Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 668 183

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

tynka65
03.07.2019 2 z 5

Tolik klišé v jedné knížce jsemsnad ještě nečetla. Pro mě bylo naprosto přehnané snad vše, co se v knížce dalo přečíst...

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Parádní příběh.
Už od prvních stránek jsem si ten příběh dokonale zamilovala.
Do teď nemůžu zapomenout na reakci Briana, když mu po tak dlouhé době napsala.
Moc krásný příběh o lásce a oddanosti, přátelství. Ale také o utrpení, které Ella musí snášet celou dobu.

Přečetla jsem to za jedno odpoledne a rozhodně to ve mně zanechalo spoustu dojmů.
Moc doporučuji.

sgjoli
18.05.2019 5 z 5

Tahle kniha se rozhodně zařadí mezi TOP knihy, které jsem v letošním roce přečetla. Nečekala jsem, že mne tato kniha tak zasáhne, tak zaujme, tak dostane. Četlo se to úplně samo! Do příběhu jsem byla vtažená od první stránky, bylo to zábavné, bolestné, vtipné, emotivní a naprosto úžasně napsané. Postavy mne bavily, včetně jejich vývoje, a já si tuto knihu nesmírně užila.

ainekarlickova
24.04.2019 5 z 5

První odstavec a... "Wau!" Tato kniha mně upoutala a konečně za dlouhou dobu jsem nějakou knihu přečetla téměř na jeden zátah. Fakt bomba. Je to sice další převyprávění popelky, která už mě nudí, protože je to pořád stejné, ale tahle verze je parádní. Právě se chystám číst druhý díl a doufám, že to bude stejná pecka. Ne-li větší. :-)

KaileyBlot
20.04.2019

Moc krásná knížka, která mě chytla hned od začátku svým zajímavým, novým, ale přesto naprosto popelkovským příběhem. Chvílemi to bylo dost přeslazené, ale to k tomu prostě patří.

Manifest blech
13.04.2019 4 z 5

Velmi miloučká verze moderní popelky. Čte se to samo.

happy19
08.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha plná emocí..pohladí po duši..jsem okouzlena:-)).."řekni auto" :-*

Knihomolka10942
03.04.2019 5 z 5

Tahle knížka je naprosto úžasná! Je v ní spoustu vtipných hlášek, je procítěná, smutná, romantická a je v ní prostě vše co já od knížky očekávám. Moc se mi líbí ten nápad na "Popelku" A všem co milují Young Adult doporučuji;-)

jesterka.as
31.03.2019 4 z 5

Knihu mě "donutila" číst kamarádka. Ze začátku jsem jí psala jak je kniha děsně depresivní a ona mi říkala, že to mám odložit, když se mi to nelíbí... Neměla jsem pocit, že bych ji odložit přese všechno chtěla, takže jsem ve čtení pokračovala. Z knihy se vyklubal krásný příběh, perfektně napsaný s propracovanými vtipnými scénami a smutnými detaily, kdy slza neměla daleko k ukápnutí nebo i tajně ukápla ;) Jsem ráda, že jsem knihu neodložila, protože je dokonalá přesto, že její hlavní hrdinka taková není. Nechtělo se mi věřit příběhu - že se krásný princ zamiluje do "ošklivé" Popelky, (protože zatím jsme se vždy setkali s tím, že Popelka, i když byla opovrhovaná, tak byla krásná) přesto, že se do ní zamiloval již v době kdy ji neviděl a miloval ji pro její povahu. Asi proto, že já sama bych si v její situaci nevěřila vůbec... Ale příběh je opravdu úžasný a jsem ráda, že mě k ní kamarádka "dotlačila"... Asi nejvíc o tom vypovídá to, že po dočtení knihy ve 22:30 ;) jsem kamarádce napsala - "je moc pozdě na to, začít rovnou další díl?" a aniž bych čekala na odpověď ihned jsem dodala "Tak jo, máš pravdu, není na to pozdě, do rána času dost...", protože jsem věděla co by mi řekla a tak jsem se rovnou vrhla na druhý díl.... Miluju pohádky :)

Makkys
28.02.2019

Jedním slovem PARÁDA!!! Kniha je úžasná, ctiva ani na chvíli se nenudite. Sice je to klasická romantika kde je klasické klišé, ale ten příběh je proste krásný. Chvíli sem u nej brecela, chvíli smála nebo se potouchle usmívala. Všechny postaví mě byli v knize sympatické.
Za mě mohu jen a jen doporučit. Krásně se u knihy odreagujete a odpocne

hana8062
24.02.2019 4 z 5

Po dlouhé době čistokrevná romantika. A hrozně jsem si ji užila. Ella zná Cindera jen přes internetový chat a vůbec netuší, že on je filmová hvězda. Jedna z jejich konverzací je přerušena těžkou autonehodou, při které Ella přijde o maminku a osm měsíců stráví v nemocnicích léčbou rozsáhlých popálenin. Po té době je všechno jiné, Ella se musí odstěhovat k otci, kterého roky neviděla a dvěma nevlastním sestrám, ve škole čelí šikaně ze strany spolužáků kvůli jizvám od popálenin a snaží se sžít s novou situací. Nakonec se rozhodne zkusit navázat s Cinderem znovu spojení.... Ježíš, to bylo ale tak pěkný! Je to mnohem víc, než běžná YA romance. Knížka se věnuje tématu tělesného postižení, rodinných vztahů mezi nevlastními/nechtěnými dětmi, postoji rodičů k teenagerům, pozlátkovému světu celebrit v neposlední řadě fantasy knihám. Obálka je divná, nerada jsem se s ní ukazovala v MHD ????. Ale obsah to vyvážil ???? 90%

