Co je tvoje, je i moje

Co je tvoje, je i moje https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167597/co-je-tvoje-je-i-moje-167597.jpg 4 290 97

Dvě sestry. Naprosté protiklady. A dohoda, která je spojí - anebo navždy rozdělí. Grace Hamiltonová je dítě štěstěny. Na co sáhne, to se vydaří. Avšak to, po čem touží ze všeho nejvíce, mít nemůže: vlastní dítě. Tato nenaplněná touha se plíživě přemění v posedlost, která dokáže rozleptat i ten nejdokonalejší život. A pak se z Ameriky nečekaně vrátí její sestra... Susannah je rozený smolař. Na co sáhne, to se zkazí. Ale děti mít může, dokonce je už i porodila – a dala k adopci. Šest let strávila v americkém tetovacím salonu a teď se vrací do Británie, aniž tuší, čím se tam vlastně bude živit. Už ani nevěří, že se jí podaří dělat něco smysluplného; spíše doufá, že zas nevytvoří nějaký další průšvih. Setkání obou sester je zprvu jako setkání dvou bytostí z rozdílných planet. Přesto se dokáží shodnout na jedné věci: Susannah se stane náhradní matkou Graceina dítěte. Odnosí a porodí je, pak novorozeně předá jeho biologickým rodičům. Zádrhel nastane ve chvíli, kdy se Susannah rozhodne, že si dítě nechá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

What´s Yours Is Mine , 2011

jluky
14.04.2016 5 z 5

Téma, ktorá ma svojím spracovaním oslovila. Výborná kniha!

petra4080
23.02.2016 3 z 5

Zajímavý příběh dvou sester je plný emocí a zvratů. Bavilo mě i zahrnutí pocitů jejich matky, která vše sleduje, nemůže však nijak zasahovat. Musím přiznat, že jsem doufala v trochu jiný konec :-(

precisa
31.01.2016

Zajímavé téma.

petule1
19.12.2015 4 z 5

Fajn příběh s myšlenkou, ale ke konci už mě to překombinování nudilo.

Kikinečka
17.09.2015 5 z 5

Napínavý příběh

Maya.K.
10.09.2015 4 z 5

Určitě zajímavá kniha, která má spád. Nicméně nějaké menší zápletky bych v knize vynechala.

kiraa
25.08.2015 4 z 5

Docela příjemné čtení, sepsané jednoduchým a srozumitelným stylem, který má spád a nikoho netrápí utahaným popisem krajinek a červánků na obloze. Kupodivu mé sympatie si získala od samotného začátku Zee a ne její perfektní sestra Grace, která mi tak trochu připomínala dnešní potrhlé biomatky. Prostě kniha k vodě, na dovču nebo večer, kdy člověk potřebuje vypnout nebo jen tak na chvilku utéct od reality všedního dne.

Alienn
24.08.2015 4 z 5

Nemohu si pomoct, ale tato autorka mě prostě baví. Toto byla již třetí kniha od ní, z mého pohledu zatím nejzdařilejší. Ačkoliv jsem se ani s jednou z hlavních postav nedokázala ztotožnit a ani jedna mi nebyla vyloženě sympatická, přesto pro mě byly obě velmi zajímavé a jejich příběh jsem doslova zhltla.

Šánka
28.07.2015 5 z 5

Za mě to byla jedna z nejlepších knih od Tess S. Líbil se mně rozdílný nečernobílý popis postoje hlavních postav k náročným, emočně vypjatým situacím, kde jsem se nedokázala přiklonit a ztotožnit s jednáním ani jedné ze sester.
Kniha velmi čtivá, která dokáže rozjitřit city.

Siraelxy
19.07.2015

Ideální kniha pro tyto horké dny. Čtivá, ale nenáročná. Dvě sestry, kterým bych, v určitých chvilkách, nafackovala. Stejně jako objímala, když neví kudy kam. Prostě život sám.... Viz http://siraelxy.blogspot.cz/2015/07/tess-stimson-co-je-tvoje-je-i-moje.html

Iwíček
17.06.2015 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, jen mi trošku místy vadily dialogy a vyjadřování Sussany. Ale příběhu to určitě na působivosti neubralo.

PetraBery
04.04.2015 4 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Vnímání a pohled obou sester na stejnou věc byl zajímavý, někdy jsem nevěděla, na čí stranu se přiklonit... Konec nebyl úplně podle mých představ, ale to je věc názoru každého čtenáře.

skulenka
24.02.2015 4 z 5

Velmi dobrá kniha a neobyčejný příběh. Dvě sestry, dva zcela rozdílné životy a jejich priority. I když jsou tak rozdílné, podrží se navzájem - pro ně optimálním způsobem - v těch nejtěžších chvílích života. Posledních deset stran mě trochu zklamalo - únik z reálu a jemné náznaky červené knihovny. Nicméně knihu doporučuji.

aannyy
01.02.2015 4 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale nakonec jsem se do toho dostala a nepřestala, dokud jsem knihu nedočetla. Obě sestry byly občas na pár facek, nevěděla jsem, komu mám zrovna držet palce. Konec mě moc nepřekvapil, ale i tak doporučuji :-)

DajaF
14.01.2015 2 z 5

Kniha byla čtivá, ale ani jedna ze sester mi vůbec nebyla sympatická, oběma bych nejraději dala pár facek. Téma bylo zajímavé, ale čekala jsem něco jiného.

Mikik
12.01.2015 4 z 5

Příběh teda hodně drsný. Svým způsobem chápu obě hlavní hrdinky, ale Grace mi byla přece jen trošku sympatičtější. Samozřejmě nebyla dokonalá, ale kdo je. A touha po dítěti je prostě asi pochopitelná o něco víc. Konec trošku vykonstruovanější, ale proč ne, mně se to četlo dobře a nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem neměla jasno jak to teda bude:-)

Moncza
21.10.2014 5 z 5

Krásně napsaná kniha z pohledu 3 lidí. Dvou sester a jejich matky ležící v kómatu. Příběh mezilidských vztahů a hledání příčiny těchto vztahů. Dvě naprosto odlišné sestry se snaží si k sobě najít cestu. Ale lze to vůbec při jejich odlišnosti?

Georgine
13.10.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila více než předchozí, kterou jsem četla (Manželka, která utekla), ale souhlasím, že je velmi čtivá, ale konec je poněkud přeslazen. Ale určitě doporučuji přečíst.

kika 13
30.09.2014 4 z 5

Román mě sice držel v napětí jak to dopadne,ale konec je na mě moc sladký.

Sobotikova
20.09.2014 4 z 5

Tuhle autorku mám docela ráda. Její příběhy se dobře čtou, ale nic víc bych od nich nečekala. Psychologie postav je docela dobře popsaná,ale některé situace se mi zdají dost nereálné.

sourozenci

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Co je tvoje, je i moje je v