Co by můj syn měl vědět o světě

Co by můj syn měl vědět o světě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332476/bmid_co-by-muj-syn-mel-vedet-o-svete-sXU-332476.jpg 4 893 273

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Humor
Vydáno: , Host

Saker min son behöver veta om världen , 2012

Monike
23.01.2018 5 z 5

Skvele jsem se bavila! Bomba cteni!

Petass
16.01.2018 3 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem (tedy nakolik mi to moje děti umožnily). Zasmála jsem se, ale neubránila jsem se ani slzám. Překvapilo mě, jak moc autor v knize odkrývá svoje soukromí, nebo to tak alespoň působí. Backman je můj nový oblíbený autor, četla jsem Muže jménem Ove a Babičku. Tuhle knihu jsem si pořídila "pro zasmání", ale našla jsem v ní spoustu pravdy o životě, citu a lásce. Taky si myslím, že kdo nemá děti, nemůže ho kniha plně oslovit...

2bj
15.01.2018 5 z 5

Je to tak trochu výpověď dnešních rodičů, výpověď intelektuálního otce naší generace. Ale najdou se tam i maminky. Jasně, není to plnohodnotná kniha, je to jako když čtete příspěvky na blogu. Moc tomuhle druhu knih nefandím, ale tohle je prostě perfektní. Přečteno za dva dny.
Backman je skutečný spisovatel, ne jako ti různí sebestřední usilovně vtipní blogeři - otcové/matky (různí Cabicarové apod.) - Landsman je dobrý, ale tohle je o dvě třídy výš. Je to ostrý a přitom dobrosrdečný humor. Backmanův humor je inteligentní, laskavý, hořkosladký tak, jako v jeho ostatních knížkách. Přitom kritický a vůbec ne naivní. To je v dnešní době agresivních, prvoplánově sarkastických a rozhořčených vtipností jako balzám na duši.
Díky za tuto miniknihu!

Bediczek
15.01.2018 4 z 5

Jednu věc na humorné četbě nechápu, proč se autor téměř vždycky snaží být vtipný za každou cenu v každé větě? Vtip by byl mnohdy efektivnější, kdyby dostal prostor dýchat.

Jolina
14.01.2018 2 z 5

Z knihy mě nejvíce zaujal úvod, na knihu jsem se moc těšila. Avšak očekávání nebylo naplněno - přišlo mi, že autor hodně řeší sebe a svůj moderní život, fejetony se mi nezdály dotažené, čekala bych pointy s dávkováním více smíchu pro čtenáře. Bohužel se tak nestalo. Líbily se mi vložené kapitoly, na skok jinam...ale jinak celkově zklamání...

Valdora
12.01.2018

Od autora jsem nejdříve četla knihu Muž jménem Ove, která se mi moc líbila, tak jsem byla zvědavá na jeho další počin. Tato kniha byla jiná, ale humor byl ryze Backmanovský a už dlouho jsem se tak nepobavila jako u této knihy. Příběhy jako ze života a kdo má dítě, tak nejlépe pochopí, o čem autor píše...Ale také se mi líbilo, že z knihy čiší nepopiratelná láska k manželce a synovi a některé výroky mne velice oslovily jako citáty pro život...

oluskace
10.01.2018 5 z 5

Kniha na mě čekala pod stromečkem a musím říct, že je parádní, oddechová kniha když chcete vypnout a zasmát se, určitě si ji ještě někdy přečtu. Tolik jsem se u knížky dlouho nezasmála a nevěděla jsem že jde napsat 5 stránek jen o hovínku :D :D

PandaGirl
08.01.2018 5 z 5

Víte, knihy od Frederika Backmana naprosto zbožňuji a ani tentokrát jsem se nemýlila. Kniha tak citlivá jako vtipná. Je to kratičký rádce pro život jeho syna, ale když to čtete, tak si připadáte jako jeho syn (a nebo si tajně přejete jeho synem být). Je to člověk, který se nebojí dát do všeho své city. Vážně on vždy dokáže své psaní natolik sladit abyste se v jedné chvíli smáli a v druhé byli dojatí. Vážně tam bylo poznat, že miluje svoji ženu i syna takovým způsobem, jakým to dokáže jen oddaný rodič a manžel.
Takže pro milovníky Backmanových knih je tohle povinnost, i když to není příběh (no vlastně i tak jsou tam kratinké příběhy). Vážně doporučuji, pokud se chcete zasmát!

harena
08.01.2018 5 z 5

Vtipná, milá, laskavá, dojemná knížka, kterou Backham napsal svému synovi s humorem a láskou tak, jak to umí ve svých knihách vyjádřit jen on. Moc mě zahřála u srdíčka. Zítra jdu koupit hned dvě a už vím, komu je dát, kde určitě udělá radost.

vkontextu
07.01.2018 4 z 5

Backman mnohdy výstižně a vtipně řeže surovým humorem jednu myšlenku ta druhou, ikdyž někdy trochu na sílu. Každopádne bavil jsem se moc...

