Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 669 669

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

Evule114
12.08.2018 5 z 5

Když mi kolegyně v práci doporučila tuto knížku a něco málo mi o ní řekla, tak jsem si představovala romantiku, ale taky upřímně větší drama, takže jsem jí začala číst opatrně, ale to se záhy změnilo. Nedokázala jsem se od Elly odtrhnout, ta holka mě doopravdy vzala za srdce a Cinder... Jestli někde takový chlap opravdu existuje, tak ho chci :-) ne vážně mě tato kniha dostala. Smála jsem se u ní a měla několikrát na krajíčku, jak se říká. Nepíšu to jen tak, ale v brzké době si ho opět přečtu. Naprosto mě to dostalo a četla jsem, dokud jsem nebyla na konci. Už se nemůžu dočkat druhého dílu a děkuji Bohu, že existuje. Rozhodně se tento příběh dostane do srdce všem, kdo si ho přečtou, ať je to kdokoli :-)...

Blahona
10.08.2018 5 z 5

Zbožňuju tuto knihu a její hrdiny! Jejich interakce jsou výborně napsané. Všechno jsem jim věřila. Jejich duševní spřízněnost je cítit z každého řádku. Zamilovala jsem si Cindera, hollywoodského krasavce, který má naštěstí mozek a také srdce na správném místě! Bylo to osvěžující! Přestože kniha zpracovává těžká témata je plná optimismu a naděje. Více v mé recenzi.

LenulKne
07.08.2018

Jsem teprve v procesu čtení a musím říct, že už konec prologu mě doslova dostal. Autorka dokáže skvěle vtáhnout do pocitů nejen hlavní hrdinky a nedokázala jsem se odtrhnout, dokonce jsem neměla daleko k slzám. Už se nemůžu dočkat, až to budu moct dočíst. Můžu jen doporučit!

MiraiYume
05.08.2018 5 z 5

Tak to bylo něco! Po prvních stránkách jsem si říkala: "Další slaďárna pro náctileté." Ten pocit se rozplynul hned po autonehodě. Autorka si skvěle pohrála s citovým dokreslením postav. Věřila jsem jí každé slovo, prožívala jsem s Ellou každou křivdu. Život není spravedlivý a lidé dokáží být velmi krutí. Je to tak i v reálném životě. Romantika, vnitřní souboj a pochopitelná neschopnost smířit se se svým novým tělem, nepochopení okolí, osamělost a znovu získání sebedůvěry,budování si nového života a zázemí, schopnost dostat se z úplného dna alespoň ke břehu - to pro mě z této knihy udělalo něco výjimečného. Je to víc než jen bezduchá oddechová romantika. A o to víc si mě získala.

diamanttka
02.08.2018 4 z 5

Dobrá romantická oddechovka

KnihomolkD
02.08.2018 5 z 5

Já se zamilovala,totálně moc.
Naprosto čtivá knížka,postavy byli naprosto úžasné. Akorát mě štvala Ana,ale to je jedno. Nejvíc jsem se zamilovala do Roba. On je tak skvělý kluk,škoda,že neexituje v reálu. :(
Strašně moc potřebuji druhý díl. Lidi běžte do toho.Na léto je to ideální.

Hodnocení: 100000/5*

bookcase
30.07.2018 5 z 5

Ta se povedla. Tolik emocí jsem ze sebe vyždímala, od nadšení po zlost. Knížka chytne za srdce, není to laciný románek pro náctileté, ale chytře převyprávěná pohádka, skrývá v sobě hodně sociálních témat.

Terr_y
25.07.2018 5 z 5

Skvělý příběh! Nic moc extra přeslazeného ale bylo to takové milé. Super oddechovka u které jsem se i dost nasmála. :)

-Sinéad-
14.07.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva večery. Byla skvělá.

Lili@
14.07.2018 5 z 5

Kniha je skvělá.

Ceeca
13.07.2018

Hezky napsané, překvapivé, čekala jsem větší slaďárnu , ale byl to dobrý příběh, který mě bavil.

