Cesta ze ztracena

Cesta ze ztracena https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4012/mid_cesta-ze-ztracena-eSc-4012.jpg 4 215 45

Sandy Shorttová přišla před dvaceti lety, ještě jako malé děvčátko, o spolužačku. Malá Jenny-May Buttlerová se zčistajasna ztratila a nikdy nikdo nenašel ani její tělo, ani sebemenší stopu, která by aspoň naznačovala, co se jí přihodilo. Tato událost obrátila Sandy Shorttové život vzhůru nohama. Od té doby se nedokáže smířit s jakoukoliv ztrátou, která ji v životě postihne, i když jde třeba jenom o ponožku, která se někam zatoulala při praní, nebo o klíčky od auta. Její snaha najít všechno, co kdy ztratila, u ní přerůstá v posedlost a přivádí ji ke službě u policie, kde se věnuje hledání pohřešovaných lidí. Ve chvíli, kdy se má setkat s Jackem Ruttlem, který se na ni obrátil o pomoc, protože se marně snaží přijít na stopu svému zmizelému bratrovi, se však záhadně ztrácí sama Sandy. Ocitá se daleko od domova, v tajuplném světě věcí a lidí, po nichž až dosud pátrala, a znovu propadá své staré posedlosti hledání. Tentokrát však zoufale hledá cestu domů.... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , BB art

Place called here , 2006

InaPoppy
01.05.2017 odpad!

Kniha, která nijak neobohatí váš život.

Miťuli
12.03.2017 3 z 5

Od knihy jsem asi očekávala více, proto jsem ji po 50 str. odložila, protože mě prostě "nebavila"...

Tess.96
28.12.2016 4 z 5

Zatím jediná kniha od Cecelie Ahern, u které mi trvalo vážně dlouho než jsem se pořádně začetla. U prvních pár kapitol jsem četla automaticky, ale myslela na jiné věci, což není zrovna dobře, teprve až jsem se pročetla dál mě to začalo zajímat a bavit. Moc se mi líbí nápad se "Ztraceným světem", protože tím hlavní hrdinka dostala odpovědi na své otázky. Mrzelo mě ale, že autorka až moc uspíšila konec knihy, ale jinak originální nápad.

lea25
09.12.2016 3 z 5

Rozpolcenost,zklamání po knize S láskou Rosie a filmu P.S.:Miluji Tě! I když...možná zmiňovaný film trochu tématicky zapadá.A když nad tím přemýšlím dál(právě jsem dočetla)podvědomí neukecáš.Co všechno v nás může ovlivnit náš život.

Hanna14
01.09.2016 4 z 5

Ačkoliv mohlo proběhnout větší seznámení s krajinou zmizelých věcí, zklamaná nejsem. Po autorce sahám, chci-li si u knížky oddychnout. Za mě tedy pohodové čtení k vodě.

terezamarsik
05.07.2016 3 z 5

Kniha začala docela dobře. Vypadalo to na příběh se zajímavou zápletkou a zajímavý byl i nápad se světem, kam mizí všechny ztracené věci.
Všechno začalo opravdu dobře, postupně jsme se dozvídali životní příběh Sandy, který byl určitě zajímavý, pak se ale Sandy ztratí do již řečeného světa a v tu chvíli se kvalita knihy stále snižuje a snižuje.
Čekala jsem, že se ke konci dozvím proč ten svět existuje, nebo alespoň proč se Sandy jako jediná dokázala odtamtud dostat nebo zda se nějak rozvine vztah mezi Sandy a Jackem, který byl ze začátku zdůrazňován. Nic z toho se ale nestalo, dozvěděli jsme se životní příběh Sandy a pak přišel urychlený konec bez nějaké zajímavější zápletky nebo zajímavého příběhu.
Je to škoda, protože kniha mohla být opravdu dobrá, kdyby byl konec trochu propracovanější a svět pro ztracené věci byl trochu více vysvětlen, ale spíše byl podán jako nějaká pohádková zem a to se moc do této knihy nehodilo (příliš dětinské).
Přesto nelituji, že jsem knihu četla a strávila nad ní svůj čas, protože úplně špatné čtení to nebylo. Přeci jen má kniha celkem zajímavý nápad a někoho, kdo si tak nepotrpí na propracovanější konce, může zaujmout i více než mě.

malen
01.06.2016 3 z 5

Zajímavý námět. Trošku mi to připomínalo Lisey a její příběh od S. Kinga. A mám po přečtení obdobný pocit - nevím, jestli se mi knížka líbila nebo ne. Ale zatímco Lisey a její Bájodolí mi zůstalo v hlavě doteď, při psaní tohoto komentáře jsem si musela přečíst, jak se vlastně hrdinka -Rosie jmenovala, přestože jsem četla před třemi týdny. Zaujalo, ale není to knížka, kterou bych doporučila kamarádce.

