Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419869/bmid_chuva-wbd-419869.jpg 4 684 219

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Nanny , 2019

zuzana2599
21.02.2020 5 z 5

Chůva je povedený thriller, který mě bavil, napínal mě, musela jsem o něm přemýšlet... Pak ten šokující konec mě až tak nešokoval, i když takovou spravedlnost jsem vůbec nečekala !
Autorčin styl psaní se mi zamlouvá, lady Holtové jsem trošku fandila, no Jocelyn mi k srdci nepřirostla. Alespoň malá Ruby je fajn holka - zlatíčko, které mluví pravdu. Hannah bych domů nechtěla ! Fajn čtení, je to moje třetí kniha od Gilly Macmillanové.

elleyne
21.02.2020 5 z 5

Musím říct, že mi sednul styl psaní autorky. A asi i příběh vůbec. Dobré byli i flashbacky a bavilo mě odhadovat, jak to vlastně je. Nejsympatičtější postavou pro mě byla lady Holtová

Lotuska96
14.02.2020 3 z 5

Příběh mě zaujal. Autorka dobře pracuje s emocemi čtenáře. Jediné, co se mi nelíbilo, byl konec - překvapivý byl, ale ocenila bych tradičnější potrestání zla a vítězství pravdy.

Monkas1
14.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila a je to moje první kniha od autorky ,doporučuji.

kuttnerovka
11.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Hlavní zápletku jsem sice tušila asi od poloviny knihy, ale tentokrát mi to ani nevadilo. Napínavě vylíčene. A konec poměrně překvapil. Je to první kniha od autorky, ale jistě půjdu i do další.

mekkinka
09.02.2020 2 z 5

Slibná upoutávka, ale žádný zázrak se nekoná. Postavy jsou mi celkem nesympatické. Konec sice nečekaný, ale rychlý

veronika5179
08.02.2020 3 z 5

Jak to u tohoto žánru často bývá, slibný začátek se promění v plytký a průměrný konec. Kniha mi přišla psána horkou jehlou, postavy nesympatické, ploché, někdy až groteskní, že jsem se musela smát nahlas. Škoda.

Hope80
06.02.2020 3 z 5

Kniha vypadala slibně,ale čím víc jsem četla tím mě začala zklamavat,v půlce těšila až ji doctu,nejlepších bylo asi posledních 80stran...

jitka7326
31.01.2020 4 z 5

Přečteno s lekce předvídatelným koncem, který mi přišel trochu překotný. A čte se lehce.

Bonbonierka
27.01.2020 4 z 5

Skvela kniha od skvele autorky, velmi ctivy pribeh, napinavy az do konce, vypraveny nekolika postavami

ErikaJ
24.01.2020 3 z 5

Takový oddechový thriller. Prakticky hned po návratu Hannah čtenář tuší,jak to celé bylo,jen vyčkává,jak si s tim Jo a Virginia poradí. Ale knížka se četla dobře,takže dávám ***

Teri_P
22.01.2020 4 z 5

Chůva je za mě velmi příjemná kniha. Nejvíc na ni oceňuji autorky styl psaní (nebo výbornou práci překladatele?:)). Dokázala hezky popsat scénu i chování hlavních hrdinů, aniž by k tomu musela použít nadbytek slov.
Obecně mě kniha držela v napětí, i přestože děj byl lehce předvídatelný.
Jak už zmínili mnozí přede mnou, dějová linka detektiva byla opravdu zbytečná. Ke konci jsem ji přeskakovala a hádám, že i tak mi nic neuniklo. Závěr knihy byl na mě až moc rychlý, čekala jsem, že rozuzlení bude mít větší “wow efekt”.
Nicméně, pokud si chystá knížku přečíst čtenář, který netouží po přílišném psychickém nátlaku na sebe samého, tak jen do toho, litovat nebude.:)

lofasovec
21.01.2020 3 z 5

Dominance ženské interoperability je občas až mírně na škodu, nelze se navíc ubránit snahám o interceptivní záchranu v kontextu plynulé nepasivity. Žánrová standardizace na úkor ambicioznosti nebo nadčasové relevance je bohužel velmi patrná. Proto dílo nedožene jiné lepší kousky v této restriktivně vymezené literární kategorii.

tabaluga
21.01.2020 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, my ženy ale umime být pleticharky...člověk si musí dávat pozor, koho si pouští k tělu a k svym nejbližším a chůva v tom opravdu umela chodit.

Manyna
20.01.2020 4 z 5

Silně dámský thriller plný taktik, lží a přetvářky, nikoliv však špatný.

Anette99
19.01.2020 5 z 5

Zajímavý thriller s docela překvapivým koncem. Líbilo se mi, že se tam střídalo vyprávění z pohledu Jo, její matky a detektiva, hezky to na sebe navazovalo, a sem tam byla do současnosti vložená kapitola z minulosti.

kiki11
19.01.2020 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Začátek byl trochu pomalejší, ne že bych se vyloženě nudila, ale říkala jsem si, že jsem od toho očekávala víc. Naštěstí příběh začal nabírat na zajímavosti, hodně mě bavily flashbacky do minulosti, bylo fajn i střídání vypravěček, jen pohled detektiva mi přišel tak trochu navíc a zbytečný, protože autorka v něm postupně odhaluje to, co už dávno víme, ale budiž. Jinak Gilly Macmillanová píše čtivě, stránky rychle ubývaly a já už se nemohla dočkat toho šokujícího závěru. Ten se bohužel nedostavil, tak jak láká obálka, bylo to celkem předvídatelné a některé věci trochu nedomyšlené, ale i tak jsem si to užila a kniha určitě stojí za přečtení.

alekis
18.01.2020 5 z 5

Dost předvídatelné, ale velmi dobře zpracované téma. Nejde o pravou detektivku, kde je hlavním těžištěm, jak kriminalisté hledají pachatele. Je to spíš příběh o ctižádostivé manipulátorce bez skrupulí, která se nezastaví před ničím... a o vyústění, které se trochu dalo čekat a trochu překvapilo.
Každopádně, ačkoliv jsou zde přeskoky v čase, kniha se čte velmi dobře. Váhám, jak ji ocenit. Myslím, že jsou i lepší, tento námět byl už víckrát využitý. Ale protože jsem ji se zaujetím přečetla v jednom zátahu, dávám nejvyšší hodnocení.

Knihomol17941
18.01.2020 5 z 5

Perfektní kniha na způsob Zmizelé či Dívky ve vlaku. Mysteriózní drama, které je napínavé až do konce. Líbí se mi vyprávění příběhu z pohledu různých postav.

Marluksa
17.01.2020 5 z 5

Gilly Macmillanová opět nezklamala a každý milovník thrillerů by měl mít všechny čtyři (u nás vydané) autorčiny knihy v knihovně.
Zajímavý příběh, propracovaný děj, dokonalá slovní zásoba, emoční křivka v neustálém napětí, chuť přečíst vše na jeden zátah a přitom si vychutnat každičké slovo...
Právem má kniha nálepku "Světový bestseller"
Vřele doporučuji. ;-)

lhaní, lži chůva