Co je tvoje, je i moje

Co je tvoje, je i moje https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167597/co-je-tvoje-je-i-moje-167597.jpg 4 290 97

Dvě sestry. Naprosté protiklady. A dohoda, která je spojí - anebo navždy rozdělí. Grace Hamiltonová je dítě štěstěny. Na co sáhne, to se vydaří. Avšak to, po čem touží ze všeho nejvíce, mít nemůže: vlastní dítě. Tato nenaplněná touha se plíživě přemění v posedlost, která dokáže rozleptat i ten nejdokonalejší život. A pak se z Ameriky nečekaně vrátí její sestra... Susannah je rozený smolař. Na co sáhne, to se zkazí. Ale děti mít může, dokonce je už i porodila – a dala k adopci. Šest let strávila v americkém tetovacím salonu a teď se vrací do Británie, aniž tuší, čím se tam vlastně bude živit. Už ani nevěří, že se jí podaří dělat něco smysluplného; spíše doufá, že zas nevytvoří nějaký další průšvih. Setkání obou sester je zprvu jako setkání dvou bytostí z rozdílných planet. Přesto se dokáží shodnout na jedné věci: Susannah se stane náhradní matkou Graceina dítěte. Odnosí a porodí je, pak novorozeně předá jeho biologickým rodičům. Zádrhel nastane ve chvíli, kdy se Susannah rozhodne, že si dítě nechá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

What´s Yours Is Mine , 2011

m.valova
21.08.2017 4 z 5

Kniha mě asi tak v půlce docela pohltila,musela jsem ji přečíst až do konce během večera, konec jsem předpokládala úplně jiný.

klarinka9974
18.07.2017 5 z 5

Krásný příběh na letní dny. Nejenže prožijte samé zvraty, dokonce si každý přijde na své. Nechybí ani trocha toho lépe popsaného sexu. A konec knihy, vás dojme natolik, že budete chtít mít pokračování.

janadibelkova
28.05.2017 4 z 5

Velmi příjemné čtení, vřele doporučuji třeba na dovolenou. Klasický komerční příběh, který se příjemně čte a opravdu vás bude zajímat, co se bude dít dál...knihu jen tak neodložíte..

Aneleh
24.05.2017 5 z 5

Výborný příběh, kde nahlédneme do myšlení všech postav a vidíme, jak se každý na stejný problém dívá jinak a jak dochází k nedorozuměním, když odmítáme komunikovat. Je tu hodně zvratů a emocí a při čtení se nelze ani chvíli nudit. Jen mi v knize vadila spousta gramatických chyb a vynechávání písmen.

katka9574
12.04.2017 5 z 5

Tess opět nezklamala. Zajímavý příběh, přečteno jedním dechem :-)

vlkcz
06.04.2017 4 z 5

Pro mě příjemné překvapení. Díky kapitolám, které podávají pohled na děj občas překrývajícím se způsobem je krásně zobrazeno, jak snadno vznikají nedorozumění kvůli tomu, že stejnou událost vnímají různí lidé různě. Částečně díky tomu, co už mají za sebou a částečně proto, že těm druhým přisuzuje své motivace, nebo jim vkládá pohnutky, které má ale jen ve svých představách o nich. Když se k tomu přidá omezená komunikace, na kterou mnohdy nemáme čas ani náladu, hned je na problémy zaděláno.
Navíc trochu "duchařiny"... Prostě zajímavé dílko.
K plnému hodnocení je ale přeci jen zápletka poněkud překombinovaná a občas zdlouhavá, naopak závěr trochu uspěchaný a nechává některé věci nedořečené.

Bustedka
01.04.2017 4 z 5

Přiznám se, že tyhle romány pro ženy moc nemusím. Vadí mi u většiny z nich předvídatelný konec. V tomto případě ale těch možností bylo několik a proto jsem to přelouskala se zájmem až do konce. Líbí se mi zpracování z různých pohledů. Za mě ano

Toňula
13.03.2017 4 z 5

Ne že by to byla úplná bomba, ale příběh měl spád, hvězdička navíc je za vyprávění z několika úhlů pohledu, které je pro autorku typické a které se mi líbí, protože obvykle zdůrazní rozdílnost hlavních postav. Samotný děj je mírně překombinovaný, obzvlášť v závěru, jak už tu bylo řečeno, ale přesto jsem byla čtenářsky spokojena a určitě sáhnu i po dalších autorčiných knihách.

niknikita
06.02.2017 4 z 5

Nevím, jestli bych neměla změnit čtenářské téma a číst třeba cestopisy, ale tentokrát jsem rozpačitá a lehce zklamaná.Vyšší hodnocení dávám z protekce autorce, kterou mám ráda.Vážně jsem nebyla nadšená ani z toho, jak byla kniha zpracovaná do kapitol s názvy jednotlivých postav, kde se opakují texty a myšlenky...poslední dobou se vyskytuje tento způsob psaní pro sklerotiky ve více knihách.Tak asi tak.

