Co mě naučil tučňák

Co mě naučil tučňák https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281830/bmid_co-me-naucil-tucnak-9Nq-281830.jpg 4 770 770

Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat. Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Noxi

The Penguin Lessons , 2015

-Nikola-
04.07.2017 5 z 5

Knihu mi darovala kamarádka, než jsem odjížděla do Estonska. Byla to jediná kniha v českém jazyce, kterou jsem měla k dispozici po dobu šesti měsíců. Bohužel knížka nevydržela skoro ani cestu tam, už na letišti jsem přečetla jednu polovinu.
Na příběhu se mi líbila živě vylíčná krajina, kultura tamějších lidí i snaha pomoct němé tváři tučňáka, i když to v některých případech znamenalo jisté nepohodlí a vynaložení značného úsilí.
Bohužel ani jeden takový skutek zdaleka nenapraví to, co přírodě způsobíme. Taky bychom se měli něco naučit...

Jizi
01.07.2017 3 z 5

Knihu jsem poslouchala v audioverzi v podání Kryštofa Hádka a musím říct, že se mi postaral o pár nesmírně příjemných hodin. Nečekejte žádná dramata, zápletky nebo rozuzlení. Tohle jsou paměti pána, který býval mladým klukem, učitelem, jenž chtěl zažít něco velikého. A protože byl ochotný pro to něco udělat, naučil se španělsky a jakmile měl tu možnost, odcestoval do z rodné Anglie do daleké Argentiny, kde pracoval jako kantor na internátní škole. Co mě naučil tučňák je 100% "feel good book" aneb kniha, která je po všech stránkách příjemná, historky jsou milé, zážitky úsměvné a Hádkovo podání celý ten příjemný dojem jen posiluje. Jistě, závěr je smutný, ale i o tom je život - o zrození a o smrti; a mezitím, když budete mít štěstí, můžete zažít velká dobrodružství, pevná přátelství a třeba se i něco přiučit od tučňáka.

Alma5
01.07.2017 3 z 5

Příjemné, místy vtipné čtení,ale nějaké hlubší poselství jsem v knize nenašla.

arthera
27.06.2017 3 z 5

Přiznám se, že mě kniha až tak moc nenadchla. Byla taková "nijaká". Celou dobu jsem čekala, že bude něco zajímavého na konci. A ono nic. Milý příběh co se má dotýkat emocí, ale nejspíše nejsem moc tučňákofil ;-)

VeliiQ
22.06.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, kapitoly s tučňákem mě bavily dost, ostatní už tolik ne, ale přesto zábavná knížka.

kofee
20.06.2017 4 z 5

O člověku s otevřenou náručí, do které mu vletěl pták, a podal mu srdce na dlani. K neuvěření, krásné.. To video, o kterém se píše v závěru, je na Youtube.

LaCoccinelle
18.06.2017 4 z 5

Hezká knížka, dobře se čte. Ke konci mi to přišlo trochu zdlouhavé. Ale příběh působivý. Tučňáci jsou nádherná stvoření.

Suziella
15.06.2017 3 z 5

Oddechové, místy až vleklé čtení, někdy teda trochu vtipné. Asi jediné, co jsem si z knihy odnesla, je poznání míst vzdálených a způsobu života v té době.

Veřenka13
12.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, která mi vehnala slzy do očí. Krásně se čte a příběh je velice zajímavý a poučný. Doporučuji přečíst.

alzbeta2843
11.06.2017 5 z 5

Tak táto kniha ma dostala, ja milujem tučniakov takže hneď po prečítaní zadnej strany som neváhala s kúpou. Je to veľmi milá kniha, vďaka ktorej som si tučniakov obľúbila viacej. Hlavne Juana Salvada. Toto vydanie je navyše doplnené krásnymi ilustráciami, ktoré vzbudzujú úsmev. Po prečítaní mi je naozaj clivo, kvôli tomu príbehu a najmä kvôli tomu, že skončilo čítanie.

imy.angel
06.06.2017 4 z 5

Rozhodnuto, chci tučňáka! Příjemná oddechovka, chvílemi neuvěřitelná!

mauťa28
03.06.2017 4 z 5

Příjemná, odpočinková kniha.

Percabethka
03.06.2017 5 z 5

Nádherný příběh ♥ Dokud asi v polovině nebylo napsané autorovo jméno, vůbec jsem netušila, že je ta knížka autobiografická - a když jsem to zjistila, vážně mě to překvapilo, protože jsem nemohla uvěřit, že se něco tak kouzelného vážně stalo...
A navíc ta krásná obálka, mapa a obázky Juana Salvada a těch rybiček... :D Je to prostě krásná knížka.

Jana_Z
01.06.2017 3 z 5

Milá oddechovka na dovolenou.

martinkaLLL
31.05.2017 4 z 5

Super kniha. Čekala jsem průměrný příběh a úplně mě ti překvapilo.

Vojslava
26.05.2017 5 z 5

Skutečně krásný příběh, vyprávění nepostrádá švih a vtip a popisy cest po jižní Americe jsou exkluzivní. Tučňák je zároveň princip i bonus... a opravdu byl asi dobrým učitelem. Tuhle knížku bych asi zvládla i zfilmovanou... :-)

Schwestrn
24.05.2017 4 z 5

Pokojně plynoucí kniha.. :D

HDosoudilová
19.05.2017 5 z 5

Nádherný příběh! Některé pasáže mě sice bavily trochu méně, ale jinak jsem z knihy nadšená. Především ta hlavní myšlenka celého příběhu mě zaujala a je moc dobře, že taková kniha vyšla. Co se týče ochrany přírody a zvířat, mělo by se více mluvit o tom, co se ve světě děje a jak jsou lidi lhostejní. Juan Salvador mi okamžitě přirostl k srdci a konec mě samozřejmě dojal.

IvanaB
11.05.2017 5 z 5

Jsem těsně před koncem a nádhera, doslova pohlazení po duši. Nic jsem od knížky nečekala a jsem příjemně překvapená. Pěkný popis přírody, tučňáků i politické situace, nenásilně přinutí k zamyšlení.

KaileyBlot
15.04.2017 5 z 5

Už když jsem viděla tuhle knížku poprvé, věděla jsem, že ji budu zbožňovat. A nepletla jsem se. Ten příběh je tak krásný, dojemný no prostě nádhera. Mimo samotný příběh o tučňákovi autor také popisuje Argentinu se vším všudy - tamní flóru, faunu a domorodé obyvatele. Poukazuje na krásu Země a života, ale také na nespravedlnost a chamtivost lidské rasy. Prostě mi tato kniha dala něco, o čem je dobré zapřemýšlet a uvědomit si priority v životě. Naprosto úchvatná kniha která v sobě skrývá mnohem víc, než je na povrch vidět.