Pavla79
23.02.2019 5 z 5

Pohodové čtení mezi jinými žánry..

viki77
15.02.2019 5 z 5

Hezký příběh

Tvefisto
13.02.2019 1 z 5

Nedočetla jsem, to se vážně nedá. Těšila jsem se na čistou milou romantiku, místo toho jsem si připadala, jako když čtu ultra černobílou fanfiction od třináctileté puberťáčky. Podle chování bych hlavním hrdinům řekla maximálně patnáct (a to možná dost přeháním) a podle toho vypadá i ten zbytek. Jak jsem se na tu knížku těšila, tak jsem teď zklamaná.

Majdaloupka
11.02.2019 4 z 5

Moderní pohádka se vším všudy, tzn. sociální sítě, technika a nereálný příběh jedné mladé lásky. Četla se úplně sama a ačkoliv se blížím spíš věku rodičů Elly, i tak jsem se nemohla odtrhnout a bavilo mě to. Mám akorát jedno varování, pokud si taky jedete stejnou těhotenskou hormonální diskotéku, možná čtení zvažte, já prořvala půlku knížky, až jsem vzlykáním vzbudila tvrdě spícího manžela :D

morpyth
09.02.2019 5 z 5

Po dlouhém přemýšlení a váhání došlo i na tenhle titul. Podle vzhledu obálky se očekávala klasická sladká knihovnička pro dvanáctileté holky. A svým způsobem se toto očekávání naplnilo. Příběh byl až extrémně moc idylický a celkově to bylo něco nad čím zaplesá srdce každé romantické duše.
Co se postav týče, bylo to opět až moc ideální. Všichni buď ideálně zlý nebo ideálně hodní. Cinder byl sympaťák, chytrý ,vtipný, sexy. A Ella se mi líbila ze všech nejvíc. I přes všechny problémy a překážky, které jí autorka nachystala, zůstala bojovnicí a nevzdávala se.
Líbilo se mi, jak si jak se vztah Elly a Cindera postupně posouval kupředu. Až pak přišlo to velké finále, na které se netrpělivě čekalo celých 200 stran. Ale příjemných 200 stránek. Děj se tak hezky plynul. Pořád se něco dělo až najednou přišel závěr a u kterého si myslím, že romantičtější povahy musely zatlačit slzičku.
Celkově je to velmi čtivý příběh, jakmile minete první řádky máte jasno, že to dočtete až do konce. A zjistíte, že nerealističnost tohoto příběhu, je na tom všem to nejhezčí.

ivedoo
06.02.2019 5 z 5

Dokonalá pohádka u které jsem si velice odpočinula a do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to všecko dopadne. Přesně tyhle romantické příběhy mám ráda, knížka je skvěle napsaná a nemohu se dočkat na čtení dalšího dílu. Doporučuji :D

domina
03.02.2019 5 z 5

Pěkný příběh, moc pohádkový, ale hezký. Líbilo se mi, že se vše řešilo hned, že Ella říkala co se děje, žádné tutlání skutečnosti. Nesnáším když se půlka knihy řeší věci, jen kvůli tomu, že se narovinu neříkají. A také jsem velkou část knihy probrečela nad tím, jak jsou lidí zlí, když je někdo trochu jiný.

rozvera
07.01.2019 2 z 5

Obdoba pohádkové Popelky, ale pro jinou generaci než jsem já. Příběh je čtivý, dobře napsaný, ale pro mne příliš pohádkový.

Knihomolka97
06.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě naprosto dostala!!!
Miluju příběh o Popelce v jakékoliv podobě. A tenhle moderní příběh se zařadil mezí mé nejoblíbenější. Možná úplně nejoblíbenější! Ella je pro mě neskutečně statečná hrdinka. Absolutně si nedovedu představit být na jejím místě.
Cinder alias Brian mě dostal do kolen prakticky od první stránky, kdy se objevil na scéně. Oba dohromady tvořili úžasný, vtipný pár.

Scénu, kdy zjistily ,,pravdu'' , jsem četla asi 5x za sebou! :-D

Líbilo se mi, jak všechno do sebe zapadalo. Jméno hlavní hrdinky = stejné jako oblíbená postava z jejich oblíbené knihy, atd.

Byla jsem strašně zvědavá jak to nakonec dopadne. A konec mě nezklamal. Takové vyznání lásky se jen tak nevidí. I slzička mi ukápla.

Upřímně ani nemám potřebu číst další díl, protože mi příjde úplně zbytečný. Dostala jsem konec jaký jsem chtěla hotovo. :-)

přátelství láska internet převyprávění šikana Popelka tělesné postižení

Kelly Oram
americká, 1981