Chrám Matky Boží v Paříži

Chrám Matky Boží v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429582/chram-matky-bozi-v-parizi-QWv-429582.png 4 1729 233

Hugo zachycuje v mohutné barvité fresce život pařížských obyvatel od žebráků, zlodějů, cikánů, studentů, měšťáků, některých představitelů šlechty a vysokého duchovenstva až k samotnému králi. Román, který realisticky věrně zachycuje život středověké společnosti, je přesto bohatý i na romantické epizody a postavy, jako jsou cikánka Esmeralda, kněz Claude Frollo a zrůdný samotář Quasimodo, chrámový zvoník. Příběh Esmeraldy je zasazen do okolí Notre Dame v Paříži.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Edvard Grégr

Notre-Dame de Paris , 1831

Pavelpi
04.05.2011 5 z 5

Popisování je i pro mě příliš nudné.Jinak ale myšlenka a děj bez chyb.

kapllu
15.04.2011 5 z 5

Až na popisné pasáže je to úžasná knížka. Tak jsem je přeskakovala a o nic nepřišla :)

Domenica
03.03.2011 3 z 5

Hlavní dějová linie je dokonalá, ale pasáže, kde Hugo na deset stran popisuje budovu či výhled jsem přeskakovala.

Breburda
22.02.2011 4 z 5

Souhlasím, že dílo je příliš popisné, avšak hlavní děj je krásný

JP
11.01.2011 4 z 5

Ono to má svůj půvab, ta velkolepost, ta rozsáhlost, jako byste tam byli a dýchali ten vzduch. Hugo to uměl vážně neuvěřitelně popsat. Ale i já už to ke konci nevydržel a musel přeskakovat. Nedalo se to vydržet. Dnes už ne. Pochopitelně šlo o hold městu Paříži, ale kdyby autor trochu víc upřednostnil linii okolo Quasimoda, která měla podle mého tvořit základ příběhu a díky ní jediné jsem knihu chtěl přečíst, určitě by udělal lépe. On totiž Quasimodo je velmi smutná postavička, která mě už odmalička fascinovala (Disneyovka), tak trochu se v něm vidím, zavřený sám ve své zvonici, milující někoho, kdo mě nebude schopen milovat zpátky. Tragédie, smutek.

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Úžasný vypravěčský talent Victora Huga a nádherný příběh o tom, že krása může být i prokletím...

yloveiou
30.11.-0001 4 z 5

Celkem těžké na čtení, smutné,ale rozhodně si to nenechte ujít.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Smutné, smutné, smutné. Ale je pravda, že popisů tam je opravdu hodně. Rozptylovalo mne to ve čtení.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.....četl jsem to dvakrát - bezesporu skvělý román, komu se nechce číst, má možnost poslech, Petr Kostka, skvěle načetl ve 14 pokračováních Chrám MBvP /vychutnal jsem si to/ - to zase třeba Dělníci moře od starého pána Huga -- ufuf - já věděl vždycky proč nechci být námořník ani do vody čumící rybář - pro mne k nečtení

Jíťa
30.11.-0001 3 z 5

Tohle je moc i na mě, Notre-Dame sice stojí za důkladnou prohlídku, ale naživo a ne na papíře. Místy jsem měla dojem, že se Hugo nemůže rozhodnout, zda napsat tragický román nebo příručku architekta.

Komnenos
30.11.-0001 5 z 5

Niekoho možno odradia zdĺhavé opisy, ale podľa mňa je to skutočne výborná kniha a vďaka opisom má človek pocit, akoby sa preniesol v čase o pästo rokov dozadu.

Parník
30.11.-0001 3 z 5

Jak už zde bylo psáno, popis Paříže na 10 stranách bylo fakt silné kafe.

Lithin
30.11.-0001 4 z 5

Rozsáhlé popisy někdy příliš brzdily děj, zápletka byla dosti předvídatelná... Nicméně i tak to stálo za přečtení :)