Cesta pravého muže

Cesta pravého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155452/bmid_cesta-praveho-muze-JqL-155452.jpg 4 261 63

Cesta pravého muže vás zavede do srdce současné mužské zkušenosti. David Deida se zde s pronikavou upřímností a ojedinělým vhledem do nejhlubších mužských tužeb zabývá nejdůležitějšími aspekty života mužů - kariérou a rodinou počínaje a ženami, intimitou, láskou a duchovním růstem konče. Nabízí vám praktickou příručku jak žít. Cesta pravého muže by se měla být povinnou "školní" četbou. Deida učí muže, jak být muži, a ženy, jak být ženami. Jak se navzájem obdarovat tím, čím jsme jedineční, a porozumět tomu, kde jsme odlišní. Nejde přitom jen o psychologické poučky - Deida vysvětluje, jak se liší a doplňují naše mužské a ženské energie, což je v dnešní "zrovnoprávněné" společnosti zcela klíčové. Tato kniha zásadním způsobem podporuje životní směřování mužů, jejich sílu a celistvost, a zároveň lehkost bytí, hluboké uvolnění a zářící radost jejich partnerek!... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: ekniha , Synergie

The Way of the Superior Man , 1997

misantroop
29.05.2016 4 z 5

Po knize jsem sáhl víceméně ze zvědavosti i když mě trochu odpuzoval podtitulek "Duchovní průvodce pro muže". Kniha je napsaná relativně čtivě ale zároveň jsem měl pocit, že některé myšlenky i přímo pasáže se stále opakují. Co mě trochu iritovalo při čtení bylo neustálé opakování termínů jako "hluboká láska" a "nejvyšší pravda" které ve mě probouzejí tmářskou nedůvěru. Když pominu tento fakt, je spoustu pasáží z knihy u kterých jsem musel uznat, že jejich popis znám ze svých zkušeností a mohu je napasovat ať již na své zážitky nebo zážitky, které jsem viděl u svých přátel. Vzhledem k tomu, že jsem si knihu přečetl v roce kdy dovršuji třicet let svého života, mám už dost zkušeností na to abych chápal většinu autorových postřehů nicméně myslím, že část mi jich zůstává skryta. Jsem zvědav jestli se někdy ke knize vrátím ve starším věku, jak bude moje hodnocení znít potom. Zajímavé kniha pro ty, kteří se amatérsky zajímají o psychologii nebo si chtějí přečíst něco směřujícího k rozvoji osobnosti. Rozhodně obsahuje pasáže, které Vás donutí se zastavit a zamyslet. A v tomto směru Vás určitě posune dále.
Poznámka na konec: Nemohu se ale pořád zbavit dojmu, že kniha by měla mít spíše podtitulek: "Jak probudit a přijmout svou dominantní roli ve vztazích a naučit se přemýšlet o dopadech svého postoje, slov a činů na své vztahy k ženám a okolí". Možná, že ve čtyřiceti ale uvidím po opětovném přečtení této knihy vše jinak.

magnolia
10.03.2016 2 z 5

Knížku jsem četla ze zvědavosti před pár lety - a neohromila mě, naopak docela unavovala omíláním a všemi "pravdami". Myslím, že je přeceňovaná, jako mnohé, co má velkou reklamu - už jen ta nabubřelá anotace :) Souhlas s Jogesem a LordemSnapem.

Joges
23.02.2016 4 z 5

Poslouchal jsem ji jako audioknihu. Některé rady a kapitoly jsou vynikající, inspirativní, jiné jsou známé, některé jsem přešel bez povšimnutí, další mi zase připadly jako náměty z amerických romantických slaďáků. Na naše středoevropské poměry byly zvláštní a netypické. Celkově hodnotím knihu kladně. Více poradí, prozradí, čtenáře motivuje a občas nakopne k rozhodnutí, než otráví či naštve.

coquus
07.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha (nejen pro muže), která poskytuje mnoho smysluplných odpovědí. Hodně věcí mně díky ní docvaklo. Doporučuji.

LenZa28
08.01.2016

Koupila jsem ji manželovi k svátku a nejdřív jsem myslela, že mi ji ošvácá o hlavu, ale dostala se mu do rukou v čas, kdy ji dokázal a chtěl pochopit, a tím se mu a celé naší rodině změnil razantně život. Ale přesně, jak píše St. Jimmy..