Ťapulka
06.01.2018 5 z 5

Kdybych si z téhle knížky měla vypisovat myšlenky a zajímavé pasáže, opsala bych bez nadsázky minimálně půlku knihy a věděla bych, že je tam toho ještě spousta! Nádherná kniha, která mi dala hodně úsměvů, dojetí, krásných vyjádření lásky a úcty a přinesla mi pěkné chvíle nad jejími stránkami. Backman je můj nejoblíbenější autor, a i když je tato kniha trochu jiná než jeho ostatní díla, opět nezklamal! Za takovou knihu se můžu jen uklonit a poděkovat!

feex8
31.12.2017 5 z 5

Podarene dielko, nasmiala som sa. Pocuvala som ako audioknihu. Povodne by som dala knihe asi 4 hviezdicky (pre obcasnu potrebu autora byt az nasilu vtipny), avsak vynikajuci prednes L. Hejlíka ma prinitil dat jej vsetkych 5. Bavilo ma to.

Moje hodnotenie: 89%

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Můj první Backman a určitě ne poslední. Bylo to moc fajn, krásně zde autor popsal lásku otce k synovi. Prostě tak to je, tak to bude a tak to má správně být a pokud to tak je, je to jen a jen dobře :-)

haski
28.12.2017 5 z 5

Milá knížka. Přesně mi sedla do předvánoční uspěchané doby. Krásné pojetí vztahu moderního novopečeného otce, který bojuje s péčí o malé dítě. Kapitoly byly krátké, takže se dalo kdykoliv přestat a zase snadno navázat. Jeho pocity a pohledy s předčasnými omluvami směrovanými do budoucnosti syna - to se musí přečíst, to se nedá vyprávět. V té jednoduchosti, citovosti a přímosti je poznat pravý Backman.

Lenka.Vílka
24.12.2017 4 z 5

Tak útlá knížečka, přesto tolik moudra. Kniha, která není psaná pouze pro rodiče, ale i pro zatím "normální" obyvatelstvo. Nasmála jsem se. Ale příště od autora klasiku :)

Aleen
16.12.2017 5 z 5

Lehce Fulghumovsky laděné zamyšlení nad rodičovstvím, partnerstvím a nad světem vůbec. Tak laskavou a zároveň vtipnou knihu jsem dlouho nečetla. Rozhodně by si ji měli přečíst jak maminky a tatínkové, tak i všichni, kteří po potomkovi zatím ani nezatoužili (těm možná spíše potvrdí jejich obavy...:-)). Není to tipická Backmanovka s příběhem a hlavním hrdinou, ale přesto rozhodně stojí za přečtení (vždyť je kraťoučká...).

Irsaf
10.12.2017 4 z 5

Prima oddechovka :)

PetK
04.12.2017 5 z 5

Backman opět nezklamal a splétá něhu, sprostá slova, smutek a vtip do jednoho vyprávění, které sice není skutečným příběhem jako v předchozích knihách, ale spíše monologem, jaký ke svému dítěti, co si budeme povídat, v bledě modrém občas drží každý rodič.
S nadhledem popisuje slasti a strasti prvootcovství a celou knihou se jako červená nit proplétá láska, láska, láska. Tak nenápadně, a přesto zcela zřetelně, i když píše o videohrách nebo receptu na smaženou zmrzlinu.
Kniha se hemží (dospělými) popkulturními odkazy a může se tak stát i fajn hádankovou knížkou pro rodiče. Filmy, seriály, videohry, muzika, to všechno v ní najdete. A především něžný a vtipný ohříváček na zimu. Krása nesmírná.

arthera
03.12.2017 3 z 5

Odpolední jednohubka pro doplnění sebevědomí rodičovo. Po přečtení už si nebudete připadat jako jediný neschopný rodič v okolí.
Bacha-některé pasáže vyluzují hlasitý smích ;-)

jobile
01.12.2017 5 z 5

Kniha plná lásky a humoru, propojená tím nejdokonalejším způsobem. Vřele doporučuji všem rodičům, nastávajícím rodičům i chorobným odpůrcům rodičovství. Tohle si zamilujete. :)