Kat

Kat https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60133/bmid_cesta-krve-iii-kat-60133.jpg 4 311 62

Cesta krve série

< 3. díl

Hlavní hrdina prahne po pomstě. Získá další dva stroje Saladin, se kterými se chce vypořádat s cizinci, kteří téměř vyhubili lidstvo. Při útoku na jejich mateřskou loď se ale stane něco s čím nikdo nepočítá. Objevují se protivníci cizinců, kteří dokončí zkázu na Zemi. Maxmilian se proto vydává do vesmíru kde bojuje se vším co nemá lidský původ. Podaří se mu zachránit Jonáše, kterého cizinci zotročili. S Jonášem, s Tím druhým a se Saladinem se nakonec dostává na domovskou planetu cizinců, kde chce svou pomstu završit.... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha ,

Predator666
07.10.2016 5 z 5

Romány Martina Moudrého mi nikdy moc nesedly. A tak jsem se s obavami začetl do jeho Cesty krve, kdy se rozhodl celý příběh konečně dokončit. Když už se k tomu pan Kulhánek neměl. Není to tak humorné jako předešlé dva díly, ale je to bomba. Hlavní hrdina se s tím nese(r)ká a likviduje vše co může...někdy i to, co nemůže. Já se bavil. Sice to nezmění můj názor na podivné psaní pana Moudrého, ale za tohle mu tleskám.

vlkodlaq
02.09.2016 5 z 5

Člověk by /skoro/ nepoznal, že to nenapsal Kulhánek. Protože jsem četl na PC tištěnouohmatanou verzi (originál nebyl k sehnání), považoval jsem Kata za Kulhánkovo dílo s tím, že jen trošku změnil styl. Když jsem se pak dozvěděl, že to Kulhánek nenapsal, považoval jsem za autora Žambocha, a to dlouho. Moudrý překvapil, a to velice mile. Díky

dpxcz
22.07.2016 4 z 5

Velmi slušné zakončení série Cesty krve, i když to nenapsal Kulhánek. Každopádně jsem velmi rád, že tato kniha vznikla, protože jsem byl velmi zvědavý, jak to po druhém dílu bude celé pokračovat.

RaSu
30.06.2016 3 z 5

Já myslím, že autor na Kulhánka navázal celkem obstojně. Na prvotinu je to rozhodně hodně slušné. Takže mi nezbývá než knihu doporučit. Je zde sice poznat určitá syrovost ve stylu psaní, ale oproti tomuto dílu autor v Temných záblescích postoupil o značný level výše a díky tomu se stal mým oblíbeným.

hamtalka
02.04.2016

U mně dobrý. Slušný nástupce Kulhánka.

werewolf88
10.11.2015 4 z 5

Že to nenapsal Kulhánek jsem se dozvěděl až po přečtení. Připouštím, že kdybych to věděl, tak to asi nečtu. Musím ale uznat, že se to četlo velice dobře a dost jsem se bavil. Samozřejmě je to pak o přístupu... když v tom někdo začne hledat mouchy, tak je tam najde.

Covenant
19.10.2015 3 z 5

Nebylo to špatný. Dokonce jsem se místy i bavil. Jenomže absurdit a nesmyslů, bylo tolik, že i u takového nadsazeného díla bily do očí. A jak jsem je měl zbitý, že jsem skoro přes opuchliny neviděl, děkoval jsem Jafffovi, že dokončil, co mistr načal. Hluchých míst bylo spousta. Např. nekonečné souboje v poušti s pancéřákama mi fakt už lezly krkem (to máme oči, uši, krk a ještě zkusím napsat něco o prstech). Všechny složité akce, které vypadaly v knize, jako druhořadé prkotiny - jako např. start a řízení raketoplánu, jsem přečetl skrz prsty. A pak jsem to překlenul. Bylo to už úplně mimo, že nemělo smysl přemýšlet...přemýšlet. Tato kniha opravdu nejezdí na tento pohon. A když se s tím mé vědomí konečně smířilo, brodil jsem se zelenou krví s úsměvem ve tváři, ze kterého mrazí. Část na měsíci byla asi nejlepší (to bylo těsně po mé rezignaci na...eee). No, ale Martin nebyl tak Moudrý, aby přestal. Jemu to nestačilo a musel přidávat a přidávat.......vstávat! „Můžu?“ zašeptal Ten druhý neslyšně. „Ale jo,“ obrátil jsem oči v sloup. Ten druhý se ve dveřích řídícího střediska otočil zpátky k Singhaie a temným hlasem pronesl: „Já se vrátím.“

Elhzar
15.09.2015

Ve čtvrtině jsem se dozvěděl, že to nenapsal Kulhánek, v polovině už mě to přestalo bavit a odložil jsem to. Mentalita postav mi přišla jiná, než byla v předchozích dílech, děj mi přišel zbytečně vyhnaný do vyšších obrátek. A ačkoliv mě kniha ze začátku i bavila (až na zdlooouhavé popisování bitev), v půlce jsem to zaklap.

martin2153
19.07.2015

na první dva díly to nemá ani z daleka ... Kulhanka nedokaze nikdo napodobit ... Zbytečně pokažená série

Targa Dall
27.04.2015 3 z 5

Trochu to ztratilo švih. O jiném autorovi jsem se dozvěděl až v poslední čtvrtině knihy (a tam začala skutečně ztrácet), nicméně zakončení trilogie je podařené.

