Nejlepší žena Space Force

Nejlepší žena Space Force

Na hranici sluneční soustavy se objevila cizí kosmická loď; která se obrovskou rychlostí blíží k Zemi. Speciální tým astronautů letí lodi vstříc… Expedici velí Charity Lairdova, mladá, atraktivní, odvážná, inteligentní-a navíc nejlepší pilot kosmické eskadry US-Space Force. Když kosmonaute tajemný vzdušný objekt dostihnou, ke svému překvapení zjistí, že je úplně prázdný…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28393/charity-i-nejlepsi-zena-space-force-28393.jpg 3.826

Charity (1.)

Die beste Frau der Space Force (1989)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

trudoš
21.09.2017

Na brakovku, navíc německou, to není špatné. Mít to redaktora, který by dokázal autora kočírovat, aby zápletka někam směřovala, mohla z toho být neskutečná zábava. Ale jak se to bere vážně, výsledek působí dojmem nízkorozpočtového béčka. Příběh ovšem šlape v povedeném duchu military sci-fi, kdy lidstvo na plné čáře projíždí invazi mravenčího šmejda z kosmu. V rozpacích jsem byl pouze z rozdělení vyprávění do dvou dějových linií, protože se zbytečně znepřehledňovala pospolitost gradace. Navíc mě bavila spíš ta rekapitulace makabrózní prohry, než co špatného z toho vzešlo. Jen by možná stálo za úvahu nedělat z hrdinky největšího borce v galaxii, který si poradí s kde čím, jen chlápek s pistolí v ruce znamená konečnou. Charity Lairdová je jinak okatou coververzí Ellen Ripleyové, přičemž podobnost s vetřelci je vůbec v mnoha bodech výrazná, i když si Wolfgang Hohlbein jde čistě vlastní cestou. Závěr naneštěstí prvoplánově utnut v bodě, kdy nutnost dalšího pokračování je prakticky nezbytná.

kuSty
07.11.2014

Pro mě hodně milé překvapení. Po delší době knížka, která má spád a je napínavá od začátku až do konce. Místo zbytečných sáhodlouhých popisů krajin a hromady zbytečné politky je tam hromada akce. Pro mě pecka!

Pro Eigis: Pokud dáváš takový komentář, tak piš že je to SPOILER, jinak tím kazíš ostatním překvapení!

Eigis
11.08.2013

Jedná se o celkem příjemnou změnu, kdy je lidstvo pro změnu celkem rychle poraženo. Hlavní hrdinka nejprve vede tým, který má zaúkol prozkoumat mimozemskou loď a po útoku mimozemšťanů se jí podaří probít do tajného vládního bunkru, ve kterém zkončí v hybernační komoře.