Roštěnka

Roštěnka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228484/bmid_rostenka-228484.jpg 4 890 153

Cocktail série

V pokračování Nabíječe se vztah Caroline a Simona podobá jízdě na horské dráze. Hra na společnou domácnost nebyla nikdy větší zábava... ani větší zmatek. I v práci toho má Caroline až nad hlavu – po odjezdu své šéfky na líbánky převezme vedení celé designérské firmy a navíc má na starost rekonstrukci nádherného starobylého hotelu v Sausalito. A protože její sexy přítel Simon létá fotografovat po celém světě, nezbývá jim než věřit v pravdivost rčení „láska i hory přenáší“. Na skvělé milování po jeho návratech si ani jeden z nich samozřejmě nestěžuje! Jednoho dne se však Simon rozhodne, že už má cestování plné zuby a začne trávit víc času doma. Mnohem víc. A byl by rád, aby víc času doma trávila i Caroline. Ačkoli jim však romantické eskapády svých přátel poskytují dostatečné rozptýlení, musejí nakonec svůj vztah přece jen řešit. Caroline ani Simon nechtějí sklouznout k tomu, aby svůj únik před stereotypem řešili stylem „co oči nevidí, to srdce nebolí“, dokážou se tomu ale vyhnout?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Rusty Nailed , 2014

Kiwicatko
06.03.2017 3 z 5

Kolikrat jsem tu nevedela ani o co bezi...spis nez rostenka se to melo jmenovat silena workoholicka :-D boze a co to predvadeli Sophie s Neilem? Ti byli jak nejaci zamrzli pubertaci...
Navic po vete "co oci nevidi, to srdce neboli", kterou jsem si precetla v popisku jsem cekala nejake drama, ale zadne neprislo. Takze vlastne ani nevim, co ta veta mela znamenat :-(

paprika75
04.03.2017 3 z 5

Slabší než 1. díl, ale to tak bývá. Čekala jsem nějakou větší zápletku než ztraceného kocoura, ale OK. 3*

Laf
14.01.2017 3 z 5

Kniha mě bavila. Líbilo se mi dozvědět se, jak to s nimi pokračovalo dál, ale už to nebylo ono. První díl byl celkově lepší a i více humornější. Ale za přečtení to i tak stálo ;)

tatjana1737
27.12.2016 3 z 5

Budu opakovat předchozí komentáře, ale Roštěnka má velkou chybu, a totiž že jde o druhý díl. Ztrácí proto punc něčeho nového a nečekaného, čtenář už ví, do čeho jde a má svá očekávání, erotické scény už nemají svůj náboj. Asi jsem vadná, ale ve filmech i knihách z Červené knihovny mne nejvíc bere, než se hrdinové dají dohromady, jejich narůstající touha a očekávání. Přestože vždy toužím se k nim ještě vrátit a číst o nich dál, klasický vztah už je trochu nuda, přestože zažívají tuny skvělého sexu. Když jsem si v knihovně půjčovala všech pět knih ze série a četla si jejich anotace, po rozečtení Nabíječe mi bylo líto, že třetí a čtvrtý díl jsou o někom jiném. Po přečtení Roštěnky už mě to vůbec netrápilo.

Ne, že bych nějakému páru nepřála sex, kdykoli se na sebe podívají, natož dobrý sex a s mnohonásobnými orgasmy. S nejlepšími kamarádkami si dokonce tu poslední položku již tradičně vzájemně přejeme k svátku, narozeninám i pod stromeček. Ale Caroline se Simonem to dělali tak často, že se to trochu omrzelo. Claytonová píše vtipně a scény samy o sobě nebyly řemeslně napsány špatně, ale prostě už chyběl moment překvapení a něčeho neznámého. A dobře, taky hraje roli i moje osobní závist, ale tu ponechme stranou :-).

Děj byl sám o sobě hodně jednoduchý, prokládaný tunami sexu (ano, ano, Simon to na začátku Nabíječe na Caroline křičel přes zeď bytu, ačkoli se mýlil v tom, že pro ni nic nebude) a vedlejšími liniemi příběhů Jillian a Benjamina (jak to sakra bylo s tím Mnichovem a Vídní??!) a Sophie s Neilem (fakt si myslím, že jen jedna pusa, navíc přiznaná, se nepočítá za nevěru). Ale už to prostě nebylo ono... Netvrdím, že si knihu nikdy nepřečtu znovu, jako oddychovka je to pořád zábavné a ne úplně pitomé čtení, ale z hlediska nějaké síly příběhu je jednička lepší. Aktuálně mám rozečtenou trojku a zatím nic moc... Alespoň za mne. Netvrdím, že někoho jiného kniha nechytne ;-).

Btw: Nebylo v 1. díle řečeno, že je Clive vykastrovaný? Ke kastrovanému kocourovi mi moc nesedí harém - ačkoli odkaz na Simonovy milenky pobavil.

Autorce děkuji za odkaz na píseň Look a Lot Like Christmas (Johnny Mathis), kterou jsem neznala :-).

