Lidská komedie

Lidská komedie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100568/bmid_lidska-komedie-kjd-100568.jpg 4 249 30

Křehký příběh o válce, dospívání, hrdinství, tajemství a dalších obyčejných věcech.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Maťa

The Human Comedy , 1943

kalache
27.12.2013 5 z 5

myslím si,že je to nejlepší protiválečná kniha,kterou kdy kdo napsal....pro pamětníky,pamatujete na slovenskou inscenaci "Poslíček z Ithaky"......

Psax
26.08.2013 5 z 5

Hluboce oslovující, lehce vyprávěný příběh.
Na to mávání z vlaku asi už nezapomenu. To je prostě nádherný obraz.

Nahnilaruka
17.04.2013 3 z 5

Musím říct, že naprosto nechápu hodnocení této knihy. Autor sice umí barvitě vykreslit postavy ale děj není nijak poutavý nebo alespoň mě nijak neupoutal. Přišlo mi, že autor, nebo ten, kdo knihu překládal, neznal jiné uvození přímé věty než: řekl. Když jsem se do knihy začetl, připadalo mi, že čtu jen řekl, řekl, řekl, řekl... až do té míry, kdy jsem musel přestat číst. Přitom český jazyk je tak košatý a barvitý...

některé pasáže byly téměř zbytečné, některé kýčovité. Taktéže byly nastíněny určité dějové linky, na které v průběhu knihy neustále narážíme, ale ve výsledku nebyly dotaženy. Závěr knihy jsem očekával už z titulu, ale jinak velmi vydaření. Slabší průměr.

kika 13
27.12.2012 3 z 5

Příběh o lásce a naději v lepší zítřek.

Livien
26.08.2012 5 z 5

Krásné. Tato kniha mě tak hluboce dojala, že nejsem schopná napsat nic smysluplnějšího. Jde o příběh, který jasně ukazuje, že jsou to právě děti, které se umí na svět správně podívat a pochopit ho. Nikoli my dospělí.

Marianka78
26.06.2012

Parádní kniha.Akorát to není komedie.....Je to smutné,ale s krasným koncem.....

Stammel
19.04.2012 3 z 5

Je to hrozně hezké a po všech stránkách sympatické. Ale Saroyan strašně tlačí na pilu, čímž svůj šlechetný a humanistický záměr místy dost shazuje. Koketérie s kýčem byla na mě trochu příliš okázalá. Také jednotlivé myšlenky se často opakovaly, místo aby se rozvíjely. Vynikající a mocný je ovšem biblický závěr, ten mě rozhoupal skoro až ke čtyřem hvězdám. Když jsem pak ale četl Molnára, který umí stejně šlechetné hodnoty prokreslit mnohem elegantněji, musel jsem být přísný.

Alma-Nacida
07.03.2011 5 z 5

Pro mě je tahle kniha Saroyanovou nejlepší, naprosto bezkonkurence, mohu jen doporučit.

iarro
30.11.-0001 5 z 5

Je těžké číst tuhle knihu a přitom být beznadějný cynik. Po celou dobu čtení jsem si říkal, "bože, to je ukecané, to je utahané, to je naivní", ale dočetl jsem poslední stránku a v hlavě se mi rojila spousta myšlenek, které se mi špatně utřiďovaly a nedaly mi spát. Jó, život je někdy zvláštní, a tohle je příběh o životě.
Prostě je to krásně smutná kniha, který stojí za čas nad ní strávený. "Lidská komedie" - to je vážné trefné pojmenování.

bakterie_
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a nejlepších knih, co jsem kdy četla.