Sál smrti

Sál smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278145/bmid_sal-smrti-XmV-278145.jpg 4 542 107

Čínské thrillery série

Margaret Campbellová a Li Jen ve třetím díle čínských thrillerů. V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených a rozřezaných ženských těl. Li je na místo činu vyslán, protože objevené mrtvoly mohou souviset se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Čeká ho pohled na hrůzný zločin, jaký v Číně dosud nemá obdoby. Margaret mezitím musí čelit pochybnostem ohledně složitého vztahu s Lim. Když se po pohřbu svého otce vrátí ze Spojených států, zjistí, že jejich společný život, milostný i pracovní, může být nyní v ohrožení. Mej-Ling, zástupkyně velitele kriminálního oddělení v Šanghaji, s Lim úzce spolupracuje a podle všeho nechce zůstat pouze u toho. Jak může Margaret, „cizí ďábel“, soupeřit se ženou, která je Limu po všech stránkách blíž? Když vyšetřovatelé při pitvách odhalí strašlivé okolnosti šanghajských vražd, s hrůzou si uvědomí, že mají co do činění s nelidským monstrem. Čím déle jsou chladnokrevnému zabijákovi na stopě, tím je jistější, že se budou muset postavit nejen jemu, ale i vlastním nočním můrám.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Killing Room , 2000

simona5r
04.01.2018 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha, výkon narátorů byl opět perfektní, moc jsem si poslech užila. Zpočátku mě "žabomyší války" Margaret a Liena už pěkně vytáčely. Možná to bylo tím, že už je to 3. čínský thriller v řadě, co poslouchám. Ale ten závěr můj názor zlepšil.

francouz
03.01.2018 5 z 5

tentokrát jsem šáhnul po jiném díle od Petera May a musím říci, že to byla opravdu jiná jízda než kniha z ponurého skotského ostrova. Na druhou stranu, určitou drsnot si určitě ponechal. Ta drsnost a temnost byla dána i neustálým deštěm, který provázel snad 2/3 knihy, ale hlavně počtem a způsobem jakým bylo zmařeno x ženských životů. Bylo zajímavé se vrátit do doby, kdy Vám do vyšetřování zasahují i státní zájmy a Vy se nemůžete mnohdy rozhodovat samostatně, navíc v tomto případě okořeněno úplně odlišnou kultůrou. také propojení američanky a číňana bylo velmi dobře sepsáno. Pro mě úplně jiný druh detektivní zápletky a musím říci bylo to čtivé.

babsi66
03.11.2017 4 z 5

Po přečtení trilogie z ostrova Lewis jsem byla v případě prvních dvou dílů čínských krimithrillerů trochu zklamaná - ponurá atmosféra skotského ostrova zmizela bez náhrady a Finova místy trochu psycho soukromá dějová linie byla nahrazena neoriginálním milostným vztahem čínského policajta a patoložky, kterým to, světe div se, moc neladí, protože prostě čínská a americká kultura si jsou sakra vzdálené.

Takže jsem nad Mayem trochu zlomila hůl. Naštěstí předčasně. Třetí díl se totiž navýsost povedl - je tam správná dávka napětí, tajemství, šokujících odhalení a naturalistických popisů, které však nepůsobí samoúčelně. Vztah Margaret a Li Jena tentokrát okoření další osoba, což sice není překvapující, ale aspoň se čtenář nad některými pasážemi pobaví. Za mne tedy nad očekávání dobré. A doufám, že čtvrtý díl to už jen vylepší.

Jordyz
29.09.2017 5 z 5

Perfektní kniha, perfektní počteníčko :-) Muším říct, že jsem nadšená a autora si zadávám do oblíbených. Kniha byla napínavá, plná děje, postavy vykreslené naprosto uvěřitelně... Jediný problém, který jsem s knihou měla bylo, že ji bylo třeba odložit a odejít do práce :-)

haski
25.09.2017 5 z 5

Moc dobře napsané, ale na mě moc krve, kterou jsem se snažila nevnímat. Čína jako na dlani. Napínavé, čtivé, má to spád. Kdo má rád Petra Maye nebude zklamaný, naopak.

zuzi.podzim
21.09.2017 4 z 5

neni, co dodat

jan6775
27.08.2017 4 z 5

kniha je čtivá a poutavá, moje první setkání s autorem není špatné a pokud na něj narazím tak si ho rád přečtu znova.

haki34
26.07.2017 5 z 5

musím dát 5* ...zatím nejlepší e série čínských thrillerů..přečteno jedním dechem za 24h ....
no postupně, dokud ve mně ještě víří dojmy a emoce :
jak jsem ji nesnášela, tak v tomto díle si Margaret celkem získala mé sympatie a přála jsem jí, ať konečně nalezne klid, rovnováhu, štěstí...co se týče jejího vztahu s Li Jenem - na to, že kniha se odehrává 18m po Čtvrté oběti, autor je jaksi stále nechal jakoby v pozici čerstvě seznámených, jakoby spolu o tu dobu nežili, nejedli, nemluvili ( i když dlouhodobý vztah byl přímo spomenut...) May má zjevně rád sladkobolné, trpké a složité, nejednoznačné vztahy ( jak Finn a Marsaili )
Li Jen - nadále zůstává sympaťákem...trochu mě zamrzela jeho nestálost, nerozhodnost...ale asi to mělo být tak.
Mej - Ling mě pěkně znervózňovala (a představovala jsem si ji nějak jako Lucy Liu :D)), tušila jsem i její vztah s Chungem, ale takový konec mě trochu překvapil. Nicméně dobrý způsob jak odstraňovat možné partnery hlavních hrdinů :P
Žurnalista - za mě dobrý, škoda ho....mohl být fajn jako I-Fu....
Sin - Sin - něco podobného jsem taky tak nějak očekávala, pravda zpočátku naznačno, že Mongol půjde po Margaret...jsem ráda za snad happy end

