Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283368/bmid_cerveny-vrh-mrg-283368.jpg 4 565 177

JAK SE ZACHOVAT, KDYŽ TEN, PRO KOHO BYSTE POLOŽILI ŽIVOT, VÁM O NĚJ ZAČNE USILOVAT? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch. Román Červený vrch vás uchvátí od první stránky a nepustí až do omračujícího závěru. Autorka bestsellerů Jamie McGuire se zde předvedla v nezapomenutelné formě.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

Dubin3k
26.12.2019 3 z 5

Takový klasický příběh se zombie, moc neohromí jelikož tohle téma už je tak vyždímané, že to už snad více nejde. Styl kterým je kniha napsaná není nejhorší, tudíž pro někoho, kdo není s tématem obeznámen to může být i zajímavé čtení.

Madi
25.12.2019 3 z 5

Jak už bylo napsáno ostatními uživateli, řešení vztahů mě taky nebavilo. Chodím s tímhle, ale chci se vyspat s támhle tím...Konec až moc optimistický.

effa
20.12.2019 3 z 5

Po sté recyklované téma, aniž by autor přidal cokoliv originálního.

abssint
09.12.2019 3 z 5

Rychlé, pohodové čtení. Taková lehká víkendovka. Přišlo mi, že se jedná o další dějovou linii The Walking Dead, a ty já vážně můžu...:o)

niki-chan
04.12.2019 3 z 5

Vyloženě špatné to nebylo, ale také žádná hitparáda. Rychle čitelné téma s koncem, který je více přitažený za vlasy.

Veron1ca
20.11.2019 2 z 5

Komentář obsahuje spoiler. Nikdy jsem nečetla nic podobného žánru, ale filmy s touto tématikou se mi líbí. Tak jsem chtěla zkusit si něco o Tupounech přečíst. Příběh se mi sám o sobě líbil, zoufalá matka, která celou knihu čeká na svoje děti. Během čekání nechá zabít všechny čtenářovi oblíbené postavy a nebýt té romantiky na konci nemohla bych si knihu vynachválit, četlo se to dobře, ale žádný zázrak to nebyl.

Stauff
19.11.2019 3 z 5

Postapo je můj oblíbený žánr, takže jsem po tomto kousku sáhl. A... Neurazí, nenadchne. Vše už bylo napsáno jindy a někým jiným. Ale jako oddechovka dobrý, čte se to celkem samo. Jen nečekejte žádnou originalitu.

misha4005
12.08.2019 3 z 5

Až na tu romantiku se mi to líbilo

adela3429
21.07.2019 3 z 5

Kdyby se příběh v polovině nezměnil v romanci, kterou jsem u takové knížky opravdu neočekávala, rozhodně bych byla spokojenější. První půlku knihy jsem si totiž opravdu užívala, zatímco tu druhou jsem dočítala spíš jen z povinnosti.

PriMula
12.07.2019 5 z 5

Má první kniha o ,,Tupounech'' a páni!
Moc se mi do knihy nechtělo, zombie tématika mě sice lákala, ale očekávala jsem, že to bude nuda, nic zajímavého, ale ono to bylo přesně naopak! Kniha je to velice originální, promyšlená a autorka na mě působí velice sympaticky!
Určitě si přečtu další knihy! Doporučuji všema deseti!

LadyHip
04.07.2019 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo sáhnout po knize se zombie tématikou. Nijak mě svět oživlých mrtvol neláká, ani na obrazovce, natož na stránkách. Ale stalo se. Za prvé díky výzvě #tojanectu a za druhé díky autorce a tomu, jak jsem propadla sérii "Krásná katastrofa".
Ale musím uznat, že dobrý. Jako dost dobrý. Hodně silný příběh, který podporuje různorodá směsice zajímavých postav. Prvotní strach a hrůzu postupem času přebíjí lidská přizpůsobivost a i v tak šílených podmínkách vyplouvají na světlo všechny stránky lidské povahy, potřeby a touhy. Asi chápu, že nadšencům postapokalyptického světa to může přijít jako přeslazená záležitost, ale mě se to tak líbilo. A popravdě jsem pár momentů oplakala.