St. Jimmy
06.01.2016 4 z 5

An eye-opener. Ale pouze pro muže, který má opravdu rád ženy a stojí o skutečné hlubší porozumění.

s.mirka1
04.01.2016 5 z 5

Výborná kniha !!! Kéž by muži toto pochopili !!! Pak by bylo na světě plno spokojených žen a jejich mužů.... :)) Celou jsem ji skoro probrečela a žasnu nad Deidovou znalostí žen... měla jsem pocit, že ten chlap snad se mnou celou dobu bydlí.... :))

kamibe
07.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha, z které jsem si udělala hodně výpisků. Upozorňuji, že existují muži, kteří tuto knihu číst nechtějí! Já ji však četla velmi ráda a jen doufám, že mužů, kteří si ji přečtou, bude víc a víc. Bylo by to HODNĚ potřebné.

PatrikDi
08.05.2015 5 z 5

Kniha Cesta pravého muže ukazuje nejem mužům ale i ženám jak by se k sobě měli chovat, pochopil jsem ale už mi to bylo kamarádkami naznačeno, že muž má vydělávat peníze, pomáhat ženě a kupovat ji dárky. Ženy přitahuje neohrožený muž, který řekne svůj názor aniž by zapochyboval a umí i příjmout kritiku. Autor čtenářům zpřístupnil srozumitelnou formou postavení muže vůči ženám, vychází z naší společnosti a emancipaci žen. Je pravda, že v muslimském světě by tato knížka neobstála, neboť žena se podřizuje muži a nemá skoro žádná práva. Vím, že i ženy mohou být ve svém oboru lepší než muži, umí dát najevo city a zahrnout okolí láskou. Ale neodpustím si jedovatou poznámku, kterou zastávají muži (v časopisu Vlasta, baterie otázek pro...), nesnažit se ženu pochopit ale milovat ji.

LordSnape
15.03.2015 2 z 5

Co se Davidu Deidovi musí uznat je fakt, že jako jeden z mála pochopil hloubku ženského nitra a principy jak funguje, zatímco ostatní radílkové, učitelé a koučové jen klouzají po povrchu. To, jak vysvětluje partnerské vztahy a nebo chování v jednotlivých krizových situacích se mi líbilo, ale pak jsou zde ona, pro mě nepochopitelná cvičení v přemáhání. Když mi navíc říká, že mám mít orgasmus skrz celou páteř, zadržovat při sexu ejakulaci a vůbec nemasturbovat, přišlo mi to jako asketismus, který opět jako většina vydává za tantru. Vážení, tantra je o něčem jiném, než o ovládání rozkoše a požitku ze sexu. Navíc vše je tak nějak zabaleno do poměrně hustého cukrkandlu o věčné, neutuchající a všeobjímající lásce, což se mi ke konci knihy začalo už dost zajídat.

ch.p.korb
14.10.2014 odpad!

blbost

laker4life
14.07.2014 4 z 5

Tahle kniha, místy dost kontroverzní, mi v lecčem otevřela oči a donutila se zamyslet. Zároveň jsem měl trochu problém úplně včechno dokonale pochopit. Určitě to je kniha, ke které se budu v životě několikrát vracet, než mi všechna ozubená kolečka docvaknou přesně na místo :-)

Danafantom
02.07.2014 5 z 5

Pro mě byla tato knížka zajímavější než Cesta nespoutané ženy, kterou jsem četla jako první. Díky ní jsem pochopila dost věcí.

Koza3
08.06.2014 4 z 5

Naplňující kniha, která donutí muže přemýšlet nad tím, nad čím mnohdy jen mávne rukou nebo si nechce sám připustit. Jedná se o Cestu s velkým C, proto není kniha nějakým návodem, který si člověk přečte a jeho život se od základu změní. Je potřeba učinit důležité kroky ve svém životě a nalézt na své životní pouti to, po čem ve skrytu duše toužíte. Dávám 4 hvězdy na super zpracování.

