Chladná zrada

Chladná zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85272/chladna-zrada-85272.jpg 4 254 39

Ač mladý, je David Cleveland šéfem vyšetřování britského Jockey Clubu. V Norsku pátrá po anglickém jezdci, který se tu ztratil i s pytlem peněz ze vstupného. Proč vůbec kradl, když si slušně vydělával? Proč kradl po bezvýznamném dostihovém programu? Proč o sobě stále nedává vědět milující manželce, která čeká dítě? Otázek bez odpovědí přibývá, stop je zoufale málo. David naráží na nedůvěru ve svůj věk, na neznámé prostředí, na přicházející zimu. A následují přímé útoky, brutální a zničující. Aby bezpečně poznal přítele i nepřítele, musí David vsadit vlastní život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

Slay-Ride , 1973

Disease
09.07.2018 4 z 5

Tentokrát žádná velká psychologie, jde se hned na věc, jako v raných knihách. Sice jsem z minulého čtení trochu věděl, jak to je, ale nepamatoval jsem si úplně všechno. Ale užil jsem si, jak Francis od začátku vypisuje indicie jak na běžícím pásu :-)

ladyfromskye
21.06.2018 5 z 5

Má první francisovka a já jsem nadšená. V brzké době si zase nějakou otevřu.

Jaruš7
19.06.2018 5 z 5

Audiočetba - co si ji užíváte.
Citace : "V televizi burácela velkokravina jako velkostřelba. Na pomoc mi přispěchaly prastaré pralesní pudy. "
Nic není jen tak, zrada - význam slova napoví dost, a chladná, no, v Norsku se to dá předpokládat. Dostihový vyšetřovatel si dá zabrat, pečlivá kamufláž a jen zřídka jiný pohled s překvapením v očích je to, co zapadá do mozaiky masky protivníka, ale není sama.
Příběh je pestrý a v komplikacích propracovaný, takže bezva.

Gibis
27.05.2018 4 z 5

David Cleveland se pouští do pátrání po zmizelém žokejovi a to, co zprvu vypadá jako případ obyčejné krádeže se brzy změní v závod na život a na smrt.
Výborné čtení z pera Dicka Francise, které hravě obstojí mezi současnými detektivkami, přestože od jejího prvního vydání uplynulo již dlouhých pětačtyřicet let.
Hodně mě bavil Davidův humor i v situacích, kdy mu do smíchu asi nebylo :)

alzbeta4340
07.05.2018 5 z 5

Jedna z Francisovek, která vůbec nezastarala. Dobré čtení.

Simona99
07.10.2017 3 z 5

Kniha mě zezačátku příliš nezaujala - pomalý rozjezd. Postupně se však všechny detaily začaly vykreslovat a celý příběh se stupňoval až do konce. Nicméně, líbil se mi způsob myšlení Davida Clevelanda a zaujal mě jeho důsledný přístup k vyšetřování. Také se mi velmi líbil popis norského prostředí.

Kubíííína
15.05.2017 5 z 5

Moje v pořadí druhá přečtená knížka od tohoto autora a byla naprosto úžasná!:-)

Jana K
21.04.2017 4 z 5

Zajímavá zápletka, i když už název knihy dává tušit, že půjde o zradu a tak celkové rozuzlení možná tak úplně nepřekvapí. Opět mě bavila atraktivnost prostředí; z Anglie se tentokrát dostaneme do chladného a drsného Norska, které je v knize velmi realisticky popsané.

Schamila
12.03.2017 3 z 5

Teď už chápu ten název - při čtení bylo často fakt zima, no jo - drsné Norsko, opět zajímavý příběh ze země, kdy bych koňský sport moc netipovala, ale pohodové čtení i s napětím.

Jane007
26.06.2016 4 z 5

Moje vůbec první detektivka od Francise. Z počátku jsem měla hrozný zmatek v postavách a přiznám se, že dostihy mi nic neříkají, ale pak se to zlepšilo. Pro mě to není nejlepší detektivka, ale jako oddechovka to stačilo.

jisimi
14.02.2016 4 z 5

Detektivka z dostihového prostředí, nicméně jsem od tohoto autora četla lepší. Vyšetřování nebylo až tak napínavé, aby to nutilo číst dál a dál.

DenisePartridge
23.12.2014 4 z 5

Pěkná kniha, ačkoliv pro mě trochu slabší francisovka.

lenocka2013
15.06.2014 4 z 5

Zaujala ma hneď od prvej stránky.

lisc
02.05.2014 4 z 5

inteligentní detektivka, přitom ne příliš drsná

chiara
01.01.2014 5 z 5

Dick Francis prostě nemůže zklamat, dobrá zápletka, od začátku do konce napínavé.

inule
09.10.2013 4 z 5

Mě kniha i zápletka moc bavila, zvlášť pro to prostředí divokého a osobitého Norska, které je v knize popsáno reálně. Vlastně to bylo důvodem, proč jsem po knize sáhla. Je to moje první kniha tohoto autora a určitě nebude poslední.

Skripi
16.04.2013 3 z 5

V Nórsku by som veru asi nechcel žiť. :D Knihu som si vypočul nahovorenú, a vcelku nesklamala.

kattyV
11.03.2013 3 z 5

Jedna z mnou méně oblíbených autorových knih. nějak jsem jí nemohla přijít na chuť i když vlastně nevím proč.

vitavita
06.03.2012 2 z 5

Po přečtení knihy si myslím, že v Norsku je pěkně jen v létě.

vraždy Norsko zrada koňské dostihy

Dick Francis (p)