Co mě naučil tučňák

Co mě naučil tučňák https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281830/bmid_co-me-naucil-tucnak-9Nq-281830.jpg 4 767 245

Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat. Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Noxi

The Penguin Lessons , 2015

Princezna22
05.07.2018 5 z 5

Úžasný příběh! Od knihy se nedalo odtrhnout ! Prostě dokonalost.. DOPORUČUJI :)

Makropulos
21.06.2018 4 z 5

Jak malý tučňák ovlivnil životy mnoha velkých lidí. Milé, pohodové vyprávění, které přinese i pár zajímavých informací o Argentině 70. let minulého století a dokáže člověku vykouzlit úsměv na tváři, a i trochu dojmout. Posloucháno jako audio v podání Kryštofa Hádka, které se mi velice líbilo.
A děkuji Mitculce za odkaz na video. Krásně jsem tím doplnila zážitek z knihy.

Mitculka
09.06.2018 5 z 5

Neskutečně nádherná knížka! Nedokážu ani vyjádřit všechny ty pocity a emoce, které ve mně vyvolala, posilněné tím, že příběh je skutečný. Doporučuji každému, obzvláště milovníkům zvířat.

PS: Po dočtení si na youtube zadejte ,,Juan Salvador penguin”, ale dřív ne. :-)

Annkag
04.06.2018 5 z 5

SPOILER

Táto knížka v mojich očiach nemohla dopadnút inak než s plnými 5hviezdičkami.
To že zachránil jedného tučniaka,ktorý prežil z celej kolonie,ktorá tadial plávala je tak ludské-zachránit nemohúce zviera je pre mna jednou z ludských najkrajších a najnesobeckejších vlastností.
Postarat sa onho a premýšlat čo dalej...rozhodnút sa čo skúsit i ked o tom v podstate nemáme šajnu.Príst na to čo?ako?A prečo?
Dat mu meno Juan Salvador a spriatelit sa sním svojským sposobom.
Bol to jedinečný zážitok čítat túto knižku a nedokázala som sa od jej stránok odtrhnút.Príbeh plný lásky(takej tej zvláštnej),priatelstva(tak správne mlčanlivého),zvratov a zásahov do života iných.Pri čítaní som sa pousmievala ako blbeček nad hrnkem kakaa a cítila som z nej energiu života a krásy pomíjivých okamihov.Zasiahla do mojho života a zanechala v nom stopy ako ten rozrnený film,na ktorom ostal obraz tučniaka plávajúceho v bazéne a stojaceho v kruhu chlapcov,medzi ktorými ON bol ten najvačší frajer.
Ano-nenásilne priznávam že som si i poplakala.Ale uvedomila som si že strata niekoho tak vzácneho nekončí tým že jeho srdce prestane bit....žije dalej vo vyblednutých spomienkach a usmieva sa na nás kdesi v zátiší medzi snením a bdením.
a tak so mnou ostáva Juan Salvador,pretože do mojho života zasiahol tiež týmto príbehom,na ktorých stránkach síce umrie ale práve vdaka tejto knižke ostáva žit v srdciach čitatelov,ktorý po tejto knižke siahli....

denisakopecka
28.05.2018 4 z 5

I když od začátku je zřejmé jak bude knížka končit, byla velice poutavá. Autor krásně popisuje jeho čas stravený v internátní škole.

malpet
20.05.2018 3 z 5

Pěkný příběh, dojemný, na druhou stranu jsou i lepší. Tři hvězdy.

Gejitka
07.05.2018 4 z 5

Pěkná kniha založená na autorových vzpomínkách na pobyt v Jižní Americe, převážně Argentině, kde pracoval jako učitel v internátní škole. Shodou okolností se zde setkal s jedním tučňákem, kterému zachránil život a který se pak na nějaký čas stal jeho přítelem.

lucie5078
02.05.2018 4 z 5

Milý příběh, oddechovka, čte se samo :)

Katie46
08.04.2018 3 z 5

Příběh o zachráněném tučňákovi byl milý a radostný, přesto mě tolik nevtáhl do sebe. Nejvíce mě překvapil konec, který jsem čekala jiný a u kterého jsem natahovala.

Stringless
29.03.2018 5 z 5

Nejsem člověk, co u knih/filmů probrečí potoky slz, ale tenhle naprosto nádherný miloučký příběh mě dojal hned několikrát, obzvlášť potom na samém konci! Zvláštní, co všechno s vámi dokáže udělat jeden jediný tučňák!

aruba
18.03.2018 4 z 5

Milé čtení o netradičním domácím mazlíčkovi. Navíc se člověk dozví i něco málo o jižní americe.

Ivanule
16.03.2018 5 z 5

Krásná kniha o zachráněném tučňákovi,pojmenovaném Juan Salvador,a jeho krátkém,a přátelském soužití s Tomem:)Kniha pohladila i když ten konec ten mě dostal,myslela jsem,že to skončí jinak

EvaEma
08.03.2018 5 z 5

Příběh je jako pohlazení. Navíc kniha obsahuje reálie Argentiny a okolních států, to vše v přijatelné míře. Velmi odpočinkové čtení, které vám navodí dobrou náladu a optimismus.

85098211
07.03.2018 4 z 5

Kniha, rozdávající radost ze života a ze všeho, co k tomu patří. I když salvy smíchu se nekonaly ani náhodou. Interpret audioknihy výborný, tučňák velice sympatický :-). Jen jsem tak nějak očekávala optimističtější konec...

jan7940
28.02.2018 5 z 5

Dojemné vzpomínky muže, který v neklidné Argentině poloviny 70. let prožil neobyčejné přátelství s tučňákem magellanským. Na konci knihy jsem si poplakal, bylo to velmi silné...

VladiKlaisner
11.02.2018 5 z 5

Krásná knížka, kde je od všeho tak trochu. Cestování, dobrodružství, mentalita lidí na druhém konci světa, politika, ekologie a hlavně nádherný vztah mladého Angličana s tučňákem. Historky plné úsměvů, paradoxů i napětí. Už mě dlouho něco tak nechytlo nejen u srdce.

Dašička
09.02.2018 5 z 5

Krásná kniha pro každého, kdo má rád cestování a zvířata.... Za mě 100 bodů.

Nifredil
07.02.2018 2 z 5

Moc se mi líbily pasáže, kde autor popisuje život v Jižní Americe, její kulturu, zvyky, taky přírodu a čekala jsem, že tam podobných pasáží bude více. Také jsem čekala, že bude více kapitol věnovaných životu s tučňákem, že bude více historek, více interakcí s lidmi, životem a více se vysvětlí vztah autora a tučňáka a hlavně to, co ho opravdu tedy naučil. A to bohužel v knize nebylo v té míře, jak bych čekala. Za mě tedy zklamání. No a prohlásila bych to spíše za velmi oddechovou četbu. Také bych řekla, že bohužel i v žánrů humoristických cestopisů a příjemné oddechové literatury existují lepší kusy. Škoda.

AnetV
31.01.2018 5 z 5

Moc zajímavý příběh, stojí za přečtení

DK197
31.01.2018 4 z 5

Napíšu to, co bylo napsáno milionkrát. Tedy zábavné, dojemné politicko-historicko-cestopisné vyprávění o tučňákovi a Jižní Americe, pro kterou mám slabost. :-) Co víc si přát? Ubírá tomu krapítek fakt, že po prvních třech kapitolách jsem nakonec od knihy očekávala možná větší porci taškařice. :-) Ale rozhodně nelituji. :-)