Temná je budoucnost

Píše se rok 2055. V podzemním krytu se z hibernatického spánku probudí Charity Lairdová, nejmladší astronautka kosmické eskadry Spojených Států – Space Force. A když malezne cestu na povrch, naskytne se jí pohled na Ameriku, která se otřesným způsobem změnila. Tam, kde dřív v noci zářily miliony světel New Yorku, vládne nyní tma. Cizí útočníci z vesmíru svedli s lidstvem zničující boj, který přivedl lidskou civilizacii téměř na pokraj záhuby. Jen „wastelanders“, žijící v malých skupinkách v horách, unikli zotročení. Ale právě ti začnou Charity pronásledovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28394/charity-ii-temna-je-budoucnost-28394.jpg 4.124

Charity (2.)

Dunkel ist die Zukunft (1988)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

TERRORDROME
24.12.2018

X rokov po konci sveta precitá Charity z mrazáku, spoluzmrazenec je fuč a spustošenou krajinou sa preháňajú imitácie Mad Maxa dotované emzáckymi vládcami planéty. Druhý diel série je celkovo pútavejší vďaka skúmaniu drsného postapokalyptického sveta pod nadvládou hmyzích kruťákov. Taktiež do deja vstupujú zaujímavejšie postavy ako vodca motorkárskeho gangu Skudder, protivná púštiarka Net a groteskný vyčúraný trpaslík Gurk. Ako hovorí názov knihy, budúcnosť pekne smrdí a každá ďalšia informácia je len horšia, ale ľudkovia sa nakoniec vyhecujú k nejakej rebelii a zamordujú pár hnusných votrelcov. Hrdinovia si podajú ruky a hrrr na ďalší diel, odhaliť tajomstvá Moronov! Efektívne svištiace béčko.

kuSty
13.11.2014

Osobně mi kniha přišla malinko slabší, než první díl, ale děj ubíhal stejně rychle, ani jsem se nenadál a už byl konec.

Eigis
11.08.2013

Kniha začíná probuzením hlavní hrdinky ze stáze. Hned od začátku je nucena bojovat aniž by měla možnost se vyrovnat se stávající podobou země a postavením lidstva.