Cílová rovinka

Cílová rovinka

Překážkový jezdec na vrcholu kariéry Derek Franklin si právě léčí roztříštěný kotník, když se dozví, že jeho o devatenáct let starší bratr Greville umírá po těžkém úrazu. Vypraví se za ním do nemocnice, aby s ním strávil jeho poslední chvíle, a netuší, co všechno ho v nejbližší době čeká. Zdědí totiž život svého bratra, jeho psací stůl, jeho podnik pro import drahokamů, jeho zálibu v nesčetných přístrojích a hlavolamech, jeho milenku, koně, ale také jeho nepřátele, kteří ho málem o Grevillův podnik připraví. Teprve v cílové rovince tohoto mimořádného dostihu se rozhodne, jestli neztratí svůj život a zda sám obstojí se ctí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/844/cilova-rovinka-844.jpg 4.4165

Straight (1989)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

alzbeta4340

Detektivní klasika, která stále baví. A to přesto, že je zde krásně vidět, jak technický pokrok letí kupředu. Elektronické vymoženosti, jež hrdinové používají, u současného čtenáře vzbudí spíše úsměv.

Richisa

Detektivek jsem přečetla jenom pár a tohle byla asi první z nich. Měla celou dobu spád. Docela se mi líbila.

ivulka15
12.03.2016

Knihu jsem dostala jako dárek a dost dlouho jsem ji odkládala. Ale nakonec musim rict,že je to dobrá detektivka.Nechybí napětí,akce ani dramatické finále.Prostě super dojezd do cílové rovinky.

Jara 56
24.02.2016

Krásně čtivá Francisovka. Super!

3nitka
31.12.2015

Moja prvá od Dicka Francisa a rozhodne nie posledná.

DenisePartridge
06.06.2015

Přiznám se, že jsem se do čtení téhle detektivky zrovna nehrnula, ale pan Francis mě opět příjemně překvapil. Naprosto bezchybná knížka. :)

Casio_cz
03.12.2014

Krásná knížka. Sice mi velmi dlouho tentokrát trvalo než jsem ji dočetla, ale doporučuji! Jen se trochu na sebe zlobím, že mi nedošlo kdo chce Dereka zabít, i když to bylo v podstatě jasné. :)

studentice
20.04.2014

Klasicka francisovka s napinavym a svizne napsanym pribehem, sympaticky hlavni hrdina, konske prostredi a nebezpecni zaporaci. Co vic si prat:)

dara1111
25.01.2014

Naprostá spokojenost. Nemohla jsem se odtrhnout, kniha je čtivá, žádné zdlouhavé rozepisování, ale je v ní to co má být a okamžitě vás chytne. Paráda. Francis je opravdu PAN spisovatel. :) Už se těším na další jeho knihu.

MBubu
13.10.2013

Skvělá klasika. Nic jiného ani neočekávám. Už jsem od něj přečetla hodně knih a ještě nikdy jsem nebyla zklamaná.

evasamankova
23.07.2013

Svižná detektivka o polodrahokamech, diamantech, koních a několika skrýších a rébusech. Četlo se to dobře.

janach
13.03.2013

Jedna z nejlepších Francisových knížek.

kattyV
11.03.2013

Na této knize je vidět, že autor už popsal snad všechny oblasti života kolem koní. dostáváme se od světa polodrahokamů, ale kniha není o nic méně napínavá. Ostatně, na koně se taky dostane.

petřička
05.03.2013

ˇužasná knížka. Francis opět nezklamal

vitavita
06.03.2012

Po právu získal D.Francis za tuto knihu prestižní cenu Asociace autorů detektivek !