Roštěnka

Roštěnka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228484/bmid_rostenka-228484.jpg 4 890 153

Cocktail série

V pokračování Nabíječe se vztah Caroline a Simona podobá jízdě na horské dráze. Hra na společnou domácnost nebyla nikdy větší zábava... ani větší zmatek. I v práci toho má Caroline až nad hlavu – po odjezdu své šéfky na líbánky převezme vedení celé designérské firmy a navíc má na starost rekonstrukci nádherného starobylého hotelu v Sausalito. A protože její sexy přítel Simon létá fotografovat po celém světě, nezbývá jim než věřit v pravdivost rčení „láska i hory přenáší“. Na skvělé milování po jeho návratech si ani jeden z nich samozřejmě nestěžuje! Jednoho dne se však Simon rozhodne, že už má cestování plné zuby a začne trávit víc času doma. Mnohem víc. A byl by rád, aby víc času doma trávila i Caroline. Ačkoli jim však romantické eskapády svých přátel poskytují dostatečné rozptýlení, musejí nakonec svůj vztah přece jen řešit. Caroline ani Simon nechtějí sklouznout k tomu, aby svůj únik před stereotypem řešili stylem „co oči nevidí, to srdce nebolí“, dokážou se tomu ale vyhnout?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Rusty Nailed , 2014

Madame R
27.11.2014 4 z 5

Naprostá bomba.. Roštěnka se mi líbila ještě víc než Nabiječ, je to nádherná, dokonale napsaná kniha. Autorka opravdu umí psát . Mile mě potěšila kapitola 14, držela jsem se instrukcí a bylo to opravdu zajímavé, jak z nějakého filmu :) Příběh byl poutavý, čtivý, sexy a hlavně vtipný.

Hanule9
26.11.2014 3 z 5

Neurazí a podle mě ani nenadchne, ale špatná není. Četla se dobře, přemýšlet se u ní nemusí (a ani bych to nedoporučovala :-) Jako od dechovka svůj účel celkem splní i když někde jsem měla pocit, že je Caroline na úrovni "jednoduché" puberťačky. Ten kočičí konec si ale mohla odpustit, no že bych si do baráku chtěla nastěhovat 4 špinavý kočky z ulice ... :-(

Péťa11
25.11.2014 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Opět jsem se u knížky nasmála jak dlouho ne u žádný jiný. doufám že bude další díl :)

Ivy
24.11.2014 5 z 5

Já je prostě miluju. Simon a Caroline jsou nejlepší. K tomu dovádění kocourka Clivea jako třešnička na dortu a všechno to rovná se pět hvězdiček.

JajaAP
22.11.2014 4 z 5

Velmi pohodové čtení. Sice se nedočkáte ničeho dramatického ani napínavého, ale i tak mě to moc bavilo.

dubakm
21.11.2014 3 z 5

Četla se dobře, ale tady asi většina plusů končí. Jako by mi někdo do skvělého kafé nastříkal umělou šlehačku a tím mi celé kafé znechutil. Simon pořád stejně úžasný, ale u Caroline asi ,, óčko" přišlo a půlka mozku spolu s racionálním uvažováním odešla ( viz. např. dětský pokoj, auto s mašlí.....). Někdy míň je opravdu víc.

JanaDor
20.11.2014 4 z 5

Roštěnka je volně navazující díl na knihu Nabíječ. Řeknu to ve zkratce. Nabíječ je vtipná kniha o seznamování a jiskření s více opakujícími slovy, které mi tak trochu lezly na nervy. Roštěnka je milá kniha o vyvíjejícím se vztahu a problémech, které při začínajícím soužití dvojce mohou nastat. Humoru je tam méně, ale pořád se dobře čte s úsměvem na rtu. Slov, které se opakují je tam poskrovnu. Celkově je to spíše oddechová knížka, která hezky plyne. Děj je také pohodový. Nic závratného ani překvapujícího se zde neděje. Ale mě se to líbilo, díky tomu to bylo vše reálnější.

FreshPatty
19.11.2014 3 z 5

Asi jsem od této knihy po prvním díle čekala víc. Prvních 80 stran mne doslova nudilo a čekala jsem, zda se to nějak vyvine v lepší děj. Nebýt těch bláznivých smsek, které jsem v prvním díle zbožňovala a jejich přátel, asi bych knihu nedočetla. Proto díky Mimi a Sophii knihu hodnotím jako průměrnou. Neurazí, ale ani nenadchne.

Haldasha
16.11.2014 3 z 5

Kniha me bohuzel nijak nenadchla, nic zajimaveho, necekaneho jsem se nedocetla.

střapatá
14.11.2014 3 z 5

První třetinu knihy se nic neděje, resp. děje se stále to stejné: Caroline pracuje - Caroline toho má nad hlavu - Caroline jako zázrakem vše zvládne - Caroline si píše prasečinky se Simonem - Caroline se vyspí se Simonem. Pak se konečně objeví v tomto dokonalém světě trhliny a začne se něco dít. Stejně jako v Nabíječovi jsem měla problém s překladem (Roštěnka sama o sobě je dosti strašná, dále bych zabíjela za Košilku a první místo v hitparádě zaujímá "mušlička".. asi budu zvracet).
Nicméně ve svém žánru je kniha stále na úrovni (oněch 280 stran obsahuje větší slovní zásobu než všechny Odstíny dohromady) a na podzimní lehké čtení se hodí dokonale.

LibraryGirl
13.11.2014 5 z 5

Co dělat, když váš Nabíječ nechá cestování a nastěhuje se vám natrvalo přímo pod nos? Jak mu nenápadně říci, že ráda spíte někdy sama?

Krásné! Popadat se za břicho nebudete, ale úsměv po přečtení nechá 100%. Jistě první díl je asi lepší. Protože jsme v něm objevili Nabíječe a jeho svět bez závazků. Jeho svět plný sexu a humorných situací. A taky tam bylo víc jiskření a komiky mezi Caroline a Simonem. Ale tenhle díl je taky vtipný, sexy a romantický. Tady se nám Simon a Košilka ukazují v normálním světle. Jak řeší běžný život, který se dá taky hezky okořenit. Odkrýváme Simona a jeho minulost. Caroline si zase vyzkouší mít více zodpovědnosti, než měla dosud. Dozvídáme se, jak žije světoběžník Simon a Caroline, která je zvyklá řídit si svůj život po svém a k tomu ještě její skvělé kámošky a kocour Clive.

Za mě pět hvězd. Bavila jsem se. Prostě pěkně namíchaný koktejl!!!:-)

Já bych si chtěla užít ještě chvíli ve společnosti Nabíječe a Caroline - v lednu 2015 vyjde ještě novela, ale v čj asi ne:-(.

Samira
12.11.2014 5 z 5

Dlouho očekávané a mnou vyhlížené pokračování Nabíječe přečteno a musím říct, že jsem za něj ráda. Samostatně by kniha asi tolik nenadchla, ale jako bonus, který nabízel ještě chvilku v jejich světě, nemůžu jinak než pochválit. Kniha sice netrhala bránici tak spolehlivě jako první díl, permanentní úsměv však vykouzlila. A kocourek Clive:), byl jedním slovem úžasný, jak taky jinak!

narisa
12.11.2014 4 z 5

Velice vtipný a pěkný příběh, ale více se mi líbil 1. díl.

Alice Clayton
americká, 1950