Cesta do středu Země

Cesta do středu Země https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243480/bmid_cesta-do-stredu-zeme-243480.jpg 4 1191 142

Poté, co učenec Otto Lindenbrock objeví starobylý runový skript, pocházející od Arne Saknussemma a odhalující cestu do středu Země z Islandu, vypraví se on a jeho synovec Axel na řečený ostrov. Mají v úmyslu utvrdit se o této skutečnosti, a proto si najmou průvodce Hanse Bjelkeho, v jehož doprovodu sestoupí do nitra vyhaslé sopky. Čeká je dramatické dobrodružství, geologické ukázky historie země i objevení podzemního moře a prehistorického života, jakož i překvapující vyústění jejich samotné cesty do středu Země.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Josef Vybíral

Voyage au centre de la Terre , 1864

Skallarix
17.02.2012 2 z 5

Knihu "Cesta do středu Země" jsem dostal po tátovi, ale nevím, jestli ji vůbec někdy četl. Byla to také první a prozatím jediná "Verneovka", ke které jsem se dostal - a s politováním musím říci, že jsem čekal trochu více. Vlastně o dost více..

jprst
07.11.2011 3 z 5

Už je to dlouho od vzniku tohoto románu, věda poskočila daleko dopředu, ale kdo má chuť a náladu na klasický vědecko-fantastický román s napínavou zápletkou, rozhodně neprohloupí. Ale hlavně si ten žážitek nenechte zkazit tím, že pak zhlédnete některé filmové pracování tohoto románu, ty nemají s Vernem moc společného.