Cizinci ve městě

Cizinci ve městě https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3152/bmid_cizinci-ve-meste-ITI-3152.jpg 4 193 22

Jako ve zlém snu se ocitají Colin a Mary, bezcílně se toulající labyrintem ulic a kanálů starého přímořského města, když jednoho dne zabloudí a podlehnou kouzlu a přátelskému naléhání muže, který jim nabídne pomoc, aby je pak zavedl na cestu, z níž už není návratu. Hrůzně reálný a zároveň jakoby neskutečný příběh novely působivě kontrastuje s věcným, téměř dokumentárním rázem vyprávění o konfrontaci nevinnosti se zlem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

The Comfort of Strangers , 1981

p.mihoc
07.12.2010 5 z 5

Komorní až intimní drama jednoho obyčejného páru na poklidné dovolené, kde doufají, že zase naleznou společnou nit. Osud jim však připraví pravý opak. Skvěle vygradovaný román s bravurní atmosférou. Velké překvapení od pro mne doposud neznámého autora.

herdekfilek
30.11.-0001 2 z 5

I mistr se někdy sekne. Teď si bohužel místo prstu odsekl kus vlastního trupu. McEwan celou knihou nechal prostoupit nudu naplněnou neustálým očekáváním. Čekal jsem čekal, kam se jeho popis všednosti vrtne a dočkal se na straně vpravdě snad až poslední. Vyvrcholení bylo vylíčeno neosobně a odtažitě a to, co mu předcházelo, se snad rovná jen sezení v přeplněné čekárně lékaře. Nuda, nuda, nuda prodchnutá psychologickým posudkem vedle sedícího a pích ho, vyvrcholení ve formě lékařovi diagnózy. Vždyť se jedná jen o hloupou rýmu, koni jeden a vy mi tu tvrdíte, že umíráte na rakovinu v kombinaci s úporným průjmem.