Co je tvoje, je i moje

Co je tvoje, je i moje https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167597/co-je-tvoje-je-i-moje-167597.jpg 4 290 97

Dvě sestry. Naprosté protiklady. A dohoda, která je spojí - anebo navždy rozdělí. Grace Hamiltonová je dítě štěstěny. Na co sáhne, to se vydaří. Avšak to, po čem touží ze všeho nejvíce, mít nemůže: vlastní dítě. Tato nenaplněná touha se plíživě přemění v posedlost, která dokáže rozleptat i ten nejdokonalejší život. A pak se z Ameriky nečekaně vrátí její sestra... Susannah je rozený smolař. Na co sáhne, to se zkazí. Ale děti mít může, dokonce je už i porodila – a dala k adopci. Šest let strávila v americkém tetovacím salonu a teď se vrací do Británie, aniž tuší, čím se tam vlastně bude živit. Už ani nevěří, že se jí podaří dělat něco smysluplného; spíše doufá, že zas nevytvoří nějaký další průšvih. Setkání obou sester je zprvu jako setkání dvou bytostí z rozdílných planet. Přesto se dokáží shodnout na jedné věci: Susannah se stane náhradní matkou Graceina dítěte. Odnosí a porodí je, pak novorozeně předá jeho biologickým rodičům. Zádrhel nastane ve chvíli, kdy se Susannah rozhodne, že si dítě nechá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

What´s Yours Is Mine , 2011

04.09.2014 5 z 5

paráda, čte se, jako by se člověk díval na film, a to nemyslím v negativním slova smyslu, naopak

gossipavlina
03.09.2014 3 z 5

Po přečtení anotace jsem se na knihu těšila. Přišlo mi to jako zajímavé téma. Ale čekala jsem trochu něco jiného, víc psycho. Tady z toho autorka udělala maličko parodii na psychologický román.. Ten styl mi zrovna moc nesedl.
Ale kniha mi otevřela nový obzor jak vnímat sourozence, utvořila jsem si nový pohled na sourozenecké sdílení.
Hrdinky mě obě dvě v podstatě trochu iritovaly. nejvíc mi přišla zbytečná postava Catherine.
V závěru knihy jsem si říkala, ještě že to je vymyšlené. Protože bych jinak bych za nimi vyrazila a obě dvě bych něčím praštila po hlavě. Zasloužily by si to.

Peace
28.08.2014 5 z 5

"Když vás někdo bere takovou, jaká jste, je to jedna věc. Ale když vás podle toho soudí, je to věc druhá."

Velice zajímavý příběh, autorka opět nezklamala. Rozhodně nenudí odlišný úhel pohledu obou sester.
Líbí se mi, že ač jsou povahově každá úplně jiná, autorka nikoho nesoudí.
Za mě doporučení, určitě nebudete čtení litovat.

Michaela91
14.08.2014 4 z 5

Kniha byla čtivá a velmi mě bavila. Od děje se nedalo odtrhnout...

Evička
05.08.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla druhou knihu od této autorky a jsem nadšená. Líbí se mi její styl psaní, i to, že v knize není nikdo špatný ani dobrý, a když se zamyslíte nad chováním postav a vžijete se do nich, tak je i musíte pochopit. Rozhodně se těším i na další knihy od T. S. Doporučuji :-))))

dubakm
06.07.2014 3 z 5

Kniha je to hezká, čtivá, ale prostě mi nesedla. Nedokázala jsem nikomu fandit (kromě Avy, ale to se zas tak moc nepočíta), počínání postav mi přišlo rozpačité, nesourodé a ten konec vzhledem k přůběhu děje moc epický. Četla jsem od p. Stimson i lepší knihy, ale pořád tuhle knihu radím k lepšímu průmeru.

blanickaa1
03.07.2014 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po románu pro ženy a rozhodně jsem nadšená. Příběh mne vtáhnul a nepustil. Tak jak jsem si zamilovala Grace, tak jsem jsem nesnášela Suzannu. Úžasné, s touto autorkou jsem tedy určitě neskončila.

anais
14.06.2014 4 z 5

zajímavý příběh, poutavé čtení.