ElizabethB
28.05.2019 4 z 5

Červený vrch je fantastický post apokalyptický príbeh, ktorý je o nákaze, ktorá sa medzi ľuďmi rozšírila a z ľudí sa stávajú zombíci.
Príbeh rozpráva niekoľko postáv, ktoré sa snažia putovať na jediné miesto, kde by mohli byť v bezpečí. Je jasné, že patria k tým čo prežili. Všetci rozprávajú svoje verzie putovania.
Musím priznať, že od Jamie McGuireovej som čítala Prozreteľnosť, ktorá ma neskutočne sklamala a práve preto som na túto knihu nemala nijaké veľké očakávania. Kniha ma však totálne prekvapila. Bolo tam všetko, čo má takáto kniha o zombíkoch obsahovať - napätie, akciu, trochu romantiky a lásky. Najpodstatnejšia je však samozrejme akčnosť, ktorá bola 100 %. Ani chvíľočku sa nebudete nudiť, stále sa niečo deje, niečo vás neustále šokuje a nenechá ani vydýchnuť. Keď postava prekoná jednu prekážku, hneď si pomyslíte: "Okej, jedna vec prekonaná, no čo ju čaká ďalej?" a nemôžete sa od knihy ani len odtrhnúť.
Takže autorka ma knihou príjemne prekvapila a osobne si myslím, že by mala pokračovať skôr v písaní takýchto príbehov než paranormálnych romancí. To je podľa môjho názoru veľmi nejde, pretože to je gýčové. Tento príbeh bol však fantastický a chcem viac a viac takýchto kníh!
Navyše má skvelú obálku. :)

Schary
12.05.2019 4 z 5

Taková klasická zombie knížka z pohledu matky a ženy. Hrdinove jsou sympatičtí, uvěřitelní a mají většinou víc štěstí nez 99% populace. Konec mě, ale dost naštval, protože mé oblíbence autorka nechala sežrat.....

silvara
26.04.2019 2 z 5

Jsem trochu zklamaná. Knížka se nečetla špatně, to je pravda. Ale... doopravdy se mi autorka pokusila vnutit představu, že zombie apokalypsy si sestřička v nemocnici všimne až v momentě, kdy jí končí směna a nemocnici opouští? Vážně?! A takových nelogičností a příznivých "náhod" tu bylo podstatně víc. A když se ve druhé polovině ze zombie-postapo stala romantická červená knihovna, věděla jsem, že ani v téhle oceňované knížce mě McGuirová neohromí.

Gynger
08.03.2019 5 z 5

Toto byla moje první kniha s tématikou zombie. Kniha se mi moc líbila i to nakonec dobře dopadlo. Určitě si pořídím knihy s podobnou tématikou.

Awča
06.03.2019 5 z 5

Nejsem asi úplně objektivní, jsem fanda katastrofických a zombie příběhů :-)
Kniha se mi četla velmi dobře, začátek byl opravdu napínavý a pohled na situaci očima různých osob se mi hodně líbil. Popis putování do bezpečí byl strhující. Od půlky to již není úplně o akci ale spíše o psychologii, no dobrá, možná je to opravdu trošku červená knihovna, místo ní mohlo být více místa věnováno způsobům zajištění základních prostředků obživy apod. Konec je na mě až moc sladký, no alespoň vyvážil ty drsné okamžky ze začátku příběhu :-)

SushiLolada
03.03.2019 3 z 5

Klasická zombie kniha, kterou doporučuji především fanouškům takové tématiky, příběh byl slabší, ale kniha se pěkně četla, děj byl napínavý a plný zvratů.

Janule809
31.01.2019 5 z 5

Super, napětí od začátku do konce..jsem nadšená

Petula.N
13.01.2019 5 z 5

Za mě super, byla jsem napnutá od začátku do konce :)

magdalena2377
07.01.2019 2 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den a musím říct, že nevím co si myslet. Začátek skvělý, opravdu se mi líbil. Ale později to podle mě šlo z kopce. Nemůžu vyloučit, že si ji znovu nepřečtu, jednou k tomu přece jen dojde. :)