Cirkus Humberto

Cirkus Humberto https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61038/cirkus-humberto-61038.jpg 4 691 136

Román byl zamýšlen jako povzbuzení českého národa, vyzdvihovány jsou spravedlnost, přímost, ctižádost, … Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu. 16. vyd.... celý text

skořice
10.02.2019 4 z 5

Mně se příběh opravdu líbil, ale vzhledem k tomu, že jsem nejprve viděla seriál, tak mi kniha přišla trochu zdlouhavá, a proto dávám jen čtyři hvězdy. Jinak určitě doporučuji.

eraserhead
29.01.2019 5 z 5

Televizní seriál mě doprovázel dětstvím, ještě mám v živé paměti, jak jsme spěchali z lesů, ulic a potoků domů, abychom stihli jeho začátek. Ani mi nevadí, že jsem se ke knize dostal až po třiceti letech, tehdy bych si ji určitě neužil jako teď. K jejímu zhodnocení stačí pouhé jedno slovo. Je výborná.

veronikahessy
25.01.2019 5 z 5

Skvost :) Kniha i film

Marťanov
06.01.2019 5 z 5

Miluji tuto knizku a rada se k ni vracim.

petr4927
28.12.2018 5 z 5

Matně jsem si pamatoval útržky seriálu, neboť jsem ho viděl, když mi bylo zhruba 12. A tak jsem se pustil do čtení a musím říct, že kniha mě uchvátila! Je to nejenom vyprávění o cirkusu, ale také podnět k zamyšlení, kam vlastně patřím a proč co dělám.

sgjoli
26.10.2018 5 z 5

Kniha Cirkus Humberto je nádhernou kombinací zajímavého (a místy až dojímavého) příběhu, krásného poetického jazyka a autorovy lásky k cirkusovému prostředí, která se naprosto přesvědčivě promítla do knihy samotné. Že Bass prostředí cirkusů měl rád a dost se v něm pohyboval, to je obecně známo, a své znalosti do této knihy velmi umně zapracoval. O to větší radost to pak je, když to člověk čte. Osudy jednotlivých postav jsem hluboce prožívala a knihu jako celek jsem si neskutečně užila. Je to jedna z mých srdcovek. :-)

kara
23.10.2018 5 z 5

Krásná knížka. Dobře se četla.

Souky02
22.09.2018 4 z 5

Z českých knížek jedna z nejlepších. K přečtení jsem se rozhodla že dvou důvodů - Doporučil mi ji táta a taky se mi líbil stejnojmený seriál. Nelituji. Více jsem se dozvěděla o cirkusovém prostředí a taky jsem měla možnost znát hlavní postavu od jeho prvních dní u cirkusu až do těch posledních.

Meri47
13.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha z cirkusového prostředí. Seriál jsem viděla jen útržkovitě, ale kniha mě přímo nadchla.

Silwinka87
20.07.2018 4 z 5

Krásná klasika,která patří ke klenotům české literatury..
Příběh lidí od cirkusu,jejich úspěchy,pády a časy bídy napříč generacím téhle velké ,,rodiny”.
Vašek Karas,který se dostal do cirkusu jako malý,vyrostl v něm a nakonec i zestárl..
Moc pěkné

Hana46
11.07.2018 5 z 5

Tota knížka je již od dětství má nejoblíbenější.Některé pasáže znám zpaměti.Když mám blbou náladu, vezmu knížku a otevřu tam, kde mě napadne a pak jen čtu a čtu.
Prostě paráda.

vladislav6610
08.07.2018 5 z 5

Čtenář má snahu srovnávat s televizním seriálem, v knize je však daleko víc.

Aleh
23.06.2018 5 z 5

Nádherná kniha a úžasný seriál o naplněném životě. O životě věnovaném cirkusu. Vašek Karas u cirkusu vyrostl, oženil se, zestárnul... Cirkus byla jeho rodina. Zažil s cirkusem doby krásné, šťastné a úspěšné, ale také doby, kdy bojoval spolu se všemi lidmi u cirkusu o přežití a další existenci.
Je to kniha o lidské touze, lásce, věrnosti. o životě naplněném láskou a milovanou prací. Obdivovala jsem také televizní seriálové zpracování osudů lidí, kteří spojili život s tímto nelehkým kočovným uměním. Seriál nádherně vystihl dobu, v níž se děj odehrával a měl skvělé herecké obsazení.

kilometr
07.06.2018 5 z 5

Nádherná kniha,a další z těch,kde si každou stránku užíváte.Svět je krásný,plameny nehasnou-Cirkus Humberto bude žít věčně!100%.

LaMila
01.06.2018 5 z 5

Miluju seriál a tak jsem si řekla, že zkusím přečíst knihu. Neuvěřitelné jak tvůrci seriálu dokázali bravurně vtěsnat 90% knihy do 12 dílů seriálu. Navíc skvělé herecké obsazení, kdy se mi při čtení vybavovaly tváře těch nejlepších herců. Kniha byla tedy nakonec ještě hezčí než seriál, který jsem už pak ani i kvůli času nedokoukala. Jen některé pasáže z občanské války v Americe jsem přeskočila, protože to bylo zdlouhavé, nebo pasáže jaké jídlo se podávalo při hostině. Kniha je krásná, nádherně psaná, a ráda se k ní za čas vrátím.

Petra8619
29.05.2018

Díky seriálu jsem ji toužila přečíst. Jako v mála případech jsem ráda, že jsem nejprve viděla televizní verzi. Mohla jsem si tváře u postav snadněji představovat a v postavách jsem se neztrácela. Velmi pěkné

lenisko
25.05.2018 5 z 5

Kniha Cirkus Humberto mi přinesla více potěšení, než návštěva cirkusu, který jsem nedávno navštívila. Namlsaná knihou jsem čekala představení plné zážitků, krásné umění... Příště raději zůstanu u knihy. Ta nikdy nezklame.

p.pavlina
04.05.2018 5 z 5

Je to moje milovaná kniha, kterou jsem si přečetla před několika lety po shlédnutí seriálu. Ráda se k ní někdy vrátím.

ZuzziŠ
16.04.2018 3 z 5

Otec říkal, že je to skvělá knížka o 200 stránkách.
Vracejíc se z knihovny jsem trošku žasla, že jich je 500, ale koneckonců, tolik stránek má většina knih, co čtu.
Čtouc Cirkus Humberto jsem žasla, že není skvělá.
Pokud ji chci mít skvělou, musím skutečně přečíst 200 stránek - a tak jsem se záhy naučila, co můžu přeskakovat a zůstala mi krása (co má styl a linii) a trefné postřehy autora.

ivzu77
24.03.2018 5 z 5

Vážně mne překvapilo, jak jsem nadšená z přečtení této knihy. Znalost seriálových herců dala postavám jasné tváře. Osudy a životy lidu z předminulého a minulého století je dobré si stále připomínat. Děkuji za PĚKNÝ čtenářský zážitek.
Pozn. Po přečtení knihy jsem shlédla celý seriál a jsem mile překvapena, že se scénář držel na 90% knižní předlohy.