mno, co dodat...tady ten díl mě fakt uchvátil, zejména po emoční stránce, PM to hodně hrál na city, i přes vztah hlavních hrdinů, i přes oběti... krimi a detektivní linka jen udělali pozadí pro rozehrání něčeho hlubšího, a přitom mezilidské vztahy jsou vlastně tak obyčejná věc....těším se na Hadohlavce !!!
a i když po prvním díle jsem Li Jena a Margaret fakt nesnášela, už bez nich nemůžu být :)))) (snad jim bude i toho klidu a štěsí přáno !!!)

petunkav
17.07.2017 5 z 5

Opět bych se opakovala - za mě super.
Těším se už na srpen, kdy vyjde další díl.

Nelly
20.04.2017 5 z 5

Po přečtení Skály jsem si řekla, že tento autor není pro mne - moc popisné, táhlé a málo akce. Ale Sál smrti mne velmi mile překvapil - jako by to ani nepsal "ostrovní" May. Vyrostla jsem na detektivkách se soudcem Ti a Li je jeho takový novodobý nástupce - se všemi libůstkami i chybami, které přinesla novodobá Čína celému národu. Akce, zápletka, vše fajn - prostě se mi to líbilo...

ssyyllvvaa
18.03.2017 4 z 5

I třetí díl čínských detektivek Petra Maye se mi velmi líbil, i když jsem v tomto případě poměrně brzy přišla na to, jaký je motiv vražd a kdo je pravděpodobně pachatel. Ale to knize nijak neubralo na atraktivitě dané vylíčením čínských reálií a střetu kultur ani na napětí, protože jsem samozřejmě byla zvědavá nejen nato, zda má teorie byla správná, ale i na to, jakým způsobem na to detektiv Li přijde.

petshop
20.02.2017 3 z 5

Dá se to číst, ale nepřináší mi to žádné mimořádné zážitky. První díl ze série mě ještě oslovil prostředím a střetem dvou kultur. Další díly už nic nového nepřináší. Škoda.

ZuK1
21.01.2017 5 z 5

Moje první knížka z čínských thrillerů Petra Maye. Ze začátku mi dělala trošku problém všechna ta čínská jména a chvilku mi trvalo se do knížky začíst. Potom jsem už však pokračovala jedním dechem. Je to něco úplně jiného, než trilogie z ostrova Lewis či další ostrovní knížky, každopádně ale opět výborné a napínavé čtení tohoto skvělého autora. Zajímavé i z pohledu odlišnosti kultur.

PetK
15.12.2016 4 z 5

Je to (nad)průměrná detektivka, stejně jako předchozí dva díly. Mám s touto sérií jediný problém - nejde mi na rozum, že ji napsal stejný spisovatel jako Ostrovní trilogii. :-) Připadá mi to jako úplně jiný styl, drsnost Ostrovní trilogie versus tahle s ženou v hlavní roli, více romantická a v dobrém slova smyslu "jednodušší". Každopádně pořád velmi dobré čtení.

dalia1769
10.12.2016 4 z 5

Třetí díl mne zaujal více než druhý, bylo zde více detektivní zápletky a méně cestopisu a ačkoliv mne i zde již poměrně nudila milostná zápletka hlavních postav, hlavně Li Jen zde vystupuje jako naprostý slaboch, který se nedokáže rozhodnout, s kým chce vlastně být, nakonec se i tato část příběhu vyřešila celkem uspokojivě.

kikies
07.12.2016 5 z 5

Další podařený kousek z Číny. Nikdy jsem si nemyslela, že mě příběhy z tak odlišné a vzdálené kultury budou bavit, ale baví, a to tak, že hodně. Přijde mi strašně zajímavé pozorovat, jak čínští vyšetřovatelé řeší stejně brutální zločiny, jako kdekoli jinde na světě, ovšem zde vyšetřování doprovází mnoho "komplikací", které jsou pro člověka evropského typu prostě nepředstavitelné. Baví mě i neustálé střety mezi Lim a Margaret. Možná by se Margaret nemusela pořád častěji a častěji dívat na dno skleničky, ale respektuji, že to k náročnému životu v jiné kultuře zřejmě patří. Spíš se divím, že si na ni v Číně pořád ještě nezvykli :D

radus
17.11.2016 5 z 5

Moje první knížka od Maye a musím uznat, že skvělá. Měla jsem asi začít prvním dílem, ale nevadí, doženu to. Líbilo se mi, jak autor čtenáře neustále udržoval v napětí, scény z pitevních sálů byly dosti drsné a plné detailů, ale nechyběl ani humor a milostná zápletka.

Preslovka
29.10.2016 5 z 5

četla jsem i v noci, nemohla jsem od ní odtrhnout oči

atevi4
15.10.2016 4 z 5

Z řady čínských thrillerů od Maye byl tenhle pro mne nejlepší.

rubit
14.08.2016 4 z 5

Standartně dobrá detektivka. Margaret a její chování včetně popitých pár sklenek mě začíná čím dál víc bavit, večeře u rodičů Mej-Ling byla fakt povedená :-) Už se těším na další knihu ze série.