PETERYY
23.04.2015 5 z 5

Až teďka jsem zjistil, že 3 díl není od Kulhánka, tak to mě dostalo! Z této trilogie navazuje na parádní jedničku u dvojky jsem se občas nudil.

Terva
19.04.2015 5 z 5

Plnohodnotné dokončení Kulhánkova duetu Cesta krve.

Eigis
02.03.2015 4 z 5

Kulhánek to úplně není, chybí mi tu jeho vytříbený černý humor, ale je pravda že jinak to na první dva díly dost zdařile navazuje. Konec byl možná trošku víc přitažený za vlasy, ale proč ne.

miky01
14.09.2014

ahoj,
nevi nekdo nahodou zda se da nejak sehnat prvni dil cesty krve od kulhanka??? moc diky

pobijecmuch
10.07.2014 3 z 5

Autor napsal třetí díl Cesty krve od Kulhánka. Jde o jeho prvotinu pod pseudonymem Jafff. Už to není ono, ale snaha byla.

DreamR
11.12.2013 3 z 5

Není to sice Kulhánek a určitě to není tak skvěle napsané ale z "povinnosti" po přečtení Kulhánkových dvou dílů jsem zvládl i tuto knihu.

Fuksinka
23.09.2013 3 z 5

Ke dvojce jsem psala, že potřebu dalšího dílu nemám. Takže to evidentně byly jen kecy. Když jsem Cestu louskala podruhé, neodolala jsem a se značnou skepsí začala číst i díl třetí. Překvapil mě mile. Velice dobře napodobený Kulhánkův styl (až na nějaké výrazy), spoustu odkazů na jeho knížky a do půlky dost zábavné. Od půlky mě to však začalo trochu nudit a závěrečnou bitvu jsem skoro celou přeskákala. Saladin dostane milion zásahů, Maxmilián se v něm zase o něco omlátí, Saladin vše na poslední chvíli zachrání, protože je superpočítač..... bla bla stále dokola.Škoda.

BaSiNi
08.09.2013 5 z 5

K této knize jsem se dostal včera a dnes jsem ji přečetl a myslím, že je to zajímavé zakončení trilogie. Některé pasáže jsou trošku přitažené za vlasy ale příznivcům p. Kulhánka jistě neunikly souvislosti s dalšími knihami ( Divocí a zlí ). Tatrgel, zářící prorok, šílený úsměv, žluté oko a loď s pohonem na principu nepravděpodobnosti, hmmm jako bych viděl Patejlova dědečka :-) !!!!!!!!!

wally
19.04.2013 3 z 5

Z mého pohledu se jednalo o vydařenější dílo než byl třeba Kulhánkův druhý díl...sice cesty vesmírem, likvidace mimozemského Boha a démon nenávisti v oku už bylo někdy trošku víc přitáhnuté za vlasy, ale aspoň to bavilo a nudilo rozhodně míň než ten již zmiňovaný druhý díl. Člověk musí mít prostě chuť tuto sérii jako celek přečíst...já vím, že mne číst toto znovu neláká ale jsem rád, že jsem si tu 'legendární' Kulhánkovskou sérii přečetl...

Sentir
30.01.2013 3 z 5

Jsem rád že někdo dopsal konec celé série protože s Kulhánkovo koncem bych se asi nesmířil. Každopádně nepochopím tu věc kdy jeden člověk dokáže pozabíjet půlku vesmíru a vyjít z toho s pár jizvami, to už mi přišlo trošku přehnané a mentalita hlavního hrdiny mi taky nešla do hlavy, už se mohl tolikrát usadit a celou tu svojí pomstu hodit za hlavu, myslím si že žádný člověk by až takhle pomstu nikdy nechtěl. Kdyby se odstranili pasáže kde se bojuje děj by byl tak na 30 stránek a to by mi bohatě stačilo, nevím, nevím ale číst po stopadesáté jak je Maxmilian v Saladinu, stříká mu krev z nosu a pak opravdu NEČEKANĚ vyhraje už mě vážně nebavilo.