E-maily Coco Pinchardovej

E-maily Coco Pinchardovej https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158195/mid_e-maily-coco-pinchardovej-0wu-158195.jpg 3 303 96

Coco Pinchardová série

Kde Bridget Jonesová skončila... Coco Pinchardová pokračuje! Coco sa vydala mladá, porodila krásneho syna a sen o úspešnej kariére spisovateľky zavesila na klinec. Napokon jej predsa vyjde román, manžel Daniel zošedivie ako strieborný lišiak a syn Rosencrantz dospeje. Je čas užívať si život! Pod vianočným stromčekom si Coco otvára darček od Daniela. Nie je to šperk, ale iPhone. Predznamenáva začiatok Danielovej krízy stredného veku a Coco ho nachytá v posteli s mladšou ženou. iPhone sa jej stane spovednicou. Coco sa cez e-maily zdôveruje priateľom – Chrisovi, starnúcemu synovi zbohatlíkov, mierne alkoholickej učiteľke Marike a mnohým ďalším. Potom stretne fešáka Adama a ako slobodná štyridsiatnička zbiera a lepí kúsky svojho rozbitého života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Not So Secret Emails of Coco Pinchard , 2012

Dámaskloboukem
15.12.2021 4 z 5

Vtipná, lehce sarkastická koláž, jejíž stavebním kamenem je mail. Tak vzniká originální a docela čtivý příběh.
Autorův humor bych označila za neagresivní, společensky přijatelný.
Nejvíc jsem se nasmála, jak Coco odpojovala tchýni od umělé plicní ventilace! To se opravdu povedlo.
Hlavně ze to dobře dopadlo! I s Coco i s odpojenou tchýní :D

emilieselden
14.12.2021 3 z 5

Oddychovka. Něco na způsob Patrika Hartla, i když od něj jsem četla zatím jen Nejlepší víkend a upřímně se do dalších ani nehrnu. Ale tohle bylo o chlup lepší.

Atara16
12.12.2021 3 z 5

Docela jsem se pobavila, první knížka co jsem od autora četla.

Hermínka
15.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Milá, vtipná, plná originálních glos. Hlavní hrdinka i přes všechny rodinné průšvihy zůstává nad věcí. Je to osvěžující čtení. Škoda, že pan Bryndza již píše jen detektivky. Jsou výborné, ale humor mu šel taky báječně!

Pdede
14.11.2021

Oddychovka

perpe2a
24.10.2021 4 z 5

Ženské, vtipné, humorné, čte se to dobře a rychle.

punkgirl97
19.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mi úplně nesedla. Četla jsem ji v první řadě strašně dlouho, něco přes měsíc. Vůbec jsem se k ni nechtěla vracet a vždy jsem se nutila. Forma e-mailů byla ale příjemná. Akorát některé myšlenky hlavní hrdinka mi obracely oči k nebi.

Minimálně první půlka knihy byla docela utrpení. Místy jsem se sice smála, ale dost často jsem kroutila hlavou a nechápala situaci. Hlavní hrdinka mi místy (čti dost často) lezla na nervy. Daniel tak ten byl daleko daleko horší než hlavní hrdinka. Byl dobře vykreslen jako totální blb. Adam mi přišel zase jako typ chlapa, který se k hlavní hrdince nehodí. Neptejte se proč, prostě takový pocit jsem z něj měla a ne proto, že byl vykreslen jako sexy chlap.

Třeba postava Ethel mě překvapila ve výsledku jsem ji měla nejraději a to by mi na místě hlavní hrdinky Coco lezla určitě má nervy, ale z nestranné pozice třetí osoby jsem se smála docela dost.

Ještě co mě zarazilo, že jedna negativní recenze a následně jedno špatné vystoupení Coco na veřejnosti dohnalo její knihu tak daleko. To jsem teda fakt nebrala hlavou, takhle to přeci nemůže fungovat nebo jo? ‍️

Myslím, že hlavní hrdinka mi nesedla taky věkovou kategorií a řešením jejich problémů, není to něco do čeho bych se uměla vcítit, proto mi nesedla. Je možné, kdybych to četla starší tak by se mi to i líbilo. Těžko říct, třeba to za pár let (třeba 10 a víš) zkusím znovu.

Příběh byl jinak originální, alespoň pro mě já na takové téma nebo zaměření nic asi nečetla, nebo si to teď nevybavím.

