První hrob napravo

První hrob napravo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/bmid_charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4 741 176

Charley Davidson série

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

First Grave on the Right , 2011

Aichah
13.03.2017 2 z 5

Nejak nevim co si o tom myslet. Do klasicke detektivky to melo daleko, do erotickeho romanu take,jako fantasy no nevim a napeti pokazde utnul Ryes jako pretinac michy. Prislo mi to jako takovy nedotazeny kockopes.....uvidime jestli se pustim do druheho dilu.

JanaDor
25.02.2017 5 z 5

Největší kouzlo knihy je v hlavní hrdince Charley, která je úžasně vykreslena. Umí si udělat srandu sama ze sebe, je správně sarkastická a její popis situace mě většinou rozesmál.
K humoru přidám napětí a jiskřivou romantiku. Výsledek je skvělý. Doporučuji.

Shanib
17.02.2017 5 z 5

Ke knížce jsem přistupovala trochu s rezervou, protože jsem se bála, že bude pro náctileté, ale jakmile jsem přečetla prvních pár stránek, tak...prostě wow! Knížka mě strašně chytla a nedokázala jsem ji odložit. Postavy jsou skvěle vykreslené a nad Reyesem pokaždé vzdychám. Jakmile jsem první díl dočetla, hned jsem sáhla po druhém a asi nebudu dost trpělivá, abych čekala na český překlad dílů následujících.

Jolana.b
15.02.2017 5 z 5

Začala jsem čtvrtým dílem a po přečtení hned objednala zbylé tři. To se mi moc často nestává. Je to skvělé. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Vřele doporučuji. Jen bych ráda věděla, kdy vyjdou další díly a pod jakými názvy.

ren6939
05.02.2017 4 z 5

Přečteno poměrně rychle (2dny). Úsměvné dialogy a třeba dobrá zápletka se ztrácejí ve zvláštním erotickém náboji

Kešu1981
04.02.2017 5 z 5

Smrtka a syn Satanův + humor, napětí a vášeň...olalaa, to sedlo jak hrnec na prdel :o)

venacava
03.02.2017 4 z 5

Po celou knihu jsem se přihlouple usmivala... Druh vtipu, který je v knize je mým vlastním :)

Eeli
03.02.2017 3 z 5

Vysloveně oddechovka pro holky, nenáročná kniha s originálním nápadem. Je nutno k ní přistupovat s jistou nadsázkou, zato se pak docela pobavíte. Neotřelý děj, situační humor, kousavé dialogy, akce, trocha toho napětí, ale i romantiky a jiskření. (Ne)výhodou je, že kniha není tak úplně ukončená a je třeba sáhnout po pokračování.

BarkaS
28.01.2017 4 z 5

Neotřelé, zábavné, docela originální. Kdybych se snažila to k něčemu přirovnat, těžko bych našla dobrý příklad. Jen ty sexuální scény bych klidně oželela. Díky všem těm duchům a lidem, co hlavní hrdince lezou pořád do bytu, by to musel být nemalý grupáč.

Kačí137
24.01.2017 5 z 5

Sedlo mě to. Něco trochu jiného a zároveň vtipného. Líbí se, že tam nejsou žádní upíři, ani vlkodlaci. Smrtka je zajímavý nápad. Také se mi líbí, že se spisovatelka nebojí být hodně hororová. Ještěže Charley neustále hláškuje :-). Alespoň se tolik nebojím ;-)

jisimi
28.12.2016 4 z 5

Tak tohle mě pobavilo. Bylo to trochu drzé, trochu sexy, určitě originální a trochu i provokativní, řekla bych. Ale rozhodně vtipné. Každopádně mě tato kniha oplývající sarkasmem bavila od první chvíle, co jsem ji otevřela. Příběh soukromé vyšetřovatelky Charley Davidsonové, která vidí duchy a hovoří s nimi. A to nejen zesnulých obětí vražd. Duchové ji provázejí vyšetřováním vražd, bydlí u ní doma, zjevují se jí náhodně. Kromě toho se kolem ní motá jeden, který ji přivádí k šílenství. A tak musí přijít na to, kdo to je, co od ní chce a proč ji tak přitahuje.
Není to bůhvíjaké literární dílo, ale rozhodně Vás pobaví. Nepřemýšlejte, jenom se bavte, je to skvělá oddychovka.

