Chladná zrada

Chladná zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85272/chladna-zrada-85272.jpg 4 254 39

Ač mladý, je David Cleveland šéfem vyšetřování britského Jockey Clubu. V Norsku pátrá po anglickém jezdci, který se tu ztratil i s pytlem peněz ze vstupného. Proč vůbec kradl, když si slušně vydělával? Proč kradl po bezvýznamném dostihovém programu? Proč o sobě stále nedává vědět milující manželce, která čeká dítě? Otázek bez odpovědí přibývá, stop je zoufale málo. David naráží na nedůvěru ve svůj věk, na neznámé prostředí, na přicházející zimu. A následují přímé útoky, brutální a zničující. Aby bezpečně poznal přítele i nepřítele, musí David vsadit vlastní život.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Slay-Ride , 1973

Naďa2411
13.02.2024 3 z 5

Pěkná detektivní akniha z prostředí koňských dostihů. Při dostizích jsou ztraceny peníze ve velkých pěti pytlích. Je podezřelý jezdec Bob, není znám důvod jeho zmizeni ani jeho manželce. Najde se v jeho jezdecké přilbě klíč, odkud je, je úkol detektiva Davida. Kniha se táhla, průměr.

kalache
13.11.2023 4 z 5

...čtení spíš na léto.Studená voda na začátku nezahřeje,což?...

kalache
13.11.2023 4 z 5

...detektivka trochu vybočující od Francisova standartu.Spíš si ji přečíst v létě,ta studená voda v zimě nezahřeje,což...

Luigi1
26.07.2023 5 z 5

Francisovka je nezapomenutelné čtení

klmonkaa
25.01.2023

(SPOILER) Počúvalo sa to dobre, len ma štve, že som hneď na začiatku vycítila, kde bude pes zakopaný. :-D

janina66
15.09.2022 5 z 5

Po dvou letech jsem si znovu přečetla francisovku. Tentokrát jsem zvolila audioknihu. Opět ne vše jsem si pamatovala. Jedině jsem si pamatovala, jak David dlouho plaval v moři.

Noisette73
20.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Snad má nejoblíbenější Francisovka, je hlavně o nepravostech, které se dějí přímo mezi žokeji, o finančním nadhodnocení dostihového sportu, o tom, že každý sport, který se provozuje vrcholově má svou odvrácenou tvář.
A to co vidí divák je opravdu jen ta špička ledovce , ale praktiky trenérů, přetežování koní i jezdců, nucení k hubnutí či spíše nutnost nejedení, vyvažování, ponižující neustálé vážení, bičování koní před cílem, aby zvítězili, aby majitel či sázející nebyl zklamán... V podstatě je realita dostihového sportu velmi smutná.

Kakho-Oto
28.03.2022 4 z 5

Během posledních dvou měsíců třetí román od Dicka Francise, který jsem přečetl. Román Nervy byl o třídu lepší záležitost, román Za trest byl na stejné úrovni jako Chladná zrada, avšak přece jen čtivější a líbivější. Líbí se mi, že Dick Francis psal romány v první osobě. Na druhé straně bych asi nebyl schopný číst Francise příliš často, poněvadž soudě podle čtyř přečtených knih se jeho jednotlivá díla od sebe příliš neliší, což je dáno i u něho standardním "koňským a dostihovým" prostředím. Celkové hodnocení románu: 70 %, tj. slabší čtyři hvězdičky

Aileena
24.10.2021 3 z 5

Před nějakými patnácti - dvaceti lety jsem četla jednu Francisovku za druhou a byla jsem vždy spokojená. Teď přemýšlím, co se stalo.
Samozřejmě knihy už něco pamatují a technika psaní pokročila, dnes se píše trochu jinak.
Překlad byl místy kostrbatý se špatným slovosledem, což také nepřidá.
Asi už jsem holt náročnější - rozmazlený čtenář a očekávám více.
Celkově hodnotím jako průměr, který neurazí, ale bohužel ani nenadchne.
Samozřejmě, že autor napsal spoustu knih a některá je určite lepší, než jiná, takže to do budoucna nevzdávám a třeba zase jednou do plné Francisovské poličky v mé knihovně zabrousím.

knihomolka1197
07.03.2021 3 z 5

Moje první detektivka od tohoto autora. Možná nepíše špatně, mně to ale moc nezaujalo...

Vydra57
01.01.2021

Dick Francis opět nezklamal. Hrdina bez bázně a hany inteligentně zvítězí, zlo je potrestáno - sepsáno velmi invenčním profesionálně dokonalým způsobem, myslím že splní očekávání i kritického čtenáře.

BooksLoverAnn8
14.09.2020 5 z 5

Nevím co dodat...
další skvělá knížka od D. F. - napínavá, dobrodružná, čtivá,...
moc doporučuji!

kokrokr
12.09.2020 4 z 5

Pěkná dobrodružná krimi, lepší průměr. Všechny autorovy knihy jsem četl opakovaně a tuto také.

janina66
24.08.2020 5 z 5

V této velice napínavé knize jsou dostihy jen okrajovou záležitostí. Hlavní hrdina, David, vyšetřuje zmizení peněz ze závodiště. Stopy ho dovedou až do Norska. Zde se samozřejmě ocitne v ohrožení života v norském ledovém fjordu. Výborná, čtivá detektivka. Děj je pestrý a svižný a spěje k napínavému konci.

Macek58
02.08.2020

Výborné čtení na dlouhé letní večery.

Opatov
27.04.2020 5 z 5

Vyšetřovatel z Anglie pátrá v Norsku. Opět napínavé až do konce. Dostihové prostředí je tu jen kulisou, ale i tak skvělé.

maximus13
03.03.2020 5 z 5

Hodnotím jako velmi kvalitní detektivku, která neztratila časem vůbec nic ze svých kvalit. Čtení bylo příjemné, neboť se autor zbytečně nepitvá v detailech, ale jde se rovnou k věci. Čtení mělo po celou dobu logiku. Závěr důstojný a důvod vraždy jasný. Přesně toto od autora očekáváte a to také dostanete.

JancaMia
21.11.2019 5 z 5

moc hezke cteni

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Napínavé, promyšlené, čtivé. Další výborná kniha od výborného autora :-)

ivoiro
23.10.2018 4 z 5

Tohle bylo velice příjemné dílo s typickým rukopisem autora.

vraždy Norsko zrada koňské dostihy

Dick Francis (p)