Dobrák

Dobrák https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1065/bmid_dobrak-fgp-1065.jpg 5 1132 122

Cesta krve série

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě.... celý text

Nomia
15.03.2018 3 z 5

Naprosto šílená úchylárna s kadencí kulometu ra ta ta ta ta. Nejdřív jsem si říkala, že je to, jak vystřižené z béčkové filmu a děsila jsem se, na jaký brak jsem se to vlastně zase vrhla. Pak mě tahle šílenost samozřejmě začala bavit. Ono je to vážně neskutečně čtivé. Akční, vtipné a šílené.

Poprvé jsem se setkala s Kulhánkem v jeho Nočním klubu a nijak zvlášť mě neoslovil, nedokázala jsem se s tím jeho béčkovým stylem a humorem sžít. V Dobrákovi jsem si k němu už našla cestu, uznávám, že tahle jeho brutální řežba má něco do sebe, obzvlášť hlášky, které měl na svědomí Ten Druhý, byly výborné. Přišlo mi navíc celkem vtipné, jak hlavní postava bez skrupulí likviduje, co se dá, ale z pavoučka se může pos... Kulhánek je pro mě spíš tak trochu guilty pleasure.

Latys
31.12.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih mého oblíbeného autora.

Maxmilian85
08.11.2017 5 z 5

Clovek splyne s pribehem

Azizi
06.09.2017 4 z 5

Ja neviem, z mnou zatiaľ prečítaných autorových kníh, Vládci strachu a Noční klub, sa mi táto zdala asi najslabšia. Ale námet sa mi veľmi páči. Mám rada príbehy, kde je len pár hrdinov, ktorí sa snažia prežiť a pritom sú na to vlastne celkom sami (so svojimi myšlienkami). Kladie sa tak väčší dôraz na psychológiu postáv, ich premýšľanie a uvažovanie. Avšak ako bolo i tu spomínané, tej vojenskej techniky, zbraní a toho všetkého bolo na mňa desne moc. Taktiež ako spomínanej akcie, ale to nie je chyba samotnej knižky a je mi jasné, že to tam patrí, to len ja asi nebudem úplne cieľová skupina. V NK to na mňa však všetko fungovalo perfektne. Hm v každom prípade celý čas som si vravela, že tejto knihe určite nedám 4 hviezdičky, nakoniec mi to však nedalo. Hlavne koniec ma zaujal a som zvedavá čo bude ďalej. Určite neľutujem, stále je to skvelý Kulhánek a som veľmi rada, že mi bol kedysi dávno tento skvelý autor doporučený.

Petroff
30.08.2017 4 z 5

Literárně to stojí za starou belu, ALE je to taky ohromně vtipný a našlapaný svižnou, skvěle popisovanou akcí a nerdovskými tech nápady. I proto to u nás má status totálního kultu - právem!

MonicaMonique
26.08.2017 5 z 5

Miluju tuhle sérii a vlastně i všechny ostatní. Kulhánek je první český spisovatel, kterého jsem, mimo povinnou četbu, přečetla. Jsem ráda, že se u v naší zemi najdou dobří spisovatelé.

Peti
15.08.2017

Moje úplně první kniha od Kulhánka. Jsem spíše nadšenec do fantasy, ale tato sci-fi mě neurazila. Vtipné, že až na konci knihy se dozvíme jméno hrdiny :). A popelnice, to jsou tedy pěkné potvory.

Elea
22.05.2017 3 z 5

Pro mne zatím nejslabší kniha autora, sice zajímavý námět, ale Kulhánek umí víc, mnohem víc.

saez
16.05.2017 5 z 5

Dobrák je prostě dobrák. Teď se vrhnu na Cynika.

frantisek8863
13.05.2017 3 z 5

Dobrý napínavý začátek knihy a odkrývající se děj je zajímavý a poutavý.Hlavně začátek knihy je dobrý, později děj trochu dře a skřípe, ale budiž moc to neřeším, ale stále to ještě jde. Občas na mě popisované scény dobře působili plným strachem a mou představivostí. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je rozdíl pokud se tahle kniha čte v paneláku, nebo autobusu s ruchy města a lidí a pokud se čte někde izolovaně a tichu a šeru osamělé chaty opět jinak působí na psychiku, kdy děj působí vtíravěji. Za mě dobrý, jistě se ke knize opět vrátím...

manioaio
25.04.2017 5 z 5

Postapokalypsa, snaha o přežití, cizinci...sci-fi jak má být. Autora po Nočním klubu a Sérii Cesta krve řadím mezi své oblíbené.