moore.allonsy
02.01.2017 5 z 5

Pěkná knížka, která si zaslouží plný počet hvězdiček. Když člověk pročítal myšlenkové pochody jednotlivých postav, najednou neví, se kterou se má vlastně ztotožnit. Má najednou tolik pochopení pro každou z postav. Přesně takhle nějak by to totiž bylo v reálu, přesně takhle by takhle ztvárněné charaktery přemýšlely. Je to silný příběh, který mi shodou náhod připomíná můj osobní život - dva různorodé životy dvou sester, které se na svět dívají jinak a mají jiný způsob života, rozhodování, přemýšlení, chování. Je vidět, že autorka se skutečně dokáže ponořit do psaní.

lea25
01.11.2016 5 z 5

Za mě lepší než Hra na lež.Strašně mi vyhovovalo vidět druhým do hlavy.Kalkulace,manipulace,dozrání(snad trochu jo).Ano,moc se mi líbila,ani ten konec mi nevadil.

Šárka5875
03.10.2016 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s chutí a Tess Stimson samozřejmě nezklamala. Mám moc ráda její příběhy ze života. Je psaná stejným stylem jako ostatní její knížky, které jsem už od autorky přečetla. Střídají se kapitoly z pohledu Grace a Susanny. Určitě doporučuji, strávíte s knihou několik příjemných hodin.

Leskodka
04.09.2016 5 z 5

Kniha předčila moje očekávání. Zakousla jsem se do ní a četla a četla...u knihy jsem se rozhodně nenudila. Zašmodrchané vztahy, jak to mnozí známe.

katule1992
23.08.2016 3 z 5

Co je tvoje, je i moje byla po mě první knihou od Tess Stimson a abych byla upřímná, možná i poslední. Kniha sice nepatří k žádným katastrofám, ale mně přesto úplně nesedla. Byl to takový průměr, který už si znovu nepřečtu.

Námět je to rozhodně zajímavý, to se musí nechat a jen díky tomu jsem vydržela až do úplného konce. Opravdu mě zajímalo, jak to celé skončí a kdo si nakonec to malé odnese domů. Než jsem se ale k tou dopracovala musela jsem přetrpět několik až přespříliš sprostých a peprných scén. Nejsem rozhodně žádná puritánka, četla jsem i Padesát odstínů šedi, přesto některé části na mě působily až vulgárně.

Co se mi ale líbilo, byly pohledy odlišných osob na tutéž situaci. Především rozdílné názory Grace a Susanne. Občas se autorce podařilo do příběhu vložit vtipné hlášky a situace.

Abych byla upřímná tak ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Každá měla své mouchy a neustále jejich měnící se názory mě vyloženě štvaly. Jednu kapitolu chce tohle, druhou to chce jinak a třetí zase. Ve finále mě zajímalo jen jejich konečné rozhodnutí, které bohužel nebylo ani řádně dořešené. Prostě jen rychle ukončené

petvet
20.08.2016 5 z 5

Kniha plná emocí!
Kniha byla vyprávěná ze strany více postav- matky Catherine a dvou sester Grace a Suzanne, ke konci i Toma.
Každá sestra je "úplně jiná" - Grace je ctižádostivá, má kariéru a peníze, krásný domov, milujícího manžela, ALE nemůže mít děti. Za to Suzanne se protlouká životem, na účtu má sotva několik pencí, dvě děti stačila dát k adopci a žádný pořádný vztah není v dohledu, ALE může mít děti.
Pořád jsem čekala, jak se bude děj přesně vyvíjet. Konec mě ale docela dostal..ale dopadlo to dobře! :)

+ kniha se rychle četla
+ žádné složité obraty
+ srdceberoucí děj
- občas jsem se ztrácela

kraslicanka
20.08.2016 4 z 5

knížka se mi líbila, byla docela čtivá, až na ty dopodrobna popsané milostné scény, kde jsem se červenala až na zadku :) ale jinak dobrý :)

hanča34
12.08.2016

Moje první kniha od této autorky a hned trefa do dobrého. Zkusím něco dalšího.

edimka
08.07.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Ano, postavy se časo chovaly nelogicky, ale kdo z nás jedná vždy při smyslech. Ano, byly protivné, ale kdo z nás je stále úžasný. A hlavně, kolik z nás se dostalo do jejich situace? A víme, jak bychom se chovali?
Knihu mohu jenom doporučit a určitě se k ní vrátím.

Reewee
05.07.2016 5 z 5

Silný příběh, kniha se dobře čte, bohužel mi vadila přemíra vulgarit a některé (až moc podrobné) sexuální scény; nicméně do knihy se to hodilo.

monushka
02.07.2016 4 z 5

Velmi zajimave tema. Pribeh sester se mi libil, i kdyz ke konci knihy jsem se uz trochu ztracela, jak se toho zacalo do pribehu motat vic.

sourozenci

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Co je tvoje, je i moje je v