Cesta do neba

Cesta do neba https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110553/cesta-do-neba-110553.jpg 4 51 4

Tematicky pestré príbehy so zlovestnou atmosférou a prekvapujúcou pointou ako stvorené na jesenné i zimné podvečery. Majster čierneho humoru sonduje v temných hlbinách ľudskej povahy. Poviedky: Domáca, William a Mary, Cesta do neba, Farárova zábavka, Pani Bixbyová a kožuch od plukovníka, Materská kašička, Zajko Bojko, Genéza a katastrofa, Eduard Dobyvateľ, Prasa, Majster sveta.... celý text

Michal___
25.10.2018 4 z 5

Niekedy nastanú obdobia, keď práca, únava, či povinnosti,... výrazne obmedzia čas, ktorý by bol inak venovaný čítaniu.
Práve na tieto chvíle sú poviedky od Dahla ako ušité. Majú primeranú dĺžku (poviedku je možné prečítať skôr, než oťažejú viečka), sú napínavé (sestrička v ambulancii musí opakovane volať čitateľa tejto knihy :)) a sú podmanivé (podmanivé v najširšom možnom význame tohto slova).

Naj: Cesta do neba, Farárova zábavka, Pani Bixbyová a kožuch od plukovníka, Majster sveta.

JosefKomensky
19.08.2018 4 z 5

Sada vyborne nadcasove napsanych povidek. Osobne se mi nejviic liibl Norkovy kozich

Lama.Lama
09.09.2013 5 z 5

Chytlavé, místy nechutné, občas mrazivé. Zamilovala jsem se.

Renava
10.05.2012 5 z 5

Kniha poviedok, z ktorých ťažko zostaviť rebríček úspešnosti. Všetky vynikajúce, zábavné, prekvapivé.. Aj keď,asi najviac ma pobavila poviedka "Farárova zábavka", pointa bola neuveriteľná! Roald Dahl bol jednoducho v písaní poviedok neprekonateľný.