Káča Máča
05.03.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, nicméně četla jsem od této autorky i lepší, čímž samozřejmě nechci tuto knihu shazovat. Pro mě takový lepší průměr ;).

luciefeix
27.02.2016 3 z 5

prijemna kniha , koho by nezajimalo kam se vse ztrací ? dobre pojato :)

veronikav3527
20.12.2015

Zajímavé téma, vše na sebe tak hezky navazovalo, ale někdy to bylo až moc zdlouhavé.
Naštval mě konec, moc krátký, zajímalo by mě jak to dál bude s Gregorym a celkově. Téma na zamyšlení.

elina555
17.12.2015

Dnes jsem knihu dočetla, velmi zajímavé téma, začátek nic moc a konec by opravdu zasloužil více stránek. Takto byl dost uspěchaný jako by už to autor chtěl mít za sebou. Jinak pro mě velmi čtivé, přečteno během dvou sezení v čekárně u lékaře. Určitě vyhledám další knihu autorky.

adelaska
22.11.2015 2 z 5

No.. když se podívám na námět, tak je neskutečně zajímavý a originální. Ale všechno bych tam udělala jinak. Knížka se celkem rozjela až 30 stránek před koncem a navíc to skončilo tak uspěchaně, nezajímavě... Nevím. Je to až škoda, že takový parádní nápad na příběh je dle mých slov tak odfláknutý. Na čem si autorka dala až moc záležet byly popisy krajin, které až jsem se divila dokázala natáhnout na celou stránku, takže jsem to už přeskakovala, ale o tom "místě" jsme se vesměs nic nedozvěděli. Mám chuť vzít do ruky tužku a celé to udělat jinak, přepsat ... Je to škoda, pro mě to bylo prostě odfláknuté. Spisovatelka má dar na takové nápady na příběh, ale neumí ho dle mě pořádně využít. S láskou Rosie jí sedlo, je to nenáročný romantický příběh, ale tento nápad prostě zpracovat neuměla. Jaká škoda. Měla toho pořádně využít a věřím, že by to byla pecka.

wiwa
03.08.2015 4 z 5

Myšlenka hezká, kdo ví, kam se nám všechno ztrácí... ale ten závěr byl takový zvláštní, možná jen uspěchaný, nevím... něco mi tam chybělo..

bbara155
10.12.2014 1 z 5

Zdlouhavé a nezáživné.

paja.snb
07.11.2014 1 z 5

knížka byla nudná... velké zklamání :(. Dočetla jsem to jen díky přeskakování stránek, kapitol... nedoporučuji

Vendulik
10.09.2014 5 z 5

Skvělý námět a perfektně napsaná knížka. Krásný příběh. Jen mě mrzí, že se tak Bobby nedostal domů, když si to tak jeho maminka přála.

Gysna
04.03.2014 4 z 5

Zajímavé čtení, jako vždy zvláštní námět, ale po dočtení je mi tak nějak hezky na duši.

valentýna
14.09.2013

Kniha se mi četla dobře, ačkoli nemám moc ráda "fantastično" , přesto dává několik témat k zamyšlení. Známe dobře svou rodinu a přátele ? Až když je navždy ztratíme, tak si uvědomíme, že ne, že jsme se jim málo věnovali a měli s nimi více rozmlouvat.

monushka
15.08.2013 3 z 5

Styl psaní Cecelie Ahernové je můj oblíbený. Tato kniha byla opět čtivě napsána a příběh byl zajímavý.

Marčullkas
23.07.2013 3 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou hodně dlouho. Nedařilo se mi ji dočíst, ale nakonec jsem ji zdolala a opět mě moc nezaujala:( Slabší kousek v mé knihovně.

pro ženy 5. dimenze fantasy

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Cesta ze ztracena je v