Spark
08.06.2014 4 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Rozhodně mě dostal pohled na situace z pohledu obou sester, neustále jsem měnila názor a nevěděla jsem, na čí straně mám vlastně stát, což se mi snad ještě u žádné knihy nestalo nebo určitě ne tak často. Rozhodně si od této autorky přečtu i další knihy a už se na ně těším.

Marčullkas
01.06.2014 3 z 5

Příběh plný emocí.
Hodnocení píšu s odstupem, protože jsem musela knížku pořádně vstřebat a zamyslet se. Je to hodně emotivní příběh žen, které chtějí pro sebe jen to nejlepší, a uvědomují si, že jsou schopné jít i přes mrtvoly.
Grace a Susannah mě vtáhly do jejich životů a byla jsem němou pozorovatelkou a hodnotitelkou jejich skutků a počinů. Ne vždy jsem s nimi souhlasila, ale ať to neprodlužuji kniha mě zaujala a zanechala ve mě prostor pro vlastní kritiku a názor.

jasmína
07.05.2014 5 z 5

Opět, kniha Vás nepustí, dokud nedočtete až do konce.. Zde je hodně vidět, že lidé se nemění, a to bohužel ani, pokud jde o mateřské city..

Ankavi
03.05.2014 5 z 5

Mimořádně silný příběh, který mě vtáhl od první strany a už nepustil. Přečteno opravdu jedním dechem. Na knize se mně líbilo zejména to, že v rámci jedné rodiny jsou postupně odhalovány souvislosti, příčiny a důsledky zdánlivě nepodstatných událostí, které se odehrály dříve. Nikdo není vykreslen jako ideál, nikdo není jen záporná postava. Jak to dopadne - to je až do poslední chvíle nejasné. Kniha je emocionálně velmi silná, plná zvratů a napětí, nevíte, komu vlastně v tu chvíli držet palce. Tyto pocity umocňuje i pohled na tutéž situaci očima několika hrdinů. Ráda hodnotím nejvyšším možným hodnocením a knihu rozhodně doporučuji, určitě se k ní časem vrátím a věřím, že v ní při druhém čtení najdu další roviny, další pohnutky k zamyšlení.

Dadula118
23.04.2014 5 z 5

hodně silný příběh,skvěle napsané,každou větu jsem hltala

Vendelína
27.03.2014 5 z 5

Opět moc pěkné čtení. Nebyla tak vyhrocená a dramatická jako Kdo miluje nejvíc. Zvláštní, jak můžou být sestry úplně jiné. Znovu jsem si početla o tom, jak může být někdy život hodně zamotaný a špatné události přicházejí až s krutou škodolibostí, aby se z nich alespoň někdo poučil. Je hrozné, že si vlastní rodina dokáže uškodit víc jak nepřátelé.

Konec dobrý, i když se ztrátami.

Neri
21.02.2014 3 z 5

Pořádná emocionální smršť, na kterou jsme u Tess Stimson zvyklí, ale bohužel, na této knize mi vadilo přesně to samé jako u předchozí knihy Tess Stimson a to je přemíra vyhrocených životních situací, tragédie tu opět stíhá tragédii. Na druhou stranu velmi oceňuji, že jednotlivé postavy nejsou černobílé.

hrubik
09.12.2013 5 z 5

Knížka byla perfektní! Hrozně se mi líbil pohled na věc jak z pohled Grace, tak z pohledu Susanny. Neskutečně zajímavé bylo sledovat příběh očima jejich matky, uvědomující si vlastní chyby ve vztahu ke svým dcerám. Opravdu dojemný příběh, zobrazující touhu po dítěti, lásku, pochopení a sebeobětování.

bookcase
25.10.2013 5 z 5

Pro knihy Tess Stimson mám velkou slabost. Nejenže píše velmi čtivým stylem, takže mívám problém odtrhnout se od knihy, zároveň dává prostor většině postav v ději tím, že příběh přibližuje čtenářům z jejich pohledu. Také v tomto románu hovoří jak Grace tak Susanna, a vy si můžete vybrat, kdo je vám sympatický...
Příběhy ze života a o životě, to jsou knihy TS. Doporučuju.

sourozenci

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Co je tvoje, je i moje je v