Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 669 669

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

Ajwikus
25.04.2018 5 z 5

Jedním slovem byla to pecka. Moc hezké čtení a už se těším na další díl.

veronika0382
23.04.2018 5 z 5

Cinder a Ella vám ukáže, že prostě pravá láska existuje. Kdekoliv a kdykoliv. Ano, někomu se to může zdát jako klišé. Ale opravdu čtivé klišé! (Já tohle slovo fakt nesnáším, grrr.) Občas to tak i v životě přeci chodí. Navíc se o tom krásně čte. Příběh je vlastně taková pohádka pro dospělé. Rozněžní vás a naladí na pozitivní vlnu. Láska přece i hory přenáší a je třeba pro ni něco obětovat. Pokud tomu ani trošičku nevěříte, tak tuto knihu možná radši nečtěte.

Ditules
21.04.2018 4 z 5

Rozhodně nejsem cílovka, ale musím říct, že to bylo fajn čtení. Přečteno za den a už vyhlížím další díl!!! Ta vlna retellingů mě dost baví.

Lenka40
18.04.2018 5 z 5

Tak tahle kniha bude patřit mezi moje lásky. Přečetla jsem ji za jeden den a náramně jsem si to užila. Netradičně podaný příběh Popelky mě dostal. Určitě moc doporučuji

Ewik
16.04.2018 5 z 5

Super úžasná moderní pohádka s fantastickými a jedinečnými hrdiny, které si prostě nejde nezamilovat.
Ella je veselá holka, které se z čista jasna obrátí život vzhůru nohama a dostává od života jednu ránu za druhou. Pokaždé, když se zdá, že by mohlo být zase trošku líp, ukáže se, že může být vlastně i hůř. Moc jsem fandila holce, která přesto, že má hromadu problémů, lidi jí házejí klacky pod nohy, zůstává sama sebou a rve se jako tygr. Tolikrát mi jí bylo tak líto, že se mi chtělo všechny ztlouct do kuličky, aby jí už dali pokoj.
A Cinder? Hollywoodský frajírek, flirtující se vším co má sukni, ale když dojde na Ellu stává se z něj ochránce a obyčejný zamilovaný kluk s motýlky v břiše a srdcem na dlani.
Největší plus za který tleskám je absence všech těch sladkobolných klišé, zlomených srdcí a trapných nedorozumění pro tento žánr tak běžné.
Do příběhu a jeho hrdinů jsem se zamilovala téměř okamžitě. Lehký styl, vtipné dialogy, bolestivé osudy a naděje. Nedokázala jsem knihu zavřít, dokud jsem nedočetla, naprosto mě pohltila a snila jsem s otevřenýma očima i myslí.
Za sebe můžu pohádku o Elle a Cinderovi jedině doporučit, určitě nezklame. Je milá, laskavá, vtipná, bolestná i krásně dojemně hřejivá. Už teď se třesu na druhý díl a je mi jasné, že opět bude zářit všemi barvami duhy a naplní můj den.

Gigian
13.04.2018 5 z 5

Klobouk dolů před tím jak autorka dokázala popsat souboj hlavní postavy se světem i sama se sebou o návrat do obyčejného života. Neuvěřitelně uvěřitelné postavy příběhu jen dodávali na autentičnosti. Kdyby nebylo těch klasických náhod (jé její táta žije zrovna ze všech měst v tom co Cinder...ehm jasně), které se v knížkách prostě musí použít, aby se děj posunul. Klidně bych věřila, že to byl příběh někoho kdo opravdu žil. V dnešní době moderních technologií, kdo může říci kdo se schovává na druhé straně obrazovky. Musím říct, že OBROVSKÉ PLUS a také důvod proč si podle mě tato kniha zasluhuje plný počet hvězdiček je, že i když končí klasickým happiendem, nemá nešvar většiny knih ve kterých se vyskytuje nějak postihnutá hlavní hrdinka, ŽÁDNÉ ZÁZRAČNÉ UZDRAVENÍ aby s ním mohla být. Žádné plastické operace po kterých nebude vidět jizvička, žádné rozchození nohy tak aby už nikdy nekulhala a žádné kouzelné uzdravené nohou aby mohla mít perfektní boty v závěrečné scéně. DĚKUJI

Dances
04.04.2018 5 z 5

Krásná kniha, se silným příběhem, který vás strhne. Konec je sice snadno předvídatelný, avšak kdyby to dopadlo jinak, asi všichni bychom byli zklamaní. Velké plus u mě autorka získala za vyobrazení postav, které působí zcela uvěřitelně, objevují se zde i takové, které nejsou dokonalé, v mžiku se nevzpamatují s každé "na prd" situace, reagují přirozeně na trable reálného života, je osvěžující že se sem tam dopustí nějaké chyby. A i když se jedná o knihu s klasickým příběhem, něco na celém vztahu Elly a Cindera bylo, získaly si mě hned po prvním chatu a do poslední stránky se ani na okamžik neomrzeli.