2,5/5

stesti.s.knihou
08.10.2021 4 z 5

Když jsem se dozvěděla, že u nás v Čechách vychází kniha Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové, jejíž hrdinka by se v mnohém dala přirovnat k Bridget Jones, a tuto knihu napsal Robert Bryndza, byla jsem v šoku. Roberta mám, asi stejně jako většina českého čtenářstva, neodmyslitelně zapsaného jako autora kriminálních thrillerů. Říkala jsem si, proč se Robert pouští do příběhu čtyřicetileté ženy, když mu thrillery jdou tak skvěle. Až poté jsem se dozvěděla, že Coco je vlastně první Bryndzovou knihou, kterou vydal už v roce 2013 a díky níž se proslavil v Anglii. U nás vyšla až v roce 2021 a já tedy musím říct, že je to škoda! Bryndzovy thrillery mám ráda, ale Coco byla prostě boží!
Příběh potrhlé čtyřicátnice, která se rozvádí s nevěrným manželem a snaží se ve svém životě najít jakous takous rovnováhu. Součástí jsou flirty s mladšími muži, patálie s náctiletým synem či humorné situace s ex tchyní. Já jsem se u knihy nasmála, oceňuji také to, že celý příběh je napsaný formou mailů, které Coco rozesílá svým nejbližším. Obdivuji, jak toto Bryndza zvládl napsat, protože přiznejme si, že vystavět plnohodnotný příběh jenom na jednostranné e-mailové komunikaci musel být tvrdý oříšek.

Slepýš24
25.09.2021 4 z 5

Bylo to příjemné čtení, nic světoborného (logicky, je to oddechové čtení), ale času, který jsem knize věnovala, nelituji. I když brzy zapomenu, o čem to bylo.

Coco mi jako postava připadala v pohodě a její příhody mě bavily.

Konec mi přišel trochu přeslazený.

Podobnost s autorovým životem mi občas lezla na nervy. Slovensko vylíčil možná až v příliš růžových barvách (určitě je to krásná země, ale v knize mi to přišlo až kýčovité). Gayové pomalu na každé straně byli otravní. Poznámky typu "princezna Anna má kobylí hlavu" si autor mohl odpustit. Místy jsem měla pocit, že čtu Bridget Jonesovou.

Celkově to nebylo špatné. :)

BookloverKlara
22.09.2021 5 z 5

Není to sice moc můj žánr ale v rámci žánru super. Byla jsem velmi pozitivně překvapená, jaká to byla zábava. Coco se četla jedním dechem :) Skvělá oddechovka, další díly si určitě přečtu taky.

bookbug_cz
20.09.2021 3 z 5

Robert Bryndza a humoristická kniha? To vážně? Přesně tyto dvě věty mě napadly jako první, když jsem slyšela o nově připravované knize k vydání. A řeknu vám, že tohle přesně jsem potřebovala. Text je psán formou emailů a byla to prakticky první kniha tohoto typu, kterou jsem kdy četla. Hlavní hrdinka této růžové story je čtyřicetiletá žena jménem Coco Pinchardová, které se obrací život vzhůru nohama, když přijde na manželovu nevěru a její zdánlivě harmonický život se dostává do nepříjemného kolotoče. No a všechno, co ji napadne, sází do emailů svým přátelům, zejména Chrisovi a Marice, a to velmi detailně. Humor naleznete prakticky na každé stránce. Některý vás zaručeně shodí ze židle, některým se jen pousmějete. Je to rozhodně změna od toho, co autor v současné době píše. Abyste tomu správně rozuměli, romantickými knihami Robert Bryndza svou kariéru nastartoval. Jedním slovem – Coco je vážně šílená. Je to střela a já se nad její korespondencí opravdu dobře bavila. A to i přesto, že jsem se vlastně nedočkala odpovědí na tyto střelené emaily. Kniha je čtivá, psaná svižně a lehce, nemusíte u ní vůbec přemýšlet – a to je její nesporná výhoda. Přece jen jsou občas v našich životech chvíle, kdy si přejeme se nechat unášet životem v souladu s okolním světem.

MilackovaN
15.09.2021 3 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného. Na knížku jsem četla samou chválu, ale mě osobně neoslovila. Už od začátku knihy jsem měla chuť ji odložit, nakonec jsem ji dočetla s nadějí, že se to třeba v půlce rozjede... K tomu ale bohužel nedošlo.

Areska7
05.09.2021 3 z 5

Mým oblíbeným žánrem jsou thrillery a tedy i ty od pana Roberta a tak jsem sáhla i po této jeho oddechovce. A ano, účel splnila, někdy mě tedy psaná forma e-mailů už otravovala, rozhodně jsem nezkoumala kdy, v kolik jaký e-mail byl napsán, ale jinak knihu mohu doporučit, pokud si chcete “dáchnout” :-)

Kniholapka
30.08.2021 3 z 5

Od Roberta Bryndzy to je má první kniha. Přestože nejsem cílová skupina, kniha mě bavila. Je to lehká oddechovka, ideální na slunné odpoledne. Tím, že je kniha psaná formou e-mailu, rychle ubíhá. Coco mi občas připadala jako zblázněná puberťačka, ale do příběhu mi to pasovalo. Je to čtivé, ubíhá to a člověk u této knihy krásně vypne.