PeterSmith
20.04.2017 5 z 5

Poutavé čtení, plné napětí. Šup na Cynika :)

ketvin
19.04.2017 5 z 5

Od doby, co jsem četla tuhle knihu si vždy, když vidím srnku, vybavím tu Kulhánkovu mrchu :) To je Autor s velkým A prostě... :)

flashi
13.03.2017 5 z 5

Opět zajímavé pojetí budoucnosti, každopádně mě kniha dost navnadila na druhý díl.

jindrich5708
23.02.2017 4 z 5

Dočteno a jde se na Cynika. Jel jsem tuhle vlakem do prace a kousek od trati bylo stado srnek a pozorovalo tu žlutou potvoru na kolejích. V jednu chvilku mě napadlo, že zvažují možnost vlak napadnout, ale ještě si nejsou jistí svým počtem nebo zvolenou taktikou ;)

Hellrampage
10.02.2017 4 z 5

Akcia, akcia, akcia. Žiadne zbytočné obkecávačky, len priama a čistokrvná akcia. A to sa mi páči. Kulhánkovu Cestu krve si prečítajte vtedy, ak ste už presýtený filozofickými a opisnými knihami, ktoré naťahujú dej ako lacné slipy zo sekáča. Síce veľakrát niektoré akcie nedávajú zmysel a sú nelogické, hrdina jedná logicky aj keď si hovoríte, že na to, že neznáša armádu, sa toho v nej veľa naučil.

Konečne mi hrdina knihy neprišiel ako nejaký ťuťko, ktorý nerozmýšľa ale vie, čo má v živote robiť a koná. Zamrzí nízky počet živých ľudí, s ktorými by si mohol pokecať (pretože kecanie s Tým druhým ma vytáčalo) - až keď Maxmilián stretol nemého chlapca, začala ma kniha viac baviť, aj keď príbehovo sa jedná o tuctový survival zombie horor, ktorý človek videl aspoň tucetkrát. Vytáčalo ma neskutočné šťastie hlavného hrdinu, kedy ho stále míňali blesky plechovíc (a Cudzincov), pritom sa okamžite trafila do hodeného miniatúrneho predmetu ale dospelého človeka trafiť nevedia. Neskutočné šťastie bolo, že našiel "tajnú" základňu, úplne nedotknutú. Keď o nej vedeli mimozemšťania a premenili ľudí na mrtvákov, mohli ju úplne zničiť alebo aspoň zničiť to vybavenie. A našli by sa ďalšie veci, no je to braková literatúra a pár nelogickostí jej odpustíme.

Kniha je v podstate rozdelená na dve časti - pred získaním Saladina a po jeho získaní. Keď získajú túto hračku, dej sa zmení o 180 stupňov. Veľmi sa mi páčilo používanie zbraní, človek si ich vychutnáva spolu s hlavným hrdinom. A aj detailné opisy zbraní a Saladina, bol som v siedmom nebi. Nemŕtva srnka bola best :D.

Moja prvá prečítaná kniha od Kulhánka a ja som spokojný. Hlbšiu myšlienku a posolstvo som od knihy nečakal, je to typická oddychovka, pri ktorej človek zabudne na svet okolo. Škoda len, že sa nechystá dotlač, kúpil by som si ju. Takto v bazáre za premrštenú zberateľskú cenu sa neoplatí. Ničmenej už viem, čo ma približne čaká v ďalšom dieli a teším sa :-). 90%

smartys
07.12.2016 5 z 5

Vládci překvapili, cesta krve splnila očekávání a připravila na to co přišlo po ní. Čteno několikrát ☺

Ingenír
16.08.2016 5 z 5

Bomba. Tedy ne tady, ale ta kniha, ten příběh - to je bomba. A to jsem teprve u prvního příběhu. Válel jsem se smíchy a brečel štestím. Tohle je ta správná atmosféra. Černý humor, akce, mimozemšťani, nasraný srnky - prostě paráda.

Predator666
21.07.2016 5 z 5

Věděl jsem, že pan Kulhánek je dobrej, ale teprve po přečtení prvního příběhu Cesty krve, jsem pochopil proč. Akce hned od prvních vět, humor protkaný celým příběhem a napsáno lehkým a srozumytelným nářečím. Prostě paráda a už teď mám přečteno asi dvacet stránek z druhého pokračování a jsem nadšený. Nic jiného, než DOPORUČUJI.

dpxcz
29.06.2016 3 z 5

Oproti Nocnimu klubu a Divokych a zlych je tahle knizka trochu slabsi, ale stale me bavila spise prvni pulka. Dalsi dil snad navaze na Kulhankuch vysoky standard.