Rodaw
04.04.2018 4 z 5

CINDER & ELLA
... nádherná pohádka pro dospělé :-) Příběh Elly a Cindera, kteří se znají přes internet, nikdy se neviděli a jsou sice nejlepší kamarádi, ale zároveň jsou do sebe i přímo zamilovaní. Ona má hodně problémů, těžkou a tragickou minulost, on je slavný herec a miláček Hollywoodu, který je ale spíš loutkou ostatních a za tím leskem slávy a velkého úspěchu se také skrývá mnoho starostí...
Osobně si myslím, že cílovka téhle knížky jsou teen dívky, ale mně se to neskutečně moc líbilo - i když young adult knihy už vlastně skoro vůbec nečtu. Toto bylo ale tak milé čtení!! :-) Ano, když se na to podíváme z jedné strany, tak příběh je v mnoha věcech poměrně naivní a v reálném životě by to tak nejspíš úplně neproběhlo (i když co my víme :P), ale já to brala jako kouzelnou pohádku z 21.století a tak jsem tyhle nepravděpodobnosti a "naivitky" ani nevnímala a jen si užívala tenhle romantický a svěží příběh. Jinak teď aktuálně jsem docela smutná, protože jsem se těšila z toho, že to bude trilogie (tudíž by mě čekaly ještě dva díly), ale zjistila jsem, že tato série se skládá jen ze dvou knih! No každopádně - na druhý díl se moc těším a už teď se nemůžu dočkat, až zase budu trávit čas se Cinderem a Ellou. Oba dva mi jsou moc sympatičtí a ta jejich láska je prostě suprová :o)
Jak jsem již psala výše - je to pohádka, já ji doporučuji především mladším čtenářkám (třeba u mé maminy si nejsem úplně jistá, zda by to bylo to pravé ořechové pro ni).
Krásně mě tento příběh pohladil po duši, teď je mi úplně líto, že jsem knihu už dočetla :-)
A scéna "ŘEKNI AUTO" (kdo četl, ví) je prostě BOŽÍ :D :)

Evka3814
01.04.2018 5 z 5

Absolutně krásná emotivní pohádka. V této knize je vidět jak stačí vteřina aby se vám změnil život. Hodně poukazuje na hloupost lidí,bylo to zajímavé čtení,Ellu jsem si oblíbila hned od začátku. Moc se těším na další pokračování

Kvetulina
01.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasná oddychovka.

Lorej
30.03.2018 5 z 5

Nevím, jak se ohledně této knížky cítit. Z jedné strany jsem jí úplně propadla. Příběh Elly byl plný emocí, ale také inspirace. Ella mi přišla jako neskutečně silná osobnost a ihned jsem si ji oblíbila. Každé její trápení mě trápilo také. Brian, no, prostě kluk snů.
Bohužel na mě příběh působil až moc uměle. Ano, že se něco takového stane je nepravděpodobné, ne nemožné, ale některé scény (nebo vývoj vztahů) mi prostě přišli dost nereálné. A to mívám velkou toleranci (tedy, jak kdy :D).
Autorka píše neskutečně poutavě a zajímavě. Také do knihy vložila hodně pravdivých a upřímných myšlenek, čím si mě získala. Druhý díl si nenechám ujít, jsem na něj dost zvědavá.

trpaslyk
29.03.2018 5 z 5

Wow! Už dlouho mě žádná knížka nepohltila tím způsobem, kdy se vám nechce dělat nic jiného, než se zase moct vrátit ke čtení, a neuvěřitelně vás vyrušuje už jenom to, že musíte jít spát, do práce, a je vám za tyhle myšlenky typu "kdy už zase budu moct číst dál" trapně, když se bavíte na oslavě s přáteli, a přitom jste duchem jinde.
Začetla jsem se naprosto báječně a opravdu mě to chytlo, zhltla jsem ji za dva dny. Neříkám, že tam nejsou slabší místa, kdy si říkáte, že tohle už autorka zrovna nemusela, že už to dovádí do extrémů, ale oproti jiným autorům tohoto žánru je to opravdu jen výjimečně, většinou se naopak úspěšně vyhnula těm nejtrapnějším klišé a nenechala postavy, aby si samy tolik šlapaly po osudu.
Skvělá oddechovka, citová horská dráha, ale super.