trudoš
02.12.2016 4 z 5

Kdyby se chicagský čaroděj Harry Dresden narodil jako holka, jmenoval by se Charley Davidsonová.
V první řadě je třeba říci, že První hrob napravo je hodně ženské čtení. Ale natolik vtipné, že i jako zástupce ošklivější polovičky lidstva jsem si užil každou stránku. Svérázná hrdinka je totiž podobně střelená jako rusovláska mého srdce Stephanie Plumová, jen s tím rozdílem, že si až příliš často hraje na drsňačku, přestože k tomu nemá potenciál. Ale vzhledem k tomu, že vyprávění stojí především na bezděčném humoru, tenhle nedostatek jí hravě odpustíte. O to víc, že Charley má jiné přednosti. Třebas neodolatelné Nebezpečí a Will Robinson.
Tuhle detektivní urban fantasy říznutou pararomancí si buď oblíbíte po pár stránkách, nebo ji rovnou odložíte jako brakovku. Vyšetřování je hodně vachrlaté a erotika jen v soft verzi, ovšem zábava je to stoprocentní. Vlastně, i když je tu pár povedených nápadů ohledně duší mrtvých, na ničem jiném, než na stylistice Daryndy Jonesové román nakonec nestojí.

Janičta
21.10.2016 3 z 5

V zásadě souhlasím s komentářem pod sebou.. zaujalo mě to dost na to, abych si přečetla další díl.
Jako oddechovka to ušlo, ale z těch nadšených ohlasů kolem mě jsem měla dojem, že by to měla být fakt pecka.. no nic
Humor tam občas natlačen až násilně - jako by hlavní hrdinka prostě musela být za každou cenu ostrovtipná drsoňka a její chování by taky potřebovalo vybrousit, protože občas si asi fakt seděla na vedení a dělala podivné věci.

kklepkaa
17.10.2016 3 z 5

Potřebovala jsem něco na odreagování. Něco nenáročného, vtipného s kapkou sexy týpka a tohle všechno jsem dostala. Nedá se říct, že bych byla přímo nadšená, ale rozhodně si mě kniha získala natolik, že rovnou začnu dvojku.

marek1278
23.09.2016 4 z 5

Zajímavé... :) Nevím jak tohle dílo popsat výstižněji, zajímalo mě jak to všechno dopadne a co se z toho vyklube a nakonec jsem se fakt bavil :) Jsem zvědavý na další díly

orangerose
06.09.2016 5 z 5

bavila mně moc, plná akce i humoru

Alma-Nacida
23.07.2016 4 z 5

Čtivě napsaná paranormální skorokrimi, na které oceňuji hlavně to, jak se autorka dokázala obejít bez obvyklých žánrových klišé. Pobavila jsem se, byla jsem napjatá a těším se na případné pokračování. :)

denydean
11.07.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mě naprosto uchvátila a příjemně překvapila, nemůžu se dočkat dalších dílů !!!

PeM
07.07.2016 5 z 5

Bavilo mě to.., až na tu zbytečnou "vložku" Reyese...

DK197
24.06.2016 4 z 5

Než jsem se vrhla na psaní komentáře, musela jsem několikrát potřást hlavou, abych si utřídila myšlenky. Tato kniha se mi hrozně těžko hodnotí, neboť sarkasmus a humor hlavní hrdinky byl na mě trochu moc. Bylo ho moc. Na její věk. Párkrát jsem měla tendenci s ní zatřást, nebo tak něco.

Ale některé zápletky a příhody v knize byly pro změnu moc fajn. Miluju mladého polististu G. a její nejlepší kamarádku.

Navíc milostná linka s Reyesem byla... výživná. Ačkoli je snad podle všeho větší bůh sexu než Ch. Grey z jiného románu a já nevěřila, že to ještě vůbec jde. Ale kdo by se divil, když Reyes je vlastně... no to si přečtěte sami. :-)

Suma sumárum přes otravně přehnaný sarkasmus knihu pozvedává děj, vedlejší postavy a milostná linka - takže dobrý. 4*