Kde Bridget Jonesová skončila... Coco Pinchardová pokračuje! Coco sa vydala mladá, porodila krásneho syna a sen o úspešnej kariére spisovateľky zavesila na klinec. Napokon jej predsa vyjde román, manžel Daniel zošedivie ako strieborný lišiak a syn Rosencrantz dospeje. Je čas užívať si život! Pod vianočným stromčekom si Coco otvára darček od Daniela. Nie je to šperk, ale iPhone. Predznamenáva začiatok Danielovej krízy stredného veku a Coco ho nachytá v posteli s mladšou ženou. iPhone sa jej stane spovednicou. Coco sa cez e-maily zdôveruje priateľom – Chrisovi, starnúcemu synovi zbohatlíkov, mierne alkoholickej učiteľke Marike a mnohým ďalším. Potom stretne fešáka Adama a ako slobodná štyridsiatnička zbiera a lepí kúsky svojho rozbitého života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Not So Secret Emails of Coco Pinchard , 2012

lucakuca
20.07.2022 3 z 5

Co to? Ale proč vlastně ne?
Od půlky jsem se bavila, když jsem přišla na chuť Coco.
Je to jako s lidma. Někdo vám nesedí, ale za pár měsíců zjistíte, že je to vlastně bezvadnej člověk.

Zuzaa
08.07.2022 3 z 5

Trochu horší verze Bridget Jones a o dost horší verze knihy Dobrý proti severáku.
Kdyby to nebylo tak neuvěřitelně ulítlé a přestřelené, tak bych to brala jako milou letní oddechovku, protože kniha psaná v emailech mě baví. Tohle byl ale spíš překombinovaný, neuvěřitelný zmatek, takže dávám *** za čtivost, nápad a to že jsem se asi 3x pousmála.

dzeta
19.06.2022 1 z 5

Knížky od tohoto spisovatele mám velice ráda, ale tohle opravdu NE...asi knížka nebyla můj šálek čaje.

VěraČamková
01.06.2022 4 z 5

U knížky jsem se bavila, e-maily se četly skvěle, jako nápad super, nemohla jsem se od stránek odtrhnout. A protože jsem neočekávala detektivní žánr, ale skutečnou oddechovku, jakou kniha byla, za mně si těch pět hvězdiček rozhodně zaslouží.

Terrez93
26.05.2022 3 z 5

Týjo pana Bryndzu miluju, teda jeho knihy :D ... ale tohle? to teda vubec nebyl salek me kavy...série s Inspektorkou Erikou Fosterovou nebo Kate Marshallovou byly svely,uzasny, dokonaly... ale tady jsem teda sahla vedle, hlavni hrdinka mi byla tak hroyne moc nesympaticka, az jsem chtela knizku odlozit... ale kousla jsem se, jediny pozitivni bylo, ze knizka hrozne rychle utikala, jak byla psana formou emailu, to byl super napad, jinak bohuzel....

Dandulka
23.05.2022 5 z 5

Myslím, že to nebyl až tak špatný nápad, napsat román pomocí e-mailů. Je to neotřelé, chytré a nápadité. Román samotný měl šmrnc a spád. Díky emailům, z nichž některé byly i velmi krátké, ale výstižné se kniha četla moc dobře. Je to taková odbočka od detektivek, které mám mimochodem moc ráda. Velmi lehké a pěkné čtení. Mohu jen doporučit.

ElizPetrova
31.03.2022 2 z 5

Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Jediný důvod, proč jsem ji přečetla celou byl ten, že nerada nechávám knihy nedočtené a byla psaná formou emailů, tím pádem se četla rychle. Nicméně příběh za mě o ničem, vtipy mi nepřišly moc vtipné, hlavní hrdinka mi byla nesympatická a celý příběh byl pro mě takový dost nerealistický.

Péťa1950
31.03.2022 2 z 5

Knihu popularizuje jméno autora. Styl psaní formou e-mailů mě zaujal, ale obsah už ne. Náhled do života určité třídy a do praktik šoubyznysu, krize ženy středního věku. Pro mne červená knihovna. Snad se v knihovně dostanu i k jiným knihám autora.

ferdada
14.03.2022

Uff, co to bylo? A hlavně - proč jsem to dočetla?! Styď se, ferdiku.

whiolet
08.03.2022 2 z 5

Co to sakra bylo?!
Trochu se bojím, že mi tahle kniha sežrala mozkové buňky.
Nechápejte mě špatně, pan Bryndza je skvělý thillerovy autor, ale tenhle žánr, to bylo, tak o ničem.
Humoru jak šafránu, postavy nesympatický a nezajímavý, děj... sakra o čem byl vlastně děj?
Tohle bylo velké zklamání, prostě.

chrudas
27.02.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo. Moc se mi do této knihy nechtělo, jednak Bryndza je pan autor co detektivních příběhů se týče a komentáře zde nic moc. O to jsem více překvapená, četlo se velmi dobře, člověk si odpočine a ještě se od srdce zasměje.

petrarka72
22.02.2022 3 z 5

Znáte-li Bridget Jones, Zoufalé manželky a Sex ve městě, nic nového v této knize nenajdete. Ale je to přiměřeně vtipně, tu a tam příjemně ironicky napsaná oddechovka.

natynka21
09.02.2022 1 z 5

Tohle byla tedy slabota. Občas jsem se zasmála, ale povětšinou mi to přišlo spíše trapné, hlavní hrdinka mi většinu knihy lezla na nervy. Četla jsem tuhle knihu jako odpočinkovou po spoustě detektivek, které jsem četla před ní, a také po zkouškovém, takže účel odreagování a vyčištění hlavy splnila, ale nedoporučím ji dále.

kacenka075
07.02.2022 odpad!

