Co mě naučil tučňák

Co mě naučil tučňák https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281830/bmid_co-me-naucil-tucnak-9Nq-281830.jpg 4 771 771

Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat. Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Noxi

The Penguin Lessons , 2015

Bucifalek
07.11.2017 5 z 5

Pátá hvězdička je za kouzelný epilog. Moc mě nebavily cestovatelské pasáže a občasné předlouhé popisy. Ale zároveň chápu, že se to někomu líbit může a tak nechám kritiky...Dojemný příběh a uvolněný styl psaní mi přinášel klid při jízdě přes zasekanou Prahu. Takže děkuji. (Doporučuji formu audioknihy, čte Kryštof Hádek).

Michaela91
23.10.2017 4 z 5

Milá oddechová knížka. Ale znovu ji asi číst nepotřebuji.

Sonjaa31
22.10.2017 5 z 5

Jedním slovem... krásná kniha. Nelituji, že jsem si ji koupila a budu se k ní vracet.

Kao
20.10.2017 5 z 5

Přečtěte si to. Zamilujete se do Juana Salvada. Zatoužíte po nějakém dobrodružství. Daleko, daleko odsud. A budete se snažit najít tučňáky. Pro ten jejich hluboký pohled a výraz naprostého porozumění.
Tuhle knížku si koupím už jen kvůli té obálce, která je naprosto dokonalá.

zdenaR
13.10.2017 5 z 5

Krásná kniha, plná emocí, vhání slzy do očí. Příběh je poučný, stojí za přečtení a zamyšlení o životě - zda máme každý svého tučňáka ....

Matematicka
04.10.2017 4 z 5

Velice pěkná oddechová kniha. Nic více, nic méně. Výborný námět, styl autora dobrý, ale ne vynikající jako u klasiků. Ale to se od takovéto knihy asi ani neočekává. Zajímavým námětem byl tučňák zachráněný a zachraňující a příběh chlapce Diega. To byly skutečné vrcholy knihy, které stojí za přečtení a zamyšlení.

_Michelle_
29.09.2017 4 z 5

Nádherná knížka plná emotivních okamžiků, které nenechají chladným snad žádného člověka, který má srdce na pravém místě. Jen málokomu, ať už z říše lidí či zvířat, se podaří být zachráněným a zachráncem současně. Juan Salvado (Zachráněný)/Salvador (Zachránce) to dokázal, a proto věřím, že jeho příběh nebude zapomenut.

Sim_Va
12.09.2017 5 z 5

Tahle knížka se musí líbit i sebevětšímu cynikovi. Je svým způsobem milá a krásná, i když místama pojednává o dost krutých věcech, ale nakonci zanechá trochu hřejivého pocitu a náznak úsměvu na tváři každému.

Veru1992
07.09.2017 5 z 5

Taky bych si v zivote prala potkat takoveho Juana Salvada :-) Za me pekna kniha s krasnym pribehem.

Alma-Nacida
19.08.2017 3 z 5

Pěkný námět a i zajímavé příhody, ale zpracování na mě působilo jako mix Durella a Herriota, nicméně to na mě nějak nefungovalo a nebavila jsem se jak bývá u zmíněných pánů obvyklé. :-)

tereza1198
14.08.2017 4 z 5

Každý by měl v životě poznat toho pravého tučňáka. Krásný příběh. Všední a zároveň výjimečný.

bookemma
13.08.2017 4 z 5

Myslím, že v konečném důsledku všechny naše kroky vedou domů. Podařená kniha o hledání a nalézání skrytého i zjevného.

Smiley96
13.08.2017 2 z 5

Ani nedočteno ... začátek zajímavý, vtipný, ale pak se už nic zvláštního dle mě neděje

AnitaDanel
02.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která je příjemným zpestřením odpoledne. Vztah mezi spisovatelem a Juanem Salvadem je popsán skvěle, že si to dokážu představit.

Martina1805
30.07.2017 5 z 5

tuhle knížku mi doporučila moje dcera, obdivovatelka a milovnice tučňáků a můžu říct, že nelituji, že jsem jí přečetla, nádherná knížka, myslím, že se všichni máme co učit, občas jsem se smála ale v závěru jsem ronila slzy. Vřele doporučuji

beruzzka
28.07.2017 5 z 5

V knihovne jsem tuto knizku zahledla na regalu " doporucujeme" obalku jsem pred tim nekde zahledla a tak jsem vedela, ze se tehle knize ted mluvi. Uprimne kdyby nebylo leto a knizky nebyly tak rozpujcovane, asi bych ji tam nechala a to by byla skoda! Za me jedna z letos nejlepsich knih, co jsem cetla!

Danago
17.07.2017 5 z 5

Nic moc jsem nečekala, ale jsem nadšená. Nádherně lidsky zpracovaný příběh s tučňákem v hlavní roli. Příběh je inspirovaný skutečností o to víc vás chytí za srdce. Knížka je moc krásná. Často jsem měla v očích slzy dojetí , což se mně moc často nestává. Příběh pohladí po duši, je milý, úsměvný , dojemný.......Pro mě byla knížka opravdu velké překvapení.
Jako audiokniha je opravdu skvěle načtená - Hádkovo podání celému příběhu dodalo na dokonalosti.

Verunka289
14.07.2017 4 z 5

Moc milá oddechová knížka :)

jana5655
10.07.2017 5 z 5

Tato kniha mne překvapila hned z několika ohledů. Většinou nemám ráda autobiografické knihy. Však tuto knihu jsem si doopravdy zamilovala a rozhodně se k ní vrátím. Je čtivá a zajímavě napsaná. Po přečtení komentářů a recenzí jsem si jen říkala, že já brečet nebudu. U knih to nedělám. Výsledek? Před půl hodinou jsem to dočetla a pořád brečím jako Alík :D ... Ale doporučuji :)

terka95
06.07.2017 3 z 5

Krásný námět dle skutečnosti. Kniha ale neměla moc spád a příběh mě v tomto podání bohužel neuhranul, což jsem očekávala :( před autorem ale jinak samozřejmě smekám a patří mu velký dík!