Macoska
22.08.2021 3 z 5

Spisovatele jsem vůbec neznala. Toto téma mě zajímalo a brala knihu jako oddechovku. Svůj účel splnila a často jsem se i zasmála.

oolinkaa
21.08.2021 1 z 5

Téma mě nezaujalo , ale když je to od mého milovaného Bryndzy, tak si říkám proč ne, určitě to bude pecka . Ale bohužel. Tomuhle žánrů ať se raději autor vyhne a dále se věnuje Erice a Kate ,to mu jde na jedničku .

certik003
20.08.2021 2 z 5

Bryndza je oblíbený autor mého přítele, já sama ho nečtu, ale když vyjde nová knížka, vždy ji pro přítele objednávám. Tentokrát mi bylo jasné, že tohle nebude čtení pro něho, ale že nebude ani pro mě. Nicméně úkol je jasný, zajistit nové knížky jeho oblíbených autorů, navíc se mi to hodilo do čtenářské výzvy. Můj předpoklad byl správný, netvrdím, že jsem se občas nepobavila, to ano, ale jinak mi to přišlo prostě pitomé, naštěstí byla knížka psaná formou dopisů a tím pádem jsem ji přečetla docela rychle. Nevím, jestli si od autora někdy přečtu detektivku, to možná ano, ale tohle už nikdy.

kikies
18.08.2021 4 z 5

Na odlehčení super. Vtipné, čtivé, přirovnání k Bridget Jones také sedí. Ale víc od toho očekávat opravdu nelze. Ale trochu mě zaráží, že opravdu v každé knize musí mít autor hned několik homosexuálů... na můj vkus už je v jeho díle trochu přehomosexuálováno. Pokračování se nebrání, ale ruku na srdce - jeho detektivky jsou lepší... ;-)

Kantynka
16.08.2021 4 z 5

tahle knížka mě hodně bavila. od tohoto autora to byla moje první knížka a určitě se chystám na jeho další (v knihovně na mě už nějakej ten pátek čeká Dívka v ledu).
kniha je o životě Coco, která píše emaily o svých zážitcích a nezdarech své rodině a především kamarádům. nevadil mi styl knihy psaný v emailech, jen škoda, že k nim nebyly i odpovědi.
kniha se četla hodně rychle, byla zajímavá, vtipná, ale hlavní postava Coco mě občas dost štvala. někdy mi chování hlavní hrdinky přišlo až dětinské a občas jsem se chytala za hlavu.
čekala jsem od knihy pohodové a odpočinkové čtení a přesně to jsem dostala, takže já jsem rozhodně nebyla zklamaná.
za mě jednoznačně doporučuji pokud si chcete přečíst něco nenáročného.

Lovana
15.08.2021 4 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá zejména proto, že jsem četla autorovu detektivní sérii s Erikou Foster, která je skvělá a byla jsem zvědavá, jaká bude autorova kniha z jiného soudku. Věděla jsem, že v originále kniha vyšla o dost dříve než první kniha ze série s Erikou Foster, tak jsem od knihy neměla přehnaná očekávání.
Ze začátku, asi tak do poloviny knihy, mě to moc nebavilo, málokterým humorným věcem jsem se zasmála a nezajímalo mě, co bude s hlavní hrdinkou dále. Toto se za polovinou knihy zlepšilo a kniha už se mi ani nechtěla odkládat.
U tohoto příběhu si odpočinete a nemusíte u něho přemýšlet, takže jako oddechovka je fajn. Vyhovoval mi i způsob psaní v e-mailech, i když občas jsem se vracela k předchozímu e-mailu kdy a komu ho Coco vlastně psala... Kniha každopádně byla hodně čtivá, stránky ubíhaly krásně jedna za druhou.
V této knize si Robert asi nedal moc práce se jmény... Nebylo tam zase tolik postav, aby tam byla téměř totožná jména (Chris x Christian) a teda jméno syna Coco taky stálo za to....
Celkově jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a přesto, že zejména první dva dny jsem byla hodně zklamaná, tak druhá polovina knihy můj dojem vylepšila. Pokud u nás vyjdou další příběhy Coco, tak si je asi přečtu, abych věděla, jak se její život a život jejích blízkých vyvíjel dále.

Hodnocení 3,5*/5*