S touhle knihou jsem zas jednou pořádně šlápla vedle. Dobře nastražená marketingová past bohužel funguje u podobných materiálů velmi dobře.
Tuším sice, proč život žen po čtyřicítce láká spisovatele různých kvalit a pohlaví, nicméně pan Bryndza téma pojal zcela bez náznaku čehokoli nového. Zmatená snůška e-mailů nutí čtenáře k opakované kontrole, kdo je v dané chvíli adresátem, nepravděpodobné zápletky se hromadí až na hranici únosnosti. Jazykové zpracování naprosto katastrofální, překlad nedokonalý, text se jen hemží chybami v pravopisu i mluvnici, nemluvě o chybách v tisku (snad). Závěr: První a poslední Bryndza v mé čtenářské kariéře...

katynka78
23.01.2022 3 z 5

Pana Bryndzu řadím mezi své velmi oblíbené spisovatele a to zejména jeho sérií s Erikou. Ta s Kate je na mne moc drsná, takže jsem se s o to větší vervou pustila do tohoto dílka tak rozdílného, na co jsme u Bryndzy zvyklí.
Musím říct, že náhodou jsem se dozvěděla, že vlastně tento žánr jej víceméně protlačil do výšin spisovatelů a ta krimi, co mu jde a zřejmě nese víc, následovala až po tom. Ale to není podstatné.
Konstatuju, že tento člověk opravdu umí psát. Má to v sobě, má to v krvi.
Velmi mě to bavilo. Bylo to čtivé, forma emailů nebyla rušivá, spíše dávala spád a jinakost humornému žánru.
Ano, je tam klišé typu nevěry, rozvodu, ale je to psáno s takovou lehkostí. V jednu chvíli máte pocit, že se z toho Coco musí zbláznit, v druhou chvíli máte pocit, že je vše naprosto v pořádku a že Coco to dává na první dobrou.
Možná je mi to blízké tím, že jsem ve věku jako Coco.
Řeší svou rodinu, práci, soukromý život a své osobní já. Navíc má dospělého syna, který řeší svoji homosexualitu a potká černocha, po kterém začne toužit:-). Ano, tušíte správně, spisovatel zahrnul všechna možná genderová zastoupení - jo nechybí ani transsexuál, různé věkové skupiny a i politické smyšlení.:-)
Musím říct, že ač jsem možná měla očekávání trošku větší, zklamaná jsem nebyla. Bylo to prima čtení.

PS: dojalo mě, že tam byly občas zmínky o věcech, co mám taky ráda, třeba seriál Sex ve městě:-).

spencer
16.01.2022 3 z 5

Coco Pinchardová mi značně připomínala Bridget Jonesovou. Jen si nevedla deník, ale psala poměrně sdělující e-maily svým přátelům. E-mailovou formu mám celkem ráda. V tomto případě jsem za ni byla ovšem velmi vděčná, protože si nejsem úplně jistá, zda bych titul bez ní dočetla. Hlavní hrdinka vede totiž tak trochu katastrofální život. Jediné, co ji dělá něčím zajímavou, jsou její každodenní trapnosti a historky. Děj považuju za poměrně splachovací. Nic zvláštního vám z něj v hlavě nejspíš neutkne, ale rozhodně svůj účel oddechového čtení splní.
Do dalších dílů se nejspíš nepustím, jelikož mě postava Coco nezaujala natolik, abych si s ní musela něco dalšího přečíst.

lenkaabooks
11.01.2022

Tak tohle ne. Vydržela jsem do strany 54 a vzdávám. Čeká na mě spousta krásných knih, než abych se zahazovala s blbostma.

EmillyT
06.01.2022 2 z 5

Detektivky od tohoto autora mám moc ráda a na Coco jsem se těšila, ale z knihy jsem zklamaná. Příběh mě neoslovil a připadal mi nezáživný, občas trochu trapný.

jarmila6295
03.01.2022 5 z 5

Pro mne skvělá oddechovka, moc jsem se nasmála :-)

Arsi007
03.01.2022 4 z 5

Tahle kniha není pro všechny. Buď vám bude připadat čtivá, vtipná, ze života nebo nadmíru trapná Já se přikláním k první skupině. Coco se stává jedno nedorozumění za druhým, mnohdy si říkáte kam se na ní hrabou laciné a prvoplánové americké komedie, ale tady to tak nějak sedí a i když většinou víte k čemu situace směřuje tak se smějete. A já se několikrát smála nahlas. Zvlášť u scén s babičkou Ethel.

Pokud jste škodolibí jako já a baví vás sledovat videa, kde někdo upadne nebo se s ním někde něco utrhne tak směle do Coco.

IG: @hanybooks