Blaufik
08.07.2018 5 z 5

Pokud máte obavy, že se na stránkách ukrývá příběh sladký, až vás budou bolet zuby, tak vás ráda vyvedu z omylu. V knize se řeší také závažná témata, jako odcizení od rodiče, šikana nebo třeba nízké sebevědomí. Ani vám nespočítám, kolikrát jsem se u čtení zasněně usmívala, ale také kolikrát jsem měla namále a z očí se mi draly slzy.

Airin
08.07.2018 5 z 5

Kniha je skvěle a hlavně chytlavě popsaná – kdyby nebylo mých jiných aktivit, tak bych ji měla přečtenou během jednoho odpoledne. Tak moc si mě kniha získala. Kniha má všechno, co potřebujete – velká porce romantiky, trocha toho napětí a tajemství, přátelství na celý život a hlavně Popelku a její Šťastně až navěky! Kdo by si takovou knihu nechtěl přečíst? :))

Anne Leyyd
01.07.2018 5 z 5

Ano, naprosto chápu, že to je re-telling pohádky a ano, chápu, že to je sem tam klišé... ALE! - KAŠLU NA TO! Tohle je po Měsíčních kronikách, Zakázaném přání a po Na lovu další z nejlepších re-tellingů, jaké jsem kdy v životě četla.

Neskutečně mě to bavilo, postavy byly skvělé, bylo to vtipné, nedovedla jsem (samozřejmě kromě happyendu) předvídat, co se stane, a jásala jsem nad reálností celého zasazení děje a částí s Ellinou rodinou. SKVĚLÉ, SUPER, NEMÁM VÝHRAD.

Maximálně vřele doporučuji. Jedna z nejpovedenějších oddechových knih, jaké jsem měla kdy tu možnost si přečíst. A mimo jiné jsem PŘESNĚ něco takového právě teď potřebovala.

Bez váhání 5 *

MarKy95
30.06.2018 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, a rozhodně nezklamala. Doporučuji přečíst:)

*Aria*
28.06.2018 5 z 5

Už odmalička miluji Popelku. Přece jen to je klasika. Jak by někdo mohl odolat tak milé pohádce kde se dívce, která přišla o vše co milovala naskytne možnost zamilovat se do prince a vědět, že její lásku opětuje. Cinder & Ella je skvělé zpracování popelky. Líbí se mi jak jde v této knize vidět zájmy autorky. Což dává knize také své osobité kouzlo. Autor by v knihách měl jít vidět. Měl by se nějak odlišit od ostatních což si myslím že se autorce povedlo.

mikika
26.06.2018 4 z 5

pořádný reteling Popelky, vše tam bylo - chudinka sirota, zlé sestry, macecha... teda ale kolik toho na hrdinku autorka navršila, to bylo někdy až moc, ale zase se mi líbilo, jak vyřešila vztahy v rodině...

DDD
25.06.2018 3 z 5

Tato kniha mě nijak extra nazaujala. Příběh mi případal jako kdyby se autorka inspirovala hned u několika filmů pro mláděž.
Postavy Elly a Cindera/Briana my přišli jaksi "nereálné". Ikdyž mám romantické příběhy ráda, v tomto případě jsem se musela celkem přemáhat, abych knihu dočetla.
Nevím, zda koupit si druhý díl - jestli to není škoda peněz. Dávám 3 hvězdičky jako průměr.

Channach
25.06.2018 5 z 5

Krása... nečekala jsem, že budu tolikrát brečet. Více v mé recenzi v záložkách.

Samira
24.06.2018 5 z 5

Romantická klasika v moderní a velmi povedené podobě. Musím říci, že se kniha místy zdála díky nelehkému osudy hrdinky až zbytečně vyhrocená, ale každá situace, postava i pocit měli svůj důvod a opodstatnění a hlavně vývoj, takže nakonec pouze chválím .
Zpracování této tolik osvědčené klasiky bylo velmi originální a nejvíc z celé knihy vyzdvihuji jejich reálné seznámení. Velmi jsem ocenila i bonus v podobě jeho pohledu na tuto výjimečnou scénu v závěru knihy.
Celkově výborné, i když žánr nepřesahující.
Moc se těším na druhý díl a knihu doporučuji!