Bassbooster
09.01.2014 4 z 5

Dost poučných faktů u kterých se při čtení každý skutečně nachází. Myšlenky a příklady situací, které se každému stávají téměř každý den, ale nad kterými jsem dříve ani nezkoušel hlouběji přemýšlet. Nemyslím, že se po přečtení někdo od základu začne dívat na svět úplně jinak, nicméně dost myšlenek zůstane k přemýšlení a přehodnocení pro praktické využití v reálném životě.

rfa
09.06.2013 5 z 5

Jednoznačně tuto knihu doporučuji. Pokud se pro ní rozhodnete, tak může obohatit muže, ale i ženy.

Luciperka
22.05.2013 2 z 5

Z této knihy jsem si moc nevzala. Četla jsem ji ze zvědavosti a některé kapitoly mi přijdou nepochopitelné.Jiné kapitoly ve mne vyvolaly určité otázky a v průběhu četby mě kniha donutila přemýšlet, což považuji za přínosné. Bohužel ale převažovaly kapitoly, se kterými jsem se nedokázala ztotožnit, což je možná dáno mými životními zkušenostmi a mou částečnou averzí vůči karmám, energiím a podobně.

Většinu informací jsem již znala z psychologie a poznala jsem tam i trochu Cavemana. Tento autor mi příliš nesedl.

soltera
11.05.2013 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, ktorá ma príjemne prekvapila, lebo ju písal muž :) Čítajú ju väčšinou ženy, hoci je písaná pre mužov. Veľmi nenásilným spôsobom D.Deida ukazuje cestu, ako je možné stať sa "pravým" mužom, k čomu stačí tak málo...pochopiť ženu :)

Ivinho
02.04.2013 5 z 5

Skvělá kniha!!
Během čtení jsem se musel mnohokrát vracet k tomu co jsem přečetl. Autor tolikrát vyslovil nebo formuloval myšlenku o které jsem jen tušil, že je někde uvnitř mne. Myšlenky, které mě v minulosti napadly zde v této knize dostaly konkrétní rozměry.
Tuto knihu bych doporučil každému muži a zároveň i ženám, autor se často obrací přímo k nim.

bytost
19.03.2013 5 z 5

Jestliže jste muž a domníváte se, že ženám rozumíte tak tuto knihu si URČITĚ pročtěte ! Jinak ji doporučuji všem ženám, protože mám za to, že i mnohé z nich se v sobě nevyznají...Já sama jsem se tu našla a zaradovala jsem se, že nás ženy a naše tužby alespoň jeden z mužů odhalil. Jupí, jupí to je super a nyní už to mohou vědět i další, když ovšem budou chtít....

Nedá mi to CITUJI: ,, jedno z nejlubších přání ženy v partnerském vztahu (ovšem nikoli ve vztahu obchodním nebo čistě kamarádském ) je uvolnit se a odevzdat s vědomím, že se muž o všechno postará. Když žena nemusí plánovat a říkat muži, co má dělat, může si konečně začít užívat. Přirozený stav ženy je podobně jako u oceánu disponovat velkou silou, ale neuplaťnovat ji jen jedním směrem. Mužská energie staví průplavy, přehrady a lodě, aby se spojila se silou ženského oceánu a dostala se z bodu A do bodu B. Ženská energie má nesmírnou sílu, ale je nezacílená, jako vítr nebo mořské proudy - je proměnlivá, krásná, ničivá síla, která je zároveň zdrojem života.Šťastá žena je v souladu se svým tělem i srdcem. Chcete-li po ní aby analyzovala, je to jako by jste chtěli část oceánu obestavět zdí a vybudovat v něm bazén ! Je bezpečnější, předvídatelnější, ale není v něm život ! Většina mužů své ženy proměnila v bazény tím, jak s nimi setrvale zacházeli jako s muži a probírali s nimi svoje city v domnění, že když je rozeberou, tak ,,se to vyřeší,,. KONEC CITATU

Nevím, zda budou mít muži trpělivost na čtení a následné zamyšlení, kdyby však ano, tak by ubylo zbytečných dohadů a omylů v komunikaci a bylo by mnohem více PRAVÝCH MUŽU. Držím jim všem palce, určitě si to my ženy zasloužíme....

muži duchovní rozvoj mužská sexualita

David Deida
americká, 1958
2011  75%Cesta pravého muže
2013  53%Cesta nespoutané ženy
2014  82%Intimní splynutí
2013  75%Když jde o muže
2012  61%Cesta vášně

Kniha Cesta pravého muže je v