Chladná zrada

Ač mladý, je David Cleveland šéfem vyšetřování britského Jockey Clubu. V Norsku pátrá po anglickém jezdci, který se tu ztratil i s pytlem peněz ze vstupného. Proč vůbec kradl, když si slušně vydělával? Proč kradl po bezvýznamném dostihovém programu? Proč o sobě stále nedává vědět milující manželce, která čeká dítě? Otázek bez odpovědí přibývá, stop je zoufale málo. David naráží na nedůvěru ve svůj věk, na neznámé prostředí, na přicházející zimu. A následují přímé útoky, brutální a zničující. Aby bezpečně poznal přítele i nepřítele, musí David vsadit vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/85272/chladna-zrada-85272.jpg 4.3165

Slay-Ride (1973)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Kniha Chladná zrada

Zoja706
15.12.2018

tohle je moje srdcovka pro mě nejlepší francisovka vůbec. Emmy i jejího manžela mi bylo moc líto, až i slza ukápla.

ivoiro
23.10.2018

Tohle bylo velice příjemné dílo s typickým rukopisem autora.

Disease
09.07.2018

Tentokrát žádná velká psychologie, jde se hned na věc, jako v raných knihách. Sice jsem z minulého čtení trochu věděl, jak to je, ale nepamatoval jsem si úplně všechno. Ale užil jsem si, jak Francis od začátku vypisuje indicie jak na běžícím pásu :-)

ladyfromskye
21.06.2018

Má první francisovka a já jsem nadšená. V brzké době si zase nějakou otevřu.

Jaruš7
19.06.2018

Audiočetba - co si ji užíváte.
Citace : "V televizi burácela velkokravina jako velkostřelba. Na pomoc mi přispěchaly prastaré pralesní pudy. "
Nic není jen tak, zrada - význam slova napoví dost, a chladná, no, v Norsku se to dá předpokládat. Dostihový vyšetřovatel si dá zabrat, pečlivá kamufláž a jen zřídka jiný pohled s překvapením v očích je to, co zapadá do mozaiky masky protivníka, ale není sama.
Příběh je pestrý a v komplikacích propracovaný, takže bezva.

Gibis
27.05.2018

David Cleveland se pouští do pátrání po zmizelém žokejovi a to, co zprvu vypadá jako případ obyčejné krádeže se brzy změní v závod na život a na smrt.
Výborné čtení z pera Dicka Francise, které hravě obstojí mezi současnými detektivkami, přestože od jejího prvního vydání uplynulo již dlouhých pětačtyřicet let.
Hodně mě bavil Davidův humor i v situacích, kdy mu do smíchu asi nebylo :)

alzbeta4340
07.05.2018

Jedna z Francisovek, která vůbec nezastarala. Dobré čtení.

simonit
07.10.2017

Kniha mě zezačátku příliš nezaujala - pomalý rozjezd. Postupně se však všechny detaily začaly vykreslovat a celý příběh se stupňoval až do konce. Nicméně, líbil se mi způsob myšlení Davida Clevelanda a zaujal mě jeho důsledný přístup k vyšetřování. Také se mi velmi líbil popis norského prostředí.

Kubíííína
15.05.2017

Moje v pořadí druhá přečtená knížka od tohoto autora a byla naprosto úžasná!:-)

Jana K
21.04.2017

Zajímavá zápletka, i když už název knihy dává tušit, že půjde o zradu a tak celkové rozuzlení možná tak úplně nepřekvapí. Opět mě bavila atraktivnost prostředí; z Anglie se tentokrát dostaneme do chladného a drsného Norska, které je v knize velmi realisticky popsané.

Schamila
12.03.2017

Teď už chápu ten název - při čtení bylo často fakt zima, no jo - drsné Norsko, opět zajímavý příběh ze země, kdy bych koňský sport moc netipovala, ale pohodové čtení i s napětím.

Jane007
26.06.2016

Moje vůbec první detektivka od Francise. Z počátku jsem měla hrozný zmatek v postavách a přiznám se, že dostihy mi nic neříkají, ale pak se to zlepšilo. Pro mě to není nejlepší detektivka, ale jako oddechovka to stačilo.

jisimi
14.02.2016

Detektivka z dostihového prostředí, nicméně jsem od tohoto autora četla lepší. Vyšetřování nebylo až tak napínavé, aby to nutilo číst dál a dál.

DenisePartridge
23.12.2014

Pěkná kniha, ačkoliv pro mě trochu slabší francisovka.

lenocka2013
15.06.2014

Zaujala ma hneď od prvej stránky.

lisc
02.05.2014

inteligentní detektivka, přitom ne příliš drsná

chiara
01.01.2014

Dick Francis prostě nemůže zklamat, dobrá zápletka, od začátku do konce napínavé.

inule
09.10.2013

Mě kniha i zápletka moc bavila, zvlášť pro to prostředí divokého a osobitého Norska, které je v knize popsáno reálně. Vlastně to bylo důvodem, proč jsem po knize sáhla. Je to moje první kniha tohoto autora a určitě nebude poslední.

Skripi
16.04.2013

V Nórsku by som veru asi nechcel žiť. :D Knihu som si vypočul nahovorenú, a vcelku nesklamala.

kattyV
11.03.2013

Jedna z mnou méně oblíbených autorových knih. nějak jsem jí nemohla přijít na chuť i když vlastně nevím proč.

vitavita
06.03.2012

Po přečtení knihy si myslím, že v Norsku je pěkně jen v létě.