Jája92
01.12.2016 3 z 5

Trochu jsem byla zklamaná z této knížky, první díl byl nesrovnatelně lepší, přesto se našly pasáže, které mě opět zaujaly a pobavily.

Fixa08
16.09.2016 5 z 5

Mě se to líbilo, chtěla jsem mnoha thilerech romantiku a dostala jí, erotické scény pěkné a že to už nebude takové jako první díl se dalo čekat. Pro mě milá oddychovka.

kik68
12.07.2016 2 z 5

Nic moc, ale ještě jsem to zvládla přečíst.

novakovaterka22
11.07.2016 4 z 5

Tak už jí mám konečně dočtenou. Kniha byla trochu víc slabší než 1.díl, ale jo docela bavila. Je to oddychovka a nic moc se od knížky čekat nedá, ale stejně si někdy přečtu celý zbytek série.

Patamata
05.04.2016 2 z 5

Nemohu si pomoct, ale první díl byl super a tato knížka....jsem v rozpacích...čtu a nečtu už snad rok, nutím se do ní, nebaví mne...za mne asi raději neee

Zuzulína
25.03.2016 3 z 5

Docela mě to zklamalo. Pořád jsem čekala nějaký zvrat v ději, cokoli co se stane, aby člověk mohl říct "jo tohle byla zápletka" ale tady jsem ji nějak nenašla..

werusx
12.03.2016 5 z 5

Za mě příjemné pokračování Nabíječe. Knihy se velmi dobře čtou a jsou zábavné.

Shindeen
22.02.2016 1 z 5

Oproti prvnímu dílu rozhodně pokles.. Už v prvním díle se mi Caroline příliš nezalibila, nicméně teď se mi doslova znechutila a připadala mi jako rozmazlený 13tiletý spratek.. S prominutím.. Ty její nesmyslné výbuchy jsem se snažila svézt na to, ze by třeba nakonec vylezlo, že je těhotná, ale to se nestalo, a tak se mi prostě jenom znechutila.
Scény s kocourem byly originální, nicméně když na ní tasil prostředníčky a usmíval se a podobně, tak už to zkrátka bylo moc... A to jsem prosím milovník koček. :D
Což se mi líbilo asi nejvíc, bylo drama Sophie a Neila. Jinak mě kniha nenadchla... Cas ubíhá hrozně rychle, až mi někdy přišlo, že se i autorka ztratilo v tom, v jakém období se nachází... V par věcech si taky protiřečila. Například: v jedné pasáži jsou Mimi a Ryan zasnoubení a mají večírek ve svém novém společném bytě. Později Mimi říká, stále zasnoubena, že je ráda, že se rozhodli bydlení řešit až po svatbě.
Nebo v jedné scéně Clive vystrkuje prostřední drápek, v jiné scéně drápky vůbec nemá..
Na začátku knihy se Caroline stěhuje do nové kanceláře vedle Jillian, na konci má Jillian vytopeny kancelář ve třetím patře, což je jiné patro, než Caroline...
No, Nabíječ byl fajn oddechovka, tohle už ani to ne..

Ranuncul
21.02.2016 3 z 5

Asi se mi nelíbila tolik jako první díl,ale i tak to byla příjemná oddechovka.

jolca-jolly0953
19.02.2016 5 z 5

stejně vynikající zážitek jako u prvního dílu :-) tak jdem na Hřebce :-)

andrea0310
16.02.2016 3 z 5

Nabíječ byl originální, duchaplný, parádní. U roštěnky už jsem však moc nadšená nebyla. Příliš mnoho depresivních výlevů a sklonů ke zveličování problémů. Ohledně Cliva jsem skutečně cítila trnutí (láska ke zvířatům se nezapře), ale jinak mě to moc nenadchlo. Kdybych si knihu koupila, už bych ji prodávala. Pouhé 3 hvězdičky. Snad bude hřebec v lepší formě :).

Jamka
15.02.2016 1 z 5

Po pár stranách jsem musela odložit, za mě bohužel velice špatné.

Aichah
09.02.2016 3 z 5

Oddechovka. První díl mě bavil víc, tady nebyl děj nic moc. Caroline stále rozhihňaná a chovající se někdy jak pubertální patnáctka a stejně tak její kamarádky.

jitka3235
04.01.2016 5 z 5

Musím souhlasit s dalšími komentáři, také se mi kniha líbila více než Nabíječ. Nabíječ je dobrá kniha, vtipná, čtivě napsaná, jen není moc originální, prostě červená knihovna. Jeho pokračování Roštěnka je už však více realističtější, je to o tom, jak to pokračuje po tom happy endu. je stejně vtipná a stejně dobře čtivá :)

StephanieS
15.12.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila více než Nabíječ, připadala mi i vtipnější.

todilka
10.12.2015 4 z 5

Mě se to líbilo, snad i víc než Nabíječ. Sice tam bylo méně vtipu, za to mi ale přišlo, že Caroline i Simon se konečně chovají a uvažují přiměřeně svému věku a řeší klasické problémy lidí před třicítkou...nejen z toho důvodu mi ten příběh byl mnohem bližší...

Alice Clayton
americká, 1950