Jalisca
26.03.2018 5 z 5

Kniha me strasne rychle chytla a uz po par strankach jsem se nemohla odtrhnout. Cetla jsem kazdou volnou vterinu. Moc se tesim na pokracovani.

Kayla
25.03.2018 5 z 5

Dokonalá kniha ❤️❤️❤️ Zařazuji ji mezi mé oblíbené. Příběh byl dokonalý. Ellu a Briana jsem si zamilovala. Těším se na druhý díl.

anishta
24.03.2018 5 z 5

Tak tohle se mi velice líbilo. Čekala jsem přeslazený cukrkandl, ale místy to na mě velmi silně působilo. Prožívala jsem bezmoc s Ellou. Velmi zajímavé uchopení Popelčina příběhu. Za mě super!

keiko33
23.03.2018 5 z 5

Krasny citlivy pribeh popolusky, ktora je fizicky znetvorena, no dusevne krasna, citliva a dobrosrdecna. A aj napriek tomu sa do nej zalubi idol zenskych srdc. Cielova skupina je YA, ale napriek tomu dokaze pribeh nadchnut aj starsiu generaciu. Tu je celkom zaujimavo popisana sikana a jej nasledky. Mam rada autorkin stil, taka Jojo Moyes pre mladsiu generaciu.

martiiinkajjj
23.03.2018 5 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že to bude klasická zamilovaná knížka, ale co se z toho vyklubalo, mě fakt zaskočilo!!! Co si budeme říkat, obal je fakt krásný, akorát připomíná opravdu dětskou knížku plnou barviček.

Opravdu hodně dlouho jsem měla problém najít knížku, kterou budu mít problém odložit ve dvě hodiny ráno a prostě budu číst dál - dokud jí nedočtu :-D. A konečně jsem jí našla!!!!(co budu číst dál opravdu nevím…) Knížka byla neskutečně emotivní a plná zvratů. A ano i já jsem musela u některých částí sáhnout po kapesníku a vůbec se za to nestydím. :D. Nebudu tady vypisovat celý děj snad jen, že život nám často hází klacky pod nohy a každý máme sílu se znovu zvednout a pokračovat….

Takže pokud přemýšlíte, jestli se do této knížky máte pustit a máte strach, že to bude další knížka pro "děti", nemusíte mít strach. Knížka je jak pro mladé lidi tak i pro dospělá. Je to prostě drsnější příběh na motiv popelky. :)

Za všechny ty posmrkané kapesníky a za to, že jsem šla spát ve tři ráno a teď jsem v práci k nepoužití, musím dát plný počet hvězdiček. * * * * *

Kiwicatko
21.03.2018 4 z 5

Proste Popelka :-) co k tomu dodat. Krasna knizka s peknym pribehem.

Tenebien
20.03.2018 5 z 5

5 hvězdiček i přes ty malé nedostatky, které prostě člověk musí přehlédnout... :-)

Moje oblíbená pohádka konečně vyšla česky. To to ale trvalo. :-) Alespoň jsme nedostali ten ohavný první přebal, který měl originál, a který mám v Kindlu. Fujky. :D Tenhle nový je mnohem lepší.
Tohle je knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout za žádných okolností. Četla jsem celou noc, dokud nebyla přečtená. A jak říkám, je to jedna z mých oblíbených knih. Kelly Oram si určitě zaslouží být překládaná do češtiny. (čteno v originále)

LilianaFalcon
19.03.2018 5 z 5

Budu měkká, je to za 5 hvězdiček :-D
Proč? Protože jsem zase u toho, že v rámci žánru těch fakt dobře napsaných je málo. Takže i když bych pár výhrad měla, bylo by nespravedlivé zrovna téhle knížce hvězdičku ubírat.
Bylo to neuvěřitelně dojemné. Elly příběh jsem silně prožívala. A fakt se mi líbilo, že to byla Cinderella/Popelka jak vyšitá :-D dvě nevlastní ségry (jedna hodnější jedna zlejší), macecha a princ :-D
Ale víte, co mě štve nejvíc? Že bych si nejradši přečetla Druidského prince :-D a ono to nejde :-D